Bebek Beslenmesi Tecrübesiz anne :( yardım edin lütfen

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
İlk aylarda sadece anne sütü alan bebeklerde doyma kriteri çişli bezlerdir. Sadece anne sütü verdiğiniz zaman çişli bezleri nasıl?

Bir de facebook'ta emzirme sanatı grubu var. Orada emzirme ile ilgili çok güzel, detaylı bilgiler bulabilirsiniz. İsterseniz bir göz atın.

Panik yapmayın :)

Cis yapiyor bayagi hatta altini actigimizda da ustune yapiyor altini degistirirken ama mama vermedigim gun yok.sanirim bir ogunde olsa mama aliyor

Kac ogum vermem gerekir acaba 60 cc mama.ne kadar tok tutar ki
Bence bebeğinizin uyanma periyotlarına göre ayarlayabilirsiniz. Bir de mamaların üzerinde ayına göre kaç cc kaç kere verilmesi gerektiği yazıyor ya onunla birlikte sütünüzü ve bebeğinizin durumunu takip ederek bir program yapabilirsiniz.
Bir gün biraz fazla ya da biraz az içti diye bir şey olmaz. Çişini, kakasını kontrol edin. Bezi ıslanıyorsa doyuyordur. Karnını kontrol edin bir de. Büzük büzükse açtır. Derisi dümdüz duruyorsa doymuştur.
Herkes deneye deneye bir şeyleri öğreniyor inanın. Bilmiyorum diye kendinizi hırpalamayın. Emzirme Videoları felan vardır, onları izleyin. Size fikir verecek ve sakinleştirecektr diye düşünüyorum.

Bir de aldınız mı bilmiyorum ama göğüs kalkanları var. Onları deneyebilirsiniz. Doğru kullanımda mene ucundaki yaranın iyleşmesini kolaylaştırıyor. Denemenizi tavsiye ederim. Kızımda kullandım ve yaralarım gerçekten çabuk iyleşti.

Benimde sutum cok yoktu. Simdi düşünüyorum da dogru enziremedigim icindi. Birinden yardim alin. Kahverengi kismida Bebek agzina almali

Allah analı babalı büyütsün benimde bebeğim 1,5 aylık ilk günlerde bebeğim açlıktan çokca ağladı sürekli emzirdim ve gittikçe sütüm arttı sende bol bol beslen kilo alırım dıye düşünme rezene anason papatya kimyon karıstırım gğnde üç defa içtim baya fayda etti. Göğüs ucum o kadar büyük bi yara olmustu ki doktor nasıl emziriyorsun diye şaşırmıstı. Doğumdan önce haftalarca krem sürmüştüm ama yıne yara oldu bana göğüs kalkanı iyi gelmişti butun kremlerı bi kenara bırakıp onu kullandım 10 günde iyileşti bence mutlaka dene

Benimde sutum cok yoktu. Simdi düşünüyorum da dogru enziremedigim icindi. Birinden yardim alin. Kahverengi kismida Bebek agzina almali
Mamayı nasıl veriyorsun biberonla mı

Insallah bir an once gecer bu durum cunku surekli araniyor yetmiyor sutum bide hirslaniyor birden memeyi kapiyor ac oldugu icin bir suru video izledim ama sakin durmadigi icin yapamiyoruz zamanla gecicek insallah su lohusa psikolojisini bi atlatsam baska bisey istemiyorum

Her bez degistirmede cisli bezi ve kakasi bazen yesil bazen sari ama cok yapmiyor cis cok yapiyor gibi video cok izledim deli gibi halende izliyorum ama ac oldugu icin hirslaniyor tam kavrayamiyor kuru emzik gibi emiyor zamanla ogrenicem sanirim

Her bez degistirmede islak oluyor bezi hatta altini actigimizda tekrar isiyor

Sarılık varsa saat başı bile emzirebilirsin
O yaralardan neler çektim ama pes etmedim 1 yaşında kzım hala emzirebiliyorum şükür
İld doğduğu zamanlarda 30 cc mama hazırla ama emzirdikten sonra içir
Bunu saat başı yap
3 saat bekleme doymayan vve sarılığı olan çocuk 3 saat aç durmamalı

Hemşirenizden emzirme eğitimi aldınız mı
Almadıysanız çok katkısı olur alın
Nasıl kavratmanız gerektiğini anlatıyorlar
Meme ucunu bi iki kere bebeğin ağzına değdirin iyice açınca ağzına iyice yerleştirin

Bende arandikca emziriyorum iki damlada gitse kardir diyorum ama 5 dk sonra uyuyakaliyor birakiyorum agliyor sagiyorum iki gogsumden ne kadar cikicak diye sadece 30 cc ve bu ona yetmiyor demek ki en son care hic durmazsa mama veriyorum rahat rahat uyuyor sonra ac biraktigim icin cok uzuluyorum meme kalkani vs ne varsa denedim uclari kesik kesik parcaparca oldu doysun da acisina raziyim diyorum artik acemiligim gecene kadar ogrenicem herhalde zor da olsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…