Tanışma Yemeğinde Cimrilik ?

Aman 26 sayfa olmuş kadın gelecek 10 sayfada bir mesaj yazacak diyemi yaziyorsunuz Allah aşkına konuya cevap vermicekseniz açmayın konu. 10 bintane soru var bir tanesine cevap yok gelio kendi kendine iatediği seyleri yazıp gidiyor maşallah kraliyet mensubu bir kadın canı ne isterse o
Kadıncağız zaten canı ne isterse yiyememiş aç kalmış bırakalım bari burada canı ne isterse yapsın :KK70:

Aman 26 sayfa olmuş kadın gelecek 10 sayfada bir mesaj yazacak diyemi yaziyorsunuz Allah aşkına konuya cevap vermicekseniz açmayın konu. 10 bintane soru var bir tanesine cevap yok gelio kendi kendine iatediği seyleri yazıp gidiyor maşallah kraliyet mensubu bir kadın canı ne isterse o
herkes dehsete dustu cunku :) cevap beklemiyor kimse :)

Ne kadar tuttu??

Benim de hak ettiğinden fazla verdiğim yiyecek, eşya içime oturur. Marka takıntım da yoktur. Aynı işlevi gören ve kaliteliyse yeter.
Ne kadar pahaliydi yediginiz yer. Atıyorum piyasanın 3 4 katı bir yerse adamın canı sıkılmış olabilir. Ama onu baştan düşünecekti goturduyse yine çok masrafa kaçmadan üç yemek söyleyip tatlısız bitirebilirdi geceyi. Ama yaptığı ayıp belki ikiniz olsa bunu yapmayacaktı ama annesi siz gelmeden dikte etmiş olabilirm O da annesine öyle şey olur mu diyememistir bence bu da kötü bir özellik. İnsan utanır, çekinir. Neden sizden utanmadı daha sevgiliyken bunu da düşünün, tartın.
Sizin de pek para harcatmamanız adamda zaten gerek yok 3 pizza yeter algısını da oluşturmuş olabilir
Üç pizza da yememişler, tek pizzayı bolusmusler

Herkese merhaba. 28 yaşındayım, kendi işimin sahibiyim, yeni sayılan bir ilişkim var. Erkek arkadaşım 35 yaşında, o da çalışıyor, işinin haricinde mülklerinden kira gelirleri de var. Bu detayları konuyla alakalı olduğu için belirtmek istedim. Annesiyle geçen cumartesi lüks sayılabilecek bir yere tanışma yemeğine gittik. Bana kalsa daha orta halli bir yere de gidilebilirdi, nitekim mekan onların seçimiydi. Benden biraz önce gelip oturup, menüyü incelemiş olmalılar. Selam sabahtan sonra konu ne yiyelim kısmına geldi. Annesi ana yemek sipariş etmek istemediğini söyledi, olabilir elbette. Direkt olarak dikte etmese de yemek seçimini alttan alttan yönlendirdiğinin farkındaydım. Sonuç olarak ortaya standart boy bir pizza geldi (çok şükür pizza çeşidini ben seçtim) ve bir salata geldi. 3 yetişkin birey olarak bir pizza ve bir salatayı bölüştük. Daha sonrası bence daha utanç verici; ortaya 1 adet tiramisu söylendi, 3 yetişkin olarak bir tanışma yemeğinde 1 adet tiramisuyu bildiğiniz kaşıkladık. Hani ayıp olmasın diye ses çıkarmadım, 2 kaşık alıp bıraktım. Annesi “bak tabakta kalmış onu sıyır” ültimatomunda da bulundu sağolsun, erkek arkadaşım da kaşığımı alıp tabağı sıyırıp bana verdi “ye” diye!
Hiçbir zaman birinin ısmarlayacağı yemeğe muhtaç olmadım; bugüne kadar hep kendi yağımla kavruldum. Param az oldu daha az harcadım, çok para kazandım lüks yerde dibine de vurdum da hani bu tanışma yemeği olunca, inanılmaz absürt geldi yapılanlar. Yeni ev yaptırıyorlar; annesi eve özel seramikler, özel buzdolapları seçiyor. Herhalde tanışma yemeğinden kar edilen 200 lirayla oluyor bunlar.
Daha sonrasında da bir sabah erkek arkadaşımla kahvaltıya giderken (ki serpme kahvaltı da değil, öyle iki simit poğaça çaylı basit bir kahvaltı) “sen cüzdanını aldıysan ben şimdi uğraşmayayım yanıma almaya cüzdanı” cümlesini duydum. Dediğim gibi kimsenin bir kuruşuna muhtaç olmadım ama bu davranışlar inanılmaz garip geliyor . Daha önceki ilişkilerimde karşı taraf yemeği ödüyorsa ben mutlaka çay kahve tatlı öderdim, bir sonrakine yemeği ben öderdim, o dengeyi kendimce hep kurardım. Bana mı tuhaf geliyor, sizin yorumlarınız ne olur? Erkek hiçbir zaman her şeyi ödemek zorunda değil, asla o kafada değilim . Ama garip…
Yuhhh yani , hala bu adamla beraberseniz yazık size...

Arkanıza bile bakmadan kaçın...
Bu bayaa "Camdaki Kız - Koroğlu" ailesi durumuna dönmüş. Sonuç olarak belki bir konakta 3 adet zeytin yemiyor olabilirler ama sonu belli
Ciddiye gidecek süreçte sizin paranız da yönetilecek. Aldıklarınıza karışılacak. Ne düğününüz/nikahınız (hangisini tercih ederseniz artık), ne eviniz, ne yaşantınız sizin tercihinize bırakılmayacak.
Olay sadece para bile değil. Sonuçta ilk karşılaşmada elbette daha önce gidilmiş bir mekansa "şu güzel, lezzetlidir" şeklinde bir yönlendirme yapılabilir ama sizin ne isteyebileceğiniz sorulmadan, ekstra bir şey isteyip istemediğinize önem verilmeden hareket edilmesi direkt olarak değersizlik hissi uyandırıyor

Herkese merhaba. 28 yaşındayım, kendi işimin sahibiyim, yeni sayılan bir ilişkim var. Erkek arkadaşım 35 yaşında, o da çalışıyor, işinin haricinde mülklerinden kira gelirleri de var. Bu detayları konuyla alakalı olduğu için belirtmek istedim. Annesiyle geçen cumartesi lüks sayılabilecek bir yere tanışma yemeğine gittik. Bana kalsa daha orta halli bir yere de gidilebilirdi, nitekim mekan onların seçimiydi. Benden biraz önce gelip oturup, menüyü incelemiş olmalılar. Selam sabahtan sonra konu ne yiyelim kısmına geldi. Annesi ana yemek sipariş etmek istemediğini söyledi, olabilir elbette. Direkt olarak dikte etmese de yemek seçimini alttan alttan yönlendirdiğinin farkındaydım. Sonuç olarak ortaya standart boy bir pizza geldi (çok şükür pizza çeşidini ben seçtim) ve bir salata geldi. 3 yetişkin birey olarak bir pizza ve bir salatayı bölüştük. Daha sonrası bence daha utanç verici; ortaya 1 adet tiramisu söylendi, 3 yetişkin olarak bir tanışma yemeğinde 1 adet tiramisuyu bildiğiniz kaşıkladık. Hani ayıp olmasın diye ses çıkarmadım, 2 kaşık alıp bıraktım. Annesi “bak tabakta kalmış onu sıyır” ültimatomunda da bulundu sağolsun, erkek arkadaşım da kaşığımı alıp tabağı sıyırıp bana verdi “ye” diye!
Hiçbir zaman birinin ısmarlayacağı yemeğe muhtaç olmadım; bugüne kadar hep kendi yağımla kavruldum. Param az oldu daha az harcadım, çok para kazandım lüks yerde dibine de vurdum da hani bu tanışma yemeği olunca, inanılmaz absürt geldi yapılanlar. Yeni ev yaptırıyorlar; annesi eve özel seramikler, özel buzdolapları seçiyor. Herhalde tanışma yemeğinden kar edilen 200 lirayla oluyor bunlar.
Daha sonrasında da bir sabah erkek arkadaşımla kahvaltıya giderken (ki serpme kahvaltı da değil, öyle iki simit poğaça çaylı basit bir kahvaltı) “sen cüzdanını aldıysan ben şimdi uğraşmayayım yanıma almaya cüzdanı” cümlesini duydum. Dediğim gibi kimsenin bir kuruşuna muhtaç olmadım ama bu davranışlar inanılmaz garip geliyor . Daha önceki ilişkilerimde karşı taraf yemeği ödüyorsa ben mutlaka çay kahve tatlı öderdim, bir sonrakine yemeği ben öderdim, o dengeyi kendimce hep kurardım. Bana mı tuhaf geliyor, sizin yorumlarınız ne olur? Erkek hiçbir zaman her şeyi ödemek zorunda değil, asla o kafada değilim . Ama garip…
Çok garip gerçekten. Tanışma yemegınde pizza nedır. Iyıkı hamburger yememısınız. Kimseye bişey dıyemıorum

Arkana bakmadan kaç

Ahahaha o masaya ortak pizza söylendiğinde şoka girdiniz, kendinizi nezaketen tuttunuz diyelim hadi, tamam...Ama tiramisuda nasıl dayandin be bacım.... Karnını tuta tuta gulmediysen sende de bı tuhaflık var bence...Ay bı de kaşık atmış ortadaki tatlıya saddfgdgh şimdi okudum , kız allah da seni güldürsün
Not: garsonlar arkanızdan aynen öyle güldüler muhtemelen...

Yalnız herkes o kadar şaşırmış ki 35 yaşında adam niye annesiyle tanışmaya geliyor diyen yok. Bu nasıl bir sasirmislik yahu?! Tam sonradan gormeler. Özel seçim seramikler böyle alınıyor demek ki.

Yalnız herkes o kadar şaşırmış ki 35 yaşında adam niye annesiyle tanışmaya geliyor diyen yok. Bu nasıl bir sasirmislik yahu?! Tam sonradan gormeler. Özel seçim seramikler böyle alınıyor demek ki.
Annesiyle tanışmak amaçlı yemek bu. Daha evvel görüşmüşler adamla hatta kahvaltıya giderlerken konu sahibine sen cüzdanını aldıysan ben almayayım bile demiş bu adam.

Hanımefendi mesajları görmezden gelmiyorum, okuyorum elimden geldiğince ama işimizin gücümüzün başında her an her gelen mesaja yanıt yazamıyoruz ki. Aksiyon alma kısmında da gelen yorumlarla birlikte elbette o andaki ortam kaynaklı, iletişim kaynaklı farklı bakış açıları olabiliyor; her şey burada yazıldığı gibi rijit gitmeyebiliyor. İster istemez daha bütüncül, daha geniş bakarak olayı değerlendirmeye çalışıyor insan. Dolayısıyla da belki pat diye ayrılmayacağım ama bu konuyu illa ki gündeme getirip rahatsızlığımı dile getireceğim.
Valla siz baya baya bu durumu çözmeye odaklanmışsınız ama bu karakter meselesi. Parayı seven insandan korkarım ben. Boşandığım adam yeme içme konusunda dehşet bonkördü ama meğer paraya tapıyormuş ve değişmedi. Bu kadar kibarca düşünmeyin net olun. 9 yaşındaki oğlumda 18 aylık kızımda bir tiramisuyu aynı tabakta yemez. Siz nasıl yediniz midem bulandı vıcık vıcık bir tatlı bir de.
Psikoloğun biri diyordu erkekler yatırım yaptığı kadına değer verir diye. 10 yıl evli kaldım ve aynen öyleymiş. Geç anladım

Yaw parasi yoksa kebapciya goturseydi.. lahmacun yer donerdiniz.. o ne yaw herkese ortak yemek😐 kanka misiniz siz😐😂 bence bu gerizekali sevgilinden ayril.. hem cimri hemde edep adap bilmiyor. Anasi dersen var yemez demek.. kac yasina gelmis insanlar yemeyip varken cimriligini hic bir zaman anlamadim anlamayacagim. Ilerde senin kazandigin paraya bilr karisir boylesi

Bence cimrilikten öte görgüsüzler. Yani cimri adam ucuz bir yere götürebilir ya da kahve içmeye götürürdü disarda yemeğe para vermeye kıyamıyorsa. Biraz düşünüp daha hesaplı alternatifler bulabilirdi. Ama bu hem elini cebe atamıyor hem lüks yere götürüyor. Ana oğul usül edep bilmeyen tiplere benziyorlar.

Ben bunun evlilik versiyonunu yaşadım ve asla tavsiye etmiyorum.

X