Tayin ve iş karmaşası

Anlattıklarınızdan yola çıkarak bence gidin.
Çocuklarınız çok küçük anneye en çok ihtiyaçları olduğu dönem.
Neden aile büyüklerine yük olasınız ki?
Kimseye minnet etmeyin bence.
Çocuklarınızla en güzel en tatlı yıllarını geçirmeye bakın.
Para tekrar kazanılır ama çocukların o yılları tekrar geri gelmez.
Birçok insan kendi bakmak istedigi halde bakamıyor.
Zaten pandemi de var .
6000 lira ile küçük bir yerde geçinilir.

Tabiki karar yine sizin.

Canım eşini önceki mevzularından biliyorum.sanki gitmemen için sebep arıyor gibi geldi bana.Evet 7 bin çpk güzel bir rakam eğer kalmaya karar verirseniz anneniz veya kv nizin yanına bir yardımcı ayarlayıp çocuklarn ikisini oraya bırakabilirsiniz tayine karar verirseniz kafanoz rahat olacak ve küçük şehir diyorsunuz geçim daha kolay.ama 7 binde iyi para.bilemedim.
Sanırım ben kalır çalışmayı denerdim.Çalışmak maddi kazançtan ziyade statü kazancıdır bunuda unutmayın.Çocuklarınız içinde çalışan anne olmanız daha güç verici olur.
Bende çok ozledim çalışmayı aslında. Birşeyleri üretiyor olmak faliyette bulunuyor olmak insana azim katıyor hayata anlam kazandiriyor. Ama mutluluğumuzun tehlikeye girmesinden korkuyorum. Burda hic huzurumuz yok.

Bir de yurt dışı kaynaklı şirkete girdiğinizde yurt dışına gidip orda çalışma imkânınız var mı?

Az çok yazilarinizdan okuduğum kadarıyla size bulunduğunuz ilde aileler huzur vermiyor, çalışırken de konuşarak huzur bozarlar mi beklentiye girerler mi?
İki kardeşin ayrı kişiler tarafından bakilmasi kardeşlerin arasını açabilir kreş olsa tamam da, oğlan kendince anlamlar çıkarıp içine kapanabilir huzursuzluk yapabilir gibi geldi bana.
Ben olsam alır tayinimi giderim, huzur herşeyden kıymetli bence
Burda eşimde bende özgürlüğümüzün kisitlandigini hissediyoruz yani nasıl söylesem baskilandigimizi hissediyoruz. Çalışmaya başladığimda ailelerle daha çok haşir nesir olmak zorunda kalacağız ve bu huzurumuzu daha çok bozacak gibi geliyor banada. Annem çocuğa bakinca ya söylenir başa kakar yada laf sokar. Kayinvalidede paraya çok meraklı oda farklı şekilde can sıkar. Yanı kazanacağım paradan tad alacağımida pek zannetmiyorum isin doğrusu.

Son düzenleme:
Kira yok borç yok ve 13 bine az para mı diyorsunuz?
Bu parayla kira ve kredi ödenmediği sürece mis gibi birikim yapılır, geleceğe yatırım yapılır.

4 tane asgari ücret var kısıtlı dediğiniz bu parada.
İyi kötü 4 aile geçiniyor bu parayla.

Mutluluk zaten ailenizin yanı ben olsam tayini ertelerdim.

Bir çok arkadaş iş her zaman bulunur demiş de ben o kısma katılmıyorum. Pandemi yüzünden bir çok şirket işe alımları durdurdu, işinden çıkartılan da bir yığın insan var. Üstelik bu ekonomik sıkıntının ne kadar süreceğini de öngöremiyor kimse. Bu rakamı veren bir iş yerini bir daha bulabilmeniz asla garanti değil ki işe alımlarda yaş da önemli bir faktör. 13000 lirayla içinize sinecek bir bakıcı pekala bulabilirsiniz. Başka şehre taşınmanın da size mutluluk getireceği kesin değil üstelik. Ben bu nedenden ülke bile değiştirdim ve ne yazık ki evliliğim buna rağmen bitti. Ekonomik yönden rahatlamanız sorunlarınızın çoğuna çözüm olabilir bence.

Kira yok borç yok ve 13 bine az para mı diyorsunuz?
Bu parayla kira ve kredi ödenmediği sürece mis gibi birikim yapılır, geleceğe yatırım yapılır.

4 tane asgari ücret var kısıtlı dediğiniz bu parada.
İyi kötü 4 aile geçiniyor bu parayla.

Mutluluk zaten ailenizin yanı ben olsam tayini ertelerdim.
Yanlış anladiniz ben 6 bin tl maaş için gunumuzde bu para kısıtlı bir para dedim. Yoksa 13 bin tl cok guzel bir para.

Anlattıklarınızdan yola çıkarak bence gidin.
Çocuklarınız çok küçük anneye en çok ihtiyaçları olduğu dönem.
Neden aile büyüklerine yük olasınız ki?
Kimseye minnet etmeyin bence.
Çocuklarınızla en güzel en tatlı yıllarını geçirmeye bakın.
Para tekrar kazanılır ama çocukların o yılları tekrar geri gelmez.
Birçok insan kendi bakmak istedigi halde bakamıyor.
Zaten pandemi de var .
6000 lira ile küçük bir yerde geçinilir.

Tabiki karar yine sizin.
Evet cocuklari dusununce icim burkuluyor. Oglum bensiz asla durmuyor evin icinde bile her an kuyruk gibi pesimde :) kızımda henüz çok küçük sürekli memede. Onlarda bende çok yıpranacağız bu durumda.

Yanlış anladiniz ben 6 bin tl maaş için gunumuzde bu para kısıtlı bir para dedim. Yoksa 13 bin tl cok guzel bir para.
En azından 1 sene birikim yapıp gidin derim ben kendimce. Hatta normalde eve giren 6 bin maaşla geçinebiliyorsunuz anladığım kadarıyla
Diğer 7 binlik maaşı da hiç harcamadan direk biriktirseniz veya altına dolara yatırsanız bir senede çok ciddi kar edersiniz. Ben sanırım işin daha çok maddi kısmına ağırlık verdim, ailevi kısmı sizin bileceğiniz iş ama benim fikrim birikim için büyük fırsat🤷🏻

İşe başlarsanız en çok siz zorlanacaksınız, iki küçük, bir tanesi size çok düşkün çocukla.
Ben zannetmiyorum ki sizi işe baslama noktasında teşvik eden eşiniz, evin ve çocukların sorumluluğu konusunda üzerine düşeni yapsın. Önceki konularınızdan çıkardığım eşiniz o profilde bir adam değil, yanlışsam düzeltin..

Aileler yüzünden yıprandiysaniz bu çocuk bakma sürecinde daha cok yüzgöz olacağınız için şiddeti artma ihtimali yüksek.

Sadece bakıcı üzerinden bu işi yürütemeyecek ve eşinizinden tam destek göremeyecekseniz yerinizde olsam şuan böyle bir işe girismezdim.

İşe başlarsanız en çok siz zorlanacaksınız, iki.bor tanesi size çok düşkün çocukla.
Ben zannetmiyorum ki sizi işe baslamauau teşvik eden eşiniz, evin ve çocukların sorumluluğu konusunda üzerine düşeni yapsın. Önceki konularınızdan çıkardığım eşiniz o profilde bir adam değil, yanlışsam düzeltin..

Aileler yüzünden yıprandiysaniz bu çocuk bakma sürecinde daha cok yüzgöz olacağınız için şiddeti artma ihtimali yüksek.

Sadece bakıcı üzerinden bu işi yürütemeyecek ve eşinizinden tam destek göremeyecekseniz yerinizde olsam şuan böyle bir işe girismezdim.
Malesef haklisiniz. Eşim sıkıntıya gelen biri değil bu yüzden bu isin hem maddi hem manevi yükü benim omuzlarımda olacaktır kesin. Safligimdanmidir nedir o kısmı hic dusunmemistim 🤦‍♀️

Kötü demeyelim de, çocukların durumu haricinde sevmediğiniz bir yerdi zaten. Ama 1 yıl çalışıp ne kadar biriktirebilirsiniz. Kayda değer bi birikim olacaksa 1 yıl kalınır. Zaman zaten çabucak akıp geçiyor.
Onuda hesapladım 1 senede aşağı yukarı 60/70 civarı birikir o paraylada günümüz şartlarında ancak arabanın modelini yukseltiriz :))

Evet cocuklari dusununce icim burkuluyor. Oglum bensiz asla durmuyor evin icinde bile her an kuyruk gibi pesimde :) kızımda henüz çok küçük sürekli memede. Onlarda bende çok yıpranacağız bu durumda.
Ben dogum iznim bittiginde düşünüp tasindim.
Hatta sitedeki kadınlarla güne filan girdim.
Amacım onları yakından tanımak bakıcı bulmak .
Fakat hiç kimseye vermeye kıyamadim.
Kendi çocuğuna ilaç verip uyutup çay kahve muhabbeti yaptığıyla övünen bana da tavsiyede bulunan biri bile oldu hatta.
Annem ve kv kesinlikle düşünmedim bile.
Çünkü onların yetiştirme tarzı benim hayalimdekine tamamen zıt.
Borcumuz filan da yoktu şükür.
2 yaşına yaklaşana kadar ücretsiz izin alıp tek maaş hayatımıza devam etmiştim.
Şu an pişman değilim .
Para ne kadar çok kazanılır ise o kadar gerekli ya da gereksiz de harcanıyor.
Çocuğun geleceğini için önemli olan iyi bir eğitim almasını sağlamak.
Ailede sevgi ile özgüven ile yetiştirme benim için daha önemli.

Ama dediğim gibi en iyi siz bilirsiniz .
Biz anlattığıniz kadarıyla yorumlayıp fikir vermeye çalışıyoruz.

Burda sizin ne hissettiğiniz ,ne düşündüğünüz, sabrınız herşey size bağlı yani.

Onuda hesapladım 1 senede aşağı yukarı 60/70 civarı birikir o paraylada günümüz şartlarında ancak arabanın modelini yukseltiriz :))
Türk lirasında kalmaz tabi altın ya da başka bi yatırım aracında değerlendirirsiniz. Kararsız kalmakta haklısınız ama, 1 yıl çok kısa bi süre. Göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Bunu da değerlendirin.

Ben olsam.1 sene en azindan denedim demek adina bile kalırdım ve o işi kabul ederdim çünkü kendimi biliyorum.Ben bu isi denenezsem eger bu sefer de gittigim yerde karsilastigim her problemde aklima bu is teklifi kesin gelirdi , cocugumun bir ihtiyacini maddiyattan dolayi erteledigimde aklima gene bu teklif gelirdi vs.Kendimi biliyor olmam kilit noktam karar alirken.Siz de kendinizi ve esinizi biliyorsunuz sonucta benim.gibi takintiliysaniz teklifi düşünün derim , yok biz gider gitmez yeni hayatimiza adapte olur bunlari aklimiza.dahi getirmeyiz diyorsaniz gidin.Ama sadece sizin yazdiklariniza bakarak yuzeysel bir fikir vermek gerekirse gitmeniz daha iyi olacak gibi görünüyor

X