Sushı yıyen var mı?

Yok kızlar zaten doktoru yasakladı yemeyecek ama kimisi lezzetli diyor kimisi iğrenç.Bizim kıza da deli gibi sushi kokuyormuş herşey :KK70: tutturdu bana sushi alın dıye :KK70:
pişmiş olanları var onlardan alın zaten tiksinir sanırım hamileyken sushi nasıl gider bilmem ama ben severim tadı herkese göre değil pek seven bayılır sevmeyen ağzına sürmez birdaha :KK53:

Yok kızlar zaten doktoru yasakladı yemeyecek ama kimisi lezzetli diyor kimisi iğrenç.Bizim kıza da deli gibi sushi kokuyormuş herşey :KK70: tutturdu bana sushi alın dıye :KK70:

Çiğ balık var diye yasaklıyor doktor
Balıksızından alın
Zaten bizim damak tadımıza ters
Tadına baksa geçecek isteği bence.

Çok severim.
Ailece severiz, doğum günlerinde, diğer kutlamalarda sushi yemeye gideriz.

Wasabi denen yeşil şeyi soya sosunun içinde ezip sushiyi ona batırıp yemelisiniz. Tadı harika oluyor.

Bir de içinde balık olmayan sushiler de var, belki arkadaşınız ondan yiyebilir. Mesela salatalık-avokado olan var. Ya da pişmiş karides olan var. Pişmiş somon olanı var.

Restorana gidip çiğ istemiyoruz derseniz yardımcı olurlar.

Ay canım istedi şimdi ya amaaaaa :mad:

Benim bile canımı cektirdin valla canım :KK70:

Ben bayilirim beya oldu yemeyeli. Hamilelikte bende yemezdim sanirim ama pismis baliklida bircok cesit var. Vejeteryan olanda mevcut :)

Kore suşisi yiyebilir bence, Kimbap,
İnternette tarifi var, yapıp götürebilirsiniz,
o ton balığından yada tavuktan yapılabiliyor..
Hem o sevinir hemde içindeki ürünler pişmiş..
Tariflerde yosun da kullanılıyor (migros tipi yerlerde var) bulamazsanız asma yaprağıda oluyor..
En azından suşinin akrabası :KK48:

Halis muhlis Japon bir arkadaşım var, balığı pek sevmeyen birisi olarak iki kez yedim ellerinden,
İlk denememde çok tuhaf geldi. Özellikle o yosunun buram buram Deniz kokusu :)
Ama ikincisini yerken bayıldım , damak tadının da alışması gerekiyormuş demek :)
Çiğ balık değil de , somon füme ve ton balığı ile hazırladık biz, bir de; salatalık , avodako ve soya soslu omlet ile..
Yosununu bulursanız çok da zor değilmiş esasında yapımı, bir iki tane yesin , yazık canı çekmiş kızcağızın :)

Hiç yemediği birşeyin kokusunu nasıl duyabiliyor ben de onu anlamadım. :KK70:

Ben hiç yemedim, tadı nasıldır bilmiyorum. Suşiyle aynı ortamda bile bulunmadım, öyle söyleyeyim. Yemem için bir sebep yoktu yani. Denk gelirse bir gün belki tadına bakarım. Benim bir tanıdığım toprak aşermiş. Kocası bahçeden bir avuç toprak getirmiş, o da yemek için ağzına attığı gibi tükürmüş. :KK70: Hamilelik tuhaf şey olsa gerek.

neresi olduğunu hatırlamıyorum ama bir yer vardı çakma suşi yapan. banada bir arkadaşşım paketletip getirmişti. Türkler sevmiyor diye Türk yemeğine benzetmişlerdi. hem zararsız. sende türk işi suşi yaparsan sorun çözülür.

Canım, herkesin damak zevki farklıdır ancak ben bir defa bir tanecik denedim ve ömrümün sonuna kadar resmini bile görmek istemiyorum, o kadar lezzetsiz ve tiksindirici geldi bana tadı.

ve yine belirtmek istiyorum, herkeste hamilelik farklı geçer, ben bu sürekli onu bunu aşeriyorum diyenlere asla anlam veremiyorum, biraz abartı ve kapris gibi geliyor nedense... ben hamileliğimde hiç öyle şeyler yaşamadım, belki de o yüzden anlayamıyorum.
Aynen bende. Hiç asermedim

Kızlar dert degıl belkı ama hamıle bır arkadasımın canı sureklı sushı cekıyor.Hemde yemedıgı halde.Sureklı herkesten sushı ıstıyormus ama doktoru yememesı gerektıgını soylemıs.Aranızda sushı yıyen var mı.Varsa tadı hakkında bılgı verır mısınız ? Tadı guzel degılse delı gıbı benden sushı ısteyen arkadasımı caydırabılırım belkı o_O
Hamileyken sushi, mayonez, sakatat, midye, dip balıkları pişmiş bile olsa vs yenilmiyor. Arkadaşına söyle Google da bunların hamilelikte yenmesi halinde bebeğe zararlarını okusun zaten cayar. Ben hamilelik ve emzirme döneminde midye hasretiyle yandım tutuştum, sütten kesince deli gibi yedim. O da öyle yapsın

Bir arkadasa katiliyorum.Hayatinda yemedigi bir seyi nasil aseriyor anlamadim.Cani cok ister o ayri ama abarti geldi bana.İlgi bekliyor sanirim hamilelikten oturu

Ben de cok seviyorum. Disarida da yedim, kendim bile yaptim bir kere. Cunku onlarin setleri var. Internetten alip yapabilirsiniz. Ortasina da balik sart degil, salata, avakado, ya da pismis yumurta koyabilirsiniz.
Bilmiyorum yosunun, ya da soyali sosun hamileye zarari olur mu ama.
Disarda bence de yemesin. Sonucta hamile, ekstra dikkat etmek lazim, baliktan bisey olmasa bile elle sariyorlar genelde.

X