Tanışma Yemeğinde Cimrilik ?

Ozur dilerim tiramisuyu kaşiklama kisminda bi gülme geldi. Gorguleri yoksa demek ki. Yerine gore davranmayi bilmiyorlar. Cuzdan olayi tam olmuş. Boyle cimriliklere devam ederse ya konuşun ya bitirin, ya da kabullenin. Ama ibret dersi de vere bilirsin. Mesela yine bir tabakdan kaşiklama olayi olursa garsonu çagirip kendinize ayri sipariş verin. Ne oluyor deseler. Oyle yiyemiyorum. Hoş gelmiyor dersiniz. Bundan sonra size ayri sipariş verirler. Goz yummayin. Evlendikden sonra cimri insan aldigin çoraba da karişir

Persembenin gelecegi carsambadan belliymis ama
Iste bazen goz gore gore atese yuruyor insan demek.

Bir insanin parasi olmaz eyvallah simit ayranda yaparsin ama bu konudaki olay gorgusuzluk.. ay tabagi siyirma filan
İmkanı olmayana kimse laf edemez zaten, ki af buyurun görgülü insanlar müstesna, garibanlar bazı varlıklılardan daha görgülüdür, cebindeki 3-5 lirayla yemeğe çıkarır kendi yemez misafirine yedirir.

Varlıklı veya gariban olmayı geçtim bizim kültürümüzde misafir böyle ağırlanmaz, ister evinde ağırlarsın ister dışarı da ağırlarsın ama adabı usulü bu değildir.

Ayrılın ...

Sanırim basiretiniz baglanmis ortamda yeni tanismada boyleyse evlenince olacaklari dusunun derim kaçın...

Ay tövbeler olsun. Yazık günah kıza. Vallahi iyi hayatta kalmışlar bebeğiyle. Allah çocuğunu ona bağışlasın.

Turkler olarak
Misafir severiz, oyle biliyoruz en azindan.. ama her ailenin kendi kulturu bir degil demek..biz misafiri yere goge sigdiramayiz.. hele birde gelinin olacak bu insan.

Ayrılın, ana-oğul hem cimri hem de görgüsüzler.
‘Kasede kalan tatlıyı sıyır!’ nedir Allahaşkına?

22 yaşında oğlum var kız arkadaşı ile tanışacak olsam; kızı nerde, nasıl ağırlayacağımı bilemem.
Ne yiyeceğine de karışmam,
misafir ayol adı üstünde,
‘ne istiyorsan, canın ne çektiyse onu sipariş et kızım’ derim.

Hiç sevmedim bu ana-oğulu…

kac kaaccc... ayril hemen... cok ciddiyim.. luks yemek pizza mi? o tanima yemegi bir kere yanlis o ya gunaydin rest. da yada beyti de olur. bir tiremusu ile de olmaz. kaynana siyir tabagi derken seni asagilamis. kahvaltiya girmiyorum bile. olur evlilige gidersin 5 sene gecmez aklinda psikonda paranda omrunde gider. kac!

Cimri erkeklerden oldum olası hoşlanmadım. Hele bu anlattıklarinız
Ben arkama bile bakmadan kaçardım sanırım..

Kabus gibi

Cimriler üstelik seni kullanmaya çalışıyorlar doğrusu bu üzgünüm... Bizzat bende yaşadığım için yaşarken anlayamıyor insan sonradan anliyorsun

Kesinlikle öyle, eğer ayrılmazsa aynı kabusu mavisaclikiz35’inde yaşaması muhtemel.
Yanlış okumadıysam ev yaptırıyorlarmış, çok masraf yaptık annemde yalnız yaşayamaz birlikte oturalım teklifi gelecektir, 1 tabaktan yenilen tiramisu’yu annesinin direktifi üzerine sıyırıp mavisaclikiz35’e yediren adam, evlenince annesiyle yaşayınca neler yapmaz ki

Cüzdanı almissan ben almayım uğraşmayım da ne demek.Ne kadar ayıp.Görgüsüz bunlar.Kaç uzaklaş.Ben de hiç altta kalmam.Yemek.davetinde bir karşı taraf vermişse bir de ben veririm de bunlarinki biraz absürd olmuş.Cimri insan hiç sevmem.Baştan belli etmişler kendilerini vakit kaybetmeyin bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…