Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Canım ben de doz hep 150 oluyor.Sizce düşük doz mu ben de kullanılan?
Bende ilk tedavide 225 kullanilmisti toplam ancak 3 blast oldu ve hicbiri donmedi. Diger iki tedavimde 300 kullanildi.Onlarda birer tane gecti genetikten. Yuksek doz kaliteyi etkiliyor diye biliyorum, yada erkenden yumurtalari buyutuyor ve baskin olanlari iyice harekete geciriyor. Bende ikinci tedavinin basinda doz 450 iken hemen 300'e geri cekmislerdi. Doktorunuzun bir bildigi olabilir.

Canım 300 derken 2 ilacın toplamı mı?Ben de Merional 150 ve Fostimon 150 kullanıldı.Bu ikisini karıştırıp yaptım. 300 ‘mü olmuş oluyor, yoksa her biri 150 olduğu için 150 doz mu yapıldı demeliyim?

Sağol canım.Tedaviler aynı o zaman neredeyse.Başladın mı iğnelere?Hadi hayırlısı bu sefer Tüm kalbim seninle.
Rica ederim bitanem. Bende gonalf ve merional iğneler. Genelde toplam 300 ile başlanıyor duruma göre gerekirse arttırıyorlar. Başladım canım, dün başladım. Bende 300 yetmediği için toplam 450 ile başladık, yarın 375 ile devam edicez. Pz.tesi kontrol. Sağol canım benim, inşAllah hepimiz artık bu sağlıklı embriyolara kavuşur, sağlıkla kucağımıza alırız. Kocaman öpüyorum

Canım seni özleriz.Arada kaçak kaçak yaz yine.Öpüyorum, herşey gönlünce olsun.

Ilk tedavimi es geciyorum ne yaptiklari belli degildi. Ancak 2. ve 3. icin soyle idi: Saat oglen 12-12:30 arasi 150 Merionel yapiyordum. Aksam sanirim 18:30 gibi de 150 GonalF. Boylece toplam 300 ediyordu. Toplamini dikkate aliyordu hoca.
Simdi herkesin bedeni farkli yanit veriyor. Benim yastan dolayi yumurtalarin yuksek dozlu ve uzun sureli ilac almamasi gerekiyor cunku kalitesi dusuyor (Amerikali bir hoca cok haslanmis yumurta diyordu). 300 benim icin en dogru dozdu ki en son tedavimde en az sure uygulandi hemen OPUya aldilar 10. gundu sanirim. O tedavimde 4 tane 5. gun blasti oldu. 3 tanesi 4aa, 1'i 3 aa. Tabii sonunda sadece 1 taneis gecti genetikten yine.

Canim hadi hayirli olsun..inşallah bol blast embriyolu kolaylıkla ilerleyen bir tedavin olsun.. tüm dualarımız seninle

Selamlar. Neden öğlen merional ,6 saat sonra gonal f yaptınız.. biz hep yumurta büyütme ile alakalı gonalf+merional uygulandığında 1 dk ara ile yapıyoruz.. sizin uyguladığınız gibi bir uygulama yapmak avantaj mi?
Birde uzun süreli ilaç almaması gerekiyor çünkü kalite düşüyor ,,bu cümleyi hiç anlamadım? Bende Yücel Hoca nin dediği kadarıyla yumurta kalitesizligi mevcut, sebebini kendi içimde araştırıyorum..

Selamlar, hoca oyle yazdi neden oldugunu bilmiyorum ama ana dozlar oldugu icin ben de daha iyi sonuc verdi sanki. Bu arada benim hocam da sisli memorial kokenli.
Yumurtalarin optimal maruz kalmasi gereken bir sure ve doz var diye biliyorum. Bunu birkac hocadan daha dinlemistim. Hatta 40 uzeri icin, yani bizim gibi kaliteli yumurta sayisi azalanlarin ozellikle. Yumurtalari cok pisirmek diyordu bir hoca.
Siz kac yasindasiniz? Yumurta kalitesizligi ve kalitesini belirleyemiyorlar, kimse olcemiyor diye biliyorum. alinan sonuca gore tahminde bulunuyorlar sanki.

Son günlerde Covid pozitif olduğu için Opu iptal olanlara sıkça rastlıyorum canlarım. Mantığını da hiç çözebilmis değilim. PCR testini anlarım da pozitif çıkınca hiç semptom olmasa bile tedavi iptali çok saçma. Diğer hastalar bittikten sonra son hasta olarak alınıp işlemi yapılmalı aslında. Her yer ayaklı Covid dolu zaten, artık ne izolasyon ne filyasyon doğru düzgün yapılmıyor. Madem ülke direk saldı, pozitifler sokaklarda dolaşıyor, neden faturasını tedavi olacak insanlara ödetiyor ki? Her biri için ayrı ayrı üzüldüm, çok yazık..

Aslında risk baya. Covid ciddi şekilde bağışıklıkla alakalı malum. Bağışıklığın düşükse direkt enseliyor ciğerleri. Narkoz da bağışıklık düşürebiliyor ciddi şekilde. Yani opu sonrası covidin daha etkili olma ihtimali artıyor olabilir. Tabii operasyona katılan ekibin korunması da ayrı bir durum. Onlara bulaşıp hasta etmesi bir kaç gün sonunda başka opuları iptale götürebilir. Bu anlaşılana kadar da başka opularda sağlıklı olanlara bulaştırabilirler. Bir de tabii sanırım kullanılan cihazların ciddi şekilde sterilizasyonu gerekebilir.

Bunlar da geldi aklıma bitanem, aslında normal bir salgın yönetimi olsa olması gereken bu ama ülkede şu an ne izolasyon ne filyasyon yok. İHer yer zaten ayaklı Covid dolu.İnsanları ateşin ortasına atıp sonra yandı diye tedavilerini iptal etmek de doğru değil. Başka bir yol bulunmalı.

Ben testlerin saglikli yapildigina da inanmiyorum. Kendim yaptigim (avrupadan aldigim kitlerde) testlerde, aciklamalarina bakiyorum 5 kere sol-5 kee sag burun deliginde ceviriyorsun, sonra sivi tupicerisinde 10 kere ceviriyorsun. Bu kadar PCR testine girdim, pit pit hemen 1 saniyede yapildi. Pozitif cikarsa test pozitifsin, negatif cikarsa 50% pozitifsin diyorlar ya.
Umarim hepimiz saglikla bitiririz su sureci. Zaten tup bebek ayri bir zorluk, ustune bir de Covidle ugrasiyoruz.

O da ayrı bir gariplik, aynen canım.

Canlarım dün kontrolüm vardı. Herşey yolunda gidiyor çok şükür. 7-8 tane folikul görünüyor. Küçükler yetişir mi bakacağız ama geneli 14'5-11,5 mm aralığında. Pazartesi veya Salı Opu var. Eski dondurulmuş embriyolarımi da genetiğe göndereceğiz. Bu sefer sağlıklıyı buluruz inşAllah. İlaç dozum Gonal f 150, merional 150. Yarın merional 75 e düşecek, hızlı gitmesinler diye doz düşüreceğiz. Dün cetrotide başladık. İlaçlar artık çok pahalı, 2 kutu gonalf, 4 merional 150 ve 4 merional 75 e 2.800-TL ödemiştim. Dün de 1 gonalf kalem 300, 1 merional 150 ve 1 merional 75 ve 2 cetrotide a indirimli 1300-TL ödedim. Tabi daha devam ediyoruz. Yüzde kırka yakın zam gelmiş. Tüp bebek ücretleri de artmış, ilk deneme 15.500 civarı. İkinci 14.000, üçüncü 12.600 civarı. Tabi NGS istenirse o da artı. Allah yardımcımız olsun.

Super haberler! Hadi o kucukler de yetissin :) Dondurulmuslardan da guzel haberler gelsin, bomba gibi bir ay olsun. Ilac dozu dusuklugu bende embriyo kalitesinin daha yuksek gelmesine neden olmustu, umarim hem hizlari icin hem de kalite icin cifte fayda olur.
Evet fiyatlara zam gelince ilaclar da piyasaya cikmaya basladi. NGS icin kur yuzunden mi artti dedin canim? Yoksa onu da mi arttirmislar?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…