Sürekli Kuran sesi gelen üst komşu

Her odadan duyuluyor mu başka odaya gecseniz . Müzik şarkı sesi olsa rahatsız olurdum ama Kur'an sesine tahammül ederdim yani en azından başka odaya geçerek

55-60 yaş yaşlı mı oluyor ? Yaşlı da olsa sessiz okuyamaz diye bir kural mı var ayrıca. 1,5 saat sizin komşunuz ses evinize gelir tarzda ses yapsa rahatsız olmaz mısınız bir de gelmiş abartmayım diyorsunuz
Kur'an okumayi geç öğrenen insanlar duymuyor veya bilmedikleri için bile sesli okuyup anlamaya çalışıyorlar okumayi biliyor musunuz siz gençlikle aynı değil yeni öğrendi ise sessiz okuyamıyor işte ben hafızim sessiz okurum gerekirse içimden de okurum ama yeni bir dil gibi anlamaya çalışıyorlar kayınvalidemde aynısı o yüzden diyorum. Yani kusura bakmayın abartıyor geldiniz ki evet komşum bir buçuk saat ses yapıyor ve gündüz ise bu kadar sorun etmem diye düşünüyorum aynı düşünmüyor olabiliriz tabiki ama düşüncemi söyledim umarım çözüm bulunur veya ordan taşınırsiniz başarılar

Konumda Kuran okumayı geç öğrenmiş diye bir ayrıntı paylaşmadım

Mantıklı değil ama adamla konuşmuş değişmiyor kendi aklı başında ise değişip o saatleri molaya denk getirse rahat etmeyecek mi?

mesele, soruyu soran hanımın çalıştığı saatlerde evinde istemediği bir sese maruz kalması değil ki sadece; kendi seçmediği bir sese maruz kalması. muhtemelen kendiniz hafız olduğunuz için hoş karşılıyorsunuz durumu fakat herkes sizinle aynı dini hassasiyetlere sahip olmadığı gibi aynı hoşgörü ile yaklaşması da gerekmiyor. evinde bu sesi istemiyorsa istemiyordur. hanımefendinin evi olduğu için de karar ona ait.

Yanlış anlamayın ama o yaşlar biraz reklamı seviyorlar.

Bir de tek konu çalıştığım saatte o sesi duymak da değil. Adam belki anlar diye bu çalışma konusunun altını çizdim. Yatağımda uzanırken de duymak zorunda değilim. Ya da ders çalışmayıp sosyal medyada takılırken de duymak zorunda değilim. Komşumuz da "o ara mola versen olmaz mı" deyince uzanırken de duymam gerekmiyor ki dedim. Normal konuşma sesinde okuduğunuzu düşünüyorsanız okuyun, bağırarak okumadığınız sürece sorun değil dedim en son.Bilemiyorum yaa. Bir insan bir konuyu anlamak istemiyorsa anlamıyor. Birisi bana rahatsız olduğu bir şeyi söylese çok dikkat ederim

bence sonuna kadar haklısınız ama anlamayan bir insana durum nasıl izah edilir ve uzlaşmaya varılır şu anda bilemiyorum. bende gerçekten çözüm yok.

Dede balkona çıkıp bağıtmaya başladıysa müzzine bağlamış zaten olayı
Yaa en azından dededir, ilgi istiyor diye düşünür insan. 55-60 yaşındaki adam anlamayıp bir de o sırada mola versen olmaz mı deyince hat kopuyor bende. Sonuçta şımarıklık olsun diye kimse kimsenin kapısına gitmez

Dede balkona çıkıp bağıtmaya başladıysa müzzine bağlamış zaten olayı
Dini yoruma dönsün istemiyorum fakat yaşlılarda gerçekten çok denk geldim. Başka ibadetlerde de sessiz yapmaları gerekenleri de gösterişle yapıyorlar. Çok çok yakınlarımdan gördüğümde hemen uyarıyorum.

Bir de ibadet özgürlüğü de başkasının sınırlarına girmemek şartıyla olan bir şey. Bu arada kendim de belirttim konunun sadece ses olduğunu

Bu kişide gösterişten ziyade yüksek sesle okumadığını söylüyor. Ama evde tek duyan ben değilim bu sesi zaten

Duyuluyor gerçekten geçen gün kardeşimde otururken yan dairedeki ustaların sesi oturduğumuz odada gibiydi malzemeden çok mu çalıyorlardir nedir bazı dairelerde böyle sesler çok yakın geliyor

Bu kişide gösterişten ziyade yüksek sesle okumadığını söylüyor. Ama evde tek duyan ben değilim bu sesi zaten
Biraz sizi anlamayacak yapıda birine benziyor

Amca evde yokken belki eşinin yanına bir kek yapıp gitseniz ılımlı bir şekilde ona anlatın durumu.

Sizi anlayacağını düşünüyorum. Eşini her yükseldiğinde uyarır zamanla ses azalır.

Ben gidip konuşmadan önce annem kendisini aramıştı. Telefonu açmayınca evde olmadığını tahmin edip kendim gittim konuşmaya. Sonrasında tekrardan annemi arayınca kendisinin evde olmadığını söylemiş ve eşime söylerim diğer odada okur o şekilde sesi çok gelmez demiş. Adam kendi dediği gibi sessiz okuyor olsa eşi de "eşim o kadar yüksek seste okumuyor aslında" derdi diye düşünüyorum

Ben yine de kadınla bire bir konuşmanız taraftarıyım.

Sınavı kazanamayacağınızı fark edip de kendinize bahaneler yaratıyor gibisiniz. Evet günlük konuşmalar her zaman duyulmaz ama bir makine sesi, şarkı sesi, sizdeki gibi kuran okuyan adam sesi gayet duyulabilir. Adamın bağırarak okuduğunu hiç sanmıyorum. Velev ki o şekilde okuyor 2 saat için bütün konsantrasyon bozulmaz. Takarsınız kulaklığınızı çalışırsınız.

Ben ister İncil, ister Kuran'ı Kerim, ister Tevrat olsun dairemde dinlemek istemem. Keza bangır bangır müzik sesi de...

Okuyan sevap işleyecek diye sesinin benim evimde yankılanmasını hoş göremem. Zaten biraz Türkçesini okusa idi ibadetin gizli olduğunu bilirdi.

Özetle; Hacı dayı ya sesini kısıp okusun ya da kimsenin hakkına girmesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…