Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Evet doktorlar da aynen böyle diyor ama ben üzülüyorum korkuyorum her defasında tamam şimdi geçti diyorum yine bir şey oluyor üzülüyorum inşallah bir gün ben de size buradan bebeğimi kucağıma aldığımı yazabilirim Rabbim hepinize en en en hayırlı en sağlıklı en güzel evlatları nasip etsin inşallah

Çok teşekkür canım benim ne de güzel yazmışsın ben bi baktım da nete nelerde gluten var diye, sıkça tükettiğim glutenli tek yiyecek ekmek. Onun dışında pek de glutenli bi şey yemiyormuşum. Bulgur, kısır, kuskus pasta börek ayda bir gibi yiyorumdur zaten. O zaman ekmeği kara buğday unundan yapmayı denerim tavsiyene uyarak. Bir de ben çoğunlukla siyez unlu ekmek tüketiyorum 1-2 yıldır, ona bi bakayım glutenli mi hiç araştırmamıştım.

Siyezde var canim Ben de baktim da baya . Ya nişastalı glütensiz un karışımları var glütensiz ekmek için ya da glütensiz karabuğday unundan yapabilirsin. Aaa bak canım tatlı isteyince muzun üzerine fıstık ezmesi ve Hindistan cevizi döküp tatlı gibi yapabilirsin

Fıstık ezmesi sevmem Nutella sürsem olmaz mı ya
Anladım ekmek olayını, kesinlikle glütensiz un İle kendim yapacağım ya da büyük fırınlardan alacağım. Sağ ol canım ekmeği çözersem kilom da normale döner. Bu süreçte 6 kilo aldım hayatımda ilk defa 60 kiloyum kabus gibi, tüp bebeğin marifetleri

Ayy sorma ben de öyleyim son tedavide iyice şiştim boyum da çok uzun değil azcık kilo alsam hemen belli oluyor

Anladigim kadari ile sizin probleminiz daha cok rahim sekli ve inceligi ile ilgili. 35 yas alti oldugunuz ve dusuklere sebep olabilecek genetik testleriniz temiz ciktigi icin doktorunuzun PGT onermemesi anlasilir bir durum. PGT ileri anne yasi, erkek faktoru, tekrarlayan dusuk veya bilinen bir tek gen hastaligi gibi endikasyonlarda oneriliyor. Elbette isin uzmani bir veya birkac doktorun gorusunu de almalisiniz. Dilerseniz bu makaleye bir goz atin. PGT hangi kosullarda uygulaniyor fikir sahibi olursunuz.

Cok guzel bilgiler paylaşıyorsunuz bende glutensiz beslenmeye dikkat ediyorum ama yüzde yüz uygulayamiyirum malesef..
Size sorum bu söylediğiniz hangi dr ?1 yıl glutensiz beslenme ile hamilelik oluşacağı?
Umit Aktaş hoca mı?

Evet canım sanırım o idi bir kanalda doktor programı vardı ya orda çıkan bir hoca

Evet canım sanırım o idi bir kanalda doktor programı vardı ya orda çıkan bir hoca
Ben senin yerinde olsam onun dediklerine pek inanmam kovid için de zerdeçal öneriyor, bugüne kadar 5 milyon insanın ölüp gittiği bi hastalığa önerisi nedeniyle de meslektaşları bile çok ağır eleştiriyor

Ay ciddi mi ya adamı özellikle takip etmiyorum ama o haberi okumuştum ama mantıksız değil aslında belki bu konuda doğru söylüyordur

Çok teşekkür ederim rahim inceliği de maalesef iki aydır yaşadığım bir problem inşallah çok zorlanmam

Fairytale2 bende de var gluten hassasiyeti. yedigimde sisiyorum, asabiyet yapiyor. 2-3 senedir dikkat ediyorum, ondan once 3-5 agri kesicisiz regl gecirmezdim, rengi koyu olurdu. Birden duzeldim, acik temiz bir kanama oluyor ve agrim olmuyor. Kesinlikle gitmeyi dusunmedigim Aret hocada gluten ve laktoza dikkat diyor, tum hastalarina.

Gluten ve tiroid'in tuhaf bir iliskisi var ki bende tiroidde cikti. Tiroidde sinsi sinsi gebelige engel.

Gluten G gofretlisut gibi benden de bagirsak bozulmasina ve sebebi bilinmez karin agrilarina sebep oluyordu. Vucudum surekli kendini tamir ve savunma modundaymis. O halde nasil saglikli regl olabilirdim ki?

Glutensiz beslenme icin, Google'a glutensiz ve glutenli gidalari yazin cikar. Gluten kesilince guzel kilo da veriliyor. Bir de daha evvel bahsetmistim. Youtube'da Zehranin Glutensiz mutfagi diye bir kanal var. Simitten, gozlemeye, keklere, ekmege, cigkofteye herseyi yapabilirsiniz. Ben yapiyorum evde. 40 yasimdan sonra ilk defa kek yapmayi ogrendim Glutensiz alternatif sormak isterseniz buradayim. Ekmekten, makarnaya ve una herseyi cozdum diyebilirim.

Sevgiler

Candan tebrik ederim. Ne guzel bir haber! Darisi gruptaki hepimizin basina :)
Benim ilk tedavimde 3 embriyomda genetikten gecememisti ama klinik beni stresten strese sokmustu. Ikinci tedavimde hocami cok sevdigimden mi, artik kulak burun bogaza gidiyor gibi ne olacaksa olsun diye hissetmemden mi bilemiyorum, 1 tane gecti genetikten. Kotu bir aydi, yumurtalarim daha az, asenkron vs idi. 0 kelecek hic kasma diyordum kendime. Haklisiniz strese girmeden, ne olacaksa olacak diyerek salmak lazim. Bu ay oyle yapacagim yine.
Tekrar tebrik ederim:)

Olumlu dusunun henuz yasiniz oldukca genc. Iyi bir merkez ile ilerleyerek denemeye devam etmelisiniz. Umarim en kisa surede saglikli bir hamilelik sureci yasarsiniz.
Tüp bebek hastası olarak görmedikleri için kendimiz deneyeceğiz inşallah bir an önce rahmim düzelir de yeniden hamile kalırım ve sağlıkla ilerler dilerim anne olmak isteyen her kadın dilediğine en hayırlı şekilde ulaşır

Ee şahane o zaman tarifleri senden alalım yapmaya başlayınca. Bu arada benim de regl dönemlerim kabus gibi geçerdi üç beş apranax, majezik olmadan yaşayamazdım. Nedense bu tedaviler başladıktan sonra ağrı sancı kalmadı. Ama glütene bağlanan vücut ağrılarım devam ediyor o yüzden denemek istiyorum bu tip beslenmeyi. Bir de merak ettim Aret bey’e niye kesin gitmezsin

Kesin o dur o zaman..Cok doğru anlatımları mevcut.. Uygulamakta fayda var..ben azalttigim halde dahi dayanilmayacak regli ağrılarım.azaldi..inşallah devamı hamile kalıp kucağımıza bebeğimizi almamız nasip olur.

Kesin o dur o zaman..Cok doğru anlatımları mevcut.. Uygulamakta fayda var..ben azalttigim halde dahi dayanilmayacak regli ağrılarım.azaldi..inşallah devamı hamile kalıp kucağımıza bebeğimizi almamız nasip olur.

Sagliksiz glutensiz unlar (misir - pirinc nisastasi) cok tuketmedikce, vucudunuzun degistigini farkedeceksiniz. Sag kaburgamin altinda baslayan ve bitmeyen agrilarim vardi. O tamamen gecti. 32-33 yaslarimda sag dizimde agrilar baslamisti, ki suan daha agir bir bedenim var, o gecti. Parmaklarimin eklem kisimlarinda agrilar baslamisti, o da tamamen gecti. Tup bebek tedavisinde mutlaka uygulayin, ozellikle yerlestirmeden once, ivedilikle tavsiye ederim.

Aret hoca konusuna gelir isek, sosyal medyada cok parlatilan ve kanal kanal gezen hocalarin geneline guvenim yok. Merkezleri Istiklal Caddesine donen merkezler, hastalari ile yeterince ilgilenmiyorlar. Bu her iste boyledir, iceride bir iki star is baglar-reklam yapar, sonra isi arkada ortalama calisanlara paslarlar. Asiri yogunluktan da hasta iyi servis almaz. Hic kimsenin cok yogun olup, isini inanilmaz iyi ve dikkatli yapabilecegine inancim yok. Hekimi de oyle, laboratuvari da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…