tahammülsüzleştim!!

sKsEsLsEsBsEsK

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2015
1.417
1.237
Hanımlar merhaba artık kafamı yeme derecesindeyim ...

25 günlük bebeğim var ve yalap şalap küçücük çocuğu sevmek isteyen tanıdıkla dolu etrafım sonra uyarınca paranoyaklık yaptığın pinpiriklisin diye uyarılar alıyorum bide bir tanıdığın sakınan göze çöp batar böyle yaparsan çocuğun başına iş getirirsin demesiyle kafayı yeme raddesine geldim size yaşadıklarımdan birkaç özet geceyimde fikir verin istiyorum

- Bebeği dün hastane ye götürüyorum Tanımadığım bir çocuk bizim kapıda top oynuyordu bebek arabasına koşup oğlumun ağzına elini sokmaya çalışınca uyardım yan Komşum çocuk o neolucak sanki diye bana söylendi ..

- Dün babamla annem torununu çok sevdiği için hastane çıkışı bizi aldılar annemin üst kat komşusu aaaa bebeği getirmiş diye patır patır aşşa indi izin istedi sevmek için tabi dedim birden çoçukta gaz olup olmadığını ayakla elini birleştirerek anlarsın dedi çocuğu yüz üstü çevirdi benim cesaret edemediğim hareketler yaptı ve saatlerce bebeği susturmaya çalıştım ve uyardım ben masaj uyguluyorum bebeğime bu tür hareketler yapmıyorum diye .

- Ailemde sigara içenler var sigara içtiklerinde ellerini yıkayıp dişlerini fırcalamalarını istiyorum rica ediyorum .

- Amcam birden bebek oturma odasında uyurken birrden zıplayarak koltuğa oturdu bebeğin ayak ucuna ve bebeğin ayağına hemen elimi koydum ayağına oturabilirdin dikkatli otururmusun dedim darıldı dünde bana akıl vermek istedi bende ayağına otursaydın bu bebek ömür boyu ben vicdanımla boğuşurdum koruyamadım diye dedim sen şuanda konuşabilicek durumda değilsin felan gibi bişey dedi .
((Sakallarıyla öpmek istediğindede izin vermedim elimi koydum hemen artık büyüyünce amcası dedim ))

Diyiceksinizki bebek biraz kendini toplayana kadar misafir ağırlama yada çağırma bunlar yakın olup çat kapı gelengill birde evde sıkıldığımızdan bebek arabasıyla yürüyüş yapmaya çıkıyoruz ne yapıcağımı şaşırdım .. Sizce paranoyakmıyım ??

El yıkama, diş fırçalama, üstine oturma diye uyarmak filan bence abarttığınız noktalar. Adam niye küçücük bebeğin üstüne otursun kör mü? Görmemişin bebeği olmuşa getirmeyin konuyu. Bunun dışında tepki verin tabii. Ayrıca 40 günlük olmamış bebek niye bu kadar insanlarla beraber anlamadim.

Bence biraz fazlasin mesela her sigaradan sonra elini yikama olabilirde misafirlikte diş firçalama nasıl olur bilmiyorum digerlerinde haklisin ama o amcanin oturma olayinda da oturmamis muhtemelen ona dikkat etmiştir yani..oturmadigi için bi sey demesende olurmuş hani..

El yikama da neden abartsin ki. Eskiden bende sigara kullanirdim. El les gibi sigara kokuyor. Cok sigara kullananin elleri neden sarariyor saniyorsunuz. Ayrica nefesde kokar. Üstüne sinen kül felan hic girmiyorum. Bende herkesi uyardim böyle konularda. Basit hijen kurallara bir zahmet dikkat etsin insanlar. Kücük bebekler bunlar.

Bebek ailenin ilk torunu hatta bütün akrabaların diyebilirim annem bir süre bende kaldı ama çok özledim getir diyince dayanamadım amcamda babamla konuşurken torun bizde diyince hemen geliyoruz diyip kapattı telefonu babamla bişey konuşurken tam çocuğun ayak ucuna oturuyordu bakmadan oturduğu için bilmiyorum belki de abartıyorumdur zamanla alışıırım ..

Abartıyorsun. adamın sakalları yüzünü jiletleyecek değil ya. Hani küçük çocuk olsa ayağını fark etmeyebilir düşünmeyebilir koca adam çocuğun ayağına dikkat etmeyi düşünebilir. Sigara içenler için ellerini yıkamasını isteyebilirsiniz bu normal. Ama eve gelen adama dişlerini fırçala demek çok saçma. Sürekli öpülmesi olmayabilir ama verin insanların kucağına. Bazı noktalarda haklısınız ama tavırlarınız hiç hoş değil

Doğru olanı yapıyorsun. Bu arada sevmek için izin isteyenlere denizin verme. Ben bebek arabama keçe kumaş üzerine DOKUNMA ÖPME yazmıştım. Gayet de ise yarıyordu.

Geçenlerde anneme gittim 1 hafta kaldım. Abilerimin çocukları var. Ben gelir gelmez hemen gidip ellerini yüzlerini yıkayıp yanıma geldiler bebeği kucağımıza verir misin hala diye. Verdim ama 10 saniye bile sürmedi hiç öpmediler dokunmadılar. Bebekler öpülmez dediler. Eğitim gerçekten çok önemli.
Ayrıca bebeği koltuğun üstüne koymayın. Amcamın yüz kiloluk eşi yeğenimin üstüne oturmuştu hepimiz bağırınca kalktı tam oturmadan. Allahtan bir şey olmadı.
Size hak veriyorum ben. Oğlum kendini bilmez biri yüzünden grip oldu ve 5 gün hastanede kaldık. Aman diyeyim.

Aileniz yaşlı mi onlar gelseydi?

Hak veriyorum, abartsan da abartmaya hakkın olduğunu düşünüyorum.
Şöylesi konulara "Görmemişin bebeği" diye girenlere de ayrı uyuz oluyorum. Bebek onun bebeği, bebeği üzerine kuralları da o koyar, bu kadar. Çok bebek sevesi olan, gitsin doğursun; vallahi şu lohusaların derdi bitmedi, bitmiyor ne biçim bi bebek-çocuk sevme, yeni anneyi darlama, ne kadar "Mikrop lazööm" diye el kadar çocuğa mikroplar saçmaya meraklı bi milletiz ya.

Sigara konusunda kesinlikle hak veriyorum.Miss gibi kokan bebeğin sigara kokması ihtimalini geçtim gıda üretimi yapan firmalarda bile sigara içtikten Sonra eller dezenfekte edilir herhangi bir bulaşma olmaması için .malum sigara izmariti ve ağız -el teması.Ben bebeklerle temas Edicem diye elim ağzım kururdu her sigaradan Sonra yıkamaktan :)

Ben de seni haklı buldum bir konu hariç hiçte abartmiyorsun .Bende çok katıydım ilk 1.5 yıl.
25 günlük bebek şap şup öpülmez ,öpmeye yeltenilmez ,sigaradan sonra el yıkanıyor ama ya ağzına ve kıyafetine sinen koku ne olacak ?

Abarttigini düşündüğüm konu ayak ucuna oturdu konusu :) yani böyle bir şey yetişkin insan tarafından yapılması çok zor bir durum .Sağlıkla büyüt ha son olarak şimdi koru ama biraz daha büyüyünce daha rahat davran çok narin yetisince çok sık hastalaniyorlar

Evet belki abartıyorumdur şuanda kendimden bile sakınıyorım cevremdeki herkes küsmeye başladı ama elime oturdu çocuğu çektim hiç bakmadan oturunca telaşlandım hemen ayağının üstüne elimi koydum zamanla düzelirim diye düşünüyorum şuanda çok küçük canı yansa bile neresi ağrıdığını ifade edemicek.

Sonuna kadar haklisin buyuk cocuk olsa tamam normal derim ama daha el kadar bende senle ayni fikirdeyim.ve etrafimda bebek gorunce asla ellemiyorum uzaktan seviyorum kizimada dokundurmuyorum buyuyunce sev kizim diyorum birazda egitim tecrube bu isler cehalet zorrr

Cocugum dogunca belki bende böyle olurum büyük konusmak istemiyorum:) cok mıncıklanıp öpülmesini istemezdim ama üstünede oturmazlar heralde yani?

Bence biraz sakinleşin, gerçekten bazen sakınan göze çöp batiyor dogruya dogru.. çevremde nekadar cocugunu herseyden sakınan varsa hepsinin cocugnun bagısıklıgı cok düşük hemen hasta oluyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…