Temizliğe gelen ablanın verdiği zarar

Bence açıkça konuşun. Eğer alınacak olursa bile bunu dert etmeyin. Muhtemelen kapının o hali için kendisini sebep görmüyordur bile. Siz en azından başka yerlerde dikkatli olması açısından konuşun. Onunla devam edip etmemeye sonra karar verirsiniz bu arada temizliğine kefil olabileceğim takıntı derecesinde temizlik yapam birini tanıdım ama ücretler bana artık gfazla geliyor . Artık birini çağıracaksam onu çağırıyorum yoksa çağırmıyorum bile

ben de sağlam bir süpürge aldım, beşyüz başlığı var. içini ve fırça ucunu bile kendisi istasyonda temizliyor çok işimi kolaylaştırdı hergün her yerden geçiyorum.
robot süpürge var ıslak/kuru.
camlar evet pis ama açıkçası umurumda değil.
wc girdiğimde hop bi cifliyorum 2dk küvet, wc,musluk orası temizleniyor. bir sonraki wc girişimde havlupan, dolap üstü falan alıyorum.

mutfağa su almaya gitsem hop bi beyaz eşyaları siliyorum

yani demek istediğim ben komple 1 ya da 2 günümü detay temizliğe vermiyorum, sürekli evde bir şeyler yapıyorum her odaya vs girip çıktığımda.

gereksiz eşya ve dağınıklıkta olmayınca her yer her zaman temiz oluyor.

çünkü üzgünüm artık destek için çağırdığın ablalar hakkını vermiyor, değmiyor.

şimdi söyleseniz ne değişecek bilmiyorum. ya da arayın böyle böyle olmuş, birdaha gelme diyin. çünkü kalkıp onların zararını tazmin etmeyecek belli ki. sonra da kendi evinizi olduğu kadar kendiniz halledin derim:)

Bu fikri sevdim. Şimdi lavaboya girdiğim andan itibaren ben de başlıyorum

Eki Görüntüle 3480359 bu diğer bir kapı ve bir de dolap kapagi. Dert edilecek kadar var yani
bu ne yaa hasar deyince ben de kirdi döktü biseyleri sandim. şok oldum gorunce.
internette bu kapilar icin 2 video izledim
bunda şişen yerlere civi cakarak geri durmasini sağlıyor
bunda da zimparalayip ahşap macunu cekiyor - öyle boya yapiyor.
bence tamirci cagirip binlerce lira vermeden ya da yenisini almadan önce geçici çözüm olarak deneyebilirsiniz.
cok gecmis olsun

Her sektörde olduğu gibi temizlik sektöründe de iyisi var kötüsü var. Olan olmuş, yolunuzu da ayırmışsınız. Artık bir şey deseniz de fark etmez. Bu hale gelene kadar sorsaydınız keşke. Bir anda olmamıştır. Çocukların oraya su dökmeyeceği de belli.

Aslında doğuda ev yıkama kültürü çok var. Batman'a gittiğimde ben de çok şaşırmıştım. Kadın ayda bir tüm evi boydan boya yıkardı. Acaba dedim doğudan mı, hani alışmıştır bu şekilde

Ben biraz bu konularda rahatim, gördüğüm an direkt söylerim su yapılır mı hiç kapılar berbat halde ne olacak o şişen yerler diye.

Bu fotoğrafları gönderip birdaha onunla çalışmak istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Evi fosur fosur yıkamış olaya bak

-Sanırım artık gelmeyecekmiş. Ama söyleseniz bile kadın kapı yenilemeyeceğine göre konuşup moralinizi hiç bozmayın.

Diyemedim anın şokuyla antredeki dolabın kapağında bile şişme var. 3 kapının altı böyle. Süpürgelik de sis. Dolapda...
Afedersiniz ama evin ağzına sışmış, bu nasıl bir mantıktır ya? Sesiniz nasıl çıkmaz ayrıca? Abla Adanalı, Mersinli falan mı, ev yıkamak nedir? Gider de yoktur şimdi orada, su nereye gidiyor peki?

Aaaa olacak iş var olmayacak iş var. Kapı bu hale getirilir mi ? Kendi evinin eşyasını bu şekilde mi kullanıyor ? Size sorması lazımdı böyle yapayım mı diye. Çok çok sinirlenilecek bir durum

Ne sineye çekmesi. İzin vermeyeceksiniz oldu bitti. Millet kolay para kazanmanın peşinde resmen.

Toplumsal çürümelerden biri de bu.
Kimse işini layıkıyla yapamaya çalışmıyor.

Acayip yazım yanlışı yapmışım.

Teyzem yıllardır gelen kadın tarafından soyuldu. 10 günlük olay henüz taze. . Uzun zamandır kullanmadığı çekmecede dipte kutu içinde olan yüzüğü varmış. Şöyle oluyor. Hayalet kolyesi kopuyor ve kolye ucunu ve kolyeyi sonra yaptırırım diye o sabah açıp o kutuya koyuyor. O gün kadın geliyor ve temizlik yapıp gidiyor.
Teyzem eve geliyor tam yatacakken kolye aklına geliyor diyor çantama koyayım yoksa unuturum yaptrmaya vereyim diye düşünüyor. Bi bakıyor kutu boş.
Sabah ki kutuda yüzükte yok kolye ve ucu da.
Hemen polisi arıyor. Polis geliyor evet temizlik yapıldığı için izler yok ama zaten eve giren belli o gün.
Kadını arıyor polis, kadın eve gelmiyor, yazı çıkartın öyle geleyim diyor.
Sonuna kadar inkar ediyor.

Sonra teyzem e geçen haftalarda sorduğu bir soru aklına geldi teyzemin.
Evde rahat üstümü değiştirebilir miyim, gizli kamera falan var mı demiş?

Teyzem de yok evde kamera falan demiş.

Yani artık asla almam eve kimseyi modunda malesef acı bir tecrübe oldu.
Şikayetçi olduk bakalım sonuç nereye varacak.

Almamak lazım eve artık kimseyi malesef durum bunu gösteriyor.

Ben cam konusunda da çift taraflı cam silme aparatı aldım. Bir kova su hazırlıyorum parlatıcı + bulaşık detarjanıyla. Camın onu müsaitse uzun saplı fırcayla, değilse eski banyo lifiyle köpürtüyorum. Arkadan cam silme aparatının çekpasıyla cekiyorum. Arkasını çevirip moplu kısmıyla kurutuyorum. İz bırakıyor bu şekilde bıraktığında. Hemen arkasından kıskaçlı mopla geçiyorum. Mis gibi oluyor. Bir kuru bezle de mermeri sil. Tamamdır. 3 fırça+kova kullanıyorum bu şekilde ama bütün ev 10-15 dakikada bitiyor. Ne iz kalıyor ne bir şey. Tertemiz oluyor

Geçen yıllarda hayatım aşırı yoğundu. Çalışma saatlerim uzundu eve geliyordum daha 2 yaşında İkizler ve 8 yaşında ilkokul çocuğu, yemek vs yine her gün dediğiniz şekilde temiz tutardım evimi. Genel olarak hiç bir zaman evim pis dağınık olmaz, üç çocuğa rağmen. Dediğiniz gibi evim sade her şeyin yeri belli olan bir evdir. Biri bir şeyin yerini sorsa tak diye soylerim. Birşey alacak olsam önce Evde koyacağım yeri düşünür uygun yerim oldugundan emin olursam alirim. İncik boncuk süs pus hiç birşey yok ikisi küçük üç çocukla mümkün de değil zaten. Evde hem Dyson, hem robot hem normal süpürge var. Günde bazen iki üç kez evin bazı bölümlerini süpürürum, o ıslak bezlerle siler toz alır WC temizlerim. Ama evin her hafta hali vs kalkıp temizlenmesini derinlemesine istediğim icin ikizlere hamile kaldığımdan beri birileri geldi hep. O da mecbur yani. Kaldır indir yapamadığım için. Bazı ablalarimdan yana çok çok memnundum da, sonuçta banyo giderlerini, duvarlarını, havalandirmalari, dolap içlerini vs ayrıntılı yapabilmem mümkün değil. Ama ablalar bir düzen oturtur her hafta ufak ufak yapıp evi hep temiz tuttular. Bu yıl rahatım. İkizler kreste. Abileri okulda benim çalışma saatlerim rahat. Sıra sıra kaldırıp halıları yapıyorum derin temizliği de. Ama olan zorda kaldığım zamandaki mahvolan malima oldu

Hangi şehir bu ya? Yine lazım olursa öyle ben gibi deli temizlik yapacak biri olsun bari verdiğine deysin

Hangi şehirdesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…