Temizliğe gelen ablanın verdiği zarar

ben küçüktüm, bizim bakıcı soymuştu öyle evi.
ufak ufak küçük küçük götürmüş. annem çalışırdı, yatak odası kapısını kitler öyle giderdi.
bi gün annem zatürre oldu, eve geldi, duşa girdi. Kadın hemen çantasından kasa anahtarını kapıyor, yatak odasındaki kasadan tüm altınları alıyor. ertesi günü yok.

aradan biraz zaman geçiyor annem kasayı açsın ne görsün her şey toz.
polise gidiyorlar, amir de tanıdıkmış.
meğer kızın o gün nikahı varmış.
amir diyor gidip basalım nikahtan alalım, annem kıyamadı.
sonradan getirttiler kızı annemin ayağına, annem 2 çift laf söyleyip Allaha havale etti.
annem de ayrı saftirik ama konu öyle kapandı gitti

Gördüğünüz de neden uyarmadiniz ? Bırakıp gitmezdi nasılsa

Ay Allah korusun boylesinden. Teyzenize de çok geçmiş olsun. İşte güvenilir dediğimizden vazgecemedik olan da yine zarar olarak dönüyor

İyilik yapayım derken evinizin içine etmiş yazık ya orası hiç yıkanır mı.
Fotoğrafları görünce ben bile çok sinir oldum yerinizde olsam konuşurum. Ama kadının cebinden 5 kuruş çıkmaz onu söyliyim yani en azından kendinizi ifade edin

Ay yok artık ben evde değilken birini çağırmaya tövbe... Benim de elim hep evin üstündedir. Yoksa çocuklar ellerini ppekmeze bulayıp aynalara yapışmak için fırsat kollayan tipten bu yıl rahata erdim şükür. Ama öncesinde mecburdum. Elimdeki son paramı ablaya verdiğim zamanlari bilirim. O kadar ki vaktim yoktu. Ya çocuklar ya ev. Ya ev ya kendi sagligim seklinde tercihlerde bulunmam gerekecekti. Ki benim eşim de yardımcıdır. Yemekleri neredeyse iki üç yıl benden çok o yaptı. Ama yetişmek mümkün olmuyordu.

Benimde tanimadigim birini cagirmak zorunda kaldim. Vintage tarzi beyaz üstü acik kahve tahta gerçek mobilya zaten kadin naptiysa kenardan kirildi sehpayi hafif cekerken farkina vardim banyoya gecince rafi üstüne bisi koyarkende slap diye yere dökülmeleri meger kirilmis yerine koymaya calismista caktirmamaya calismis o günden sonra kolay kolay cagirmiyorum kimseye bi begendigim temizlikcim var müsait oldukca gelip temizliyor yoksa kendim temizliyorum güzelde yapiyor bu devirde az esya kolay temizlik olmali robot aldim birazda olsa yari yariya yüküm hafifledi sayilir.
Bence kocana söyle bilsin diyecegim bu sefer mobilyanin icine eder asla cagirmiyosun der bilemedim cok gecmis olsun

Ankara'dayim ben.

Ay valla kalkıp gelesim geldi. Ben de Ankaradayım.
Yardıma gel de valla gelirim. İmece usülü yaparız

Bana temizliğe gelen ablanın temizliğinden ben çok memnunum aslında. Yemeğimi ütümü yapar. Evimi derler toplar. Mesela pirinç poşette kalmış ya kavanoza boşaltır. Ama işte yıllar içinde çok samimi olduk. Bi zararını görmedim esasen. Ama bana artık piyasa fazla gelmeye başladı. Bütçemi düşündüğüm için bıraktım. Eskiden ihtiyacı vardı. Artık yok da dubleks evini arabasını aldı, ben kiradayım. Kolunda bilezikleri var. Allah daha çok versin. Helalinden kazanan herkese nasip etsin mal mülk vallahi de gözüm yok. Ama ben de kesemi düşünüyorum artık.

Son zamanlarda fazla samimi olduk. Evim çok sade ve küçük olduğu için yarım günde bitiyordu ama tam güne yayarak yapmaya başladı. Uzun kahvaltılar uzun öğle yemekleri, telefon sohbetleri. Ben de biraz arayı açayım dedim. 1 sene olmuş arayı açalı.

Ay ben şok geçmiş olsun

Hangi şehir bu ya? Yine lazım olursa öyle ben gibi deli temizlik yapacak biri olsun bari verdiğine deysin
İstanbul Avrupa. Kimseye kefil olmazdım ama bu kızımıza olurum. Benim dilimden başka kimse anlamamıştı. Gelenlere diyorum ki: Bak bitirmek için acele etmene gerek yok. Gerekirse eksik kalsın ama yaptığın yer detaylı ve temiz olsun ki ben de diyeyim ki burası kaldı ama yaptığı yerde her şey tertemiz. Bu kız tam istediğim gibi yapıyor. Çok da dürüst . Babasız çocuk büyütüyor ama geldiği zaman ortada unuttuğum hiçbir şey eksilmedi

Oha artık
Bahçe bostan yıkar gibi temizlik mi yapılırmış? Böyle dağdan inmeler şehirlere geldi,köyünde yaşar gibi yaşadığı yetmiyormuş gibi elalemin evini de ahıra çevirdiler ya. Almamak lazım kimseyi eve. El elin eşeğini türkü çığırarak arıyor maalesef

Ay çok kötü ya, benimde eski kiracım antreyi yıkamış olmalı ki her yer şiş olmuş. Biz arayıp birşey söylemedik ama mecbur değiştiricez. Ama siz söyleyebilirsiniz. Eğer daha da gelecekse ya fiyattan kırın ya da gelmemesini söyleyin.

Antreyle banyo arasında basamak mermeri olur ve banyo tarafı üst tarafta kalır normalde. Sizinkisini bu şekilde birleşik yapmaları çok saçma olmuş. En kısa zamanda oraya mermer kestirip koydurun bir ustaya bence. Yrn bir gün tuvalet giderlerinde bir sıkıntı olsa ve siz evde olmasanız direkt tüm eve yayılır o pis su.

Temizlik konusuna gelecek olursak da o esnada söylemeniz daha doğru olacaktı ama diyememişsiniz. Bir sonraki gelişinde söylemeniz lazım mutlaka.

ailem esnaf, temizlikçi müşterileri de var, şehirdeki en iyi temizlikçileri referans gösterebilecek insanlar da var çevrede
istesek hemen yarına birini ayarlarız
buna rağmen biz bile almıyoruz temizlikçi falan, sebebi ortada
yazık olmuş, üzüldüm
robot süpürge büyük rahatlık, ben de yakın zamanda aldım. keşke daha önce alsaydım dedim
hem paspas yapıyor hem süpürüyor. paspası normal vileda kadar iyi değil ama ev çok kirli olmadığı zaman iş görüyor
ha çok iyi paspası olan modeller de var. ben bendekini söyledim
antre yıkamak nedir ya foşur foşur yıkanır mı orası hayret bişey
balkon mı yıkıyorsun bu ne

Roborock alın üzmez, yerde toz tanesi bile bırakmıyor.

Daha neler yaaa düşman başına böylesi. Ben olsam çığlık çığlığa bağırırdım şaşkınlıktan. Söyleyin tabii ki parasını ödemez de biraz vicdan azabı da ceksin yaptığını ve size zarar verdiğini bilsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…