Takıntılı patron ..

6 aydır çalışıyorum niteliklere sahip olmadığını 5bin zarara uğrattığımdan mı anladınız öyle mi oluyor (benm dah önce 14 yıllık bi iş tecrübem var bu zaman zarfında hata da yaptım şirketimi fazlasıyla kara da geçirdim iş hayatında hata olmayacak bi kaide yok ) ki kaldı ki 1 kere hata yaptım diye söylemedim diye erdemsiz falanda olmuyorum böyle bir insan değilim bi kere için.. sadece bu adama böyleyim ben bu 5 ayda bir sürü teşekkür de aldım müşterilerden adamın kendi babasından bile . Babası işimi iyi yapıyorum diye oğluyla beni başka birime almak için konuştu da .. anlatmayacağım daha fazlasını.. şimdi evet söylemeyeceğim o kadar yediğİm hakaretlere aşağılananlara saysın 1 kere de benim hatam olsun sürekli yapmadığım şeylerden başkası yüzünden başkasının yapmadığı işi bana yaptırmasından söylememe rağmen dinlememesinden gına geldi . İnsanlar tazminat için duruyor kovsunlar derdinde.. 5 yıllık elemanlarda hata yapıyor yaptı ..

Ön rezervasyon fuar dönemlerinde bazı oteller kabul etmiyor kesin kestirmek gerekiyor biliyorum bunları .. zira bi fuar için yaptım diğeri için olmadı . Ki ön rezervasyon içinde onay almak gerekiyor ona sormadan yaparsınız o otelde kalmam diyor bana sormadan yaptın mı diyor bi ton laf . Dediğinizi de biliyorum yani . Geldiğimden beri 3.fuar bu .. kulp bulmak için aranıyor. Bnu en eski şirket çalışanları söylüyor. İş bulduğumda çıkacağım

Neden sormasını bekliyorsunuz?

Bu 6 aydır çalıştığınız işle alakalı açtığınız 8. Konu filan heralde. Hadi sizi anladık. Borcunuz var. Onlar sizi hala niye işte tutuyorlar anlamadım. Beni zarara uğratacak, üstelikte bunu saklayacak çalışanı anında kovardım. Bir de patronunuz için takıntılı yazmışsınız ama eminim o evine gidince sizi böyle düşünüp, kritik etmiyordur. Sizin gibi saplantılı bir çalışanım olsun hiç istemezdim. Zaten ben fark ederdim.

Siz kendi kafanızda karar vermişsiniz Ben gideceğim borçlarım bitsin ben buradan çıkacağım yani orayı bir turlu özümseyemezmişsiniz sürekli aklınızda gitmek var borçlarınızı bitirmek ve ilk fırsatta gitmek şu dönemde iş bulmak o kadar zor ki kaldı ki bulunduğunuz yerdeki en iyi en büyük iş yeri diyorsunuz ben sizin yerinizde olsam işime daha 4 elle sarılmaya bakarım. Bir bayan ister evlensin ister hamile kalsın ister bütün borçları bitsin sıfırlansın mutlaka ve mutlaka çalışmak zorunda bunu kendinizi iki kuruş tazminat almak icin kovdurtup borçlarınızı kapsatip eve geçip oturduğunuzda daha iyi anlarsınız

Evet kararımı verdim ama tazminat almak için kovdurtmak derdinde değilim 6ay çalışana vermeseler de olur kafam rahat değil sürekli stres altında çalışmak zaten yoruyor . Kafam rahat olsun ön muhasebe bile yaparım . Ben borcumu kapatmak derdindeyim kovdurdup tazminat almak değil. Kovarsa kovar kovmazsa iş bulana kdr devam

Benm yerime o kadar eleman geldi ki artık değiştirmeye utanıyor babası yeter dedi artık hepsi sorunlu mu bi sen mi iyisin bu da gitti dedirtmemek için herhalde çıkarmıyor ki çıkardığında öyle hemen günler önce haberiniz olmuyor mesai bitimi son 15 dk hala haber veriliyor .

Koltuğa ilk kez oturuyorsa 1 TL'nin hesabını yapar..
1. Senesini doldurduğunda ise ayak masajı almadan,cilt bakımıni yaptırmadan oteli terketmez.
Hatta otelin yakın olmasını umursamaz, yıldızını sorar..

1. Senesini doldurduğunda ise ayak masajı almadan,cilt bakımıni yaptırmadan oteli terketmez.
Yok maalesef öyle değil. Parasına dikkat eder eğer kendi seçmedi ise eğer kendi seçerse ses etmez . Her türlü onay almadan yapamazsınız onay da hemen vermez belki 10 belki 30 gidersiniz almak için günde işiniz bu çünkü gitmek zorundasınız yanlış anlaşılmasın gocunmuyorum ama defalarca gittiğimde her defasında söylediğimde yapayım yapıyorum dediğimde olmuyor . Bir çok şey kendi ertelemesinden dolayı oluyor ama günün sonunda eğer zarar ise yandınız ki genelde İhracatlarda daha çok oluyor geldiğimden beri 4. Eleman ihracatta. Yani sorun hem para meselesi hem değil . Daha dün fuarla uğraşan kıza takmış koltuklara arka tarafında minnacık yırtık varmış görünmüyor bile onun için bi ton laf etmiş kızda söylemiş 2.el çünkü öyle istediniz kiraladık sonra resmini atmış yırtık olan yerin gösterilmese görünmüyor neden başka bir şey bulamadı .

Sizin konularinizi ara ara okuyorum. Ama bir isveren olarak anlattiklarinizda kafama oturmayan seyler var. Acikcasi tek tarafli ve abartarak yazdiginizi dusunuyorum. Isinizde basarili olduğunuzu sanmiyorum. Tek gayeniz isten cikarilip tazminat ve gecmis is deneyiminiz varsa issizlik maasi almak gibi duruyor.
Haa isinizde basarisiz bile olsaniz bu bi isverenin size hakaret etmesini asla aciklamaz. Ve hakli cikarmaz. Yetersiz bir calisan ya yeterli konuma getirilecek egitime tabi tutulur veya isten cikarilir. Partonunuzun tutumlarini onayladigim sanilmasin.

Şimdi anladım sizi yani adamın oraya nasıl geldiği ne yaptığı beni ilgilendirmez ama sorun mu sorun elbette anlamıyor çünkü ne derseniz bi olaya takıyor o kadar sizin açıklama yapmanız boş . Hani bi yönetici konumu vardır mesela babası öyle ağır evet yada hayır 2 dudağının arasında her şey ama o öyle değil sizinle tartışıyor pişmesi lazım . İlk yılı değil yani 5-6 yıldır sanırım pek emin değilim o koltukta

Hayır hayır size hatta kimseye bir şey dediğim yok . Herkes kendince haklı yorumunu yapıyor. İnanın abartmıyorum hatta adamla ilgili çoğu şeyi anlatmıyorum. Benm istda 14 yıllık iş tecrübem var en son evlenip şehir değiştiricem dediğimde ayrıldım patronlarımla sarıla sarıla ayrıldık. Ki benm İstda ki patronum bu patrondan daha sertti bnu burada ki patronuma da söyledim . Bu değişik cidden istediği gibi yapıyorum olmuyor he diyorum böyle istiyor herhlde onu yapıyorum o da olmuyor ne istiyorsunuz diyorum ben mi söyleyeceğim senn işin bu diyor tamam haklısınız benm işimde izin verin işimi yapayım bana bir şey söyleyin diyin ki bu tamam devam edeyim net değil açık değil öyle . Benden önce benm yerimde bir sürü kız gelip gitmiş . Hadi ben yapmıyorum hiç mi yapan olmadı benden sonra da çok gelen giden olacak

Ablacım adama ayak ustu 5 bın kaktırmıssın.Nolur ısımı duzgun yapıyorum deme.
Öyle bi hata luxun yok.Kı daha söylememıssın bile.
Sana becerıksız dıyen adamla hala calısmaya devam etmen normal mi?
Sana laf soyleyince korkma yapıstır diyen kocan,ödesin bi zahmet borcları ozaman.

Hata yapma lüksüm yok derken insanız sonuçta olabilir yani hata yapmayacağım bi kaide yok daha geçen gün 30 yıllık eleman gözümün önünde hata yaptı iyi misiniz ? Ben hata yapmam diyen işçi varsa baştan yalan söylüyordur zaten. 5bin adama koymaz yada batmaz koskoca şirket o parayla hee keser kesmez kovar kovmaz hakkıdır ne isterse yapar. Ben neredeyse 1 yıldır bu ilçedeyim yeni iş bulmuşum bu zamana kadar eşim idaire etmeye çalışıyordu zar zor iş çıktı çalışayım derken azcık nefes aldık benmde işime geldi. Evet kocam arkamda yanımda kimse dört dörtlük değil sonuçta

5bin adama koymaz yada batmaz koskoca şirket o parayla
Bu kafayla daha cok hata yaparsınız sız.
Hepimiz hata yapıyoruz tabıkı ama gözunuz acık olacak.5 bın kolay kazanılmıyır ne demek ona koymaz.Sabancı mı sızın patronunuz ?
Hayata bakıs acınız cok entresan.Ben sizden sürekli bisyleri yanlıs yapıp kimse 4*4luk değil diye kendini avutan insan vaybı aldım bilemiyırm.

Kovması için nasıl bi yol izlemeliyim peki ?

İş ahlakınız gözlerimi yaşarttı. Şirketi 5000 zarara sokup söylememek, kocayla işten kovulma planları yapmak. Kusura bakmayın ama kendinizi işe vererek, düzgün çalışmadığınıza adım gibi eminim.

Sakıp Sabancı konumunda sizde öyle bir konuşmuşsunuz ki görende hep hata yapıyorum sanacak öyle bir şey yok hanımefendi gözüm hep açık zaten hesapla kitapla uğraşıyorsanız öyle olmak zorundasınız.. Sürekli hata yapan derken ben sadece bunda yaptım onu da açıkça dile getiriyorum zaten umursamadığımdan o da .

İş ahlaka mı sorgulamak size düşmez kimse kimsenin sorgulanamaz . Hiç hata yapmamış gibi konuşmanızda benm gözlerimi yaşarttı.

Hanımefendi, biz çalışanlarımıza belirsiz süreli iş sözleşmesi imzalatıyoruz ve orda maddeler var. İşçinin sadakat borcu, sırları saklama zorunluluğu… Patronunuz için burda kullandığınız ego yumağı gibi sözler iş etiğine aykırı. Mutlu olmadığınız bir müessesede durmayın. Patronunuz burda yazdıklarınızı görse size manevi tazimat dahi açabilir.

Adam mükemmeliyetçi herhalde. Ancak kendisi gibi biriyle çalışırsa güven duyup üstüne gitmez diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…