Komşumun oğlunu…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya sosyal medya sağolsun. Psikolojim bir tık bozulmadı değil haklısınız. Doktora götürdüm. Ama büyümeden anlayamayız dediler. Evet haklısınız.
Bilinçlenmek açısından sosyal medya faydalı belki evet çünkü erken teşhis hayat kurtarır ama bunla kafayı bozup her şeyi belirti gibi düşünmeye başladıysanız bu konudan uzaklaşın 🌸

A çok ilginç hangi ülke? Bizim ülkemiz bu konuda çok iyi. Buraya gelip gösterme ihtimaliniz yok mu? Allah korusun beyinle ilgili bir sorun olabilir bu hareketleri sonuçta!
İngiltere 😣 Evet bir ay sonra geleceğim. Orada göstermeyi düşünüyorum. 😔 Bir kaç anne sağolsun burdan yazışmaları okuyunca yazdılar bana. Daha iyi karar vermemde yardımcı oldular

Bilinçlenmek açısından sosyal medya faydalı belki evet çünkü erken teşhis hayat kurtarır ama bunla kafayı bozup her şeyi belirti gibi düşünmeye başladıysanız bu konudan uzaklaşın 🌸
Aslında bakarsanız çevremde çok fazla otizimli çocuk olunca da ayrı etkileniyorum. Keşke kadınlar kulübünde kısa kısa videolar yükleme seçeneği olsaydı o zaman derdimi anlatabilirdim size. Düşüncelerinizi çok merak ediyorum o konuda da belki Mune Mune ya da K Kazen böyle bir şey için konuşabilirler 🌸😍

Aslında bakarsanız çevremde çok fazla otizimli çocuk olunca da ayrı etkileniyorum. Keşke kadınlar kulübünde kısa kısa videolar yükleme seçeneği olsaydı o zaman derdimi anlatabilirdim size. Düşüncelerinizi çok merak ediyorum o konuda da belki Mune Mune ya da K Kazen böyle bir şey için konuşabilirler 🌸😍
Evet son zamanlarda artış gösterdiği ekrana maruz kalınmasının buna etkisinin olduğu söyleniyor ama işte bu teşhisi koyacak olanlar bizler değiliz her çocuk kendine has, belirtiler de farklı farklı olabilir. Zaten tüm belirtileri aynı anda taşıdığını düşündüğünüzde götürmeniz gerekir doktora şu an bir şey yok demiş doktor size kendisi de küçük daha bebeğinizin

Evet son zamanlarda artış gösterdiği ekrana maruz kalınmasının buna etkisinin olduğu söyleniyor ama işte bu teşhisi koyacak olanlar bizler değiliz her çocuk kendine has, belirtiler de farklı farklı olabilir. Zaten tüm belirtileri aynı anda taşıdığını düşündüğünüzde götürmeniz gerekir doktora şu an bir şey yok demiş doktor size kendisi de küçük daha bebeğinizin
🥺 Umarım yoktur çok üzülüyorum 😔

Otizmi tanıtıp bıraksaydınız daha iyi olurdu çünkü her anne çocuğunu düşünür belki otizmi bilmiyordu ama sizin açıklamanızla bilecekti kendi çocuğunu da izlenimliyecekti. Bazı çocuklar sonradan açılıyor. Hiçbir sorunları olmasa bile otizm gibi belirtiler verebiliyorlar. Benim de eltimin çocuğu hep çok sessiz, kanat çırpıyor kendi başına vuruyor oturması gereken dönemde oturmadı babıldama göz teması yok bende çok düşündüm acaba neden diye ama annesine asla acaba otizmli mi diyemem demem çünkü zaten evladının üzerine titriyor benden çok düşünür ve otizmin ne demek olduğunu da biliyordur bilmese bile bı gariplik varsa benden daha yakınları mutlaka söyler normal gelişim değil diye annesi tteyzeleri falan.

Siz şu geçen kayinvalidesinden dolayı kilosu gayet iyi olan çocuğu icin gerisim geriliği varmış gibi stres yapan üye değil misiniz?
O da İngiltere' de yaşıyordu, ve yine otizmden şüphe ediyordu kendi çocuğu için.

Oysanız sizin cocuk konusunda sağlıklı bir bakis açınız yok. Komşunun çocuğunda bazı sıkıntılar olabilir ama takmışsınız otizme. 1 haftadır tanıdığınız insanın alanına da bu kadar girilmez.

Otizmi tanıtıp bıraksaydınız daha iyi olurdu çünkü her anne çocuğunu düşünür belki otizmi bilmiyordu ama sizin açıklamanızla bilecekti kendi çocuğunu da izlenimliyecekti. Bazı çocuklar sonradan açılıyor. Hiçbir sorunları olmasa bile otizm gibi belirtiler verebiliyorlar. Benim de eltimin çocuğu hep çok sessiz, kanat çırpıyor kendi başına vuruyor oturması gereken dönemde oturmadı babıldama göz teması yok bende çok düşündüm acaba neden diye ama annesine asla acaba otizmli mi diyemem demem çünkü zaten evladının üzerine titriyor benden çok düşünür ve otizmin ne demek olduğunu da biliyordur bilmese bile bı gariplik varsa benden daha yakınları mutlaka söyler normal gelişim değil diye annesi tteyzeleri falan.
Çok haklısınız zaten ilk öyle yaptım. Sonra o bana sordu benim çocuğumda var mı var mı diye sorunca anlattım anlattıkça da üzüldü sanırım

Siz şu geçen kayinvalidesinden dolayı kilosu gayet iyi olan çocuğu icin gerisim geriliği varmış gibi stres yapan üye değil misiniz?
O da İngiltere' de yaşıyordu, ve yine otizmden şüphe ediyordu kendi çocuğu için.

Oysanız sizin cocuk konusunda sağlıklı bir bakis açınız yok. Komşunun çocuğunda bazı sıkıntılar olabilir ama takmışsınız otizme. 1 haftadır tanıdığınız insanın alanına da bu kadar girilmez.
Anlamadım ne üyesi?

Bilmiyorum ben burada yeniyim. Kadınlar kulübünde bir çok şey okudum. Benim gibi endişelenen bir çok anne var. Ama sanırım bahsettiğiniz kişi ben değilim. O üyeyi etiketler misiniz lütfen kendisine soru sormak istiyorum burada olması benim için daha iyi olur

Anlamadım ne üyesi?

Konusunda şurada, kendisi üyeliğini iptal etmiş ne hikmetse. Ortak noktalarınız varmış, yaşadığınız ülkeye kadar, keşke iptal etmeseymis ne güzel dertlesirmişsiniz. Kısmet.

Konusunda şurada, kendisi üyeliğini iptal etmiş ne hikmetse. Ortak noktalarınız varmış, yaşadığınız ülkeye kadar, keşke iptal etmeseymis ne güzel dertlesirmişsiniz. Kısmet.
Yani bilmem o olsaydım heralde farklı bir ülke söylerdim 😅 Riske giremezdim sanırım. Hiç hoşuma gitmedi tabiriniz. Benim kendisiyle hiç bir alakam yoktur

K

ben otizimli demedim ki. Evet konuşamaması normal ona da dedim zaten. Bilmiyorum bakalım ne olacak. 😣 Ama uyaran eksikliği var dedim çocuğunda ona üzüldü. O da rv telefondan kaynaklanıyor dedim. 3 aylıkken izletmeye başladım gece gündüz veriyorum dedi. Kızlar anlamıyorsunuz yakında kreşe gidecek bu çocuk. Buradski annelerin tv tablet vermediğine yemin ederim. Çovuklarıyla gece gündüz ilgilenen oyunlar oyanayan bol bol kitap okutan anneler ve daha otizmin ne olduğunu bilmeyen bir anne var. Bu çocuk o çocuklarla aynı kreşe gidecek. Ben çocuğu düşündüm haddim olmadığını biliyorum. Ama o anne de bunları görünce zaten üzülecek😣

Kızlar eşim emlak işi yapıyor burda. Eşini eşim türkiyeden taa bulgaristandan tanıyor. Ben de kadınla yeni tanıştım. Eşim onları yan dairemize yerleştirdi ki yeni gelen birinine burda kolay kolay kiralık ev vermezler elimizden geldiğince yardım ettik. Ev eşyalarına kadar ev sahibine aldırdık eşyalı eve getirdik. Bu annelik öğretmek mi? Bilmiyorum. Üzüldüm. Çok üzüldüm. Durumdan anne de şikayetçiydi. Çocuk zaten asla anneye huzur vermeyen bir çocuk.

Yeni biri tanışma aşlı değil. Yurt dışındayım ve o buraya yeni geldi kimseyi tanımıyor tek türk benim buradaki.
Sizi anlıyorum değindiğiniz noktalar doğru olabilir ama birbirinize tam ısınmadan dan dun söylemek yeri ve zamanı olmamış kadıncağızın tek muhatap olabileceği kişi sizken tarafinizca bunları işitmek üzmüştür ben olsam bende bi derdim 2 saat gördü evladımı tanı teşhis koyuyor vs diye bi uzaklaşma gereği duyardım haklı yanlariniz olabilir ama şu durumda haddinize değilldi henüz onu anlatmaya çalıştım

Sizi anlıyorum değindiğiniz noktalar doğru olabilir ama birbirinize tam ısınmadan dan dun söylemek yeri ve zamanı olmamış kadıncağızın tek muhatap olabileceği kişi sizken tarafinizca bunları işitmek üzmüştür ben olsam bende bi derdim 2 saat gördü evladımı tanı teşhis koyuyor vs diye bi uzaklaşma gereği duyardım haklı yanlariniz olabilir ama şu durumda haddinize değilldi henüz onu anlatmaya çalıştım
Evet haklısınız. Of gerçekten kadınlar kulübüne sorunsormak bile dert miş. 😫 Konuyu mesaja kapatacağım artık. İftira atan mı dersin linçleyen mi 😣 Ayy yeter içim daraldıı

Kayinvalidemin kiracisinin oglunda aynı şeyleri gözlemledim. 4 yaşında ve baba bile demiyordu. Babası da böyleymiş diye kabullenmişler. Otizmden bahsettim ve Tübitak dergisinin otizm sayısını verdim. Okudu. Önce kabullenemedi, abur cubur verdim telefon izledi ondan böyle dedi. Ama çocuk o kadar agresif ve tehlikeli hareketler yapıyordu ki dayanamamış doktora götürmüş. Otizm teşhisi konmuş. Çocuk şu an destek eğitimi alıyor. Annesi de onu anladı, dil gelişimi için oyunlar oynuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X