Bebek Beslenmesi Tecrübesiz anne :( yardım edin lütfen

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ayy kıyamam ya çok iyi anlıyorum seni
emzirmeye başlamadan önce bi miktar süt çıkar ve meme ucuna bu sütle masaj yap biraz yumuşasın
o kahverengi bölgeyi de tam aldı mı biraz rahatlarsın

Seni o kadar iyi anlıyorum ki uyuyakalınca uyandır devam ettir yoruldugu için uyuyordr her emme vakti bi yarım saat sürmeli

Dogumdan sonra gosterdiler kahverengi bolgeyi komple agzina alicak dedi de olmuyor cok hirslaniyor ucu agzina degince birden kapip emmeye basliyor kalan kismi cok zor veriyorum alamiyor zamanla ogrenicem herhalde agzini tam acmiyor cunku

İlk zamanlar orda da hatali davrandim. Emzirmeden direkt mama verdigim oldu. Sonra bir doktor once emzir sonra mama ver dedi. 3 saatte 60 ml yapip once emzirip sonra mama veriyodum.
Ve biberonla bence vermemelisin ben gece biberonla verdiğimde sabahına memeyi almak istemiyordu kasıkla da istemiyordu çok ağlıyordu çözümü küçük sırıngayla vermekle buldum hem mama dökülmüyor hem bi sırıngayla 5 6 yudum ediyordu çabuk sinirlenmıyordu bebeğim

ayy kıyamam ya çok iyi anlıyorum seni
emzirmeye başlamadan önce bi miktar süt çıkar ve meme ucuna bu sütle masaj yap biraz yumuşasın
o kahverengi bölgeyi de tam aldı mı biraz rahatlarsın

Keske bunu basarabilsem tam alamiyor agzini tam acmadigi icin minnacik agzi var ucunu kuru emzik gibi emiyor bir suru video izledim hepsini yapiyorum ama bebegim sakin durmadigi icin birden kapiyor sakinlestirmeye calisiyorum eli kolu durmuyor ellerini emmeye calisiyor lohusa psikolojiside beni iyice etkiliyor bi yandan alismaya calisiyorum bi yandan onun ac kalmasi vs vs zormus cok zor

Ben artik devam sutu veriyorum kizim 22 aylik :)

Dogumdan sonra gosterdiler kahverengi bolgeyi komple agzina alicak dedi de olmuyor cok hirslaniyor ucu agzina degince birden kapip emmeye basliyor kalan kismi cok zor veriyorum alamiyor zamanla ogrenicem herhalde agzini tam acmiyor cunku
Gerekırse serce parmagını dudagının kenarından ağzına koyup memeyı çıkar tekrar memeyi vermeye çalıs ağzını kocaman açtığında hemen ver. Tahriş olmaması içinde hiç bir zaman çekip çıkarma serce parmağını dudağının kenarından nazikçe sokarak çıkar

Önce bi sakin ol aç kalmaz merak etme en kötü mama var
Ben de emziremiycem diye perişan etmiştim kendimi
Ama emin ol sen sütünden daha değerlisin.
Sadece mamayla büyüyüen bebekler de anne sütü alanlar gibi sağlıklı merak etme
Dinen de anne bbeğinni emzirmeyle yükümlü değil imkan varsa süt anne bulunur diyorlar..
Öncelikle acıyor emziremiyorum psikolojisinden çık
Mor bi krem vardı lanolin içeren
Lansinoh onu mutlaka emzirme öncesi az emzirme sonrası bolca sür
Bi de bebeğin hemen ağzını açar açmaz verme bi iki kere değdir kocaman açsın
Emenin alt kısmındaki siyah halkası alt dudağına yerleştir
Alttan üste doğru olacak şekilde ağzına koy
Hemen verme ağzına mutlaka bi iki kere değdir dene bakalım

Ay kusura bakmayın konu sahibi sanarak yazdım :) lohusayken öyle çok bunalmıstım ki kimse yardım etmediği için konu sahibine duyarsız kalamadım yazmak için üyeliğimi şifremi bulup bulusturup yazdım :)
Malesef banada kimse yardim etmedi. Ve berbat üzüntülü lohusaliktan gelen sütümde çekilde en sonunda kizim 3 aylik emmeyi birakti. Mamayla devam ettik. 1 yasindan sonrada devam sutune gectik

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama hemen hepimiz bu yollardan geçtik
Geceleri bağıra bağıra emzirdiğimi bilirim gündüzleri desen ağlaya ağlaya perişan olup neredeyse bayılacak gibi olurdum
Ama o yaranın tek çaresi emzirme sğtün artmasının tek yolu emzirme
Ana o zaman emzir diyenler küfür ediyo gibi geliyordu ama şimdi iyi ki devam etmişim diyorum
Yaralardan çıkan kanı görünce korkardım kızım hasta olur diye
Kustuğunda kan kusardı
Ağzının kenarları kan olurdu
Ama yılmadım
1.5 ay sabrettim ve geçti çok şükür

Malesef banada kimse yardim etmedi. Ve berbat üzüntülü lohusaliktan gelen sütümde çekilde en sonunda kizim 3 aylik emmeyi birakti. Mamayla devam ettik. 1 yasindan sonrada devam sutune gectik
Toplumumuzun lohusalara karşı daha duyarlı davranması gerektiğini farkkettim ne yazıkkı ya korkutuyorlar ya kafa karıstırıp evhama sürüklüyorlar yada yük oluyorlar

Doğal pekmeziniz varsa göğüs ucunuza azıcık dokundursanız belki alması kolaylaşır. Bende büyükler yapmıştı. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum. Atlatırsınız merak etmeyin, mutlaka geçecek. Ne kadar sakin olabilirseniz o kadar çabuk atlatırsınız. :)

Gogsumun acimasini gectim yeterki emsin aglayarak emziriyorum cogu zaman ama dediginiz gibi yapacagim bir de ama bilgi veren yardim eden kimse yok psikolojimi iyice bozuyorlar bide su kirkli muabbeti var kendimi eve hapsedilmis gibi hissediyorum

Bebeği çok küçük bence ağır gelebilir pekmez

29 yasindayim
Bana da gelip surekli emzir emzir diyorlar gogsumu sıkıyorum islatmak icin zor geliyor sut bi sut cikaramiyorsun benim cocugum varken fiskiriyordu diyorlar iyice sinirlerimle oynuyorlar zaten cocuguda alismaya calisiyorum iyice psikolojimi bozuyorlar

ahh ahhh güzel kardeşim benım

baharatçıdan kımyon al ayıkla yıka guneşe ser kurusun
sonra onu bir güzel makınada havanda ne varsa ezecak ez ufala
sonra 1 çay kaşıgı sıcak suya at demlensın gunde 3 kere bu çayı iç
sonra dolsun memelerde süt allahın izniyle ,
ve bol bol su içeceksin ,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…