Tanışma Yemeğinde Cimrilik ?

Çok tuhaf davranışlar bunlar.
Lüks bir yere gidip orada ortaya pizza,ortaya tiramusu söyleyip,bir de tabağı sıyırır demek ne ayıp şey yaa.
Ben olsam kesinlikle ayrılırdım.

Nasıl olmaz? İtalyan restoranıdır belki, klas deyince aklınıza ne geliyor ki?
Klas diye ailecek, çoluk, çocuk, arkadaşlarla yenilecek bir yemeği tanışma yemeği diye kabul etmek mi gerekiyor? Tanışma yemeği dediğin daha ağır yemek olur. Klas, pahalı diye olmazi olur mu yapacağız ?

Ben eşimden gördüğüm kadarıyla cevap verebilirim. Önceki tanışmalarımda cimrilere denk geldim. Sizin dediğiniz gibi orta yolu bularak ilerlemek makul geldiği için haklı gördüm ve üstünü kapattım.
Ama eşimle tanışınca anladım. Erkek bonkör olacak…
Elbetteki günümüz koşulları herşeyi zorlaştırdı. Ama bizim gibi erkeğe zaten yük olmak gibi bir gayesi olmayan kadınlar için bu önemli bi nokta…
Biz evlenene kadar eşim hiç birşey ödetmedi. Zorlandığı dönemleri görünce zaten bende bu sefer şurqya gidelim hesaplar benden önden anlaşmış olalım diyordum. Hiç bi zaman suistimal etmedim… Ama eşimde hiç bi zaman bu kıza yedirdiklerimde boşuna giderse zaman tasarruf devri gibi bakmadı olaya…
Ben hala 4 yıllık evliyim, eşimle bulunduğum ortamda çanta cüzdan götürmem… Bazen yürüşe çıkarken veya bi yere giderken kahveler benden olsun derim. Ama genel olarak eşim öder..
Bence bi kadın için bu önemli…

Klas diye ailecek, çoluk, çocuk, arkadaşlarla yenilecek bir yemeği tanışma yemeği diye kabul etmek mi gerekiyor? Tanışma yemeği dediğin daha ağır yemek olur. Klas, pahalı diye olmazi olur mu yapacağız ?

Ay hayır elbette onu kast etmedim ki ben. Da Mario’ya götürmesin de Danilo’nun yerine götürsün ya da Şişli’de gayet uygun fiyatlı Ordinary var İtalyan ona götürsün. Nusret’e götürse bir hamburger alıp bölecekti demek.

Nasıl olmaz? İtalyan restoranıdır belki, klas deyince aklınıza ne geliyor ki?
Burdaki olmaz mekanın lükslüğü pahalılığı vs değil. Lüks bi mekan dedi zaten konusahibi.
Köşebaşı pizzacısı olmadığı belli. Olmazdan kasıt birlikte pizzacıya gitmek pizzacıda buluşmak gibi aktivitelerin belli bir samimiyet içermesi, tanışıklık gerektirmesi.
Evliliğe giden yolda iki insan aile tanışması için pizzacı seçmemeliydi zaten.
Yemekte olanları saymıyorum
Olay baştan sona görgüsüzlük

Bende öyle düşünüyorum. Hem adap bilmiyorlar hem cimriler demek ki.

Tanımım saçma olacak belki ama, pizza, hamburger spor yemekler, daha klasik yemekler tercih edilmeliydi.

Umarım ortaya gelen pizza için herkese servis açmışlardır.

Diyeceğiniz şu hayata aynı pencerelerden bakmıyoruz. Uyumlu olduğumuzu dusunmuyorum. Sebebini çok sorarsa yemek olayındaki rahatsızlıginizi açık açık soylersiniz. Şimdi Söylemezseniz işler ciddiye binince hiç diyemezsiniz yol yakınken ayrılın derim. Tutumluluk ayrı cimriilik ayrı birşey. Eşim hep şunu der yediginize ictiginize acımadan harcayın sadece israf etmeyin der. Ki biz ortalama bir aileyiz

Yok artık gerçekten inanmıyorum cimrilikte son nokta. Bence direk kaçın bir daha asla görüşmeyin. Büyük terbiyesizlik gerçekten.

Ay ne mıde bulandırıcı bı aıle.Mustakbel kvdemle neden salataya kasık atayım ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…