Tayin ve iş karmaşası

strawberry_cake

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
3.237
8.494
Merhaba bayanlar. Bir konuda sizden fikrinizi rica edeceğim. Bir süre önce eşim başka ile tayin istedi. Onaylanmasını bekliyoruz. Şu an çalışmıyorum 2 çocuğum var biri 3 yaşında diğeri 8 aylık. Daha önceki çalışma deneyimlerim evlenmeden once yurt dışında oldu. Kendimizi tam tayin işine hazırlamışken bugün eşim bana uygun bir iş ilanı gördüğünü söyledi yurt dışı bağlantılı bir şirket. Telefonda gorustuk olumlu gecti 7 bin tl ye yakin maaşı var gunluk 20 tl yol masrafi karsilaniyor ogle yemegi sirket tarafindan veriliyor. Calisma saatleri 10:00 ve 19:00 arasi. Benim icin ideal bir is olanagi ama hem cocuklarimin kucuk olmasindan dolayi hemde kendimizi tayine hazirladigimiz icin kafam cok karışık. Esimin maasi 6 bin tl ye yakin kiramız yok borcumuz yok ama bilindigi gibi bu ekonomik sartlar altinda kisitli bir para bu. Eve ekstra bir gelir girmesi ekonomik anlamda çok rahatlatacak bizi ama gitmeyede cok heveslenmistik. Su an kendi memleketimizde yasiyoruz ve çeşitli nedenlerden ötürü cok sıkıldık burdan. Esimde bende burda mutlu degiliz tayin istedigimizden beri gidecegimiz yeri hayal ediyoruz. Burda evliligimiz cok zarar gordu gitmemiz hem bireysel mutlulugumuz icin hem aramizdaki iliski icin cok iyi olacak. Ama bir yandanda cocuklarimin gelecegini dusunuyorum onlarin gelecegi icin guzel bir ekonomik alt yapi saglamak istiyorum. Gittigimiz yerde boyle bir is imkanıyla karşılaşma ihtimalim neredeyse sıfır çünkü çok küçük bir il. Onemli bir mesele daha var oda çocuklarıma kimin bakacak olmasi. Kv ve annemle ayni sehirlerdeyiz. Her iki çocuğumu bir kişiye teslim edemem çünkü oğlum çok zor bir çocuk. Kv nin veya annemin ikisiyle birden ilgilenmesi mümkün değil. Bu durumda birini kv ye birini anneme vermek zorunda kalacagim. Her biri sehrin bir ucunda yasiyor. Ustelik annemin kabul edip etmeyecegi konusunda hic emin degilim. Kabul etse bile beni pisman etme olasiligi cok yuksek cunku cok zor bir yapisi var. Pandemiden dolayi kres ihtimali de yok malesef. Bu durumda bakici alternatifi kaliyor kizimi bakiciya oglumu kv ye teslim edebilirim. Eşim tayini iptal etmeye sıcak bakmıyor ama yinede kararı bana bırakıyor. Eşim şöyle bir fikir sunuyor bir sene durduralım tayini bu bir sene içerisinde çalış biraz para biriktirip öyle gidelim diyor. Benim ise kafam karmakarışık. Tayini tamamen iptal edip burda ise mi girmek bir sene boyunca çalışıp biraz para biriktirip öyle mi gitmek yoksa hayallerimizi daha fazla ertelemeyip tayin çıkar çıkmaz gidip alışık olduğumuz düzende devam mı etmek sizce hangisi daha mantıklı?

Evliliğiniz için tayini durdurmayın, hayalini kurduğunuz şehre gidin derim.

Mutluluk paradan daha önemli.

Çocuklarınız da çok küçük henüz.

Her ikisini farklı bakıcılara taşımak sizi ve eşinizi yıpratacaktır, bu da evliliğimizin daha fazla zarar görmesine neden olur.

Çocuklarınız biraz daha büyüdüklerinde iş imkanı olan bir şehre eşiniz tayin ister yine çalışırsınız.

Merhaba bayanlar. Bir konuda sizden fikrinizi rica edeceğim. Bir süre önce eşim başka ile tayin istedi. Onaylanmasını bekliyoruz. Şu an çalışmıyorum 2 çocuğum var biri 3 yaşında diğeri 8 aylık. Daha önceki çalışma deneyimlerim evlenmeden once yurt dışında oldu. Kendimizi tam tayin işine hazırlamışken bugün eşim bana uygun bir iş ilanı gördüğünü söyledi yurt dışı bağlantılı bir şirket. Telefonda gorustuk olumlu gecti 7 bin tl ye yakin maaşı var gunluk 20 tl yol masrafi karsilaniyor ogle yemegi sirket tarafindan veriliyor. Calisma saatleri 10:00 ve 19:00 arasi. Benim icin ideal bir is olanagi ama hem cocuklarimin kucuk olmasindan dolayi hemde kendimizi tayine hazirladigimiz icin kafam cok karışık. Esimin maasi 6 bin tl ye yakin kiramız yok borcumuz yok ama bilindigi gibi bu ekonomik sartlar altinda kisitli bir para bu. Eve ekstra bir gelir girmesi ekonomik anlamda çok rahatlatacak bizi ama gitmeyede cok heveslenmistik. Su an kendi memleketimizde yasiyoruz ve çeşitli nedenlerden ötürü cok sıkıldık burdan. Esimde bende burda mutlu degiliz tayin istedigimizden beri gidecegimiz yeri hayal ediyoruz. Burda evliligimiz cok zarar gordu gitmemiz hem bireysel mutlulugumuz icin hem aramizdaki iliski icin cok iyi olacak. Ama bir yandanda cocuklarimin gelecegini dusunuyorum onlarin gelecegi icin guzel bir ekonomik alt yapi saglamak istiyorum. Gittigimiz yerde boyle bir is imkanıyla karşılaşma ihtimalim neredeyse sıfır çünkü çok küçük bir il. Onemli bir mesele daha var oda çocuklarıma kimin bakacak olmasi. Kv ve annemle ayni sehirlerdeyiz. Her iki çocuğumu bir kişiye teslim edemem çünkü oğlum çok zor bir çocuk. Kv nin veya annemin ikisiyle birden ilgilenmesi mümkün değil. Bu durumda birini kv ye birini anneme vermek zorunda kalacagim. Her biri sehrin bir ucunda yasiyor. Ustelik annemin kabul edip etmeyecegi konusunda hic emin degilim. Kabul etse bile beni pisman etme olasiligi cok yuksek cunku cok zor bir yapisi var. Pandemiden dolayi kres ihtimali de yok malesef. Bu durumda bakici alternatifi kaliyor kizimi bakiciya oglumu kv ye teslim edebilirim. Eşim tayini iptal etmeye sıcak bakmıyor ama yinede kararı bana bırakıyor. Eşim şöyle bir fikir sunuyor bir sene durduralım tayini bu bir sene içerisinde çalış biraz para biriktirip öyle gidelim diyor. Benim ise kafam karmakarışık. Tayini tamamen iptal edip burda ise mi girmek bir sene boyunca çalışıp biraz para biriktirip öyle mi gitmek yoksa hayallerimizi daha fazla ertelemeyip tayin çıkar çıkmaz gidip alışık olduğumuz düzende devam mı etmek sizce hangisi daha mantıklı?
O tayin iptal edilirse yerine konmaz diyor icimden bi ses😟
Es ailesi tas koymus olmasın.
Annem bakmaz demissin cnm bide,anne bakmaz ise cok zor.
Benim yarım gün annemden yemediğimiz laf kalmadı😣
2 cocık 2 katı laf demek.
Tayin daha mantıklı bence.
Para hep kazanılır.
Huzur daha önemli bence.
Hayırlısı hakkınızda🙏🏻

2000 3000 maaşlı bir iş olsa gidin derdim ama 7000 çok iyi günümüz şartlarında hele. Ben olsam ertelerdim tayini . Ayrıca insaf, 13000 olacak aylık kazancınız güzel bir bakıcı bulun çocuklar için. Yaşlı başlı insanlardan medet ummayın.

Canım eşini önceki mevzularından biliyorum.sanki gitmemen için sebep arıyor gibi geldi bana.Evet 7 bin çpk güzel bir rakam eğer kalmaya karar verirseniz anneniz veya kv nizin yanına bir yardımcı ayarlayıp çocuklarn ikisini oraya bırakabilirsiniz tayine karar verirseniz kafanoz rahat olacak ve küçük şehir diyorsunuz geçim daha kolay.ama 7 binde iyi para.bilemedim.
Sanırım ben kalır çalışmayı denerdim.Çalışmak maddi kazançtan ziyade statü kazancıdır bunuda unutmayın.Çocuklarınız içinde çalışan anne olmanız daha güç verici olur.

Bulundugunuz yerde ne sıkıntılariniz var bilmiyorum ama mutlu olmak oyle degerli birsey ki hicbir para mutlulugunuzun bedelini ödeyemiyor. Yasayan biri olarak söylüyorum doktorum cok heyecanli bir sekilde isime basladim ama is beni oyle cok mahvetti ki. Pandemiden dolayi isi bırakamıyorum. Sizde bir sözleşme imzalayacaksinizdir maasi 7 bin tl olan bir iş 1 yil sonra ah tamam hadi bye demez diye düşünüyorum. Herseyi mutlulugunuza odaklayin. Inanin 1 yildan beri sadece agliyorum ki ben aglamaktan nefret eden bir insanım. Psikolojim tamamen çöktü. Eger evlilignize zarar veriyorsa su anki durumunuz is falan dusunmeyin derim ama yok ortalama bir aile gibiyseniz para biriktirin ve isinizin sartlari 1 yil sonra birakmaya elverisliyse de 1 yil sonra cekin gidin.

Az çok yazilarinizdan okuduğum kadarıyla size bulunduğunuz ilde aileler huzur vermiyor, çalışırken de konuşarak huzur bozarlar mi beklentiye girerler mi?
İki kardeşin ayrı kişiler tarafından bakilmasi kardeşlerin arasını açabilir kreş olsa tamam da, oğlan kendince anlamlar çıkarıp içine kapanabilir huzursuzluk yapabilir gibi geldi bana.
Ben olsam alır tayinimi giderim, huzur herşeyden kıymetli bence

Tayininizi durdurmayın gidin güzel bir hayat kurun. Bulunduğunuz ilde evliliğiniz zaten yıpranmış bir de siz çalışmaya başlayınca daha çok yara alır. Eşinizin maaşı ile geçiniyorsanız daha fazlasını düşünüp huzurunuzu bozmayın. Özellikle çocuklara aile büyüklerinin bakacak olması sorun çıkarabilir. Mis gibi kendiniz bakıp büyütün çocuğunuzu. İş imkanı belki yine çıkar karşınıza.

İnanın huzur ve aile içindeki mutluluk hepsinden daha önemli. Bulunduğunuz şehir de size dar gelmeye başlamış, hiç kalıp da tükenmeye ramak kalmış sabrınızı huzurunuzu bitiremeyin. Bence tayin verin, çocuklarınız biraz daha büyüdüğünde gittiğiniz şehirde de iş imkanı bulursunuz inşallah

O tayin iptal edilirse yerine konmaz diyor icimden bi ses😟
Es ailesi tas koymus olmasın.
Annem bakmaz demissin cnm bide,anne bakmaz ise cok zor.
Benim yarım gün annemden yemediğimiz laf kalmadı😣
2 cocık 2 katı laf demek.
Tayin daha mantıklı bence.
Para hep kazanılır.
Huzur daha önemli bence.
Hayırlısı hakkınızda🙏🏻
Bende aslında içten içe gitmekten yanayım bir an önce. Çok daraldık burda. Kimsenin henüz haberi yok gitme istegimizden bu yüzden dışarıdan bir mudahele olduğunu zannetmiyorum ama eşim böyle konularda çok çabuk karar değiştirebiliyor. Çok teşekkür ederim 🙏

Bulundugunuz yerde ne sıkıntılariniz var bilmiyorum ama mutlu olmak oyle degerli birsey ki hicbir para mutlulugunuzun bedelini ödeyemiyor. Yasayan biri olarak söylüyorum doktorum cok heyecanli bir sekilde isime basladim ama is beni oyle cok mahvetti ki. Pandemiden dolayi isi bırakamıyorum. Sizde bir sözleşme imzalayacaksinizdir maasi 7 bin tl olan bir iş 1 yil sonra ah tamam hadi bye demez diye düşünüyorum. Herseyi mutlulugunuza odaklayin. Inanin 1 yildan beri sadece agliyorum ki ben aglamaktan nefret eden bir insanım. Psikolojim tamamen çöktü. Eger evlilignize zarar veriyorsa su anki durumunuz is falan dusunmeyin derim ama yok ortalama bir aile gibiyseniz para biriktirin ve isinizin sartlari 1 yil sonra birakmaya elverisliyse de 1 yil sonra cekin gidin.
Kesinlikle haklısınız. Bende parası biraz fazla diye memleketi tercihlerimde yazdım. Yazmaz olaydım huzur diye bir şey yok. Daha 3 yıl bir yere gidemiyorum. Tabi ömrüm vefa ederse arkama bakmadan kaçacağım. Şener şenin davaro filminde topuklarını vura vura kaçtığı gibi.

Aslında gitmek istiyor ama sanırım eve ekstra para girecek olması da cazip geldi.
3 ya da 4 bin olsa neyse de...
7 bin TL iyi bir rakam günümüz şartlarında. Evinize 13 bin TL para girecek aylık. İyi bir bakıcı bulup deneyebilirsiniz. Çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamak için bazen fedakarlık şart...

2000 3000 maaşlı bir iş olsa gidin derdim ama 7000 çok iyi günümüz şartlarında hele. Ben olsam ertelerdim tayini . Ayrıca insaf, 13000 olacak aylık kazancınız güzel bir bakıcı bulun çocuklar için. Yaşlı başlı insanlardan medet ummayın.
Aslında kv ve annemi tercih etmem çocukların guven duygusunun zedelenmesini istemedigim için bakıcı masrafı en son gözüme gelen sey. Aklımı karıştıran tamda gelirin yüksek olması maddi anlamda baya rahatlatacak bizi. Şimdide çok sıkıntıda değiliz ama turkiyenin şartları malum gün geçtikçe iddia edilenin aksine ekonomik anlamda süratle geriliyoruz.

X