Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Evet gün içinde neler yiyorsun, neyi neyin yerine ikame ediyorsun? Nasıl tarifler yapabilirim
Glütensiz beslenmeye çok özeniyorum çünkü benim her yerim ağrıyor genelde ve glütensiz yemem tavsiye edilmişti, elbette dinlemedim

Doğru diyorsun canım, o kadar öngörmek mümkün değil. Ben yine yersiz telaş yaptım. Ara ara böyle biseyler oluyor bana, anksiyete tavana vuruyor. Senin kist için birşey veremiyor mu doktorun canım?

Kızlar bir şey sorabilir miyim eşimle benim genetik testlerimizde sorun yok 3 defa ilk seferde hamile kaldım ama biri dış gebelik ikisi düşük oldu t rahim dediler düzelttirdim şimdi yumurtlama problemim başladı iki aydır bu PGT kararını doktorlar mı veriyor çok mu masraflı bir şey Bilgi verirseniz sevinirim

Doğru diyorsun canım, o kadar öngörmek mümkün değil. Ben yine yersiz telaş yaptım. Ara ara böyle biseyler oluyor bana, anksiyete tavana vuruyor. Senin kist için birşey veremiyor mu doktorun canım?
Gerek görmedi sanırım, nedense benim yılda 1 kez oluyor ve ilaçsız, bir sonraki adette atılıyor ama bu sefer olmadı, peş peşe nerdeyse adet gördüm yine tamamen yok olmadı sadece küçüldü, doktor bir sonraki adette yok olur dedi ama Şimdi de adetim 5 gün gecikti olamadığım için doktora da gitmiyorum Çok sıkıldım sanırım bu tüp bebekli hayattan

Bitanem öncelikle geçmiş olsun, kayıpların için çok üzgünüm. PGT kararını sen verip doktoruna soyleyebilirsin canım ve bence de doğru karar olur. Maliyeti normal tüp bebek ücretine 1.500-TL biyopsi ücreti, 2.000-TL embriyo dondurma ücreti ve embriyo başına 300 Dolar da test ücreti ödemiştim. Yani mesela üç embriyo teste gönderirsen 900 $+1.500 TL +2.000 TL. Benim merkezde böyleydi canım.

Ben en son geçen yıl gönderdiğimde ngs’ye embriyo başına 300 dolar demişlerdi. Masrafı transfer masrafıyla tek embriyo için nerdeyse aynı ama bir ayda 3-4 embriyo gönderilirse çok masraflı. Doktorlar kayıp düşük yaş faktörlerine bağlı olarak tavsiye ediyor. Zorlamıyor ve özendirmiyorlar

Benim tüp bebekten önce hiç olmamıştı, sakin normal bir hayat sürüyordu yumurtalığım. Tüp bebekle neye uğradığını şaşırdı.
Beklemek kısmı en zoru sanırım canım, çok haklısın

Sen daha güzel detaylı anlatmışsın, korkunç masraflı böyle düşününce

İstediğimi söylüyorum ama senin için çözüm bu değil diyor doktorlar embriyo sağlıklı gelse bile problem rahimle ilgili olduğu için çözüm değil diyorlar tam Rahmi düzelttiler dedim şimdi de iki aydır yumurtlamıyorum rahmim kalınlaşmıyor çok üzülüyorum bana da dualarınızda yer verin Rabbim hepinize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

Sanırım bana önermeleri için bir kayıp daha bekliyorlar inşallah bir daha olursa kaybetmem Allah hayırlısını versin

Ekmekten başlayayım o halde ekmeği glütensiz karabuğday unundan yaptım tadi da güzel oldu şimdi bütün marketlerde glütensiz unlar var. Makarna çok yemem zaten ama var onun da glütensizleri Günlük rutinim şöyle sabah 1 haşlanmış yumurta ya da omlet ya da Menemen 5 adet zeytin bolca yeşillik laktozsuz peynir laktoz intoleransim da olduğu için . Ara öğünde 1 Çay bardağı laktozsuz kefir ve 1 adet meyve öğle yemeğinde çorba haşlanmış /ızgara tavuk ya da balık yoğurt salata yiyorum çoğu zaman ekmek yemiyorum normalde de ama yersem de 1 dilim karabuğday yiyebilirim ara öğünde çiğ kuruyemiş yiyorum abartmadan kabak çekirdeği ve hurma da ekliyorum ve 1 fincan Yeşilçay ya da sade kahve içiyorum akşam da 7 kaşık sebze yemeği yoğurt salata Salata burda çok önemli çeşit çeşit yapıyorum salatayı bazen mesela içine haşlanmış nohut mercimek fasulye falan atıyorum yemek yerine onu yiyorum Saat en geç 19:00da yemiş oluyorum 19dan sonra sadece çay içerim Öyle canım özellikler vazgeçemem dediğin bir glütenli yiyecek var ise onun alternatifini de söyleyebilirim Mesela ben mercimek köftesine dayanamam onun için de sadece mercimekler yapıyorum ve içine bağlaması için haşlanmış patates atıyorum. Kinodadan falan da kısır yapılabilir

Allah kolaylık versin canım benim, sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Hepimize acısın Rabbim

T rahim gerçekten etkili tutunmada sen içini ferah tut zaten hamile kalmışsın ama rahim şeklin gebeliğin devam etmesine engel olduğu için devam etmemiş. T rahim için geçirdiğin operasyon sonucu adetin ve yumurtlaman bozulmuş olabilir o da düzelir merak etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…