Sushı yıyen var mı?

Hiç yemediği birşeyin kokusunu nasıl duyabiliyor ben de onu anlamadım. :KK70:

Ben hiç yemedim, tadı nasıldır bilmiyorum. Suşiyle aynı ortamda bile bulunmadım, öyle söyleyeyim. Yemem için bir sebep yoktu yani. Denk gelirse bir gün belki tadına bakarım. Benim bir tanıdığım toprak aşermiş. Kocası bahçeden bir avuç toprak getirmiş, o da yemek için ağzına attığı gibi tükürmüş. :KK70: Hamilelik tuhaf şey olsa gerek.
Demir eksikliğinden kaynaklanırmış o toprak yeme isteği. Eşimin teyzesi duvarları delermiş toprak için :KK53:

Merhaba sushi cok sevdiğim birşey fakat hamilelik dolayısıyla yemiyorum eşim baskı yapmasa kesin yerdim. Evet bazi sushi çeşitleri pişmemiş baliktan yapilabilir ama onları da türk damak tadina uygun hale getirmek adina buğulama yontemiyle pişiriyorlar aslında. Hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama quick china varsa orada crunchi roll diye bi sushi var onu yiyebilir onun hem içi pişik hemde dışını da kızartıyorlar. Veggy sushi de yiyebilir icinde sadece sebze olduğu için ondan bi zarar gelmesi mümkün degil. Nefsi körelmiş olur. Restaurantlar size bu konuda kesinlikle yardimci olur.

Nayir nolamaz benim mis cogkofteme tenyali mi didin?
Yedim ben ya bol bol. Pastirma,sucuk,cig köfte Allah ne verdiyse.
Ciger kebabi,sac tava lo lo lo :KK73:
Suşi muşi bilmiyik.

Tenyali menyali yeniyor iste. Sushi de oyle riskleri var. Sahsen bu durum benim umurumda degil cunku gercek etli cigkofte delisiyim. Fakat hamilelere kesinlikle yasakmis. Hatta gecenlerde baya bi canim cekti de zor vazgecirdiler. Zaten bizim buralarda oyle hakiki cigkofte bulunmuyor da.

Cigkofteyi kendin yapiyorsun demek. Himmm... Nerede oturuyorsun ciiiniiimm seninle iyi arkadas olacagimizi dusunuyorum. Bu arada ust katinda veya karsinda bos daire var mi kiralik satilik farketmez :KK53:

Tenyali menyali yeniyor iste. Sushi de oyle riskleri var. Sahsen bu durum benim umurumda degil cunku gercek etli cigkofte delisiyim. Fakat hamilelere kesinlikle yasakmis. Hatta gecenlerde baya bi canim cekti de zor vazgecirdiler. Zaten bizim buralarda oyle hakiki cigkofte bulunmuyor da.

Cigkofteyi kendin yapiyorsun demek. Himmm... Nerede oturuyorsun ciiiniiimm seninle iyi arkadas olacagimizi dusunuyorum. Bu arada ust katinda veya karsinda bos daire var mi kiralik satilik farketmez :KK53:
Ne yalan soyliyim yedim ben. Zaten bunyem aliskin cig ete. Ben Diyarbakirliyim her turlusune hakkini vererek yapildigi surece bayilirim. Esim Kayserili onun sayesinde de pastirma ve sucuga alistim.
Sitede bos daireler var canim basim ustune beklerim. Fakat mütemadiyen bombalar patliyor pek sanmiyorum gelmek isteyecegini :KK45:

Ne yalan soyliyim yedim ben. Zaten bunyem aliskin cig ete. Ben Diyarbakirliyim her turlusune hakkini vererek yapildigi surece bayilirim. Esim Kayserili onun sayesinde de pastirma ve sucuga alistim.
Sitede bos daireler var canim basim ustune beklerim. Fakat mütemadiyen bombalar patliyor pek sanmiyorum gelmek isteyecegini :KK45:

Cigkofte diyoruz hala bomba diyor ya. :KK53:

Kızlar dert degıl belkı ama hamıle bır arkadasımın canı sureklı sushı cekıyor.Hemde yemedıgı halde.Sureklı herkesten sushı ıstıyormus ama doktoru yememesı gerektıgını soylemıs.Aranızda sushı yıyen var mı.Varsa tadı hakkında bılgı verır mısınız ? Tadı guzel degılse delı gıbı benden sushı ısteyen arkadasımı caydırabılırım belkı o_O
Aynen ben sushi ye bayılırım. Dr neden sakıncalı bulmuş anlamadım??kurutulmuş yosunun içine sarılmış özel bir pirinç ve isteğe göre sebze yada deniz ürünlerinden oluşan bir yiyecek..ne zararı var ki?eğer içinde biraz fazla miktarda Çin tuzu kullanıldığı için se anlarım tabii

Allah çarpsın "suşi istiyom ben getirin bana o suşiyi" diye çığlıklar atıcam şimdi okuduğum yorumlardan sonra...

Hiç tadını bilmediğim bişeyi yedirtceniz bana zorla ya la...

Ben de bayılırım. Hamileliğimden önce haftada en az 1 kez mutlaka yerdim hem de en çiğlerinden. 16 haftalık hamileyim, canım çok isteyince geçen haftalarda pişmiş yedim fakat soya sosu ve wasabi de tavsiye edilmiyor hamilelikte. Onlar olmadan da sushi bir şeye benzemiyor. Soya sosu yerine balsamik sirke kullanılabileceğini keşfettim. Bir de öyle deneyeceğim.

Çok severim 7/24 olsa yerim hiç affetmem..hamilelikte de yedim pişmiş olanlarından..canim isteyince sanki kokusu geliyor burnuma o kadar hastasıyim

Cigkofte diyoruz hala bomba diyor ya. :KK53:
WOLFROG WOLFROG hamileliğinize zararı olmuşum benim et urunleri süt ürünleri yemem yasak her gün kan sulandırıcı iğne kullanıyorum Deniz ürünleri yiyebilirim yanlis sushi yemeyin diyorlarmış bende 2 tane yedim ve sonra öğrendim araştırdım yememek gerekirmiş eve geldim geri çıkartmaya kusmaya çalıştım cok korkuyorum bundan oncede dusuklerimvar birsey olurmu sizce

WOLFROG WOLFROG hamileliğinize zararı olmuşum benim et urunleri süt ürünleri yemem yasak her gün kan sulandırıcı iğne kullanıyorum Deniz ürünleri yiyebilirim yanlis sushi yemeyin diyorlarmış bende 2 tane yedim ve sonra öğrendim araştırdım yememek gerekirmiş eve geldim geri çıkartmaya kusmaya çalıştım cok korkuyorum bundan oncede dusuklerimvar birsey olurmu sizce
Ben yedim hiç bişey olmadı. Üstelik yedikten sonra tesadüf mü bilmiyorum sabah bulantılarım bitti 😁

Ben yedim hiç bişey olmadı. Üstelik yedikten sonra tesadüf mü bilmiyorum sabah bulantılarım bitti 😁
Benim et süt ürünleri yemem yasak bende ilk kez denedim biran cok korktum 4 dusuk yaşadım bunada birsey olur diye benim yüzümden olur diye gerçekten çok korktum Allahim korusun yarabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin cuma kalp atışı icin gideceğim insallah kalp atışı duyulur evime bu defa mutlu bir sekilde gelirim insallah

Benim et süt ürünleri yemem yasak bende ilk kez denedim biran cok korktum 4 dusuk yaşadım bunada birsey olur diye benim yüzümden olur diye gerçekten çok korktum Allahim korusun yarabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin cuma kalp atışı icin gideceğim insallah kalp atışı duyulur evime bu defa mutlu bir sekilde gelirim insallah
Allah kucağınıza sağlıkla almayı nasip etsin ❤️

X