Tatlı krizi ile nasıl başa çıkılır?

Ay canım çekti hepsini şimdi :KK70::kk77:
Ben de 55 kiloyum 174 boyum ondan kilo almaya çalışıyorum benim de içim almıyor böyle :KK43: herkes zıttını istiyor :)

Ama bu tarfin benimkiyle alakası yok ki yulaf tadı berbat:KK33::KK70::KK70::KK70:
aynen öyle, çiğ yulaf insan için uygun değil sanki :KK48: ama benim gibi yulafa mahkum hissediyorsan pişirerek yemeni önerim. Yabancılar da kahvaltı için öyle yapıyor zaten.
Geçen yulafı suda pişirdim, suyu çekdikten sonra üzerine, nane, pul biber, peynir. Miss gibi makarnaya alternatif oldu.

hurma ye bol bol
sihirli değnek lazım hepimize tatlı krizi fena oluyor:KK34:

aynen öyle, çiğ yulaf insan için uygun değil sanki :KK48: ama benim gibi yulafa mahkum hissediyorsan pişirerek yemeni önerim. Yabancılar da kahvaltı için öyle yapıyor zaten.
Geçen yulafı suda pişirdim, suyu çekdikten sonra üzerine, nane, pul biber, peynir. Miss gibi makarnaya alternatif oldu.

Son tarif çok kötüymüş ya:eek::eek::eek:

Sıcak yulaf iğrenç oluyor bence kuzeylilerin yediği o bulamaç extra kötü be samson sen sıcak mı yiyorsun?

Yulaf bence soğuktan başka türlü çekilmiyor kusma smileysi neden yok aşağıda:KK47::KK16:

Ama bu tarfin benimkiyle alakası yok ki yulaf tadı berbat:KK33::KK70::KK70::KK70:

Yulaf yiyince at gibi hissediyorum kendimi, kişneyesim geliyor:110:

Son tarif çok kötüymüş ya:eek::eek::eek:

Sıcak yulaf iğrenç oluyor bence kuzeylilerin yediği o bulamaç extra kötü be samson sen sıcak mı yiyorsun?

Yulaf bence soğuktan başka türlü çekilmiyor kusma smileysi neden yok aşağıda:KK47::KK16:
Ya öyle de me, tatsız tuzsuz olursa tabii kötü,tamam tipini düzeltmenin oluru yok, ama dediğim gibi peynir ve baharatla bayağa güzel oldu. Hani şu aşuredeki buğdaylar oluyor ya, pişince onu andırıyor tadı.
Ya da süt/ su da haşla, sonra soğut, ondan sonra yine süte katıp muzlu yemeyi bir dene diyorum. Kusma hemen :KK70:

Ben en çok ekmeğini yapıp tüketiyorum yulafı

Yulaf yiyince at gibi hissediyorum kendimi, kişneyesim geliyor:110:
bak buda çok işe yarıyor..
medinehurm.jpg

Yemekten hemen sonra böyle bi istek duyuyordu. N demekki o öğünde çok da sağlıklı şeyler tuketmemissin. Glisemik endeksi yüksek şeyler yersen kan şekerin ani yükselip ani düşer bu da tatlı isteği yapar yemeklerden sonra. Diyetinden ekmek, pirinç , patates gibi glisemik endeksi yüksek şeyleri cikartirsan böyle problemler yasamazsin. Yine de alışkanlık doğrultusunda tatlı bi şeyler ararsan günkurusu kkayisi arasına kaymak ve ceviz kremalı pasta gibi oluyor :) kuru meyveler ve kuru yemisle gecistirebilirsin

X