Sürekli Kuran sesi gelen üst komşu

Kesinlikle abartıyorsunuz demedim zaten, olabilir mi acaba sesi oldugundan daha fazla algılamanız diye düşündüm. Yani apartmanda yaşamanın zor yanları var. Bu da onlardan biri. Tabiiki kimse bir başkasının evinde olan belirli bi sesi her gün ve belirli saatlerinde hep duymak istemez. O konuda kesinlikle katılıyorum size ama işte duvarlarda maalesef o kadar ince vede amcada muhtemelen ses tonunu ayarlayamamis. Umarım vede eminim bu sorunu aranizda cozmeniz cok zaman almayacak. Amca nin sozlerinden iyi niyetli vede çözüm bulmaya niyetli biri oldugu anlaşılıyor. Ha size yine uymaz gece 24 te ses duymak, soylersiniz. Sizde sinava çalışıyorsunuz hassas bi donemdesiniz. Kendinizi gereksiz yere de germeyin yani haddinden fazla anlayis gostermek zorundada değilsiniz. Hic olmadi gozleriylede okuyabilir insan bunun dinen bi mahsuru yok sanirim.

Her zaman insanin yaşadığı zorluktan bahsetmesi karşı tarafa daha çok empati kurmasına da olanak sağlar diye düşünüyorum yani amcaya tabir caizse gıcıklık olsun diye yapmıyorsunuz bunu. Tamamen sınav çalışmanıza odaklanmak adına yapıyorsunuz vede eminim ki amca da bunu anlayacaklar. Durumunuzu gerekirse bir daha vede bi tik daha detayli anlatirsiniz. Umarım yakında çözersiniz.

Yok abartıyorsunuz demediniz zaten bana. O cümlemi size hak verdiğim için yazdım. Komşumuz bugün diğer odada okuduğu için sesi fazla gelmedi. Benim ders çalıştığım odanın tam üstünde okuduğu için çok geliyordu demek ki. Şu an sorunum çözüldü. Uzaktan biraz ses gelmesi normal bir şey. Direkt odamda çok net duymadığım sürece sorun olmaz benim için.

İkinci karşılaşmamızda annem ders çalıştığı için etkileniyor, hakkınızı helal edin bile dedi. Yani bilmiyorum adam günde 1 saat Kuran okumak için benden onay istedi resmen, biraz pişman oldum ve üzüldüm. Ama bir yandan da gidip konuşmasam kendimi yiyip bitirecektim. Neyse saygısız bir kelimem olmadı , kendim onları rahatsız edecek bir gürültü de yapmıyorum. Bu konuda içimi rahatlatıp devam edeyim. İnsanlar ne kavgalar yaşıyor. Bu kadarcık uyarı da normal yani.

Tabii hayatta hersey bir deneyim bizim icin. Bazen aslında tamda istedigimiz gibi, asıl kendimiz ve oldugumuz gibi davranamayabiliyoruz. Ben bile 40 küsür yasinda hala bazen sonradan keske o kadar katı olmasaydim diyorum. Mümkünse gonul aliyorum. Nadir oluyor ama oluyor.
Sorunda çözülmüş süper olmus. Yazdiklarinizdan zaten özel ince dusunen bir insan olduğunuz belli. Dilerseniz musait bi zamanda kurabiye yapip goturursunuz hem sizin iciniz rahat eder hemde amcanin mahcubiyeti biter . Tabii isterseniz size bu dogru gelirse, içinize sinerse. Sinavinizda basarilar dilerim, hersey gönlünüzce olsun.

Benim de böyle bir komşum vardı. Sürekli ilahi dinliyordu. Taşındı da kurtuldum. Size hak veriyorum. Arada bir olunca sıkıntı olmuyir .. ama rutine binince olay çok kötü. Bu yazın bazılarının hoşuna gitmemis. Sadece kendi cenahlarina laf olmasinda

Aynı tip kaygı bozukluğu ile mücadele eden arkadaşlarım oldu sınav dönemlerinde İrem Gözükara psikolog çok fayda gördü arkadaşlarım, Doktor Takviminden bulup danışabilirsiniz. Fiyatlar konusundada çok yargımcı oluyor

Şu mesajı okuyana kadar tamam bir yere kadar haklısınız diyordum ama üslubunuz çok yanlış sizden yaş a büyük olan ve çocukluğumuzdan beri sizi tanıyan bir amcaya karşı uslubunuzu doğru bulmadım adam resmen yarımşar saat okuyabilmek için sizden izin istemiş. Evet kimse kimseyi dinlemek zorunda değil ama eğer müstakil evlerde değil apartmanlarda yaşıyorsak haddi asmadigi müddetçe tolere edebilmeliyiz.

Üslup konusunda bağırmadım, sesimi yükseltmedim. Hakkınızı helal edin de dedim. Diğer şekilde benden büyük olduğu için sıkıntımı dile getirmesem bu sefer de kendi canımı sıkıyordum. Yani olabilecek şeyler bunlar. Konu ders olduğu için anlayışla karşıladı diye düşünüyorum.

Bazi yapi marketlerde dis sesi kesen kulakliklar satiliyor.bunlari arastirabilirsiniz.ders calisirken isinizi gorur.
Eski binalarda ses izolasyonu yok maalesef.bizim komsu altta hapsuruyor biz cok yasa diyoruz o derece.

Şu mesajdan sonra aşırı itici geldin gözüme. Ben adam yerinde olsam fena inatlaşırdım seninle

Amcaya bu hadisleri yazıp gösterebilirsiniz. 2 saat Kuran okuyabilen birisi sevabının çoğalmasını önemseyecektir. :)

Kur'ân'ı alçak sesle okumanın hoş olduğu konusunda Peygamberimiz aleyhisselâmdan rivâyet edilen bir hadis vardır.

Alçak sesle okumanın yüksek sesle okumadan üstünlüğü, gizli verilen sadakanın açık verilen sadakadan üstün oluşu gibidir.
(Ebû Davud, Neseî, Tirmizî)

Aynı hadisin bir diger şekli de şudur: Kur’an-ı yüksek sesle okuyan sadakayı alenen veren gibidir. Alçak sesle okuyan da sadakasını gizli veren gibidir.
(Beyhaki)

Şu mesajdan sonra aşırı itici geldin gözüme. Ben adam yerinde olsam fena inatlaşırdım seninle
Kendiniz gibi insanlarla denk gelip inatlaşmanız dileğiyle. Ben gayet nezaketli şekilde uyardığım için çözüldü sorunum. Ama insan kendi neyse karşındakini de öyle sandığından inat duygunuzu depreştirdiniz yok yere. Neyse ki sizin gibi insanlar yok çevremde

Sizin gibi barbar ruhlu insanlarda benim sinirimi bozuyor. Mesela sizin gibi tipler de genelde toplum içinde şehir hayatın adapte olamaz ve dağdan inmiş de otlanmaya gelmiş gibi davranır, uyarı alınca da insanları manipüle ederek karşı tarafı suçlamaya kalkar. Yok çok hassasmış da, ponçik bünyeymiş de… Ama asla “ben insanlara saygı duymayan bir hanzoyum” demezler. Görgü ve ahlak yoksunluğundan arsız bir özgüven oluyor sizin gibilerinde, aha aynısı sizde de mevcut.

Şey gibi; Sabahın sekizinden gece bire kadar gümbür gümbür ses çıkarıp konu komşuyu huzursuz eden çocuğuna tepki gelince “çocuk ya oynamasın mı?!!!” diyen, insanların kendi yaşam alanında sessizlik hakkına saygı duymayan, hastası var mı, yorgun mu, sabah işe gidecek mi diye düşünmeyen, tüm dünyayı kendi çocuğunun etrafında dönüyor sanan ucube anne tayfası gibisiniz. Çocuğunuz varsa muhtemelen bizzat sizsiniz hatta haha

Ay birde buradaki bir konudan milletin sınavı kazanacak kapasitesi olup olmadığını anlayacak kadar alimsiniz maşallah. İnsanlara saygı duymayı idrak edemeyen
2 iq bir hanzodan öte değilsiniz gibi duruyor çünkü. Kendi kapasiteniz kısıtlı diye herkesi aynı sanmayın, kişi kendinden bilir işi misali Her yaşlıyı gırtlak kanseri ya da kısık sesle konuşacak vaziyette zannediyorsunuz herhalde, eli ayağı tutmayan 80 yaşındaki babaannem bir konuşmaya başlayınca bırak 2 saati 5 saat bile kesintisiz konuşur, insanda beyin bile bırakmaz o gür sesiyle. Tabi ki dünya benim babaannemden ibaret olmadığı için, ben tüm yaşlıları gür sesli diye lanse etmem, aynı sizin de her yaşlıyı “saatlerce konuşamaz” kalıbına sokmamanız gerektiği gibi. Belli ki kendi dünyan 2 cm, tüm dünyayı da o gördüğün 2 cm’den ibaret sanıyorsun. Allah vizyon versin ne diyim. En azından insanların kendi evinde ders çalışacak kadar sessizlik hakkı olduğunu idrak edecek kadar verse size yine yeter o

Bizim millet iflah olmaz kardeşim boşver. Ayda yılda bir girerim şu siteye yıllar sonra bir konu açmak için girmiştim hatta, senin konuyu görünce yorumlardan benim sinirim bozuldu. Bu cevabı da yazıp daha da okumam bile hatta. Cahilliğiyle başkasının huzurunu bozan görgüsüz insanları Allah hep kendileri gibileriyle karşılaştırsın. Üniversite sınavına hazırlanırken de alt komşumuz çok ses yapardı, uyarınca ters tepki verirdi. beddua etmiştim, yıllar sonra geldi helallik aldı benden şok oldum. Şimdi sekiz yaşındaki oğlu ses takıntısı hastalığında okula bile gidemiyor. Allaha havale et unut izle

Elinize sağlık çok güzel yazmışsınız. Kendisini bu konudan yasakladım size cevap yazamaz. Şikayetlerden dolayı ceza da almış anlaşılan.

İlahi adaletin bu kadar çabuk etki gösterdiğini anlayıp insanlara karşı böyle alaycı olunmaması gerektiğini anlar belki bu şekilde

Komşunuzun oğlu için üzüldüm ama evet bazı insanlar anlayışsız olabiliyor malesef. Komşunuz size tepki vermek yerine biraz anlayışla karşılasa belki sizin de toleransınız artacaktı onlara karşı. Benim sorunum çözüldü gibi çok şükür. Sadece gidip konuştum diye vicdan yaptım biraz, adam " ben şu şu saatlerde okuyorum o sırada ara ver bana müsade et şu şu saatlerde okuyayım" dediği için. Ama bir yandan da gidip konuşmasam konu çözülmeyecekti.

Amca çok şükür ki diğer odada okumaya başladı. Eskisi gibi odamdan okunuyor gibi duymuyorum. Uzaktan gelen bir ses var sadece. O kadarı da çok normal. Ayetine kadar duymadığım sürece gayet tolere edilebilir bir durum. Sorun bende olsa birazcık gelen sesini bile sorun ederdim ama sorun olmuyor bu durum. Bu şekilde çözdüm çok şükür sorunu

Ah ahh ,keşke üst katimdakiler sadece gün içinde 1,5 _2 saat Kuran okusa ,neler vermezdim.Bizim üst kattakileri size yazsam şu anki halinize şükür edersiniz ki yazmayacağım.Yazarsam çok uzar.O denli duyarsız, geceymiş, sabah erkenmiş hiicc umursamadan güm güm yaşayan insan görünümlü canlılar kendileri çünkü.

Bence üst katında gitar çalıp şarkı söyleyen biri olsaydı ilham geliyor dersiniz gibi hissettim..

Ders çalışmak için sadece o iki saat mi önemli sizin için de ona takıldınız?? Konu başlığı çok rahatsız edici bu arada..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…