Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Super haberler! Hadi o kucukler de yetissin :) Dondurulmuslardan da guzel haberler gelsin, bomba gibi bir ay olsun. Ilac dozu dusuklugu bende embriyo kalitesinin daha yuksek gelmesine neden olmustu, umarim hem hizlari icin hem de kalite icin cifte fayda olur.
Evet fiyatlara zam gelince ilaclar da piyasaya cikmaya basladi. NGS icin kur yuzunden mi artti dedin canim? Yoksa onu da mi arttirmislar?
İnşAllah bitanem 🙏 Ngs ücreti 300 Dolar yine canım. Ama biyopsi ve dondurma ücreti arttı. 3 embriyo üzeri biyopsi 2.400-TL. Dondurma ise 3 tüpe kadar 1.800-TL, 3-5 tüp için 2.300-TL, 5 tüp üzeri 2.800-TL. Yani artık Ngs li tüp bebek yapacaklar ilaçlar dahil en az 40.000-TL gözden çıkarmak zorundayız. Daha ne kadar dayanabiliriz buna bilmiyorum umarım son tedavidir. 25 yıldır çalışıyorum. İyi de sayılabilecek bir gelirim var ama neyim var neyim yok bu tedavilere gitti. Ailelerden destek aldığımız halde. En başa dönsem yine yaparım, gram pişmanlığım yok ama çok yoruldum. Bu kadar ilaç bana ne yaptı onu da hiç bilmiyorum. Allah acısın bizlere, yardım etsin 🙏

Ben testlerin saglikli yapildigina da inanmiyorum. Kendim yaptigim (avrupadan aldigim kitlerde) testlerde, aciklamalarina bakiyorum 5 kere sol-5 kee sag burun deliginde ceviriyorsun, sonra sivi tupicerisinde 10 kere ceviriyorsun. Bu kadar PCR testine girdim, pit pit hemen 1 saniyede yapildi. Pozitif cikarsa test pozitifsin, negatif cikarsa 50% pozitifsin diyorlar ya.
Umarim hepimiz saglikla bitiririz su sureci. Zaten tup bebek ayri bir zorluk, ustune bir de Covidle ugrasiyoruz.
Tatlım umarım harika sonuçlar alırsın yeni OPU’da.Maalesef her şey çok pahalı, yetebildiğimiz kadar devam edeceğiz.Hayırlısı, ben de maaşları hep tüp bebeğe yatırdım 😞Maaş olmasa ne olurdu bilmiyorum.Bir yerden sonra yetirememe durumuna da düşebiliriz artışlar devam ederse 😕

Tatlım umarım harika sonuçlar alırsın yeni OPU’da.Maalesef her şey çok pahalı, yetebildiğimiz kadar devam edeceğiz.Hayırlısı, ben de maaşları hep tüp bebeğe yatırdım 😞Maaş olmasa ne olurdu bilmiyorum.Bir yerden sonra yetirememe durumuna da düşebiliriz artışlar devam ederse 😕
Çok sağol canım benim 💜 Allah işlerimizi rast getirsin de yetisebilelim bu masraflara. Ben artık kendim için uzun zamandır hicbirsey yapmıyorum. Ne geliyorsa hepsi tüp bebeğe gidiyor. Olsun da sonu güzel olsun bitanem. Öpüyorum kocaman 😘

Canlarım dün kontrolüm vardı. Herşey yolunda gidiyor çok şükür. 7-8 tane folikul görünüyor. Küçükler yetişir mi bakacağız ama geneli 14'5-11,5 mm aralığında. Pazartesi veya Salı Opu var. Eski dondurulmuş embriyolarımi da genetiğe göndereceğiz. Bu sefer sağlıklıyı buluruz inşAllah. İlaç dozum Gonal f 150, merional 150. Yarın merional 75 e düşecek, hızlı gitmesinler diye doz düşüreceğiz. Dün cetrotide başladık. İlaçlar artık çok pahalı, 2 kutu gonalf, 4 merional 150 ve 4 merional 75 e 2.800-TL ödemiştim. Dün de 1 gonalf kalem 300, 1 merional 150 ve 1 merional 75 ve 2 cetrotide a indirimli 1300-TL ödedim. Tabi daha devam ediyoruz. Yüzde kırka yakın zam gelmiş. Tüp bebek ücretleri de artmış, ilk deneme 15.500 civarı. İkinci 14.000, üçüncü 12.600 civarı. Tabi NGS istenirse o da artı. Allah yardımcımız olsun.
Ay hadi inşallah çok güzel pozitif haberler ile sürecin başladı, devam etsin inşallah🧿🤲
Bol blastli, tertemiz embriyolarin olsun inşallah 😘

Oncelikle cok cok gecmis olsun. Suan birebir neler yasadiginizi inanin cok iyi anliyorum, cunku temmuz ayindaki ucuncu denememde ayni olay benim de basima geldi maalesef. Ayrica biliyorsunuz sizinle ayni merkezde tedavi goruyoruz. 11 mm ile 23 mm arasi bes adet yumurtam vardi ve catlatma ignesi sonrasi opu icin ameliyathaneye girdigimde folikullerin dordunun catladigi soylediler ve opu iptal edildi. Sonrasi yapilan degerlendirmelerde 20 mm'yi gecmeden opu yapilmasi gerektigi kararini aldilar. Beni degerlendiklerinde bu durumun nadiren yasandigini ve rezervde azalma ve ileri kadin yasi gibi sebeplerden oturu bende bu durumun olustugunu soylediler. Asilama yapmak istediler ancak ben pgt ile ilerledigimiz icin kabul etmedim. Asilamayi duyunca da ameliyat odasinda hafiten delirdim acikcasi cok sinirlerim bozulmustu, bu olayi kabullenemedim. Bir ay boyunca etkisini atlatamadim ve geriye donup baktigimda en sinir bozucu tecrube bu olmustu benim icin. Hatta tup bebek deneyimi olan bir terapist ile bu olaydan sonra gorusmeye basladim. Ancak sonra kendimi toparladim, siz de toparlayacaksiniz. Acik ve net ilk bir kac hafta cok kizgin, uzgun ve hayal kirikligina ugramis hissedeceksiniz, bu duruma sinirleneceksiniz. Ancak sonra toparlayacaksiniz kendinizi ve bu donem geride kalacak ve siz topladiginiz gucunuzle yeniden baslayacaksiniz. Ayrica belli mi olur belki de toplanan uc yumurtadan biri saglikli da gelebilir.
Öncelikle ben bu mesajınızı yeni gördüm.. nasıl gözden kaçırdım bilmiyorum..
Günahlarıni almayayım ama yumurta çatlama da ileri kadın yaşı veya azalan yumurta rezervi ne alaka? Sonucta değerler herseyi söylüyor, en azından ben kendimde yapılan tahlillerde acil bir durum olduğumu bilgisiz halimle farkedebiliyorum.. inancım kırılıyor böyle şeyler yaşadığımda..umarım hepimiz hayırlı sevinecegimiz haberler alalim bu 2022 senesi içinde hepimiz güzel güzel hamilelikler yaşayıp,bebeklerimizi kucagimiza alalim 🤲🌺🌺

Öncelikle ben bu mesajınızı yeni gördüm.. nasıl gözden kaçırdım bilmiyorum..
Günahlarıni almayayım ama yumurta çatlama da ileri kadın yaşı veya azalan yumurta rezervi ne alaka? Sonucta değerler herseyi söylüyor, en azından ben kendimde yapılan tahlillerde acil bir durum olduğumu bilgisiz halimle farkedebiliyorum.. inancım kırılıyor böyle şeyler yaşadığımda..umarım hepimiz hayırlı sevinecegimiz haberler alalim bu 2022 senesi içinde hepimiz güzel güzel hamilelikler yaşayıp,bebeklerimizi kucagimiza alalim 🤲🌺🌺
Sakin inancinizi kirmayin, umarim cok yakinda basarili sonuclara ulasacagiz. Bu sene hepimize ugurlu gelsin :KK200::nazar:

Kızlar nasılsınız? G gofretlisut ’ü özledim.Onsuz kilo aldım yeniden 😊Ne güzel vermiştim 2 kilo, 1’ini geri aldım.Adetimi bekliyorum tekrar tedaviye başlamak için.Doktor kilo vermediğimi görünce kızacak 🙈Ya hem çok yoğun çalışıyorum hem de kilo ver diyorlar , valla iş yüzünden stresten habire yiyorum 🍕🧆🥧🍝🥗🍗🥜🥜

Kızlar nasılsınız? G gofretlisut ’ü özledim.Onsuz kilo aldım yeniden 😊Ne güzel vermiştim 2 kilo, 1’ini geri aldım.Adetimi bekliyorum tekrar tedaviye başlamak için.Doktor kilo vermediğimi görünce kızacak 🙈Ya hem çok yoğun çalışıyorum hem de kilo ver diyorlar , valla iş yüzünden stresten habire yiyorum 🍕🧆🥧🍝🥗🍗🥜🥜
Ben iyiyim bitanem. Yarın Opu var, bekliyoruz heyecanla. Bardağın dolu tarafından bakarsak 2 verip 1 almışsın. Yani bir kilo vermişsin yine 😊🤗. Çalışırken bu işler zor gerçekten, evden çalıştığım dönemde kolay geçiyordu bu işler, şimdi hep plan program. Ama olsun da boşver biraz yorulalim önemli değil. Birçok kilolu insan hamile de kalıyor ayrıca, hiç bozma moralini. Elinden geleni yapıyorsun zaten canım. Fırsat buldukça yürümeye çalış, bol su iç, gerisini de takma kafaya. Kocaman öpüyorum 😘❤️🤗

Keske ben de totalde 1 kg verebilsem :)

Ben iyiyim bitanem. Yarın Opu var, bekliyoruz heyecanla. Bardağın dolu tarafından bakarsak 2 verip 1 almışsın. Yani bir kilo vermişsin yine 😊🤗. Çalışırken bu işler zor gerçekten, evden çalıştığım dönemde kolay geçiyordu bu işler, şimdi hep plan program. Ama olsun da boşver biraz yorulalim önemli değil. Birçok kilolu insan hamile de kalıyor ayrıca, hiç bozma moralini. Elinden geleni yapıyorsun zaten canım. Fırsat buldukça yürümeye çalış, bol su iç, gerisini de takma kafaya. Kocaman öpüyorum 😘❤️🤗
Yarin hem kolay hem tam istedigin gibi gecsin canim. Yurek dolusu sevgiler :)

Canım bol şans diliyorum 💜❤️ Çok güzel geçsin ve sağlıklı embriyoşlar oluşsun inşallah 🙏 🥰🥰❤️

istahim kapanmasina ragmen gitmiyor bu odem. evdeki tarti dijital bazen kafayi yiyor ve baslattiginda 1.5 kilo basliyor 0 kg yerine. Bakmadan tartildim, amannnnnn ne zaman aldim bu esktra 1.5 kiloyu diye tansiyom dustu. :KK70:
Canım ya ödemle benim de sorunum var 😞Doktor son tedavimde bacağımdaki çorap izini görüp kızmıştı.Ne yapılır bilmiyorum.Maydanoz, kereviz sapı, limon , yeşil çay karışımı falan içiyorum ama olmuyor.Tuzu azaltmam lazım galiba ama tuzsuz yapamıyorum 😂

Canım ya ödemle benim de sorunum var 😞Doktor son tedavimde bacağımdaki çorap izini görüp kızmıştı.Ne yapılır bilmiyorum.Maydanoz, kereviz sapı, limon , yeşil çay karışımı falan içiyorum ama olmuyor.Tuzu azaltmam lazım galiba ama tuzsuz yapamıyorum 😂
tuzu bir anda degilde, azar azar azaltmak cok ise yariyor. bir muddet sonra icinde normal tuz olan yemekler asiri tuzlu gibi gelmeye basliyor. agiz tadi seker ve tuz soz konusu oldumu, boyle ufak ayarlarla cok cabuk degisiyor.
benim vucudum tuz hic kullanmiyorken, boyle tedaviler vs hayatimda yokkende odem yapar. O yuzden nafile galiba ne yaparsam yapayim.

X