Temizlik için yardımcı bulmanın aşırı zor olmasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuyu saptırmayîn,4 ay tatilimizde yok ayrıca.İnanın eve geldiğimde çocuklara harcayacak enerjim kalmıyor,ağızları küfür dolu saygısız bir yığın ögrenci ile uğraşmak inanın evde temizlik yapmaktan çok daha zor.Esas abartan sizsiniz! Okuyanla okumayan bir olmamalı ben bunu söylüyorum
Tamam ozaman onu bilerek mesleğinizi seçseydiniz diyorum
Ben mesela asla öğretmen olmak istemezdim ne maaşı beğenirdim ne de akşama kadar milletin çoluk çocuğu ile uğraşmak isterdim

Nasıl diyim kamu kurumları yapıyoruz. Projesinden ihalesinden yapım aşamasına kadar sorumluluğumuz var. Her yerde imzalarımız var. Yani gözümüzden birşey kaçmamalı. Sürekli incelemeliyiz okumalıyız. Görmedim duymadım fark etmedim bilmiyordum deme lüksümüz yok.
Her biten işten 10 yıl sorumluyuz
Okurken bile bir saç telim beyazladı sjdkdk

Tamam ozaman onu bilerek mesleğinizi seçseydiniz diyorum
Ben mesela asla öğretmen olmak istemezdim ne maaşı beğenirdim ne de akşama kadar milletin çoluk çocuğu ile uğraşmak isterdim
Ben mesleğine maaşımla ilgili şikayet etmedim.Severek yapıyorum ama zor mu evet çok zor.Konu sahibini yetecek mesajlar olduğu için yazdım,yani bunca sene emek harcayan la harcamaya da aynı maaşı alacaksa kimse göndermesin çocuklarini okula.Ben söyleyeyim kızlara mesela okumayın evlere temizliğe gidin,zaten okusanizda aynı maaşı alacaksınız mi diyim.Sizin zihniyetinin bu

Aslında amacım özelle de kıyaslamak değildi. Ama zor yani bazı alanlar. Ben de yeni mezunken özelde çalıştım 2,5 yıl. İlk yıl ağlaya ağlaya geldim sonra iyi insanlara denk geldim. En son da atanıp en azından hakkım olanı aldım. Mesela benim kuzenim de mühendis çok yoğun çalışıyor 100-150 bin maaş alıyor şirket araxı var ekstraları var. Asla kamu da çalışmaz. Yerine ve kişisine göre değişiyor durum. Allah herkesi kendi gibiyle karşılaştırsın.
Benim amacımda özelle kiyaslamak değildi aslinda.Hayat hepimiz için zor, bazılarımız için ekstra zor.Bu nedenle kimsenin emeğini küçümsemeye gerek yok diye düşünüyorum. Ama bu konuda bazı yorumlar maalesef beni inanılmaz irite etti. Dediğiniz gibi Allah herkesi kendileri ile karşılaştırsın. Bazı insanlar çok kötü kalpli maalesef.

Vaktim olsa herkesten de alasını yapıyoruz. Şimdiye kadar on kişi degistirdiysem 8inin işi sallapatiydi. Yaptıklarını bile düzgün yapmazlarken biz kolay mı okuduk kolay mı kazanıyoruz. Hakları asgari ücretten kusur aşağısı olamaz ama aylık 20-25 bin de değildir herhalde. O zaman ülkede kimse öğretmen mühendis bankacı vs olmasın. Boşa okumasın.
Para zaten özel sektörde😅

Ben mesleğine maaşımla ilgili şikayet etmedim.Severek yapıyorum ama zor mu evet çok zor.Konu sahibini yetecek mesajlar olduğu için yazdım,yani bunca sene emek harcayan la harcamaya da aynı maaşı alacaksa kimse göndermesin çocuklarini okula.Ben söyleyeyim kızlara mesela okumayın evlere temizliğe gidin,zaten okusanizda aynı maaşı alacaksınız mi diyim.Sizin zihniyetinin bu
O bence sizin zihniyetiniz
Kendiniz ile karıştırıyor olmayın
Ben mesela bir dönem kızlarıma öğretmen olun hem kolay iş hem tatili çok diyordum. Maaşı okadar iyi değil ama çok gezersiniz çocuklarınız evdeyken sizde evde olursunuz diyordum
Artık demiyorum ama. Çünkü sürekli her konuda ağlaman öğretmenlerden çok sıkıldım. Evinde sözü geçmez, maaş kartına bile sahip çıkamaz eşine kaptırır buraya gelir ben biliyormusun kaç sene emek verdim diye ağlanır.
Ayrıca ailemde bir çok öğretmen var hepsinin haracaığı! Emeği gördüm özellikle pandemi süresinde. Bana öğretmenleri anlatmayın o yüzden.
Eli öpülesi başta taşınılası fedakar öğretmenler eskidendi. Çocuklarım hiç bir öğretmenine saygısızlık yapamaz, ama bir temzilkçiyede yapamazlar. O okumuş o okumamış diye kimse kimseyi ezikleyemez. Okuduysam kendime okudum, mükafatını her ay sonu hesabımda görüyorum. Emeğimin karşılığını aldığım bir işim var şükür. Herkesin işi kendine göre zor ayrıca, siz terbiye görmemiş çocuklar ile uğraşiyorsanız bizlerde o çocukların yetişkin halleri ile uğraşıyoruz yeri gelince. Çünkü terbiye görmemişler bile üni eğitimi görüp bizimle aynı ortamı paylaşıyorlar malum

Biliyorsun sadece ve sadece özeldeki insanlar çalışır.
Devlet öylesine kendine yük olsun diye mühendis,doktor ve öğretmen alır.
Aslında bütün işler kendi kendine yürüyorda işte hobi olarak memura maaş veriliyor.
Ekşi sözlük gibi öğretmen ve doktor düşmanı başka sosyal medya mecrası bulunmaz diyordum.
Meğer buradaki bazı yorumcular oradakilere rahmet okuturmuş.
Aynen benim de aklıma ekşi geldi. Orda da özelde sürünenler kamudakilere burun kıvırıyor ya bu da öyle oldu. Aslında bence mesele şu ki bazıları yurtdışından yazıyor, bazılarının kocası zengin istemezse çalışmıyor. Onlar sen de çağırmayıver ne sandın kendini olayına giriyor. Çünkü tuzları kuru ya okuduklarını ona göre yorumluyorlar. Güya emekçinin hakkını koruyorlar.Sonuçta yardımcıya ihtiyacı olan ve buna para yetiremeyen bir öğretmen sözkonusu ama yorumlara baksan fabrikatörün karısı hizmetçiye eziyet için fırsat kolluyor sanarsın.

Benim kv dem okumamış ilk okulu zor bitirmiş bir kadın en azından 40 senedir evine düzenli kadın gelir. Yine birsürü siteden komşum veya yakın arkadaşlarım, liseyi anca bitirmişler var aralarında evlerinde devamlı gelen yardımcıları var kiminin çalışmadığı halde çocuklarının bakıcısı ayrı evinin işini yapan ayrı yardımcıları var. Parayı kim verirse ona gider kadınlar, ay bunlar okumamış beni gidimde öğretmen, dr evi temizleyeyim demezler. Yada okadar okumuş şu öğretmene yarı fiyatına gideyim diyenide duymadım.
Yazdıklarımla bunlar arasında alaka kuramadım

Lütfen yorumunuz şaka olsun. Herkesin işi zor, kimsenin hayatı Rio karnavalı gibi renkli değil yani. Siz beyin gücünüzle para kazanıyorsunuz, bazıları beden gücü ile. Beden gücü ile is yapan biri gayet sizden fazla kazanabilir. Yaptığı iş az tercih edilen bir iştir, serbest piyasada istediği fiyatı çeker. Hizmeti alıp almamak size kalmış.

Ayrıca meslek seçerken maalesef hayat tarzı ve standardı seçiyoruz. Ben yüksek lisans mezunuyum, ilkokul mezunu müteahhit nasıl benden çok kazanır mı demem lazım? Komik yani...ve üzgünüm asıl sizin zihniyetiniz kötü. Bir öğretmenin bu şekilde düşünmesi ayrıca kötü.

O bence sizin zihniyetiniz
Kendiniz ile karıştırıyor olmayın
Ben mesela bir dönem kızlarıma öğretmen olun hem kolay iş hem tatili çok diyordum. Maaşı okadar iyi değil ama çok gezersiniz çocuklarınız evdeyken sizde evde olursunuz diyordum
Artık demiyorum ama. Çünkü sürekli her konuda ağlaman öğretmenlerden çok sıkıldım. Evinde sözü geçmez, maaş kartına bile sahip çıkamaz eşine kaptırır buraya gelir ben biliyormusun kaç sene emek verdim diye ağlanır.
Ayrıca ailemde bir çok öğretmen var hepsinin haracaığı! Emeği gördüm özellikle pandemi süresinde. Bana öğretmenleri anlatmayın o yüzden.
Eli öpülesi başta taşınılası fedakar öğretmenler eskidendi. Çocuklarım hiç bir öğretmenine saygısızlık yapamaz, ama bir temzilkçiyede yapamazlar. O okumuş o okumamış diye kimse kimseyi ezikleyemez. Okuduysam kendime okudum, mükafatını her ay sonu hesabımda görüyorum. Emeğimin karşılığını aldığım bir işim var şükür. Herkesin işi kendine göre zor ayrıca, siz terbiye görmemiş çocuklar ile uğraşiyorsanız bizlerde o çocukların yetişkin halleri ile uğraşıyoruz yeri gelince. Çünkü terbiye görmemişler bile üni eğitimi görüp bizimle aynı ortamı paylaşıyorlar malum
Eğer beni kastediyorsunuz maddi sorunum yok eşimin durumu iyi,maaş kartımi 10 yıllık evliliğinde hiç almadı.İki ben bu mesleği kızlarına aşılaya akşam manevi degerinden dolayı aşılarım,inanın 3 ay tatil ile beyin ancak resetleniyor,tahmin ettiginziden zor.Ögtetmenlere bu kadar kafayı takmış biriyle daha fazla konuşmak istemiyorum.iyi akşamlar
son yazdığınız eş geçmisim,ögrencilerime hep derim kapıdan girerken bize selam verdiğiniz gibi tüm çalısanlara selam vereceksiniz, nezaketli olacaksınız diye.Bu çok ayrı bir konu,ve onlarda bizden yüksek alıyor ya buda ap ayrı bir konu.Neyse işte öyle

Eğer beni kastediyorsunuz maddi sorunum yok eşimin durumu iyi,maaş kartımi 10 yıllık evliliğinde hiç almadı.İki ben bu mesleği kızlarına aşılaya akşam manevi degerinden dolayı aşılarım,inanın 3 ay tatil ile beyin ancak resetleniyor,tahmin ettiginziden zor.Ögtetmenlere bu kadar kafayı takmış biriyle daha fazla konuşmak istemiyorum.iyi akşamlar
son yazdığınız eş geçmisim,ögrencilerime hep derim kapıdan girerken bize selam verdiğiniz gibi tüm çalısanlara selam vereceksiniz, nezaketli olacaksınız diye.Bu çok ayrı bir konu,ve onlarda bizden yüksek alıyor ya buda ap ayrı bir konu.Neyse işte öyle
Aynen aynen ben öğretmenlere takıkım
Sabahtan beri öğretmenim çok emek harcadım herşeye benim hakkım var diye ağlanan benim çünkü
Ayrıca sizi tanımam etmem, şahsınızı bilmem eşinizin durumu ile hele hiç ilgilenmem. Ben genel olarak yazdım, eskiden öğrermen denince bir duruş olurdu. Burda okuduklarımdan ve çevremde gördüklerimden sonra sürekli kendini ezdiren ve ağlayan birileri canlanıyor gözümde, o yüzden artık kızlarıma öğretmenliği aşılamıyorum.

Babam öğretmendi, evlatları da dahil hiçbir öğrencisine okuyun herkesten çok kazanın diye bir yönlendirmesi olmadı. Allah ilmi isteyene parayı da istediğine verir derdi. Okursanız vasfınız olur, talep görürsünüz, siz işe değil iş size koşar derdi. Stabil ve minimum sürprizli bir hayatınız olur derdi. Memurluğun zenginlik getirmeyeceğini biliyordu, maaşın belliyken ortalama bir hayatın olur zaten ne uzar ne kısalırsın yani. Kızlara ömür boyu vasıf ve eğitim gerektirmeyen o yorucu işleri yapamayacaklarını, kendilerini bu yaşlarda ne kadar geliştirirlerse o kadar yanlarına kâr olacağını söyleyebilirsiniz. 1000 tl istiyor diye kızdığınız o ablalar 50-60 yaşında o işi yapamayacaklar.

Aynen aynen ben öğretmenlere takıkım
Sabahtan beri öğretmenim çok emek harcadım herşeye benim hakkım var diye ağlanan benim çünkü
Ayrıca sizi tanımam etmem, şahsınızı bilmem eşinizin durumu ile hele hiç ilgilenmem. Ben genel olarak yazdım, eskiden öğrermen denince bir duruş olurdu. Burda okuduklarımdan ve çevremde gördüklerimden sonra sürekli kendini ezdiren ve ağlayan birileri canlanıyor gözümde, o yüzden artık kızlarıma öğretmenliği aşılamıyorum.
Eskiden herkesin bir duruşu vardı kadınlar kulubünûnde,deli kazanına döndü,herkes günlük hayattaki stresini atacak birilerini hedef alıp saldırıyor.
Ayrıca korkmayın,ögretmenler insan,okulda farklı evde normal insanîz.Yani her yerde ögretmen mi olalım biz😄Sizin zihniyetiniz ile psikologlar hiç psikolojik tedavi olmasın,doktorlar hiç hasta olmasın.

Her yer aynı değil ya. Çok yakınımda olan biri aile hekimi, günde 150'nin üstünde hasta bakıyor. Bence nerede olduğuna bağlı.
Aile hekimim Halkalı Atakentte. Anneminki Kocaeli'de. Oğlanı götürdüğümde ya da annem için gittiğimde genelde boş oluyor. Sabah saatlerinde tahlil için ekstra yoğunluk olduğunu düşünüyorum. Ayrıca aile hekiminin Max hasta sayısı var, emin değilim ama 4000 kişiden fazla hasta kayıt edemiyor diye biliyorum. Eğer o kadar kayıtlı kişiye rağmen günde 150 hasta bakıyorsa farklı bir durum olabilir. Ama mantıken her gün 150 hasta için kayıtlı kişilerin canı sıkıldıkça muayene için gelmesi lazım.

Ben genel olarak yazdım, eskiden öğrermen denince bir duruş olurdu.
Evet artık olamıyor işte. Eskiden cumhurbaşkanı sınıfta öğretmenden sonra gelir, milletvekili maaşları öğretmen maaşlarını geçmesin, öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır diyen bir başöğretmen vardı. Son yirmi yılda geldiğimiz nokta bu oldu.

Babam öğretmendi, evlatları da dahil hiçbir öğrencisine okuyun herkesten çok kazanın diye bir yönlendirmesi olmadı. Allah ilmi isteyene parayı da istediğine verir derdi. Okursanız vasfınız olur, talep görürsünüz, siz işe değil iş size koşar derdi. Stabil ve minimum sürprizli bir hayatınız olur derdi. Memurluğun zenginlik getirmeyeceğini biliyordu, maaşın belliyken ortalama bir hayatın olur zaten ne uzar ne kısalırsın yani. Kızlara ömür boyu vasıf ve eğitim gerektirmeyen o yorucu işleri yapamayacaklarını, kendilerini bu yaşlarda ne kadar geliştirirlerse o kadar yanlarına kâr olacağını söyleyebilirsiniz. 1000 tl istiyor diye kızdığınız o ablalar 50-60 yaşında o işi yapamayacaklar.
Bu kadar derine inmeye gerek yok.Mesaji yazana ironi olarak yazdım,zaten anlayacağı dil o.
Abartmayın,bizde gerekli önerileri yapıyoruz merak etmeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X