Temizliğe gelen ablanın verdiği zarar

Artık cagirmiyorum kimseyi kendi işimi kendim yapıyorum ama bu verdiği zararı hazmedemiyorum.
Iyide o cekpasla suyu temizlerken görmüşsünüz gözünüzle niye söylemediniz bak kapılar,süpürgelikler ne hale gelmis,niye yıkıyorsun burayı diye?
Gönlünü ne diye hoş edeceksiniz ki. Sizin patronunuz hata yaptığınızda gönlü kırılmasın diyor mu? Demiyor. Minimum 1500tl alırken bu iş diyorlar,emek diyorlar(öyle de tabi bunu kabul ediyorum)ama hata yapınca gönlü hoş olsun,yok öyle bir dünya o zaman hakediyor mu aldıği parayı, helal mi o para sizce eve bile isteye hasar verdiği için. Kusura bakmayın hatanın büyüğü sizde. Siz görüyorsunuz bu hali o görmüyor mu yani de devam ediyor aynen. Birde uyarmamışsınız yani,tam denk gelmiş o anda söylemeniz gerekirdi. Şimdi söyleseniz ben kuruladım,kuruluyorum siz yapmışsınız,çocuklar su dökmüştür falan diyecek muhtemelen.

Biz o banyoyu zaten kullanmıyoruz. Banyo yapılan kısım da daha aşağıda kalıyor. Kullanılsa bile su yukarı kısma gelmez illa sulayacaksin ki duş basligini tutup gelsin. Herhalde duş basligini tutup yıkadı

Ne kadar iyimser demişsiniz 1500 diye Daha da fazlasını verip gönül hoş tutmak için aman tamam elinle silme aman aç kalma aman belini agritma aman şuna dikkat et zarar görme rahat et diye diye dolanıyor bütün evine temizlik için birini alan kadınlar tabi canım ben abla siliyorsun demi kapılar mahvolur öyle dediğimde tabi tabi siliyorum dedi. Şok yaşadım ya çek pasla balkon yıkar gibi antre banyo yikiyormus meğer anneme anlattım dayımın evine temizliğe gelen kadınlar parkeyi yıkamış annem kızmış biz hep böyle yapıyoruz hemen çekince birşey olmuyor demişler. Annem de şaşırmış birşey diyememis.

Ay evet ya ben de çok memnunum süpürgemden. Silmesi de süpürmesi de iyi şükür. Artık olan oldu işte

Ay canımsın çok sağol ya artık gerçekten kendi işimi kendim görmek en güzeli su an şükür yapacak imkanım var. Bana gelen ablalardan biri de öyle yaptı ya. İki tır lüks araba ve ev aldılar. Alsın tabi de yazın gelir misin diye çağırdım işi iyi diye. Tatile gitcem yarına dedi. Ayy ben gidemedim bu yaz ya tatile güle güle git gel iyi eğlenceler dedim ama.artik öğrencilerime okuyun çocuklarım hayatınızı kurtarın diye samimi şekilde diyemiyorum ne yalan söyleyeyim

Gelen temizlikçi bı zahmet elle siliversin.
Kendim elle siliyorsam , o da silsin yıkamak çok saçma . Hoş ben artık sinir hastası olmamak için cagirmiyorum evdeyim zaten küçük küçük yaparım paramla da rezil olmam en azından.
Size de geçmiş olsun ben olsam kapıların parasının bir kısmını talep ederim kendi hatası sonuçta. Böyle böyle tepemize çıkıyorlar işini savsaklayan tipler.

Ev yıkamak nasıl bir kafa cidden anlamıyorum eskiden beton zeminli köy evlerinde falan yapılırdı heralde resmen evine zarar vermiş fotoğrafi at söyle bı daha da çağırma ama zararını tazmin etmeye falan kalkma .annemin çok güvenerek çağırdığı ablamizin evden bı sürü şeyi çaldığını çok zaman sonra anladık şüphelenince annem o temizlik yaparken çantasına bakmış ve maalesef çantasında bı takım şeyler görmüş evden çıkana kadar sesini çıkarmamış sonra WhatsApp dan çantasının fotosunu attı ve bişeyler yazdı kadın cirkeflesti ben sizi denemek için yaptım dedi sonrasında kapıya bile geldi kısacası minimum bı şekilde muhatap olup bı daha çağırmayın

Üzücü ve şok edici bir durum. İşin kötüsü su odalara kaçsa, bir prize sıçrasa çok kötü olay yaşanabilirdi. Söylemezdi priz su oldu kablo su oldu diye, al başına iş sonra. Çok üzücü.

Kadın bir daha geldiğinde iş yaptırmadan azarla geri gönder para mara vermeden. Sakın sineye çekme.

Inst*gr*m’da da güya temizlik(!) piri gibi takılan tipler görüyorum. Her yere bol bol deterjan saçıp, kimyasalları birbirine karıştırıp, foşur foşur her yeri fırçalayıp hortumla suluyorlar maşallah(!)

Temizlik böyle olmaz, kesinlikle olmaz. Böyle her yer şişer patlar, bir daha da çağırmayın bu kadını. Duşakabin kısmı ve evde balkonlar dışında bir yeri foşur foşur sulayarak yıkamıyorum. Sinir oldum, kötü olmuş.

Son düzenleme:
Yolları ayırmaktan başka çareniz yok ...

Çek pas yerine dönmeli vileda öneririm en azından o sıkıyor paspası istesende sulu sulu kalmıyor bi milyoncudan bulabilirsiniz içi dönmeli vileda yuvarlak , onun dışında kaç küsür yaşında kadın eğitmezsin bu Saaten sonra temizliği de öğretemezsin keşke söyleseymiş ama ne yaptığının acaba farkında mı değil diye düşündüm bi an .. yoksa baştan salma iş mi yapıyor bilemedim .. bence hiç yardımcıya gerek yok inanın hergün bi iş yapılsa hiç işiniz kalmaz Hafta sonları yapsanız bile yeter size pis olmak ayrı dağınıklık ayrı bir şey çamaşır katlama yemek yapma toz alma silme kaç dakka kaç saat alır ki yanlış anlama olmasın isteyen kadın tutsun yapsın ama herkeste beceremiyor demek ki en iyisi insanın kendi yapması Allah’a şükür el kol tutuyor yani saçma sapan insanlarla uğraşıyorsunuz boşuna sinirlerinizi bozuyorsunuz

Ben mecbur kalmadikca temizlikci almaktan vazgectim. Agir kimyasallarla yüzeylere zarar veren oldu, sehpayi kiran oldu, 1-2 taki evden kayboldu, kisisel kozmetiklerim kullanildi...
Bisey silecegim zaman ne kullanacagimi bilemez olmustum. Bir sürü bez var, hangisini nereye kullandigi belli degil...
En güzeli evin kendi kontrolümde olmasi. Neresi ne zaman temizlenecek, neyle temizlenecek ben biliyorum. Esyalarim calinacak kullanilacak korkusu da kalmadi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…