Tembel kardeş sorunsalı (sorunsal kelimesini bu sitede öğrendim)

Vallaha haberlerde cikmisti bir kere: Güvendikleri ogullari annesinin babasinin evini haberleri olmadan satmisti elinde vekaletname oldugu icin ve ortadan kayboldu. Anne baba sonra ne oldu bilmiyorum. Hersey mümkün artik
Çok müsait bunları yapmaya aslında,adam sorumsuz.Baba çok büyük hata yapıyor.

-
Ailem veriyor o kadar parayı.. 18-20 bin tl aralığında gelirleri var. Ev kendi evimiz kira vermiyorlar. Tatil vs. masraflarıda yok. Genelde un ile pişirilen yemekleri yiyorlar (bizim kültürümüz). Fatıralardan geriye ne kaldıysa muhtemelen kardeşime veriyorlar. (yada babam borç ediniyor olabilir, çünkü huyudur yapar......)

anne babanın sağlık sorunları olabilir ilerde.ya da neden tatile gitmiyorlar?kaplıca tatili hem sağlığa faydalı hem de eğlenirler karı koca.cidden kendilerine hiç harcamayıp kardeşinize mi veriyorlar gelirlerinin çoğunu?bu evlat sevgisi falan değil ki.balık veriyorlar habire.balık tutmayı öğretmemişler.

sizin yazım tarzınızdan kardeşine kıyamayan abla profili sezinledim.bu yüzden o çocuk asla değişmeyecek.çünkü yaptığı hatalar hep tolere edilmiş hayatı boyunca.
Hayır aslında, ben kardeşimin yaşam tarzını savunup desteklemiyorum. Ama babama onun benim 1 yıl önce KYK borcumu ödemediğini söylediğimde abarttı..
Gerçekten... O asla kimseden para istemez ve almaz. (amcam, teyzem bile olsa) Öyle bir çocuk. Buna kefil olurum. Bu başka bir olay. Savunmuyorum ama babamın konuyu çektiği yerde yanlış. Orada kardeşimi savundum

ben yazmadım ki başka kişilerden para isteyebileceğini.kardeşinizin okuduğu okulu kızımın abisi bitirmek üzere bu yıl.maddi sıkıntısı da yok.daha okurken iş hayatına atıldı kendi parasını kazandı.hatta bu yıl okul ücretini de kendi ödedi.bir planı var geleceğe dair .sizin kardeşinizin üzgünüm savunulacak tek yanı yok.

Herşeyden mahrum edilmeli ki para kazanmanın kolay olmadığını anlamalı

Çok şımarık yetişmiş belliki . Her istedigi iki nazla olan birisi neden çalışsın ki .

Dil vizesi ile çağırın kardeşinizi sonra da işe sokun siz adam edin.
Ne adam edicem ben onu. Ben bile burda asgari ücretle başladım ama başarılı oldum her 3 ayda beni kaybetmemek için zam yaptılar... Ama ben ona 'asgari ücret giriş maaşıdır' ı anlatmaya çalıştığımda. 'EÖÖÖWWWHH değmez buna ' diyor sanki ben daha iyisine layığım der gibi

Birisi edecek başka yolu yok yoksa önce ailenize sonra size bağımlı yaşayacak

Anneniz babaniz bütün gelirlerini eline veriyorsa tabi asgari ücret az gelir ona

ikiside Annem duygusal olarak destek veriyor oğlumda oğlum diye. Babamda ben hastayım ne gelirim varsa o yönetsin diye düm banka hesaplarının yönetimini ona verdi
İyi yapmış yatırsın bitcoine saçma sanal paralara batırsın babanızı

Tek hatalı aileniz sorumsuz bir çocuga ki çocuk eline varlarını yoklarını sermişler ve adam olmasını bekliyorlar bol şanslar diliyorum

Çok afedersiniz ama eşek kadar adamı hala küçük bebeğiniz gibi görüyorsanız bir abla olarak anne babanızı düşünemiyorum.
ben ne bebeğim gibi göreceğim onu bu yaşta. Benim maddi manevi bir akışım yok ona, ama... Ama akılı bir adam olsa her fikri desteği veriririm evet.. Bilmiyorum küçük kardeşiniz var mı ama küçüklükten beri o benim bebeğim gibi idi.. Ama bu; benim ona herşeyimi verebileceğim anlamına gelmiyor. Hiçte vermedim bu güne kadar. En fazla akıl veriririm, hayaline hedefine destek veririrm ama bu söz konusu olmadı bu güne kadar. Çocuk bir değişik.. Para sömürücüyse de, gitsin kendi belasını kendisi bulsun derim. Ne yapayım

Her ne ise nereden tutayım bilmiyorum. Bu çocuk benim kardeşim, 6 yaş küçük, çokta seviyorum, ve küçük bebeğim gibi görüyorum onu.

Bu mesajınıza istinaden yazdım.

20 yaş küçük kardeşim var. Bebeğim gibi görmüyorum elimde büyüttüm, benim için çok kıymetli ama sorumluluklarını sıkça hatırlatırım. 10 yaşında dahi olsa yapmadığı takdirde ne cevap alacağını çok iyi bilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…