Sürpriz yapacağını sanmıştım, hayal kırıklığına uğradım.

Konularımdan bıkan okumasın 🌺 Dün eşim güneş gözlüğü almak istediğini söyledi, gözlükçüye gittik beğendi ve aldı. Bana sende beğen canım dedi bende beğendim falan. Sana da bi dahaki ay alırız dedi. Ve benim yarın doğum günüm. Ben ister istemez beklemiştim bana da almasını sürpriz yapacak sanmıştım hatta ama öyle olmadı. Sadece kendisine aldık ve çıktık o kadar modum düştü ki kaldım öylece..

Ve yarın akşam da yemeğe falan gitmeyeceğimizi söyledi.. Doğum günümün akşamı yani yarın akşam ailemin gelecek olmasına tepki göstermişti yemeğe giderdik gelmesinler demişti kavga etmiştik. Bende iptal edecektim aileme başka akşam gelin diyecektim eşime de böyle yaptığımı söyledim. Gidebiliriz yemeğe demiştim. Ama her zamanki gibi sözünde durmadı. bende annemleri çağıracağım yeniden. Biliyordum böyle olacağını.. bir önceki konumdan bilenler bilir ne demek istediğimi anlayacaksınız zaten.
Kocan olacak kişi sana değer vermiyor hala daha neyi yerinde duruyorsunuz anlamış değilim. Ne için boşanmayı bekliyorsunuz daha?

Konularımdan bıkan okumasın 🌺 Dün eşim güneş gözlüğü almak istediğini söyledi, gözlükçüye gittik beğendi ve aldı. Bana sende beğen canım dedi bende beğendim falan. Sana da bi dahaki ay alırız dedi. Ve benim yarın doğum günüm. Ben ister istemez beklemiştim bana da almasını sürpriz yapacak sanmıştım hatta ama öyle olmadı. Sadece kendisine aldık ve çıktık o kadar modum düştü ki kaldım öylece..

Ve yarın akşam da yemeğe falan gitmeyeceğimizi söyledi.. Doğum günümün akşamı yani yarın akşam ailemin gelecek olmasına tepki göstermişti yemeğe giderdik gelmesinler demişti kavga etmiştik. Bende iptal edecektim aileme başka akşam gelin diyecektim eşime de böyle yaptığımı söyledim. Gidebiliriz yemeğe demiştim. Ama her zamanki gibi sözünde durmadı. bende annemleri çağıracağım yeniden. Biliyordum böyle olacağını.. bir önceki konumdan bilenler bilir ne demek istediğimi anlayacaksınız zaten.
Bütün konularınızı okumadım. Sadece bir iki konunuzu okudum.
Ben o konulardan bile tahmin edebiliyorum eşinizin size hediye almayacağını yada başbaşa doğum günü kutlamayacağzınızı cidden siz tahmin edemediniz mi?
Bunu yermek için söylemiyorum ama ya siz eşinizi olduğu gibi değil olmasını istediğiniz gibi görüyorsunuz yada aile evi çok kötü hiç bir şekilde gitmek istemiyorsunuz.

Bunca sorunun içinde yapılmayan sürprize mi, alınmayan gözlüğe mi takıldınız?
Bu adam değil miydi şimdi borçlarım var onları ödeyeyim,sen az daha çalış,araba da alayım(arabadan emin değilim,karıştırıyor olabilirim)sonra boşanırız diyen?
Ne bekliyordunuz yani,adam sizi binmeye alçak eşşek bellemişken birde size masraf mı yapacak?
Siz hala bu adamı gözden çıkarmamış olabilirsiniz ama o sizi çıkarmış ki bir gözlüğü bile esirgiyor. Ne de olsa unutur demiştir bir dahaki aya,ben kendime alıp geçeyim.

Son düzenleme:

Kendinize sizin bu kadar saygınız yokken eşinizin neden size saygısı olsun ki?

Ben de eskiden öyle diyordum. Buraya geldim kimler kimlere paspas oluyor gördüm. Böyle adamlarda değişik bir bal var, tipsiz de olsa donsuz da olsa kadınsız kalmıyorlar kavga falan ediyor kadınlar bunlar için. Çok ilginç.
ya ahaaha

ben çok gençken batı avrupada bir enstitüde çalışıyordum
bir teknisyen kadın vardı şimdi yaş ve fizik ayrımcılığı yaptın diyeceksiniz ama yani göz var nizam var, doğu Alman kadın gülle takımı mensubu tipli, gudubet, gerçekten acaip suratsız hani bakınca belki lezbiyendir de bu da ilişkide erkeksi/dominant olan taraftır diye düşüneceğiniz (öyle çiftimiz de çoktu), beden olarak kütük gibi olmasının yanı sıra giyim kuşam olsun ses tonu olsun tavır olun hiç bir dişilik alameti göstermeyen 45 filan yaşında (belki daha büyük, ben o zamanlar 20lerin başında oluğum için 40 sonrasını o kadar ayırt edemiyordum) bir ablamız vardı.

benim haberim yok enstitüyü birbirine katmış bu, yılbaşı partisinde alkolün de etkisiyle birbirine girmiş sonra bunun manitaları. taş gibi italyan bir çocukla sarışın avrupalı (hangi milletti unuttum valla) başka bir çocuk, çocuklar 30 yaş civarı.

ki kadın ağırlıklı bir bölümüz, her milletten bi sürü genç kadın olan bir kurum. + teknik kadro ile akademik kadro arasında iletişim az, çalışma saatleri bile farklıydı.

bazılarında birşey var da nedir bilmiyorum.

X