Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Benim dün sıkıntı cikanlardan bugün 2 tanesinde döllenme gozlenmis ve dondurmuslar
Embriyoyu riske atmamak için bu şekilde yaptık dediler. Dilersek cozundurdukten sonra gene pgt yapilabilirmis. Al işte kafam karıştı

Bugun kacinci gundu ki? Bir de ortalama kac hucreye ulasmislar? Biyopsi yapmadan neden dondurmuslar ki? Siz de kendi kendinize suan bu sorulari soruyorsunuz muhtemelen. Acikcasi benim de kafam karisti, embriyologlarin hic boyle bir onerisini duymadim daha once. Morfolojik degerlerini sorun embriyolarinizin.

3. Gündü de, hücreyi sormak da aklıma gelmedi hiç telefonda paralize oldum, dediğiniz gibi şimdi oturdum aynı sorulari soruyorum kendime Haftaya gidip ayrıntıları da ogrenicem, ama transfer kararı alır mıyım bilemiyorum. En sevmediğim şey muallakta kalan konular hayatın her alanında.
Neyse olumsuz enerji vermeyeyim kimseye, güzel haftasonlari dilerim

Ah harika bilgiler teşekkür ederim Coenzyme Q10’u 2 adet omepa içerek alıyordum ama tek başına olan 200 mg’lık formunu da aldım. Gerçekten çok pahalı. Benim doktorum 2’den fazla kullanma demişti dediği gibi kullanıyorum. O zaman iğnelerle birlikte kullanmaya devam ediyorum.
Sigarayı geçmişte içtiğim gibi, tedavi aşamalarında uzun süre bıraksam da tedavi bitimlerinde günde 1-3 adet içmeye devam ettim. Yazın negatif sonucu aldıktan sonra örneğin alkol ve sigara baya kullandım. C vitamini zaten genelde kullanıyorum ama Bu tedaviden bi sonuç alamazsak bir sonraki aya biraz faydası olsun diye E vitamini ile alırım. Nac diye bi şey öneriyorlar sigara içenlere ama çoğunlukla bıraktığım için hiç kullanmadım. Eşim de bu kadar az sigara için onu kullanma C vitamini al demişti, doktor olduğu için söylediği gibi yaptım
Bu arada kitap linki için çok teşekkür, ilgilendiğim konularla ilgili bilimsel yazıları okumayı çok severim

Canım benim de kafam karıştı, hiç anlamadım. Gelişimine bakmadan neden dondurdular ki acaba? Seni bu sorularla başbaşa bırakmaları çok büyük haksızlık, merkeze ulaşamıyor musun?

Çok haklısın canım, ben de muallakta kalan şeylerden çok rahatsızlık duyarım. Sana tavsiyem merkeze ulaşıp bilgi almaya çalış, bu sorular hafta sonunu yiyip bitirmesin bitanem.

Olumsuz enerji vermezsin kaldı ki burası olumlu olumsuz her şeyi paylaştığımız yer
3. Gün dondurmaları anlaşılabilir bi durum ama sonra çözdürüp biyopsi yapıp tekrar dondurmak hiç de önerilen bi şey değil. Niye bi işlem yapmadan önce önerileri ile birlikte bize de tercihlerimizi sormuyorlar ki, zaten ne önerirlerse yapıyoruz çoğunlukla. Neyse şimdilik hiç değilse 2 embriyom var diye şükrederdim ben olsam, canını sıkmamaya iyi tarafından da görmeye çalış istersen arkadaşım

Canlarım ben de dün AnnelikUmudu canımın tavsiyesiyle Ota Jinemed Günseli hoca ile görüştüm. Bugün de adet oldum, yarın Pazar, merkez kapalı olduğu için bugün görmek istedi beni. Ama ilk gün olduğu için folikul sayısı net değildi, pazartesi sabahı tekrar gideceğim. Bu ay başlayıp başlamayacagimiza pazartesi karar verecek. Gelişmeleri yine yazarım.

Hayırlı uğurlu olsun canım, inşallah bol bereketli bi ay olur ilk görüşmeler ücretsiz mi hala?

Hayırlı uğurlu olsun canım, inşallah bol bereketli bi ay olur ilk görüşmeler ücretsiz mi hala?
Ön görüşme ücretli değildir diye tahmin ediyorum bitanem. Muayene de oldum ben, ödeyeceğim tüp bebek ücretinin içinde. Ben yaş istatistikleri devreye girince biraz kitlendim, şaşkınlıktan fiyat sormayı unuttum. Bugün gittiğimde sordum, aşağı yukarı herşey Opu, dondurma, genetik test, biyopsi hepsi diğer merkezlerle aynı.

Yaş istatistiklerine niye şaşırdın, hoca ne anlattı ki

Canım inşallah bu kez çok güzel ilerler herşey.Embriyolog çok iyiymiş orada.Ben de yazın planlıyorum gitmeyi İzmir’de çalıştığım için gidemem şimdi zor.

Yaş istatistiklerine niye şaşırdın, hoca ne anlattı ki
Olanı söyledi canım aslında, yüzde 5-15 arası bu yaş grubunda dedi. Hocanın suçu yok, ben biraz psikolojim bozuk olduğu için aklıma hep kötü şeyler getirip, kendi modumu kendim indirdim. Ben rezervim iyi olduğu için bu aralıktan daha yüksek beklentideydim. Daha önce gittiğim iki doktorum da öyle söylediği için öyle bir beklentim vardı. FSH 5,99,, amh 1,97 idi bende. 8-9 folikulle başladığımız için daha yüksek beklentideydi iki doktorum da. Sağlıklı embriyoyu bulana kadar toplarız, bulunca da transfer ederiz olur biter modundaydik. Ama hoca haklı en baştan söylemeyince hastalar sonra suçluyor doktorları. Bugün dedim hocaya "ben çok fena geçirdim geceyi, sanki olmayacak da boşuna uğraşıyorum gibi hissettim" diye. Tatlı gülüşüyle (gerçekten çok tatlı bir insan) Onlar istatistikler, senin ihtiyacın bir sağlıklı yumurta, bir sağlıklı sperm. Onları bulmak için çalışacağız şimdi dedi.

Canım inşallah bu kez çok güzel ilerler herşey.Embriyolog çok iyiymiş orada.Ben de yazın planlıyorum gitmeyi İzmir’de çalıştığım için gidemem şimdi zor.
Sağol bitanem, doktor da çok iyi. Günseli hoca çok ilgili. Tüm detayları tek tek inceledi dosyadaki, fotokopilerini aldırdı. Hiçbir detayı atlamıyor. AnnelikUmudu canıma ne kadar teşekkür etsem az.

Evet olanı söylemiş, hiç de fena bi oran değil üstelik bu yaşlar için. Benim bi arkadaşım gitmişti aynı hocaya, çok olumsuz ve küçümser gibi konuşmuş yaştan ötürü, ağlayarak gelmişti, kimsenin morali bozulmasın diye söylememiştim burda çok övülünce bu bilgiyi kendime sakladım :) Embriyologu florance kapanınca jinemed’e geçmişti 2 yıl önce. Benim transferimde de bulunmuştu iyi bi doktor diyaloğumuz var diye bu merkeze gitmeyi de düşünmüştüm ama Benim daha önce tedavimi yapan Hoca da tekliflerini kabul etmeyince biz de vazgeçmiştik. Sanırım onun yerine Günseli hoca gelmiş.

Yok öyle ağlatacak şeyler söylemiyor aslında, dürüstçe istatistikleri anlatıyor. Bilgisini paylaşıyor. Aslında aralarda ümit veren şeyler de söylüyor. Çok da tatlı dilli, güler yüzlü bir insan. Aslında bizler bu hormon iğneleri, tekrarlayan olumsuz sonuçlar, kürtaj travmaları derken psikolojimiz haliyle pek sağlam olmuyor, pireyi deve yapıyoruz biraz. Ben ilk görüşmedeki samimiyeti, ilgisi, hiçbir detayı atlamayışından, güler yüzünden çok memnun kaldım. İşine çok önem veren, bizim tek bir yumurtamızın bile bizim için ne kadar değerli olduğunu bilen ve kendisi de buna çok önem veren biri.

Çok sevindim içine sinen bi yer olmasına, umarım pozitif enerjisi sana bol şans getirir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…