Mutfak Püf Noktaları Tarhana piirmek yardm

Suda bekletilmiş tarhana bana hiç lezzetli gelmedi, ananemler hep kavurarak yaparlardı, o kokuyu hiç unutamam.

Tereyağını eritip, tarhanayı güzelce kavuruyorum, tabi kısık ateşte, kokusu geldiğinde çok az salça koyup, soğuk suyu yavaş yavaş ekleyip tel çırpma aparatı ile hızlı hızlı karıştırıyorum böylece hiç topaklanmıyor, kaynayana kadar karıştırıyorum, kaynadıktan sonra çok kısık ateşte 7-8 dak pişiriyorum.

arkadaşlar bizim tarhana büyük olur bir geçe önceden ıslayıp yumuşatıyoruz.sonra yoğurup kaynatıyoruz.2-3 diş sarmısak ezip koyuyoruz,yüzünede yağ ve nane kavuruyoruz.

canım ben tarhanayı hiç eritmem

önce 1 tane domatesi rendeliyorum çok az sıvıyağda
kavuruyorum sonra içine pul biber ve nane katıp birazdaha kavuruyorum.
sonra suyunu koyuyorum ve içine toz tarhanayı katıyorum ve kaynayana
kadar karıştırıyorum kaynadıktan sonra 3-5 dk daha kısık ateşte pişiriyorum çok süper oluyo.

benim kayınvaldemler uşaklı valla tarhanasını kendisi yapar ve üstüne tanımamyerimseniben

toz tarhanayi once bi kase suda beklet iyice erisin
ondan sonrada salca ve cok az sivi yag katarak hazir corba gibi pisir:)

hmm bende ole yapıyorum ama içine kıyma nane ve sarımsak eklediğimde oluyo hem ole daha guzel oluyo denemelisiniz bence..canım ayrıca topak topak olursada blendır la topakları yok edebılırsın ben ole yapıyorum

suda bekletince tadı gidiyor evet.sarımsak katıp kavurmak müthiş oluyor.ben öyle yapıyorum hep ve en sevdiğim çorbadır.

bende bir miktar toz tarhanayı sıvıyağda mis gibi kokana kadar kavuruyorumm daha sonra soğuk suyuve tuzunu ilave ediyorum kaynamaya başlayınca içine 1 su bardagı süt koyuyorum nefis oluyor bir sürede öle kaynatıyorumm

yada kıymalı yapacaksam biraz kıymayı sıvı yağda kavuruyorum daha sonra içine içine ezilmiş sarımsak ve 1-2 kaşık salça ilave edip bi iki karıştırıdktan sonra toztarhanayı ilave ediyorum onlada biraz çevirdikten sonra soğuk suyu katıp kaynayana kadar karıştırarak pişiriyorumm tabi tuz ilave etmeyi unutmuyoruzz...
kızlar böle uzun anlatıldığına bakmayın yapımı çok kısa sürede oluyor

bende kıymalı yaparım tarhanayı ama sana bır tavsıye pısırmeden once bır kasede mutlaka suda bekletmelısın tabı ev tarhanasıysa cunku beklemedıgı zaman bıraz ırı oluyor tarhanalar önce bıraz sıvıyagda bır domates ve salcayı kavuruyorum daha sonra kıymayı ılave edıp bıradaka kavuruyorum sonra yeterı kadar su koyup kaynayana kadar beklıyorum kaynayınca kasede ıslattıgım tarhanayı bıraz karıstırıp ılave edıyorum hem topaklanmıyo hemde cok lezzetlı oluyo tavsıye ederım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…