Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Kızlar size bi şey sorayım, bu gonal f gibi menapur gibi iğneler ile melatonin birlikte kullanılır mı? A AnnelikUmudu sanırım sendin düzenli kullanan, ben çok memnunum uyku düzenimden ama şimdi mahsuru olur mu diye de şüpheye düştüm.
Selamlar,
Kullanilir. Takip ettigim Kanadali ve Amerikali hocalar tedaviden 2 ay once baslanmasini-tedavi suresince devam edilmesini oneriyorlar hatta hamilelik doneminde de kullandiriyorlar. Max 3mg ama.

Melatonini hem kendi hocama sordum, o da cok sevindi kullanmama. Yumurta icin antioksidan gorevi goruyor. Iyi bir Antiaging destegi dedi.

Selamlar,
Kullanilir. Takip ettigim Kanadali ve Amerikali hocalar tedaviden 2 ay once baslanmasini-tedavi suresince devam edilmesini oneriyorlar hatta hamilelik doneminde de kullandiriyorlar. Max 3mg ama.

Melatonini hem kendi hocama sordum, o da cok sevindi kullanmama. Yumurta icin antioksidan gorevi goruyor. Iyi bir Antiaging destegi dedi.
Çok teşekkür, kullanmaya devam edeceğim ❤️

Coenzyme Q10 kesinlikle kullanmaniz gereken en onemli takviyelerden biri. Gunluk onerilen doz ubiquinol formunda minimum 600 max 1200 mg. Ben 800 civari kullaniyorum ama maalesef yuksek dozlarda Turkiye'de bulamadim dolayisi ile Amerika'dan getirtiyorum. Ayrica burada delirmisler dusuk dozlarin bile fiyatlari cok pahalli.

D vitamini seviyelerinizi de mutlaka olcturun. Bu seviyeleri 50 ng/ml seviyesinin uzerine cikarmaya calismanizi oneririm. Ancak fazlasi zehirlenmelere yol acabildigi icin kan tahlili yaptirmadan asla kullanilmamasi gereken bir vitamin. Bir de D vitamini kullanirken unutulmamasi gereken ek takviye K vitamini. Cunku D vitamini kandaki kalsiyumu yeterli seviyelere tasir, ancak K vitamini bu kalsiyumdan hem kemiklerimizin yararlanmasini saglar hem de bobrek ve damarlarimizda birikimini engeller.

Eger gecmiste sigara kullandiysaniz 200 mg E vitamini ve 1000 mg C vitamini almanizi da oneriririm. Bir de balik yagi tabi ki, ben omepa'yi seviyorum icinde 100 mg coenzym de var bildiginiz gibi.

Ben tedavilere baslamadan once 'It starts with an Egg' adli oldukca bilgilendirici bir kitap okumustum. Sydney Universitesi mezunu bir biyokimyager olan Rebecca Fett'e ait, detayli olarak kullanmamiz gereken supplement ve besinlerin listesini guzel bir anlatim ile paylasan 200 sayfa civari bir kitap. Elbette bu takviyeleri dahiliye veya endokrinoloji hekiminin yapacagi kan testleri ve ardindan tup bebek doktorunun onayi sonrasinda kullanmak gerekiyor. (Ornegin DHEA hormonunu, bana Prof. Dr. Semra Kahraman kullanmamam gerektigini, kiste neden olabilecek bir hormon oldugunu belirtti. Geriye kalan yukarida da paylastigim takviyeleri kan tahlillerim sonucu kullanabilecegimi soylediler. Dolayisi ile doktorunuzun onayi dogrultusunda kullanmaniz cok muhim.)

Size bu kitabin linkini ozel mesaj ile ilettim.
Cok guzel bilgiler veriyorsunuz, çok teşekkürler🙏🌸🌸
Sizden ricam bana da kitabın linkini iletebilir misiniz ?

Bugun kontrole gittim hanimlar. Estrofem, hatirlarsaniz yazmistim, beni delirtmisti ciddi sekilde. Cok sukur, bir ise yaramis. Yumurtalarimi dengelemis, basina buyruk olan sagli sollu dominantlar yoktu.
Basladik, ilk ignelerimi yaptim. Estrofemden dolayi daha zor yanit verme olabiliyor sanirim, o yuzden 150 Merionel - 150 Gonalf baslandi. (Daha evvel total 225 mgdi dozum, bu ay 75 mg daha fazla). Guzel enerjilerinizi beklerim :) Bu ay baslayan herkes icin iyi bir ay olsun.

Bugun kontrole gittim hanimlar. Estrofem, hatirlarsaniz yazmistim, beni delirtmisti ciddi sekilde. Cok sukur, bir ise yaramis. Yumurtalarimi dengelemis, basina buyruk olan sagli sollu dominantlar yoktu.
Basladik, ilk ignelerimi yaptim. Estrofemden dolayi daha zor yanit verme olabiliyor sanirim, o yuzden 150 Merionel - 150 Gonalf baslandi. (Daha evvel total 225 mgdi dozum, bu ay 75 mg daha fazla). Guzel enerjilerinizi beklerim :) Bu ay baslayan herkes icin iyi bir ay olsun.
Dualarım seninle bitanem. Sağlıkla büyüsünler inşAllah🙏💜

Hayirli olsun süreciniz🙏💕
Insallah herkesin beklediğinin ötesinde güzel bir ay olur 🤲

Hayırlı uğurlu güzel bir Kasım olsun inşallah ❤️

O dominantlardan çeken biri olarak çok sevindim! Harika bir ay olsun, hepsi birlikte minik pıtırlar olarak büyüsünler ve umut veren embriyolara dönüşsünler 🙏

Canım çok sevindim, sağlıkla büyüsünler inşallah ve çk güzel embriyolara dönüşsünler :KK200::dua::halay:

Cok tesekkur ederim herkese. Ignelerde ikinci gunu devirdim. Henuz bir duygusal inis cikis olmadi. Sanirim Estrofem yeterince indirip cikardigi icin, ignelerin etkisini cok hissetmiyorum :KK70:
Abla saglikli yumoslarin olsun bol bol 🥰 ignelerden once veya sonra yuruyus yapiyor musun burda bir arkadasimiz faydasini gordum Demisti 🙏🥰

Cok tesekkur ederim herkese. Ignelerde ikinci gunu devirdim. Henuz bir duygusal inis cikis olmadi. Sanirim Estrofem yeterince indirip cikardigi icin, ignelerin etkisini cok hissetmiyorum :KK70:
Duygusal iniş çıkış değil de çok fena kasık ağrısı yaptı bende iğne. Resmen yumurtanın büyüdüğünü hissediyorum, 1 yıldır iğne görmediler ondan mı coştular acaba inşallah infilak etmezler 😀

Abla saglikli yumoslarin olsun bol bol 🥰 ignelerden once veya sonra yuruyus yapiyor musun burda bir arkadasimiz faydasini gordum Demisti 🙏🥰
Tesekkur ederim canim.
Aaaa bunu bilmiyordum, kacirmisim. Ignelerden once degil de 1.5 saat sonrasinda 40 dakika yurudum. Nasil bir fayda ve ignelerden ne kadar sure sonra yurumeliyim?

Tesekkur ederim canim.
Aaaa bunu bilmiyordum, kacirmisim. Ignelerden once degil de 1.5 saat sonrasinda 40 dakika yurudum. Nasil bir fayda ve ignelerden ne kadar sure sonra yurumeliyim?
Valla ben de bilmiyorum da eski mesajlardan hatırlıyorum burda geçen hafta bir abla abla ile konuşmuştuk o yürümüş iğneden önce 1 saat falan yumurtaları iyi gelişmiş sonra ara kontrolden sonra yürümemiş o zaman gelişmesi yavaşlamış ve sonradan tekrar yürümeye başlamıştı diye hatırlıyorum burda görürse kendisi de yazar zaten 😘

Duygusal iniş çıkış değil de çok fena kasık ağrısı yaptı bende iğne. Resmen yumurtanın büyüdüğünü hissediyorum, 1 yıldır iğne görmediler ondan mı coştular acaba inşallah infilak etmezler 😀
Yumurtlama bende de agri yapiyor hafif. Bugun iki doktorun youtube videosunu izlerken (dr aimee egg whisperer), bazen 1 senede olacagin ovulasyonu 1 ayda yasiyorsun diye tanimladiklarini duydum. O kadar yumurtayi yumurtlamak hic kolay is degil :)

Yumurtlama bende de agri yapiyor hafif. Bugun iki doktorun youtube videosunu izlerken (dr aimee egg whisperer), bazen 1 senede olacagin ovulasyonu 1 ayda yasiyorsun diye tanimladiklarini duydum. O kadar yumurtayi yumurtlamak hic kolay is degil :)
Evet hızlandırılmış şekilde yaşıyoruz resmen :) bir yıl içinde çok olabilir ama aylık üç yumurta falan olunca niye bu kadar ağrı yaptı anlamadım. Sanırım sende henüz ağrı başlamadı, senin folikül sayın belli miydi?

Valla ben de bilmiyorum da eski mesajlardan hatırlıyorum burda geçen hafta bir abla abla ile konuşmuştuk o yürümüş iğneden önce 1 saat falan yumurtaları iyi gelişmiş sonra ara kontrolden sonra yürümemiş o zaman gelişmesi yavaşlamış ve sonradan tekrar yürümeye başlamıştı diye hatırlıyorum burda görürse kendisi de yazar zaten 😘
Evet ben de okudum bu grupta, iğneden önce yürüyüşün kendisine faydası olduğunu düşünüyordu arkadaşımız nopenoname nopenoname ya da kalkyerineyat kalkyerineyat olabilir zaten üç beş kişiyiz 😀

Evet hızlandırılmış şekilde yaşıyoruz resmen :) bir yıl içinde çok olabilir ama aylık üç yumurta falan olunca niye bu kadar ağrı yaptı anlamadım. Sanırım sende henüz ağrı başlamadı, senin folikül sayın belli miydi?
ben de henuz agri baslamadi. asenkron oldugum gecen 2 seferde de sagli sollu agrim cok olmustu tedavinin ortalarina ve sonlarina dogru. evet belli, usg esnasinda saydiklarinda anlamiyorum, oda da sordum 9-10 toplariz dedi.

ben de henuz agri baslamadi. asenkron oldugum gecen 2 seferde de sagli sollu agrim cok olmustu tedavinin ortalarina ve sonlarina dogru. evet belli, usg esnasinda saydiklarinda anlamiyorum, oda da sordum 9-10 toplariz dedi.
İnşallah firesiz blast olur hepsi anneciği 😍
Bende de mi asenkroni falan oldu acaba hala ağrı var. Cetrotide da yazmış reçeteye ama onu iğnelerin daha 3. Gününde yapmıyoruz değil mi? son günlere yakın vuruluyoruz diye yazmıştır heralde.

İnşallah firesiz blast olur hepsi anneciği 😍
Bende de mi asenkroni falan oldu acaba hala ağrı var. Cetrotide da yazmış reçeteye ama onu iğnelerin daha 3. Gününde yapmıyoruz değil mi? son günlere yakın vuruluyoruz diye yazmıştır heralde.
Umarim ya, artik kaliteli yumurtaya denk gelmek sans oldu, umarim tuttururum. cok tesekkurler. Cetrotide bende gecen sefer, hatirladigim kadariyla, ignelere basladiktan 3. gun sonra kontrolde verilmisti. Fren-gaz, fren-gaz gibi dusun demisti hoca. Ortalamayi buyuturken, basina buyruk olabilecek varsa onlarin basina bastirmak icin yapiyorlar sanirim.

X