Temizlik hastalığın beni tuketti

Eyyy Allahıım ne korkunç bi durum

Annem anlattı dün akşam, bir kadın fırından aldığı ekmeği önce deterjanla yıkayıp fırında kurutup öyle yiyormuş.

Allah yardımcın olsun ya çok üzüldüm haline

Durun ben size bi akil vereyim:
Siz once kocayi bosayin cocuklari da verin kendi basiniza yasayin evde ne geleniniz olsun ne gideniniz.Hem hic bi yer kirlenmez temiz pak olur her yer mis

Siz once kocayi bosayin cocuklari da verin kendi basiniza yasayin evde ne geleniniz olsun ne gideniniz.Hem hic bi yer kirlenmez temiz pak olur her yer mis
Ne kadar yaratıcı bir fikir gerçekten çok yardımcı oldun alaycı tavrından dolayı teşekkür ederim çok mutlu ettiniz beni derdime derman oldunuz

deterjan la ekmeği yıkayıp durulayana kadar erir bide nasıl yiyor ya ben yiyemem öyle normalde ekmek yemiyorum zaten

ben bir okb hastasıyım yıllardır sakın doktoru bırakma sakın bak beni dinle bu hastalıgı yasayan biriyim sakın pes etme lütfennnnnnn

gerçekten çok üzüldüm.. aklıma annem geldi. onun temizlik değil simetri rahatsızlığı var. burda herkes birşeyler söylemiş. eğer bu kadın bu konudan rahatsız olmasa üzgün olmasa zaten buraya yazmazdı bunları. biraz empati lütfen. annemde sizde hayatınızı çok ama çok zorlaştırıyosunuz ve bu etrafınızdaki herkese yansıyor. bilinçli yapmadığınızın elinizde olmadığının ben çok net farkındayım. annem bazen geçer bir köşede ağlar ben böyle olmak istemiyorum diye.. size kocaman sarılmak istedim umarım bu döngüden kurtulursunuz..

Gerçekten ne kadar kötü bir yorum bu.. Allah sizin başınızada verirse belki o zaman anlarsınız ama bu niyetle pek sanmıyorum. Allah ıslah etsin

Allah benim rahatlığımdan biraz size , sizin temizlik isteğiniz , temizliğe harcadığınız enerjiden biraz bana versin.

Sağlığınız için doktora devam edin , çok ciddi bir durum bu sürekli kimyasallarla iç içe yaşıyorsunuz . Bir de onların sebep olduğu hastalıklarla uğraşmak zorunda kalmadan bu aşırılıklardan bir an evvel kurtulmalısınız . Doktorunuz size tam hitap tmediyse başka bir doktor deneyim ama sakın ihmal etmeyin .

Son düzenleme:
Sizin adiniza cok uzuldum kendimden de bi okadar utandim. 10 gundur cam silmeyi dusunuyorum ama yok. Mesela planlarimin arasinda yine bugun cam silmek var,nasip

Maalesef ben de öyleyim , hatta daha kötüsü yakın değil sürekli uzak tarihe planlıyorum .

benim annem de temizlik hastasıydı hala da öyle ,ama sanırım sizin ki daha ileri seviyede , allah yardımcınız olsun
ona rağmen bile tat aldırmazdı bize hala da öyle,
yatagına dokunamazsın elini değdirdigin anda nevresimleri degişir, kendi çamaşırlarını ayrı makine de çalıştırır bizmkilere katmaz, bi yeri 20 defa siler yıkar temizler, hep banyo yapar saçını kuru görmedim daha, birinin elinden bişey almaz, yemez asla. daha böyle niceleri
mesela masa da yemek yerken kaşığı eline vurdugun an yada ekmegi ona uzattıgında almaz onu kendi eliyle alır, mesela bu çok zorumuza giderdi sanki biz pismişiz gibi , birmiz ekmeğinin ucundan koparsak o ekmeği yemezdi zorumuza giderdi çok, insan evladından huylanır mı diye .
bence siz de artık eşinizi ve çocugunuz için değşmek zorundasınız , inanın çok ağırlarına gidiyordur yaptıklarınız biliyorum elinizde değil ama onlarada yazık
ama şöyle bakınca annemin durumu geçmiş zamana göre biraz iyi durumda inş sizde düzelirsiniz bir an önce

Bu bir çeşit anksiyete (endişe) bozukluğu. Bende de sizinki kadar olmasa da var. Sadece ilaç işe yaramıyor. Terapi eğitimi olan bir klinik psikologtan psikoterapi de almanız yararlı olur. Tedavisi olan bir hastalık ama uğraştırıyor.

Size yardımcı olmak için giriş yaptım. OKB yi bende yaşadım. Çok zor günler geçirdim. Annem banyonun kapısını kilitlerdi duş almamam için. Şofben bozuldu kış günü o gün bile buz gibi su ile yıkanmıştım. Bunlar sadece çok az kısmı yaşadıklarımın.

Bir gün bilmem kaçıncı duşumu almak için banyoya girmek üzereydim annem ve kardeşim engel oldular asla sokmadılar. O gün gerçekten dönüm noktam oldu. Bu hastalıkta böyle ilerliyor süreç. Yaptıkça yapacaksınız. Zincirin bir halkasını kırarsanız sistem bozulur. Mesela o koltuğu silmeyin bir dahakine. İlk gün zor olacak. Moraliniz bozulacak aklınızda sürekli koltuk olacak. Ama bir günden sonra daha rahat hissedeceksiniz. Eşinizden yardım isteyin zorla oturtsun sizi gerekirse.

İlaç kullandım ve hastalığın üstüne gittim. Şu an Allahıma şükür iyiyim. Ufak tefek takıntılar kalmıştı. İki çocuktan sonra onlarda gitti. Mesela kızım sokakta taşa otursa istemezdim ama eşim karışma diyerek frenledi hep beni. Şimdi çocuklar düşse ellerini silip bırakıyorum eve gelince de yıkıyorum.

Hepsi bitti mi? Tabii ki hayır ama şu an nefes aldığımı hissediyorum. Siz farkında değilsiniz belki ama beyniniz bedeninizden de yorgun. Şu an dışarda tuvalete gidemem. Çocuklqrı asla götüremem. Çünkü götürsem oraya değdi burayı elledi diye olay çıkaracağım. O yüzden eşim götürüyor.

Kurtulmak önce sizin elinizde. Şu an bile ay şurayı da yıkayayım burayı da sileyim dediğim anda başlıyor üst üste gelmeye. Yapmayacaksınız. İlaç kullanıp eşinizden de yardım isteyip atlatacaksınız. Çünkü sonu gelmez bu yaptıklarınızın. Artarak devam eder. bir sene sonra bile bugünkü durumunuzu arayacak seviyeye gelebilirsiniz

Muhtemelen sizde mükemmelliyetçilik ve simetri takıntısı da vardır. Dalga geçenleri kınıyorum o obsesif ruh halini yaşamayan bilemez. Ben azaltarak gittim üzerine ve hayat böyle çok daha güzel ve zevkliymiş..

deterjan la ekmeği yıkayıp durulayana kadar erir bide nasıl yiyor ya ben yiyemem öyle normalde ekmek yemiyorum zaten

Aynen şaşırtıcı yani.

Senin yaptığında çok yanlış aslında, evi kimyasallıyosun resmen. Temizliğim derken milleti de kendini de zehirleme

Benim evim bu iş için gayet müsait :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…