Tanışma Yemeğinde Cimrilik ?

Aaaa nasıldı acaba detay verseniz?
Annesi sürekli tabak sıyır, iki tane söylemeyelim, bu atılmaz günah diye çöp gibi benim yemeğimi bile yerdi.
Hesap ödeme şeklimiz aynıydı. Ben altta kalmazdım.
Evlendik eşim hep ay sen cüzdanını aldın bana gerek yoka bağladı. Benim maaşımı yerdik, o biriktirirdi, bi de hesap sorardı paran nasıl bitti diye.

Ben olsam herkes istediğini söylesin hesaplar benden derdim açık açık.
Sizde normal gelmediniz kusura bakmayın, durumunuz olduğu halde Yeni tanıdığınız insanlarla pizza ve salata hele hele tatlı bölüşmek nedir?

Son düzenleme:
Sevgiliniz hangi cayi sevdiğinizi biliyorsa ne kadar yemek ile doyacaginizida bilir. Ortaya soylenen orta boy bir pizza ve cümleten kaşıklanan tiramisu kadar komik bir menü olamaz. Bari parca halinde gelen(baklava gibo) bir tatlı soyleselermis. Sahsen böyle bir menu yerine bir kafede cay/kahve esliginde tanismayi tercih ederdim. Usul, adap bilen insanlar degiller. Hadi sevgiliniz erkek olarak bilmiyor diyelim, annesinin bilmesi gerekirdi. Belki sevgilinizin annesini su an ayda bir goruyorsunuz ancak evlendikten sonra gormeseniz de arayacak, hayatinizin her yerinde olacak. Sevgilinizde anneciyse yandiniz.

Bundan sonra hesabi odemeyi teklif etmeyin, ibana para yollamayin bakalim tepkisi ne olacak, biraz gozlemleyin

Çok tuhaflar bence ışık hızıyla uzaklaşmalısın. Bunun bir sonrası senden borç istemeye gidebilir.

Bence çok çirkin.
Nerfe ne yapacağını bilmeyen insanlar bunlar.
Hadi anne yaşlı diyelim
35 yaşında bir erkeksin.
Öyle ortaya tabak falan ne demek ya.
Annesiyle tanıştırmaya götürüyor güya.
Bu görgüsüz ve cimri adamları nerden buluyorsunuz diyecem ama ortalık bunlarla kaynıyor.

Anasi dersen var yemez demek.. kac yasina gelmis insanlar yemeyip varken cimriligini hic bir zaman anlamadim anlamayacagim. Ilerde senin kazandigin paraya bilr karisir boylesi
Konudaki adam ve annesine benzer 3 kişi tanıyorum hepsi birbirinden beterdi, konu sahibesinin erkek arkadaşına benzer bir modeli anlatayım, ki mavisaclikiz35 evlenirse başına gelecekler birebir aynı olabilir maalesef

Adam maddi durumu yerinde biriydi ama aşırı cimriydi, annesi de öyle lakin bizim arkadaşlardan biri adama aşık oldu, sandı ki evlenince cimrilik yapmaz.
Annesi ben yalnız yaşıyorum hayatta sizi başka eve göndermem, ev geniş büyük deyip ne yapıp edip bizim arkadaşı birlikte oturmaya ikna ediyor, not düşeyim arkadaşımız çalışmıyordu, her neyse evlenir evlenmez anne oğul kendilerini gösteriyorlar, evin ve oğlunun tüm yönetimi annedeydi, anne ne derse o, kadına para vermek yok, istediğini yeme içme özgürlüğü yok, doğalgaz faturası kabarık gelmesin diye sık sık banyo yapmak yasak, çeşit çeşit yemek yapmak yasak, üşüdüm petekleri açayım yasak, kayınvalide şebeke suyunu harcamayı neredeyse karneye bağlayacak, arkadaşımızda evlenir evlenmez hamile kaldı mı Doktora gitmek de yasak, neyse çok uzatmayayım, en son bebekte bir sorun olduğunu hissediyor arkadaşımız ama masraf olur diye doktora götürmüyorlar, kız gecenin bir vakti annesini arıyor ne olur beni kurtar iyi değilim bebekle ben öleceğiz galiba diye, annesi hemen gidiyor kızını aldığı gibi doğru hastaneye, bebek erken doğdu çok şükür yiyecek ekmeği varmış ki bir şey olmadı kuzucuğa, ama ben kızı gördüğümde şok olmuştum, normalde cıvıl cıvıl kanlı canlı bir kızdı fakat yeterli beslenememe ve bakımsızlıktan bir deri bir kemiğe dönmüş gözünün feri sönmüştü, kadın kızını da torununu da bir daha o eve göndermedi boşandılar.

Evlenmek, aile kurmak böyle adamların neyine. Paralarına sarılıp yatsınlar gece.

Kesin çocuğuna nafaka bile vermemiştir.

Oha ya! Nasıl insanlar var? Kızın annesine helal olsun valla kurtarmış kızıni da torununu da.

Hadi kizi düşünmüyorsun da, torununu da mı dusunmuyorsun?
Hey gidi kefenin cebi yok... Ne zaman öğrenecekler acaba?

Benim bildiğim en dehşet kayınvalidelerden biri kadın, biz evliliğiyle ilgili hiçbir şey bilmiyorduk, kız annesi üzülmesin diye ona bile belli etmemiş bazı şeyleri, ne zaman ki annesi kızını aldı o zaman öğrendik, kız hamile haliyle kış günü soğuktan titriyormuş da kayınvalide hiç acımıyormuş, ki söz nişan için geldiklerinde kayınvalidenin havasından yanına yaklaşılmıyordu, aslında anlamak lazımdı ama o zamanlar cahiliz, arkadaşımızda sorgulamadı hiç, adam daha önce birkaç kez evlilikten dönmüş, anne oğul ne olduklarını anlayanlar evlenmeden kendini kurtarmış meğerse.

Olay saka gibi gercekten, 3 kisi tiramisu kasiklamaya karsi cikmayi 'nezaketsizlik' yapmakla nasil bir tuttugunuzu anlamadim. Cici gelin rolune burunup ses cikaramamissiniz, gecer not almissinizdir valide hanimdan.

Hicbir sey yapamadiysaniz, ah ben tatli yemiyorum bu aralar seker detoksu yapiyorum, pizza beni cok sisirdi yiyemeyecegim size afiyet olsun falan diyebilir ve kendinize o rezilligi yasatmazdiniz.

Birdaha ailesiyle goruseceginiz zaman, evde ekmek arasi hazirlayip gittigimiz yerde cola isteyip caktirmadan alttan yeriz, masraf olmaz diyebilirsin. Kabul eder gibi gorunuyor. Sonra hemen viin, topuk.

Persembenin gelecegi carsambadan belliymis ama
Iste bazen goz gore gore atese yuruyor insan demek.

Bir insanin parasi olmaz eyvallah simit ayranda yaparsin ama bu konudaki olay gorgusuzluk.. ay tabagi siyirma filan

Kaçın, kaçın, kaçın. En başından belli etmişler kendilerini. Bundan sonra eğer devam ederseniz, yapılacak muameleleri kabul etmiş olursunuz. Ki bu en başı, doz artacaktır. Siz ayrılmak isterseniz, birden bire iyi davranmaya çalışırlar, inanmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…