tek maaşla geçinenler 1 aylık maaaşı nasıl değerlendiriyorsunuz??

İnsanın eline nekadar geçiyorsa okadar harcanıyor ben bunu bilir bunu söylerim.. Herkesin kendine göre masrafı oluyor

Evde oturup, kocasi disarida calismasina izin vermedigi icin evinde komsusuna, esine dostuna, dikis diken, nakis isleyen, cocuk bakan bir suru insan taniyorum. Hatta baklava, manti vs acip bunlari satan ve de 3-5 kurus arttiranini da biliyorum.

Evde oturup kocam izin vermiyor diyen ama sikayet eden kadin bana gore de tembeldir.

Tek maas, cift maas onemli degil, benim gun oluyor aylik ev gideri masrafini 300ytlden az olsun diye gobegim catliyor, gun oluyor 1000ytlyi gecse umursamiyorum. Bizim kendi isimiz var ve bir ay sonrami gorebiliyorum, buna gore de gunumu ayarliyorum.

ben çalışmıyorum eşim memur.maaşımız çok şükür yetiyor ama birikim yapamıyoruz haliyle.

tek maaş çift maaş tartışması bile gereksiz .çift maaşlı olupta ayı aya yetiştiremeyenleride görüyorum ,asgari üçretli geçinenleride.ayağımızı yorganımıza göre uzatmak gerekir bence .
devletin sunduğu imkanlarla birikim yapmak zor aslında .şuranın vergisi ,buranın vergisi gelen zamlar birikim filan yaptırmaz.devlet verdiğini fazlasıyla geri alıyor bence.

yinede bu günümüze çok şükür.allah hiç olmayana yardım etsin . biz olanla az çok geçine biliyoruz sonuçta.

ahhh... yarama bastınız kızlar....
bende yeni işten çıkmak zorunda kalmış bir kişi olarak şuan kara kara düşünüyorum..
gerçekten 2 maaş çok önemli.. .. daha bi rahatsın. en azından kendi kazandığın paran var..
şuan alacaklarımı bir kere daha düşünmem gerekiyor.maaşı yetirmek için, daha bi iyi düşünüyosun.. şimdi eşimin aylığına bakıyoruz, he çok şükür allahıma, yetmiyor mu? tabiki yetiyor, yani yetirmeye çalışıyoruz.. allah yardım ediyor..
benim iş durumum da kötü, ilçede olduğum için güzel bir işin denk gelmesi çok zor.. nezamana kadar evde oturacağımı düşündükçe delirecek gibi oluyorum. çünkü pazarları bile çalışırdım ben.
allah en kısa zamanda bana ve benim gibi işe ihtiyacı olanlara yardım eder inşallah..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…