Suçum neydi? Hiç öğrenemedim . Gidip sormalı mıyım? "Ben Naptım ?" diye. Çok üzgünüm.

O kadar emin olmayın ince düşünüyorsunuz ama neler var birada saftır demiştniz sanırım. Bir siz varmışsınız sizide kaybetmiş siz belli ince düşünceli ve duygusalsınız sahiplenebiliyorsunuz sevdiğiniz insanı.

Bizim lisede Pınar vardı okul pisti biz hep dört kişi takılırdık yediğimiz içtiğimiz bir okulda düzgün kız erkek yoktu. Pınar babası ölünce hep biz yanındaydık bir gün Hülya ile sıkı fıkı oldular Hülya ise tüm okulla hatta İstanbulla neredeyse birlikte olan bir kadın biz uyardık yüz göz olma bu devam tabi bizi tersledi. Hülya ve arkadaşları ile gezmeye başladı tabi yoldanda çıkmaya. Lise sona geçtik ben buna saf gibi destek oluyorum anneside gariban zaten eşinin ölümü ileo çökmüş bana bazen geç geliyor "staj yoğunmu bu kadar canı çıkıyor kızımın senle gelsin tek gelince korkuyorum" diyordu hala ben buna artık bırak bak eskisi gibi olalım dedim annende kötü zaten bana dediği "Çok kıskandıysan benimkilerden birini ayarlıyayım" o günden sonra konuşmadım. Peki ne oldu lise son ikinci dönemi bitimine az kala bunun dalga geçip birlikte olmadığı erkek evi arayıp kızın yaptıklarını tektek sayıyor kadın kalp krizi geçiriyor çok şükür atlatıyor ve amcası direk okuldan alıp evlendiriyor. Böyle bir anım var döküldüm bende işte :KK43:

Şok geçirdim. O yaşta bu kadar midesiz insan, büyüyünce nolur. Anne olursa nasıl anne olur? Hep düşünmüşümdür.
Allah , herkese hak ettiğini veriyor.
Benim hep bir sözüm vardır.
Sevdiğim kim olursa olsun, bir gün bana sırtını dönerse ve o an kimden destek alıp bana haksız yere sırtını döndüyse, o destek çıkanlar da ona sırtını dönsün, bana döndüğü gibi...
Ve bugüne kadar bu lafı söylediğim herkeste tuttu bu lafım. Tek bir istisnası bile yok.......

Bak canım, hayatta çoğu şey değişir.. Fikirler, arkadaşlıklar, aradaki bağlar.. Nitekim sizinki de değişime uğramış.. Neden böyle oldu sana söyleyeyim hemen.....
Öncelikle ne olursa olsun faruğun telefonuna msj atmamalıydın.. madem ondan ötürü seyreldiğini düşünüyordun görüşmelerinizin , o halde onunla ulaşabileceğin şekilde sitemini etmemeliydin. Ne kadar iyi olursan ol, bir süre sonra arkadaşlık kavramı değişir. Gördüğüm kadarıyla çok üstüne gitmişsin. neden yaptın bunu? arkadaşsınız sevgili değil, kovalayan sevgili gibi sürekli adım atman yersizdi. Aynı şeyi ben de yaşadım. gerçekten hoş değil. Bir şeyleri sürekli irdelemek, sürekli iletişim içinde olmak sıkar insanı. ben boğuluyorum mesela. insanın arkadaşına tahammülüyle, sevgilisine tahammülü farklıdır. bir sınırı olmalıdır. sen sınırı aşmışsın canım yanlış anlama başıma geldi diye diyorum. rahat bırakılmak ister her insan bir dönem.. ve o dönem gerçekten rahat bırakılmalıdır. insan bazen bir süre kendi ailesini bile görmek istemezken arkadaşı sen düşün.. bu saatten sonra adımını atma.. çünkü yine aynısı olacak. yine sen aşırı üstüne titreyeceksin.. yanında olacaksın. evet ilklerde iyi gelecek bu sevgiye. ancak sonra yine boğulacak. bu sefer en zor anında yanında oldum , sonra sırtını döndü diye anacaksın. şahsen ben öyle anılıyorum biri tarafından eminim. ancak onun açısından da bakmalısın. kimse bir değildir. senin kavramının değeri ile, onunkisi aynı değil. bunu idrak edememişsin. boşver... ama tavsiyem sana, kimsenin üstüne böyle düşme..

"çok muhabbet tez ayrılık doğurur." derler ya, öyle olmuş senin de sevgiyle arkadaşlığın. çok iç içe geçmişsiniz, o sende sen onlarda hatta sevgilisini bile ağırlamışsınız. ben yaşlanıyorum sanırım :KK53: ters geldi bana. kaldı ki defalarca ulaşmaya çalışmışsın. çok fazla iyi niyetli düşünüyorsun sana ulaşmak isteyen her koşulda ulaşırdı.telefon olmazsa olmasın evini biliyor. erkek arkadaşı engellese bile gizliden arar derdi böyle böyle... gerçek dostluklar birini bulunca bitmez. sana ihtiyacı varsa...varsa da o ihtiyacı başka birini bulana kadar olur. güzel insanlarla karşılaşman dileğiyle, çünkü kalbin çok temiz.

Ama sevgilisi aile içindeydi. Yani Sevgi'nin babası da biliyordu ve onlara da yemeğe gidiyordu. O yüzden. İçimize aldık biz de.
Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için gerçekten sağol.
Dediğin doğru, bir gizliden ulaşıp böyle böyle arada kalıyorum affet beni dese, anlardım........

Bak canım, hayatta çoğu şey değişir.. Fikirler, arkadaşlıklar, aradaki bağlar.. Nitekim sizinki de değişime uğramış.. Neden böyle oldu sana söyleyeyim hemen.....
Öncelikle ne olursa olsun faruğun telefonuna msj atmamalıydın.. madem ondan ötürü seyreldiğini düşünüyordun görüşmelerinizin , o halde onunla ulaşabileceğin şekilde sitemini etmemeliydin. Ne kadar iyi olursan ol, bir süre sonra arkadaşlık kavramı değişir. Gördüğüm kadarıyla çok üstüne gitmişsin. neden yaptın bunu? arkadaşsınız sevgili değil, kovalayan sevgili gibi sürekli adım atman yersizdi. Aynı şeyi ben de yaşadım. gerçekten hoş değil. Bir şeyleri sürekli irdelemek, sürekli iletişim içinde olmak sıkar insanı. ben boğuluyorum mesela. insanın arkadaşına tahammülüyle, sevgilisine tahammülü farklıdır. bir sınırı olmalıdır. sen sınırı aşmışsın canım yanlış anlama başıma geldi diye diyorum. rahat bırakılmak ister her insan bir dönem.. ve o dönem gerçekten rahat bırakılmalıdır. insan bazen bir süre kendi ailesini bile görmek istemezken arkadaşı sen düşün.. bu saatten sonra adımını atma.. çünkü yine aynısı olacak. yine sen aşırı üstüne titreyeceksin.. yanında olacaksın. evet ilklerde iyi gelecek bu sevgiye. ancak sonra yine boğulacak. bu sefer en zor anında yanında oldum , sonra sırtını döndü diye anacaksın. şahsen ben öyle anılıyorum biri tarafından eminim. ancak onun açısından da bakmalısın. kimse bir değildir. senin kavramının değeri ile, onunkisi aynı değil. bunu idrak edememişsin. boşver... ama tavsiyem sana, kimsenin üstüne böyle düşme..

Aslında, ben çok irdelemedim. Yani 5 kere ulaşmaya çalıştıysam. Çok aralıklı zamanlarda oldu. Yani bizim arkadaşlığımızda ilgimiz hep karşılıklıydı. Son nolduysa, sonunda oldu... Sağol teşekkür ederim çok :)

bende genelde iyi niyetli yaklaşırım
bi düşünüyorum da evi arayabilirsin belki şu an onunda aklındasın fakat sana yaptıklarından dolayı aramıyor olabilir seni :44:

Evet yüzü olmadığı için olabilir mi acaba ??? diye düşündüm bende. Bugün kilitlendim kaldım ya mesela, belki de arkasından koşmamam içindi.
Belki bir gün direk yüzyüze geleceğiz ve o zaman gülecek bana. Bilemeyiz ... Ben bir süre daha bekleyeceğim sanırım. İçimde yediremediğim bir şeyler var .:/

Arkadaşların dediği gibi oldu Faruk attığın mesajı sevgiye çok farklı iletti çarpıttı diyelim yine de sizin ki gibi inanılmaz sıkı bir dostlukta sevginin çıkıp da hayır leonela öyle şey demez diyebilmesi gerekirdi...Çok temiz kalpli olduğun belli sen elinden geleni FAZLASIYLA yapmışsın adım atma artık,görürsen yanına da gitme,bırak o gelecekse gelir zaten...

Ve bence kimseye artık bu kadar fazla güvenme,sevgi ile ilgili sitemini Faruk'a mesaj atman yanlış,hatalı bir davranış.Onların çift olarak gelip sizde kalmaları,babanın yemek pişirmesi....Fazla yüz göz olmuşsunuz

Şok geçirdim. O yaşta bu kadar midesiz insan, büyüyünce nolur. Anne olursa nasıl anne olur? Hep düşünmüşümdür.
Allah , herkese hak ettiğini veriyor.
Benim hep bir sözüm vardır.
Sevdiğim kim olursa olsun, bir gün bana sırtını dönerse ve o an kimden destek alıp bana haksız yere sırtını döndüyse, o destek çıkanlar da ona sırtını dönsün, bana döndüğü gibi...
Ve bugüne kadar bu lafı söylediğim herkeste tuttu bu lafım. Tek bir istisnası bile yok.......

Arkadaşın, karga ise çöplüğe bülbül ise güle götürür. Yazdıkların samimi geldi Allah herkese senin gibi bülbül nasip etsin. :) O hala sana karşı içinde birşeyler barındırıyor mu ? Bu önemli, dediğim gibi karşılaşma şansın olur ise direk konuş cevaplarını al için rahat etsin en azından.

Arkadaşların dediği gibi oldu Faruk attığın mesajı sevgiye çok farklı iletti çarpıttı diyelim yine de sizin ki gibi inanılmaz sıkı bir dostlukta sevginin çıkıp da hayır leonela öyle şey demez diyebilmesi gerekirdi...Çok temiz kalpli olduğun belli sen elinden geleni FAZLASIYLA yapmışsın adım atma artık,görürsen yanına da gitme,bırak o gelecekse gelir zaten...

Ve bence kimseye artık bu kadar fazla güvenme,sevgi ile ilgili sitemini Faruk'a mesaj atman yanlış,hatalı bir davranış.Onların çift olarak gelip sizde kalmaları,babanın yemek pişirmesi....Fazla yüz göz olmuşsunuz

Çok teşekkür ederim. Evet , Sevgi o konuda salaklık yaptı. Umarım değmiştir beni sildiğine demek isterdim ama değmedi öğrendim. Değmezde... İnşallah evlenirler desem yine başı yanacak, ayrılsınlar tamamen bi daha barışmasınlar demeye de asla dilim varmaz. İşte ben onların samimiyetine güvenip mesaj attım ama çifte standart olduğunu bilmiyordum.
Tabi herkesin fikri ayrıdır. Ben , arkadaşlarımı evimde ağırlamayı seviyorum. Her arkadaşımı değil ama bugüne kadar Sevgi , evimde o samimiyette ağırladığım 2 insandan biridir.:)

Arkadaşın, karga ise çöplüğe bülbül ise güle götürür. Yazdıkların samimi geldi Allah herkese senin gibi bülbül nasip etsin. :) O hala sana karşı içinde birşeyler barındırıyor mu ? Bu önemli, dediğim gibi karşılaşma şansın olur ise direk konuş cevaplarını al için rahat etsin en azından.

Çok teşekkür ederim canım. Senin de yorumların çok içtendi. Gerçekten diyorum bunu. Amin inşallah , Allah her şeyin hayırlısını nasip etsin :)

Çok teşekkür ederim. Evet , Sevgi o konuda salaklık yaptı. Umarım değmiştir beni sildiğine demek isterdim ama değmedi öğrendim. Değmezde... İnşallah evlenirler desem yine başı yanacak, ayrılsınlar tamamen bi daha barışmasınlar demeye de asla dilim varmaz. İşte ben onların samimiyetine güvenip mesaj attım ama çifte standart olduğunu bilmiyordum.
Tabi herkesin fikri ayrıdır. Ben , arkadaşlarımı evimde ağırlamayı seviyorum. Her arkadaşımı değil ama bugüne kadar Sevgi , evimde o samimiyette ağırladığım 2 insandan biridir.:)

Yok canım arkadaşını ağırla tabi de Faruk da geliyormuş ya (yanlış anlamadıysam) ben ona fazla dedim...Yani dışarda birlikte gezilir falan da evde arkadaşımın sevgilisini ağırlamazdım ben yani,tabi düşünce tarzları farklıdır

Yok canım arkadaşını ağırla tabi de Faruk da geliyormuş ya (yanlış anlamadıysam) ben ona fazla dedim...Yani dışarda birlikte gezilir falan da evde arkadaşımın sevgilisini ağırlamazdım ben yani,tabi düşünce tarzları farklıdır

Yok yok, doğru anlamışsınız :)
Onu da ağırladık mı desem, ağırlamak zorunda mı kalıyorduk desem ? Hangisi doğrudur bilemedim. Dibimizden ayrılmıyordu adam .

okuyuncak benimde canım sıkıldı.malesef bende buna benzer bişey yaşadım.3 sene birlkte okuduk arkdaşımla tabi ozmnlar candan dostumtu..sonra okullarımız ayrıldı.ama ben onu görmek için formamı degiştrmedn eve ugramadan onun okuluna gider derslerine girerdim.sırf aynı sınıfta olmak için görmek için yani.bende senin gibi fazlaca deger verdim..herşeyi birlkte yaşadık hergün birlkteydik evlerindeydim sürekli...sonra baktım hep ben ugraşıyorum bi bakalım ben uzak kalsam nolucakk bizim dostluk.. bitti tabi iki sene falan görüşmedik .ama dersane seçimimi ona göre yaptım yine.onun orda oldugunu ögrendim ve düşünmeden oraya kayıt yaptrdm belki düzeliriz diye belki aynı sınıf olmasada aralarda birlkte takılırız diye ama o bunuda yapmadı..1 sene koridorda karşılaşp slmlaşmkla geçti..sonra ünv kazandı hanfendi sonkez görüşmek için bnim telefonumu cok aramış msj atmış ama işte kader kısmet ulaşamamış.bu koca bir yalan..bide bunu facebooktn söylüo.madem telefondan ulaşamadın burdan yazsaydın madem ilk gün.. kırıldım cook. bende ona bişi yapmdım ama bitti o dostluk.ne hayallerimiz vardı birlkte .aynı ünv kazanalım bölüm farklı olsada olur faln filn şmdi ikimizde farklı şehirlerdeyiz.üzgünüm bende cok bu yüzden.

nese işte ben hiç istemedim böyle olmayı ama senin durumla farklı tabiki snde haketmemişssin...şimdise o senin ilgini haketmiyo.boşver gitsin..görürsen yine sor neden böle oldu naptım diye ama yeniden deger verme böyle birine

okuyuncak benimde canım sıkıldı.malesef bende buna benzer bişey yaşadım.3 sene birlkte okuduk arkdaşımla tabi ozmnlar candan dostumtu..sonra okullarımız ayrıldı.ama ben onu görmek için formamı degiştrmedn eve ugramadan onun okuluna gider derslerine girerdim.sırf aynı sınıfta olmak için görmek için yani.bende senin gibi fazlaca deger verdim..herşeyi birlkte yaşadık hergün birlkteydik evlerindeydim sürekli...sonra baktım hep ben ugraşıyorum bi bakalım ben uzak kalsam nolucakk bizim dostluk.. bitti tabi iki sene falan görüşmedik .ama dersane seçimimi ona göre yaptım yine.onun orda oldugunu ögrendim ve düşünmeden oraya kayıt yaptrdm belki düzeliriz diye belki aynı sınıf olmasada aralarda birlkte takılırız diye ama o bunuda yapmadı..1 sene koridorda karşılaşp slmlaşmkla geçti..sonra ünv kazandı hanfendi sonkez görüşmek için bnim telefonumu cok aramış msj atmış ama işte kader kısmet ulaşamamış.bu koca bir yalan..bide bunu facebooktn söylüo.madem telefondan ulaşamadın burdan yazsaydın madem ilk gün.. kırıldım cook. bende ona bişi yapmdım ama bitti o dostluk.ne hayallerimiz vardı birlkte .aynı ünv kazanalım bölüm farklı olsada olur faln filn şmdi ikimizde farklı şehirlerdeyiz.üzgünüm bende cok bu yüzden.

nese işte ben hiç istemedim böyle olmayı ama senin durumla farklı tabiki snde haketmemişssin...şimdise o senin ilgini haketmiyo.boşver gitsin..görürsen yine sor neden böle oldu naptım diye ama yeniden deger verme böyle birine

Gözümde canlandı. Hikayeniz. Biri sarışın biri kumral iki kız.Belki kumraldan biraz daha koyu. Ve sarışın olanın boyu biraz daha uzun :)
Çok güzel anlatmışsınız . Dostluklar zor kırılıyor, ama kolay yıkılıyor çok kötü.
Hayaller kurulduğu kadar masum gerçekleşmiyor ...

Gözümde canlandı. Hikayeniz. Biri sarışın biri kumral iki kız.Belki kumraldan biraz daha koyu. Ve sarışın olanın boyu biraz daha uzun :)
Çok güzel anlatmışsınız . Dostluklar zor kırılıyor, ama kolay yıkılıyor çok kötü.
Hayaller kurulduğu kadar masum gerçekleşmiyor ...

evet dogru kelime masumluk...ozamanlar masumduk..sonra bana bişey olmadı degişmedim ama sorunda bu galiba.birisni bikaç ay görmesem bile o son bıraktıgımdaki gibi davranmaya calışıyorum ama bu karşılklı olmuyo herzaman böyle böyle kaybediyorum sanırım.hertürlü ilişkimde cok verici davranıyorum bu hep böyle oldu ve şimdi yanımda kimse yok.çünkü bende kimseyi istemiyorum dost diye artık öyle bi kavram yok yani. sevgilim içinde öyleydi herşey ama haketmedi ben fazla verdim ona herşeyimden ama anlayana işte..

evet dogru kelime masumluk...ozamanlar masumduk..sonra bana bişey olmadı degişmedim ama sorunda bu galiba.birisni bikaç ay görmesem bile o son bıraktıgımdaki gibi davranmaya calışıyorum ama bu karşılklı olmuyo herzaman böyle böyle kaybediyorum sanırım.hertürlü ilişkimde cok verici davranıyorum bu hep böyle oldu ve şimdi yanımda kimse yok.çünkü bende kimseyi istemiyorum dost diye artık öyle bi kavram yok yani. sevgilim içinde öyleydi herşey ama haketmedi ben fazla verdim ona herşeyimden ama anlayana işte..

Aslında sorun biz de... Biz şımartıyoruz, alıştırıyoruz. Ben de öyleyim hep, her zamanki gibiyim her zaman .... :KK43:

Aslında sorun biz de... Biz şımartıyoruz, alıştırıyoruz. Ben de öyleyim hep, her zamanki gibiyim her zaman .... :KK43:

evet tek sorun bu işte..degişmez bu ama herkese hakettigi kadarını verebilirsek sorun kalmıcak.nese canımı sıkıcam bak yine en iisi gideyim ben ii geceler herkese

bende okudum canım gözlerim ekrana bakmaktan sulandı.. :KK52:

bence bu kadar önemseme canım...bende düşe kalka darbe yiyerek anladım hayatta insanın eşinden başka dostu olmuyor...istersen can ciğer ol bi yerde bitiyor..

o seni bitirmiş..sen onun umrunda değilsin ki..şimdi sen yanaşsan seninle konuşacak ve sen emin ol ileride daha sağlam bi kazık yiyeceksin..bırak acısını kendi yaşasın yanında olmaa....ne hali varsa görsün

iyi niyetinden dolayı tebrik ederim ama benim her zaman başıma bela açmıştır iyimser düşüncelerim... :KK52::KK52:

bende okudum canım gözlerim ekrana bakmaktan sulandı.. :KK52:

bence bu kadar önemseme canım...bende düşe kalka darbe yiyerek anladım hayatta insanın eşinden başka dostu olmuyor...istersen can ciğer ol bi yerde bitiyor..

o seni bitirmiş..sen onun umrunda değilsin ki..şimdi sen yanaşsan seninle konuşacak ve sen emin ol ileride daha sağlam bi kazık yiyeceksin..bırak acısını kendi yaşasın yanında olmaa....ne hali varsa görsün

iyi niyetinden dolayı tebrik ederim ama benim her zaman başıma bela açmıştır iyimser düşüncelerim... :KK52::KK52:

Valla benim de öyle canım. İyi niyetim hep başıma bela oldu valla :))

benım de senın kadar samimi olmamakla beraber konustugum yardımcı olmaya calıstığım ii anlaştıgım sevdıgım bir arkadasım vardı. bir gun ne olduysa sesi cıkmamaya başladı. arıyorum telefonunu açmıyor, mesaj atıyorum küstün mü birşey mı duydun birinden ne oldu dıye cevap yok, kaldıkı bir şey demedım arkasından, sonra yıne mesaj atıyorum bu numarayı şu arkadaş mı kullanıyor endişelenıyorum hakkında falan dıye, o kadar yani, yıne ses yok. çok sonra tesaduf karşılaştım, nasılsın hayırsız dedım, bu iyiyim dedi, bir şey diyemedı,o sırada dolmuş geldı, sıra bende oldugu halde benden once son yeri kapıp gitti. ara sıra görurum hala, ıkımız de görmezden gelip konusmayız. öyle saçma bir hal yani ve daha onceden onun kahrını cekmeme, ona yardımcı olmaya çalışmama zerre degmezmiş gercekten.
senin arkadas da bunun gibi hayırsız herhalde. bir kere araya soğukluk gırdı mı eskisi gibi olmaz zaten ve o safını seçmış, yarın yıne biriyle cıksa yine aynı davranır bence. bu kadar hassas olmana, anne şefkatı göstermene, üzülmene degmez. emin ol o yaptıklarını isteyerek yaptı ve pişman olmadıgı gibi,şu an aklına bile gelmıyorsundur, zaten nişanlısından ayrılmış, sadece onun derdındedır ve yeni hayatında sana yer yoktur.. o yuzden sen de arkadaş listenden onu cıkarırsan hayrına olacaga benziyor sanki.

leonela canım ; bence hıc uzulup de kafana takma .ve sakın gorusmek ıcın de tekrar bır adım daha atma .

bu senın ılk defa atacagın bır adım degıl ,sen daha once de defalarca adım atmıssın ama o sana donmemıs .

bu saatten sonra da donerse zaten hic tınlama derım .

kırgın olmana ragmen "onu cok ozledıgını lutfen bana dön cevap ver "dıye mesaj atmıssın .

resmen yalvarmıssın .bu mesaja bıle donmedı ıse,daha da umrun da olmasın .hatta o sana donmeye kalkarsa bıle

dırek yol goster .ınsanların bırbırlerını hayatından cıkarıp sılmesı ıcın kesınlıkle bır neden olması sart degıldır .

ozellıkle hemcınslerımız bu konu da cok basarılardır .senı hayatından cıkarması ıcın senın ona hata yapmana gerek bıle yoktur .

sevgılısı gorusmenızı ıstemez hayatından cıkarırlar ,yenı bır arkadas bulmustur artık yerın de dolmustur hayatından cıkarırlar .

yanı hemcınslerımız bu konu da cok basarılar .demem o kı "sucum hatam ne ıdı "dıye bır suc arama ortada .

Bir kızın sevgilisi varsa hayatta başka hiç bir şeye ihtiyaç duymaz;kendimden biliyorum.Arkana bile bakma.Gelirse gelir,gelmezse kendi etti kendi buldu dersin.Elinden gelenin fazlasını yapmışsın...

X