Takıntılı patron ..

Hanımefendi, biz çalışanlarımıza belirsiz süreli iş sözleşmesi imzalatıyoruz ve orda maddeler var. İşçinin sadakat borcu, sırları saklama zorunluluğu… Patronunuz için burda kullandığınız ego yumağı gibi sözler iş etiğine aykırı. Mutlu olmadığınız bir müessesede durmayın. Patronunuz burda yazdıklarınızı görse size manevi tazimat dahi açabilir.
Bana da imzalatıldı sıkıntı yok . Kendisinin söylediklerine karşı bende dava açsam yeridir hakaret davası.. mutlu değilim evet iş bulduğumda çıkacağım

Evet kararımı verdim ama tazminat almak için kovdurtmak derdinde değilim 6ay çalışana vermeseler de olur kafam rahat değil sürekli stres altında çalışmak zaten yoruyor . Kafam rahat olsun ön muhasebe bile yaparım . Ben borcumu kapatmak derdindeyim kovdurdup tazminat almak değil. Kovarsa kovar kovmazsa iş bulana kdr devam
evet patronunuz ergen çocuk
ama siz de az değilsiniz.. uğrattığınız zararı nasıl söylemezsiniz anlamadım
tazminatsız çıkarırsa üstelik sizi borçlu çıkarırsa bir şekilde şaşırmayın (Allah korusun)

Sakıp Sabancı konumunda
O konumdaki adam muhasebeyle telefonda otel rez.konusmaz.
Asistanının asıstanı vardır onla muhattap olursunuz klfklfklfd
Orta halli bır 0 arac bayısınde calıstm patron aramızda dolasırdı ama asistanı butun görüsmeleri yapardı.Biz nerdeyse asistanına günaydınlarımızı iletin derdik sabahları gfklklfkgf

Eger tazminat beklentisiyle isten cikmiyorsaniz size bilgi vereyim.
Sizin su an tazminat hakkiniz yok. Son 3 yil icinde 600 gun priminiz odenmediyse issizlik maasi hakkinizda yok.

Adam mükemmeliyetçi herhalde. Ancak kendisi gibi biriyle çalışırsa güven duyup üstüne gitmez diye düşünüyorum.
Kimse mükemmeliyetçi olamaz ki kendisinin yaptığı hatalar hele hadi patronsun kabul etme anlarım hatanı ama hop top sende kalır suçlu olan sen fırça yiyen sen olursun günün sonunda . Hadi egolusun patronsun ya dediğim gibi her şeyi anlarım . Zaten patron olduğu için o üstüne gelmese de bir sınır olur oluyor yani ..

Mahalle karısı derken ? ne kadar çirkin bir söz . Kadın kadındır .

Konunuza cevap vermeyeceğim. Sadece kadın olarak kadınları aşağılamayın demek için uğradım.
Aslaaa bende bi kadınım . Örnekleme yaptım öyle derler diye ama sanırım haklısınız

O konumdaki adam muhasebeyle telefonda otel rez.konusmaz.
Asistanının asıstanı vardır onla muhattap olursunuz klfklfklfd
Orta halli bır 0 arac bayısınde calıstm patron aramızda dolasırdı ama asistanı butun görüsmeleri yapardı.Biz nerdeyse asistanına günaydınlarımızı iletin derdik sabahları gfklklfkgf
Konuşmuyor zaten kimseyle . Sen kapısında bekliyorsun odasına kabul ederse eder etmezse etmez diyemiyorsun girmen lazım onaysız habersiz iş yapamazsın . Asistanıyım güya . O bir şeye onay verene kadar da zaman geçiyor zaten

Eger tazminat beklentisiyle isten cikmiyorsaniz size bilgi vereyim.
Sizin su an tazminat hakkiniz yok. Son 3 yil icinde 600 gun priminiz odenmediyse issizlik maasi hakkinizda yok.
Bunları biliyorum tazminat ile işim yok iş bulma derdindeyim bulursam çıkacağım yada bulana kadar onlar çıkaracak

evet patronunuz ergen çocuk
ama siz de az değilsiniz.. uğrattığınız zararı nasıl söylemezsiniz anlamadım
tazminatsız çıkarırsa üstelik sizi borçlu çıkarırsa bir şekilde şaşırmayın (Allah korusun)
Çıkarsın ben zaten bunu kabul ediyorum isterse vereyim ben ona 5bin zaten sorduğunda da ben söyleyeceğim dilerseniz kesebilirsiniz benm hatam gözümden kaçmış sonradan fark ettim

Isımı dogru düzgün yaparım, o beceriksiz diyen patrona da o lafını yediririm

Hayır söylemedim . Kendisi soracak zaten saklamayı düşünmüyorum öyle kıvıracak falanda değilim . Çıkaracaksa 5bini kesebilir sıkıntı yok yada ödeyebilirim bunda da sorun yok . Kovacaksa da tazminat verirse de vermezse de zaten 6 aydır çalışıyorum .. işimi seviyorum arkadaş ortamımı da hatta işyeri şartlarını da.. sürekli gergin çalışıyorum Stresli kafam rahat değil. Borcumuzu hafiflettikten sonra iyice umursamamaya başladım işi değil adamı .. Borç çok az kaldı zaten şu 5binlk mevzuda sorduğunda direk söyleyeceğim gözümden kaçmış farkettiğimde geçti o an kafam doluydu vs vs . İş arıyorum zaten iş bulduğumda ne çekeceğim bu ego yumağını . Gelmiş neredeyse 40 yaşına az kalmış hala pohpohlanma derdinde egosunu tatmin edemem yani
Adam ego yumağı değil, senin ya kafan bi karış havada ya da ciddiyetsizsin. Doğru düzgün yapmıyorsun işleri adam haklı. Otel ayarlayamamak , doğru düzgün rezervasyon yapamamak vs.
Kovulursan hak eden biri iş bulur en azından

Isımı dogru düzgün yaparım, o beceriksiz diyen patrona da o lafını yediririm
İşte direk duydum diyemiyorum tam telefonu kapatırken denk geldi . Sonradan arkadaşa sordum ama şimdi böyle böyle desem inkar eder geri vites yapıyor çünkü

Adam ego yumağı değil, senin ya kafan bi karış havada ya da ciddiyetsizsin. Doğru düzgün yapmıyorsun işleri adam haklı. Otel ayarlayamamak , doğru düzgün rezervasyon yapamamak vs.
Kovulursan hak eden biri iş bulur en azından
Otel ayarlayamamak derken benm yüzünden değil yani bütün bunlar fuar zamanı son dakika onay verirse her şeye olacağı bu herkeste aynı sorun oluyor hadi ben işimi yapamıyorum kimse de yapamıyor o zaman fabrikada herkes doğru düzgün işini yapamıyor

Patrondur egodur vs tartışmaya girmeyeceğim ama eleman olarak gerçekten eksikleriniz çok ve işin kötüsü kendinizi geliştirmek hata kabul etmek yerine farklı yollar seçiyorsunuz.
Yani hatalarım olabilir yok diyemem burada ki tek hatam patrona yaptığım hatayı söylememek. Onun haricinde bu zamana kadar bir sürü otel uçak vize işlemleri yaptım sıkıntı olmadı çok şükür.. hata yapmışımdır çalıştığım şirkettekilere para kazandırdığımda olmuştır. Burada ki ablanın dediği gibi iş iyi sonuçlanır biz yaptık derler kötü sonuçlanır sen suçlanırsın halbuki seninle alakası yoktur. Çok takılma ona göre herkes beceriksiz . 30 yıldır buradayım bi kaç yıldır bununla çalışıyorum ben bile beceriksizim

Canım seni çok iyi anlıyorum...bekarken çalıştığım patronda aynı böyleydi...birgün müşteriden çek almış koymuş cebine...tabiiki giriş olamsigi için hesaplar tutmuyor bana nasıl kızıyor ama varya deli gibi...sonra onda olduğu ortaya çıkınca aaa bendeymis dedi çıktı işin içinden...ben de dedim siz olunca sıkıntı yok ben olunca...ee sen çalışanın ben patronum olacak o kadar demişti...ertesi gün doğum gunumdu kocaman pasta almış gelmiş gönlümü almak için...ama iyi insandı ekmegini çok yeşim...

Canım seni çok iyi anlıyorum...bekarken çalıştığım patronda aynı böyleydi...birgün müşteriden çek almış koymuş cebine...tabiiki giriş olamsigi için hesaplar tutmuyor bana nasıl kızıyor ama varya deli gibi...sonra onda olduğu ortaya çıkınca aaa bendeymis dedi çıktı işin içinden...ben de dedim siz olunca sıkıntı yok ben olunca...ee sen çalışanın ben patronum olacak o kadar demişti...ertesi gün doğum gunumdu kocaman pasta almış gelmiş gönlümü almak için...ama iyi insandı ekmegini çok yeşim...
Senin ki yine iyiymiş böyle olsun canımı yesin . Biz de ki unutsa aaa buradaymış demiyor bu senn işin neden bana gelip sormuyorsun takibini yapmıyorsun aptal mısın vs diye başlar asla onda olduğunu kabul etmez. Ya düşünün ben kulaklık yüzünden hakarete uğramış insanım kulaklık nereden mi çıktı evde unutmuş kendisi. Bi hışımla oda girdi kör müsün bilmem ne işimiz var seninle böyleysen üstelik işe başlayalı daha 1 hafta olmuştu sonrası hep aynı.. arttı öyle sessizde kalmadım söylendim de baya ama günün sonunda beceriksiz oldum hadi eyw hata yaptım ama o kadar hakaret laf ağrıma gitti mi gitti . Dün hele herkesi bezdirmiş herkes Bugün istifa edeceğim diyordu. Toplu kayıp yaşayacak . Başkasının yapması gereken işleri de bana yükledi . Onun maaşını da ver o zaman .. ben seni bilirim seni tanırım modunda . Bilemiyorum gerçekten artık boşverdim

Patronun yaptiklari kesinlikle kabul edilemez ama surekli isinizi iyi yapmadiginizi soyluyorsa, gercekten eksiklikleriniz olabilir mi? Durup dururken `neden takibini yapmiyorsun` demez herhalde, gercekten yapmamissinizdir. Benim asistanim zehir gibidir mesela, benim ona ne bir seyi ikinci defa soylememe gerek kalir ne de takibini yapmiyorsun, neden bunu yapmadin dememe gerek kalir. Demem gerekirse gercekten yapmadigi icindir.

Patronun yaptiklari kesinlikle kabul edilemez ama surekli isinizi iyi yapmadiginizi soyluyorsa, gercekten eksiklikleriniz olabilir mi? Durup dururken `neden takibini yapmiyorsun` demez herhalde, gercekten yapmamissinizdir. Benim asistanim zehir gibidir mesela, benim ona ne bir seyi ikinci defa soylememe gerek kalir ne de takibini yapmiyorsun, neden bunu yapmadin dememe gerek kalir. Demem gerekirse gercekten yapmadigi icindir.
Sürekli işimi yapmadığımı söyler ama herkese söyler ki o yapana da söylüyor değişik bi tip. Yani başkasının işini de takip etmenizi ister. Mesela siz asistanınıza bnu istiyorum derseniz açık şekilde ondan ikiletmiyordur. Yada size bi soru sorduğunda cvp vermemezlik yapmazsınız yani o anlık iş yoğunluk durumuna göre hareket edersiniz. Teknik olarak anlamadığım konuları da benden ister. Mesela kaldığı oteli kendi seçti burası olsun dedi AA dedim hemen efendim yapıyorum iner inmez yaptım ama sonra orada beceriksiz oldum. Hatta kendisi sever otelin imkanlarını öğrendim vs vs ücretsiz onları da yaptım. Geçen Fuar dönüşü hattı yurtdışına açık değilmiş bu konu ile ilgili İT Çocuk ilgileniyor bi ton söyledim çocuğa neredeyse 20 defa hem mail hem sözlü onay aldım açık diye kendisi ile de paylaştım ama kapalı imiş geldi aman allahım bi ton indim gösterdim ben anlamam vs hakaretler en sonunda dayanamadım yani insanların yakasına da yapışamam dedim defalarca sordum ama yok yine bi ton laf yedim oturdum babası geldi yan odadan ses etmedim o sordu ne oluyor diye yanımda ki abla anlattı durumu alla alla herkes kendi işinden sorumlu dedi adam .. yani bu örnekti sadece en basiti.

X