Tayin ve iş karmaşası

Merhaba bayanlar. Bir konuda sizden fikrinizi rica edeceğim. Bir süre önce eşim başka ile tayin istedi. Onaylanmasını bekliyoruz. Şu an çalışmıyorum 2 çocuğum var biri 3 yaşında diğeri 8 aylık. Daha önceki çalışma deneyimlerim evlenmeden once yurt dışında oldu. Kendimizi tam tayin işine hazırlamışken bugün eşim bana uygun bir iş ilanı gördüğünü söyledi yurt dışı bağlantılı bir şirket. Telefonda gorustuk olumlu gecti 7 bin tl ye yakin maaşı var gunluk 20 tl yol masrafi karsilaniyor ogle yemegi sirket tarafindan veriliyor. Calisma saatleri 10:00 ve 19:00 arasi. Benim icin ideal bir is olanagi ama hem cocuklarimin kucuk olmasindan dolayi hemde kendimizi tayine hazirladigimiz icin kafam cok karışık. Esimin maasi 6 bin tl ye yakin kiramız yok borcumuz yok ama bilindigi gibi bu ekonomik sartlar altinda kisitli bir para bu. Eve ekstra bir gelir girmesi ekonomik anlamda çok rahatlatacak bizi ama gitmeyede cok heveslenmistik. Su an kendi memleketimizde yasiyoruz ve çeşitli nedenlerden ötürü cok sıkıldık burdan. Esimde bende burda mutlu degiliz tayin istedigimizden beri gidecegimiz yeri hayal ediyoruz. Burda evliligimiz cok zarar gordu gitmemiz hem bireysel mutlulugumuz icin hem aramizdaki iliski icin cok iyi olacak. Ama bir yandanda cocuklarimin gelecegini dusunuyorum onlarin gelecegi icin guzel bir ekonomik alt yapi saglamak istiyorum. Gittigimiz yerde boyle bir is imkanıyla karşılaşma ihtimalim neredeyse sıfır çünkü çok küçük bir il. Onemli bir mesele daha var oda çocuklarıma kimin bakacak olmasi. Kv ve annemle ayni sehirlerdeyiz. Her iki çocuğumu bir kişiye teslim edemem çünkü oğlum çok zor bir çocuk. Kv nin veya annemin ikisiyle birden ilgilenmesi mümkün değil. Bu durumda birini kv ye birini anneme vermek zorunda kalacagim. Her biri sehrin bir ucunda yasiyor. Ustelik annemin kabul edip etmeyecegi konusunda hic emin degilim. Kabul etse bile beni pisman etme olasiligi cok yuksek cunku cok zor bir yapisi var. Pandemiden dolayi kres ihtimali de yok malesef. Bu durumda bakici alternatifi kaliyor kizimi bakiciya oglumu kv ye teslim edebilirim. Eşim tayini iptal etmeye sıcak bakmıyor ama yinede kararı bana bırakıyor. Eşim şöyle bir fikir sunuyor bir sene durduralım tayini bu bir sene içerisinde çalış biraz para biriktirip öyle gidelim diyor. Benim ise kafam karmakarışık. Tayini tamamen iptal edip burda ise mi girmek bir sene boyunca çalışıp biraz para biriktirip öyle mi gitmek yoksa hayallerimizi daha fazla ertelemeyip tayin çıkar çıkmaz gidip alışık olduğumuz düzende devam mı etmek sizce hangisi daha mantıklı?

Merhaba bayanlar. Bir konuda sizden fikrinizi rica edeceğim. Bir süre önce eşim başka ile tayin istedi. Onaylanmasını bekliyoruz. Şu an çalışmıyorum 2 çocuğum var biri 3 yaşında diğeri 8 aylık. Daha önceki çalışma deneyimlerim evlenmeden once yurt dışında oldu. Kendimizi tam tayin işine hazırlamışken bugün eşim bana uygun bir iş ilanı gördüğünü söyledi yurt dışı bağlantılı bir şirket. Telefonda gorustuk olumlu gecti 7 bin tl ye yakin maaşı var gunluk 20 tl yol masrafi karsilaniyor ogle yemegi sirket tarafindan veriliyor. Calisma saatleri 10:00 ve 19:00 arasi. Benim icin ideal bir is olanagi ama hem cocuklarimin kucuk olmasindan dolayi hemde kendimizi tayine hazirladigimiz icin kafam cok karışık. Esimin maasi 6 bin tl ye yakin kiramız yok borcumuz yok ama bilindigi gibi bu ekonomik sartlar altinda kisitli bir para bu. Eve ekstra bir gelir girmesi ekonomik anlamda çok rahatlatacak bizi ama gitmeyede cok heveslenmistik. Su an kendi memleketimizde yasiyoruz ve çeşitli nedenlerden ötürü cok sıkıldık burdan. Esimde bende burda mutlu degiliz tayin istedigimizden beri gidecegimiz yeri hayal ediyoruz. Burda evliligimiz cok zarar gordu gitmemiz hem bireysel mutlulugumuz icin hem aramizdaki iliski icin cok iyi olacak. Ama bir yandanda cocuklarimin gelecegini dusunuyorum onlarin gelecegi icin guzel bir ekonomik alt yapi saglamak istiyorum. Gittigimiz yerde boyle bir is imkanıyla karşılaşma ihtimalim neredeyse sıfır çünkü çok küçük bir il. Onemli bir mesele daha var oda çocuklarıma kimin bakacak olmasi. Kv ve annemle ayni sehirlerdeyiz. Her iki çocuğumu bir kişiye teslim edemem çünkü oğlum çok zor bir çocuk. Kv nin veya annemin ikisiyle birden ilgilenmesi mümkün değil. Bu durumda birini kv ye birini anneme vermek zorunda kalacagim. Her biri sehrin bir ucunda yasiyor. Ustelik annemin kabul edip etmeyecegi konusunda hic emin degilim. Kabul etse bile beni pisman etme olasiligi cok yuksek cunku cok zor bir yapisi var. Pandemiden dolayi kres ihtimali de yok malesef. Bu durumda bakici alternatifi kaliyor kizimi bakiciya oglumu kv ye teslim edebilirim. Eşim tayini iptal etmeye sıcak bakmıyor ama yinede kararı bana bırakıyor. Eşim şöyle bir fikir sunuyor bir sene durduralım tayini bu bir sene içerisinde çalış biraz para biriktirip öyle gidelim diyor. Benim ise kafam karmakarışık. Tayini tamamen iptal edip burda ise mi girmek bir sene boyunca çalışıp biraz para biriktirip öyle mi gitmek yoksa hayallerimizi daha fazla ertelemeyip tayin çıkar çıkmaz gidip alışık olduğumuz düzende devam mı etmek sizce hangisi daha mantıklı?
Telefonda olumlu geçen görüşmenin ne kadar garantisi var ki? Hem tayinden hem işten olmayın da sonra.

Evlat önemli...ama çalışmak da evlat için.ekonomi kötü..işsizlik zaten almış başını gitmiş...pandemi de tuzu biberi oldu.buyuksehirlerde bile iş yok. çalışma hayatına ara vermiş insanlarin deneyimleri yok sayılıyor.is aramaya başladığında bulamıyor insan ki kucuk şehirlerde daha zor.1 sene çalışıp eliniz para tutunca kendiniz eve kapanmak istemeyeceksiniz.ekonomik özgürlük gibisi yok.2 çocuktan sonra size sosyalleşme imkanı da sağlayacak çalışmak.bu süreçleri yaşamış biri olarak söylüyorum tek cocugum var.5 sene ara vermiştim çalışma hayatına sağlık nedeni ile.oglum oldu 2 yaşına getirdim.allah nasip etti çalışma hayatına geri dondum..çok mutluyum.cocuklar büyüyüp ozbakin becerileri arttıkça kv ve annenize bağımlılığını azalacak.ve siz iyi ki çalışıyorum diyeceksiniz.

Bende çok ozledim çalışmayı aslında. Birşeyleri üretiyor olmak faliyette bulunuyor olmak insana azim katıyor hayata anlam kazandiriyor. Ama mutluluğumuzun tehlikeye girmesinden korkuyorum. Burda hic huzurumuz yok.
Çalışın.hayatta hiçbir mutluluğun garantisi yok.ağaca yaslanma çürür,insana yaslanma ölür.Allah mutluluğunuzu bozacak şeyleri uzak etsin🤲

Gideceğiniz şehirde her şey güzel olacak mı orası da meçhul tabi ama illa oradan gidecekseniz bence 1 sene ertelemenin mantığı yok

Bakıcı + diğer çocuğu kv ye bırak al, kendi masrafınız derken yine bayağı ekstra harcamanız olacak. Yaşayacağınız stres de cabası. Eğer hep bu şehirde kalacaksanız girin çalışınn düzeninizi oturtun ama 1 sene için bence değmez, para birikeceğine çok inanmıyorum gelen gidiyor malesef

Evliliğiniz neden zarar gördü özel değilse. Hani kv desem çocuğu bırakmayı düşünüyorsunuz o değil gibi.

Yani 1 sene daha kalsanız çok mu sıkıntı olur. Ben olsam kalırdım. Ama dediğim gibi sıkıntı olacaksa evliliğim daha önemli benim için

Ailelerin yakın olması sorun sanırım şahsi fikrim tayini iptal eder aileden uzağa taşınır ise girer iyi bir bakıcı tutardım hatta mumkunse yatili olabilir geliriniz çok iyi olacak ve hiç borcunuz yokmuş zaten .
Çocuklarımı birbirinden ayırmam çünkü aksama kadar ayrı kalıp akşam sadece uyumaya aynı eve gelecekler hic paylasimlari olmayacak kardeslik ilişkisi çok zedelenir bana kalırsa.
Ve ise girdikten sonra da kira getirisi olabilecek bir gayrimenkule yatırım yapardım ilerisi için de rahat etmiş olursunuz.
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Evet cocuklari dusununce icim burkuluyor. Oglum bensiz asla durmuyor evin icinde bile her an kuyruk gibi pesimde :) kızımda henüz çok küçük sürekli memede. Onlarda bende çok yıpranacağız bu durumda.
Ben 10 aylık yarım gün bıraktım,her görüntülü konusmada aglıyr😔
1 yasız daha.
İnan maddi olarak esim ihtiyaclarını karsılasa/karsılayabilse 1 dk düsünmem bırakıırm isi.
Üstelik ben 5 saat ayrıyım günde.Bunun 2 saati uykuda gecse,3 saat görmüyorz birbirimizi.
Ama inan o bile yetiyor özlemeye.
Cocuk da da kafa karısıklıgı oluyr,anne geliyor baba ise gidiyr.
1 hafta babanne bakıyor hoop 1 hafta anneanne cıkıyr ortaya.
Anlamlandıramıyor.
Bazen diyorm acaba cok mu zorluyorz😟

Ben 10 aylık yarım gün bıraktım,her görüntülü konusmada aglıyr😔
1 yasız daha.
İnan maddi olarak esim ihtiyaclarını karsılasa/karsılayabilse 1 dk düsünmem bırakıırm isi.
Üstelik ben 5 saat ayrıyım günde.Bunun 2 saati uykuda gecse,3 saat görmüyorz birbirimizi.
Ama inan o bile yetiyor özlemeye.
Cocuk da da kafa karısıklıgı oluyr,anne geliyor baba ise gidiyr.
1 hafta babanne bakıyor hoop 1 hafta anneanne cıkıyr ortaya.
Anlamlandıramıyor.
Bazen diyorm acaba cok mu zorluyorz😟
Kıyamam kuzuya ya. Daha o kadar ufakki. Anne demek onların eli ayağı demek huzuru güveni neşesi. Tek dayanakları anne. Ama hayat şartları insanı bazen zorluyor malesef. Maddi olarak cocuklara yetmeye calisirken manevi olarak eksik kaliniyor. Aslında bizim zaruri bir durumumuz yok ama turkiyenin şartları insana güven vermiyor. Iyi bir fırsat çıkınca insan degerlendirmek istiyor.

Kıyamam kuzuya ya. Daha o kadar ufakki. Anne demek onların eli ayağı demek huzuru güveni neşesi. Tek dayanakları anne. Ama hayat şartları insanı bazen zorluyor malesef. Maddi olarak cocuklara yetmeye calisirken manevi olarak eksik kaliniyor. Aslında bizim zaruri bir durumumuz yok ama turkiyenin şartları insana güven vermiyor. Iyi bir fırsat çıkınca insan degerlendirmek istiyor.
Haklısınız.
Biz 8 yıl önceki şartlarda izin alıp çocuk baktık.
Siz günümüzde kafa karışıklığı yaşıyorsunuz.
Eşiniz özel sektörde mi?
Kaç yıldır çalışmıyorsunuz?
Yani o kadar çok kriter var ki düşünülecek.
Umarım en doğru kararı verip pişman olmazsıniz
Çalışma hayatına alışınca ev hayatı bir yerden sonra ...
Sizin yapınız nasıl?
Evci misiniz?
Anaç mısınız?

ya günün birinde eşinizle problem yasayip ortada kalirsaniz ne olacak?Türkiye'de ise ara verip yeniden is bulmak zor.Kaldi ki su günlerde dünyanin her yerinde bu böyle.Bence eşiniz de calismanizi istiyor ki bu is ilanindan bahsetti.

yasadiginiz sehirde huzursuzlugu ortadan kaldirmaniz mümkün degil mi?Belki bu huzursuzluk gittiginiz yere de gelecek.Bence de kücük cocuklarin iki yasina kadar anneye ihtiyaci var.Ama gideceginiz yerde is bulma ihtimali olmamasi düsündürücü.Iki üc yil sonra calismak istediginizde ne olacak?

2000 3000 maaşlı bir iş olsa gidin derdim ama 7000 çok iyi günümüz şartlarında hele. Ben olsam ertelerdim tayini . Ayrıca insaf, 13000 olacak aylık kazancınız güzel bir bakıcı bulun çocuklar için. Yaşlı başlı insanlardan medet ummayın.

katıldım

yani 7000 artı gelir ile yatılı bakıcı da olur gündüzlü bakıcı da olur

annem birine kv birine baksın asla olmaz

çocuklar evinde bakılmalı

örneğin bakıcı ve kv bize gelir derseniz belki olur

yalnız madem ailelerden bunaldınız onları bu planların dışında tutmanızı tavsiye ederim

sorumluluk hem onları hem sizi yıpratır misafir olarak arada gidin gelin tatlı olun

Cocuklae icin dusundugunuz duzen bence uygun degil. Maasin yarisini bile verecek olsam evde bakici isterim sizin sartlarinizda, cunku isten cikis saatiniz de cok gec, cocuklarin uyku saati. Bir de o saatten sonra yol cekip eve gelecekler, cocuklae icin cok yorucu olacak.

ikiniz de çalışacaksınız bakıcı bulunur o eve. bir kere kaçırırsanız aynı fırsatın gelme ihtimali çok zor. ki annelerin de kabul edeceği kesin değil parasıyla bkatırırsınız en azından kafanız rahat olur ikisi de farklı yerlerde şehrin bi de çocukları götür getir her zaman yük olacak ekstra. gitmek deistiyorsunuz bence gidin ne güzel fırsat da çıkmış.

Canım konunu yeni gördüm
Ben o şehirden giderdim mutlulugum evliliğim için eşinin bu teklifine de şaşırdım
Ailelerden kacıyorsunuz zaten birde işe girip onlara minnet edeceksin daha çok sorun olmaz mı azıcık aşım kaygısız başım de çek git huzura doğru 💞

Anladığım kadarıyla siz nitelikli birisiniz. Haliyle ben sizin yerinizde olsam şu an tayini değerlendiririm. Evet herkes iş bulamıyor ama bu sizin için geçerli olmayacaktır diye düşünüyorum.

X