Suçum neydi? Hiç öğrenemedim . Gidip sormalı mıyım? "Ben Naptım ?" diye. Çok üzgünüm.

Ben de hep öyle düşündüm, ama bir yandan da sonuçta onlar her şeyi yaşadı. Onu bırakamazdı diye de düşündüm ....

Evet , acaba içimdeki bu "Neden?" sorunun cevabını almak için bile olsa gitmeli miyim? Sonra gerekirse "eyvallah" derim.

:) Buradan olabildiğim kadar dost olmaya çalışırım sana, çok teşekkür ederim. Ben böyleyim, daha önceki tüm konularım ve bundan çıkan ortak sonuç: Sevdiklerime karşı inanılmaz iyi niyetli ve salağım.

yazını gördüğüm ilk an ayy okuyamayacağım dedim ama sonra vazgeçip okumaya başladığımda senin gerçek dostluğunu görünce hiç bitmesin istedim:KK14:ahh canım ya bunca sene düşünmüşsün halada öyle.Senin gibi dost kaldımı?Sevgi neden yaptı bunları bir erkek içinmi,hadi tamam onun için bunca sene neden arayıp sormadı,hiçmi piman olmadı senden koptuğuna ne biliyim...Bunun gibi daha birçok soru...Hepsinin cevabı sevgide,bence bir kez olsun konuşmalısın,derler ya büyüklük sende kalsın,bu seferlikte öyle olsun

çok arkadaşlıklar başlıyor bıtıyor,farklı farklı arkadaşlar gırıcek çıkıcak hayatına...malesef sonsuza kadar suren dostluklar cok az,bu ınsanda dostun değilmiş demekkkı
zaten dostunsa bısekılde tekrar konusursunuz,ama sana tavsıyem cok takma kafana..evet ınsan cok uzuluyor çok kafasına takıyor,bunu hepimiz yapıyoruz ama kendımızı yıprattıgımıza degmıyor aslında...sonra bı bakıyorsun zor gununde yanında aılenden başka kımse yok:KK53:

cnm kesinlikle sil at o arkadaşını kafanda emin ol yarın öbür gün aynısını gene yapar..gelse bile barışma..
en azından ben böyle yapardım

canım aynı olayı bende yaşadım seninle. benim arkadaşımda senin arkadaşın gibi kıskanç sevgilisi yüzünden benimle görüşmüyordu. benimde şöyle bir yapım var eğer gerçekten dostumsa sevgilim onla görüşmemi istemezse sevgilimi silerim ki sildimde zamanında arkadaşım için. aynı şekilde görüşmüyordu benle. bigün hiç unutmam pazara gtmek için anlaşmıştık kız kıza. bir baktımki sevgiliside pazara gelmiş! 2 kız gezerken erkeğin yanımızda ne işi var belki ben iç çamaşırı seçicem değil mi ama. zaten başbaşa vakit geçiremioruz ona anlatıcaklarım birikmiş. neyse o gün ona dedim ki sen sevgiline ayrı bana ayrı vakit ayırmayı beceremiceksen çık hayatımdan dedim. bunu öğrenene kadarda görüşmeyelim dedim. sonra ben üniversiteyi kazandım ve gittim 1 sene hiç görüşmedik. sonra beni aradı. o çok sevdiği sevgilisi onu dövmüş! kıskançlıktan bunu da yapmıştı ve ayrılmışlardı. ayrılınca tabi beni aradı bana döndü. bende o an ona kıyamadım ve kabul ettim zor durumda olduğu için. ama sonra bende ne kadar doğru ne kadar yanlış olsa da aynı şeyi anlaması için ona yaşattım. sevgilimle birlikte onunla buluştum ona vakit ayırmadım hep bahaneler uydurdum. oda kırıldı üzüldü. birgün ablasına ağlamış beetlee böyle böyle yapıyor diye. ablası konuşmaya geldi benle neden böyle yapıyorsun bak arkadaşını kaybetceksin diye. bende aynısını oda zamanında bana yapmıştı şimdi nasıl bişey olduğunu anlamıştır umarım dedim. bunu intikam için değil nasıl bişey olduğunu anlaması ve bir daha başkalarına yapmaması için yaptım. şuan görüşüyoruz yine ama eskisi gibi değil. benim bugüne kadar öğrendiğim şey şu sana da tavsiyem. eğer sende benim gibi arkadaşın için herşeyi yapabilecek biriysen ki öyle gibisin anlattığın kadarıyla karşındaki öyle değilse fazla değer verme.çünkü üzülen sen olursun. herkese hakkettiği değeri ver. ben bu olaylardan sonra arkadaşlarımı ona göre seçtim hep sınıflandırdım hepsini. bana iyi bir ders oldu. şuan tek dostum var onun için herşeyi yaparım. ama diğer arkadaşlarıma yapabileceklerim sınırlıdır. umarım sende hakkettiğin gibi senin gibi bir arkadaş bulursun. ilişkilerde olduğu gibi arkadaşlıkta da tek taraflı yürümüyor.

Evet , çok benziyor gerçekten .... Çok iyi yapmışsın. Aslında her şey eskisi gibi olmuş gözükse de, bir kere güven gitti mi, bir kere kaybettin mi birini, "bir daha kaybetsem koymaz" diyorsun. Pek takmıyorsun bu bir gerçek. Mesela demisin ya şuan tek dostum diye, benim öyle biri yok biliyor musun ? Diyemiyorum kimse için artık, çünkü kim için böyle dediysem, kim için canım gibi seviyorum dediysem hep darbe yedim çok geçmeden. O yüzden birini çok sevmekten korkup geri çekiyorum kendimi. Uzun ve içten yorumun beni mutlu etti, çok teşekkür ederim sana :)

aşkın dostun yerı ayrıdır,sevgılınden ayrıldıgında da dostunun omuzunu arar insan :KK50:
o nedenle sevgılı yada koca bulunca kaybolanlara cok kızıyorum,bı yaştan sonra artık insanın yenı arkadaş edınesı bıle gelmıyor,çünkü nasılsa sevgılı yada koca bulunca arayp sormayacak :KK53:
senın gibi bı arkadaş kaldımı ki,kaybetmemesi gerekırdı senı haketmıyor bile

yazdıkların tanıdık geldi çevremden dolayı
şunu anladım biraz sevgi faruk yüzünden seninle mesafe koymuş arasına
yani belki o da hep sana ulaşmak istedi ama faruk bunu çok kez engellemiş olabilir ki görüşmelerinizde bile rahatsız ediyorsa bunu da yapar.
büyüklük sende kalsın ve konuş arkadaşınla şu an desteğe ihtiyacı var

cok sükür okudum hepsini,sonuca gelirsen senin sevgiye verdigin degeri sevgi sana vermemis sen elinden geleni yapmissin,
bosver dahada dusme ardina sen boyle pesine dustukce iyice egosu tavan yapar onun bosveeer sana arkidesmi yok:KK16::KK16:

cok sükür okudum hepsini,sonuca gelirsen senin sevgiye verdigin degeri sevgi sana vermemis sen elinden geleni yapmissin,
bosver dahada dusme ardina sen boyle pesine dustukce iyice egosu tavan yapar onun bosveeer sana arkidesmi yok:KK16::KK16:

hay tiwi alemsin kız,arkideş varsa banada söle:KK16:

gerçekten dostluğunu kıskandım.. o kadar ınce duşunuyorsun kı karşındakıne çook değer vermışsın.. erkek arkadaşını sana tercıh etmesını bırak ıkınızın arasında kalması bıle senın ona verdığın değerın karşısında çok ucuz bı durum. senın hıç değerını bılememış ve dedğın gıbı kin beslemış resmen sakın karşısına çıkma ve bence gelrse de dostluğunu verme onun gıbılere. sana aynısını yıne yapar emın ol. kendıne kendın gıbı ıyı nıyetlı arkadaşlar seçmelısın..

ndd haklı.Hayretler içinde okuyorum yazılarını,bu nasıl bir yürektir,böyle büyük,nöyle temiz ? Seni tanımayı çok isterdim;hele bu yazıdan sonra''neden benim böyle bir arkadaşım hiç olmadı''diye sordum kendime.:KK5:Bu kadar ağır olmasa da benzer şeyleri ben de yaşadım.Ağır şeyler,hoş görmeye çalıştım ama baktım,artarak devam ediyor yanlışlar,bütün irtibatımı kestim.:KK19:Pişman mıyım,hayır.Çünkü ben elimden geleni yaptım.

Bir kez daha hayran kaldım yüreğinin büyüklüğüne.:KK9::KK9::KK9:

Cansın. Teşekkür ederim. Ben gerçekten abartmıyorum. Atladığım çok yer var benim. Yemin ediyorum. Ya ben bir kere ,Sevginin en son doğum gününde...
Bir yere gidip 1 saat kahve içtik. Sevgi, faruk , ben. Oradan oranın ,süslü peçetesini alıp üstüne ismimizi, tarihi atıp kalpler çizip mantar panoma astım !
Hani gerçekten seviyordum ya ben dostumu.
İnsanlar , gerçek hayatımdakiler, benim bu salaklığım altında saflık demicem benimki salaklık boyutuna erişti niyetlerim çünkü.
İnsanlar hep sinsilik, iki yüzlülük arıyor. İnanmıyorlar. Çoğu zaman , Leonela hep koşar gelir ya... Biliyorlar.
İnsanlara yardım etmek için doğduğumu düşünüyorum.
Bir kere biri bana dedi, yüzüne bakınca, konuşmalarına çok akıllı olduğun belli. Ama nasıl bu kadar salaksın? Rol mü yapıyorsun ? Saf biri sansınlar seni diye mi? Dedi.
Ben de güldüm. "Akıllı biri olabilirim. Gözün körken, sevdiğin birinin yanlışlarını görmemek kolay. Ama gözün her şeyi göre göre sevdiğin birinin hatasını görmezden gelebilir misin?"
Gerçek sevgi budur. Ama işte karşı taraf sevgiyi bilmiyorsa , gerçekteeeeeeeeen hiçbir işe yaramıyor. Bir süreden sonra sinir küpüne döndüm.
Benimde hiç benim gibi bir arkadaşım olmadı. Belki senin olmamasının sebebi de, benim gibi yüreğe sahip olmandır, çok teşekkür ederim :) :KK16:

ince düşünceli insanların kaderi hep kırılmaktır ne yazık ki... :KK50:

Aynen... Odun olmak lazım. Ben bunu anladım............. :KK14:

Evet ... Bekliyorum geleceği günü zaten canım. Böyle bir durumda, benden başka hiçbir arkadaşı yok onu gerçekten toparlayacak biliyorum bunu.
O aslında çok saf , temiz kalpli bir kızdır.
Ya biz sürekli hep aynı anda aynı şeyleri söylerdik gülerdik filan.
Hatta bir kere , dedik ki "acaba senin yükselen burcun ne sevgi?" dedim.
Aynı andaaa... Oğlaaaaaaaaaaaak dedik. Ve gerçekten oğlak çıktı.
Sonra, hadi dedim bir hayal kuralım. Koltuklar olsun, yerler, duvarlar.
Duvarların ne renk olduğunu düşünelim ve 1,2,3 dedik mi söylüyoruz filan dedik.
1,2,3 yeşilllll ... Dedik yani. Düşün hayalimizdeki bir çok şey benzerdi :)
Çok uyuşurduk.
Ama onu bekleyeceğim. Ve bir kere daha görürsem eğer, ALLAHın işaretini alacağım.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten böyle hissediyorum. Sevdiğim herkesi çok seviyorum. İnceyim ama aynı zamanda çok kırılgan. Karşıma da hep kırıcılar çıktı. Şans.

Evet, arkadaş çevresi çok kötü... Bir tek ben vardım. Gerçekten.
Ama beni de eledi işte.
Evet , Sevgi işte o da çok duygusaldır. Faruk un da, Sevginin de ilk cinselliğiydi. Uzun sene olunca öyle bir şey yaptılar.
Kızmıyorum aslında. Seviyordu. Ama arkadaş çevresindekiler, yenilir yutulur değil....
Yok , nişan atıldıktan sonra kendini kaybedip bu anlamda bir şey yaşayacak biri değil...

O kadar emin olmayın ince düşünüyorsunuz ama neler var birada saftır demiştniz sanırım. Bir siz varmışsınız sizide kaybetmiş siz belli ince düşünceli ve duygusalsınız sahiplenebiliyorsunuz sevdiğiniz insanı.

Bizim lisede Pınar vardı okul pisti biz hep dört kişi takılırdık yediğimiz içtiğimiz bir okulda düzgün kız erkek yoktu. Pınar babası ölünce hep biz yanındaydık bir gün Hülya ile sıkı fıkı oldular Hülya ise tüm okulla hatta İstanbulla neredeyse birlikte olan bir kadın biz uyardık yüz göz olma bu devam tabi bizi tersledi. Hülya ve arkadaşları ile gezmeye başladı tabi yoldanda çıkmaya. Lise sona geçtik ben buna saf gibi destek oluyorum anneside gariban zaten eşinin ölümü ileo çökmüş bana bazen geç geliyor "staj yoğunmu bu kadar canı çıkıyor kızımın senle gelsin tek gelince korkuyorum" diyordu hala ben buna artık bırak bak eskisi gibi olalım dedim annende kötü zaten bana dediği "Çok kıskandıysan benimkilerden birini ayarlıyayım" o günden sonra konuşmadım. Peki ne oldu lise son ikinci dönemi bitimine az kala bunun dalga geçip birlikte olmadığı erkek evi arayıp kızın yaptıklarını tektek sayıyor kadın kalp krizi geçiriyor çok şükür atlatıyor ve amcası direk okuldan alıp evlendiriyor. Böyle bir anım var döküldüm bende işte :KK43:

Belli ki Faruk senin gönderdiğin mesajı Sevgi'ye çok farklı olarak söyledi

Zaten aşırı kıskanç erkekten her zaman korkmak gerek. Ben her zaman şunu derim; kimbilir belki kendisi başkalarına nasıl gözle bakıyor da eşini/sevdiğini bu derece kıskanıp kısıtlıyor... Herkesi kendisi gibi sanıyor...

yazını gördüğüm ilk an ayy okuyamayacağım dedim ama sonra vazgeçip okumaya başladığımda senin gerçek dostluğunu görünce hiç bitmesin istedim:KK14:ahh canım ya bunca sene düşünmüşsün halada öyle.Senin gibi dost kaldımı?Sevgi neden yaptı bunları bir erkek içinmi,hadi tamam onun için bunca sene neden arayıp sormadı,hiçmi piman olmadı senden koptuğuna ne biliyim...Bunun gibi daha birçok soru...Hepsinin cevabı sevgide,bence bir kez olsun konuşmalısın,derler ya büyüklük sende kalsın,bu seferlikte öyle olsun

Canım, çok teşekkür ederim güzel sözlerin için. İşte mesela sen böyle diyorsun, iyi bir dost olduğumu düşünüyorsun. Siz yazılarımdan bile anlıyorsunuz da,Sevgi beni hiç mi düşünmüyor ? Hiç mi üzülmedi beni kaybederken ? İşte bunu ben de hep sordum.
Evet hepsinin cevabı Sevgi de .... Umarım bir gün bu cevabı öğrenirim. 2 yıldır o günü bekledim. Ve o günün yaklaştığını hissediyorum.
Büyüklük hep bizim gibilerde kalır canım :)

çok arkadaşlıklar başlıyor bıtıyor,farklı farklı arkadaşlar gırıcek çıkıcak hayatına...malesef sonsuza kadar suren dostluklar cok az,bu ınsanda dostun değilmiş demekkkı
zaten dostunsa bısekılde tekrar konusursunuz,ama sana tavsıyem cok takma kafana..evet ınsan cok uzuluyor çok kafasına takıyor,bunu hepimiz yapıyoruz ama kendımızı yıprattıgımıza degmıyor aslında...sonra bı bakıyorsun zor gununde yanında aılenden başka kımse yok:KK53:

Hatta bazen ailen bile yok ... Çok haklısın. Dediğin gibi, dostumsa zaten bir gün yeniden gelir. Bu sözün çok hoşuma gitti , unutmayacağım bu sözünü, teşekkür ederim.:)

cnm kesinlikle sil at o arkadaşını kafanda emin ol yarın öbür gün aynısını gene yapar..gelse bile barışma..
en azından ben böyle yapardım

Bana öyle şeyler söylemeli ki, gururumu tekrar incitmemeli.... Bugün neden gitmedim yanına sanki? Gururumdan çok, üzgün olduğunu bildiğim için gitmedim.
Çünkü biliyordum ki, gözlerine baktığım an ağlardım. Üzgün olduğunu bildiğim için ve ona bu kdar güvendiğim halde beni neden böylesine vefasızca sildiği için.

aşkın dostun yerı ayrıdır,sevgılınden ayrıldıgında da dostunun omuzunu arar insan :KK50:
o nedenle sevgılı yada koca bulunca kaybolanlara cok kızıyorum,bı yaştan sonra artık insanın yenı arkadaş edınesı bıle gelmıyor,çünkü nasılsa sevgılı yada koca bulunca arayp sormayacak :KK53:
senın gibi bı arkadaş kaldımı ki,kaybetmemesi gerekırdı senı haketmıyor bile

Teşekkür ederim. Doğru diyorsun. Valla şuan yalnızlık koymuyor bazen. Arkadaş edinesim yok. Darbe yiyoruz zaten. Boşuna üzüntüden başka bir kaynak değil, artık dostluk.

yazdıkların tanıdık geldi çevremden dolayı
şunu anladım biraz sevgi faruk yüzünden seninle mesafe koymuş arasına
yani belki o da hep sana ulaşmak istedi ama faruk bunu çok kez engellemiş olabilir ki görüşmelerinizde bile rahatsız ediyorsa bunu da yapar.
büyüklük sende kalsın ve konuş arkadaşınla şu an desteğe ihtiyacı var

Evini mi arasam dedim ? Ya da ikinci kez karşılaşmayı mı beklesem ALLAH tarafından ?

:) Sağol tweety'immm :) Süpersin. Elimden geleni yaptım. Ama şu iğrenç içim rahat etmedi hala.

gerçekten dostluğunu kıskandım.. o kadar ınce duşunuyorsun kı karşındakıne çook değer vermışsın.. erkek arkadaşını sana tercıh etmesını bırak ıkınızın arasında kalması bıle senın ona verdığın değerın karşısında çok ucuz bı durum. senın hıç değerını bılememış ve dedğın gıbı kin beslemış resmen sakın karşısına çıkma ve bence gelrse de dostluğunu verme onun gıbılere. sana aynısını yıne yapar emın ol. kendıne kendın gıbı ıyı nıyetlı arkadaşlar seçmelısın..

Ah canım. İyi niyetli insanlara öyleleri gelmiyor. Aslında Sevgi çok iyi niyetlidir işte bu yüzden Faruk un maşası gibi oldu hep !
Umarım bir gün kıskandığın dostluğa sahip olursun canım. Çok teşekkür ederim....

Evet , çok benziyor gerçekten .... Çok iyi yapmışsın. Aslında her şey eskisi gibi olmuş gözükse de, bir kere güven gitti mi, bir kere kaybettin mi birini, "bir daha kaybetsem koymaz" diyorsun. Pek takmıyorsun bu bir gerçek. Mesela demisin ya şuan tek dostum diye, benim öyle biri yok biliyor musun ? Diyemiyorum kimse için artık, çünkü kim için böyle dediysem, kim için canım gibi seviyorum dediysem hep darbe yedim çok geçmeden. O yüzden birini çok sevmekten korkup geri çekiyorum kendimi. Uzun ve içten yorumun beni mutlu etti, çok teşekkür ederim sana :)

Birisi için canım gibi seviyorum demeden önce 2 kere hatta 3 kere düşünmek lazım maalesef, yoksa böyle değerin bilinmeyebiliyor :KK50: Şimdi kırıldığın için çok fazla kendini arkadaşlıklardan çekiyorsun ama ben de çok kırılmıştım üzülmüştüm..Sonra başka insanları tanımaya çalıştım.Gerçekten öyle insanlar var ki sen bir adım atıyorsun on adımla sana geliyor.Böyle güzel insanları tanımaya başladım.Şu anda öyle güzel arkadaşlarım oldu ki çok seviyorum onları gerçekten:KK16:..Ve öbürleri sayesinde de beni üzene de hiç canım acımadan sırtımı dönmeyi öğrendim.
Başka birilerini tanımaya çalış bence,mesela senin gibi güzel kalbi olan birisini tanısam ben de koşa koşa arkadaş olmak isterdim :KK1: Sana senin verdiğin değeri hatta fazlasını verecek insanlar da vardır olmalı, bana varsa sana da vardır ki sen çoktan hakediyorsun bence :KK34:

Teşekkür ederim. Doğru diyorsun. Valla şuan yalnızlık koymuyor bazen. Arkadaş edinesim yok. Darbe yiyoruz zaten. Boşuna üzüntüden başka bir kaynak değil, artık dostluk.

Evini mi arasam dedim ? Ya da ikinci kez karşılaşmayı mı beklesem ALLAH tarafından ?

:) Sağol tweety'immm :) Süpersin. Elimden geleni yaptım. Ama şu iğrenç içim rahat etmedi hala.

Ah canım. İyi niyetli insanlara öyleleri gelmiyor. Aslında Sevgi çok iyi niyetlidir işte bu yüzden Faruk un maşası gibi oldu hep !
Umarım bir gün kıskandığın dostluğa sahip olursun canım. Çok teşekkür ederim....

bende genelde iyi niyetli yaklaşırım
bi düşünüyorum da evi arayabilirsin belki şu an onunda aklındasın fakat sana yaptıklarından dolayı aramıyor olabilir seni :44:

"çok muhabbet tez ayrılık doğurur." derler ya, öyle olmuş senin de sevgiyle arkadaşlığın. çok iç içe geçmişsiniz, o sende sen onlarda hatta sevgilisini bile ağırlamışsınız. ben yaşlanıyorum sanırım :KK53: ters geldi bana. kaldı ki defalarca ulaşmaya çalışmışsın. çok fazla iyi niyetli düşünüyorsun sana ulaşmak isteyen her koşulda ulaşırdı.telefon olmazsa olmasın evini biliyor. erkek arkadaşı engellese bile gizliden arar derdi böyle böyle... gerçek dostluklar birini bulunca bitmez. sana ihtiyacı varsa...varsa da o ihtiyacı başka birini bulana kadar olur. güzel insanlarla karşılaşman dileğiyle, çünkü kalbin çok temiz.

Son düzenleme:
Birisi için canım gibi seviyorum demeden önce 2 kere hatta 3 kere düşünmek lazım maalesef, yoksa böyle değerin bilinmeyebiliyor :KK50: Şimdi kırıldığın için çok fazla kendini arkadaşlıklardan çekiyorsun ama ben de çok kırılmıştım üzülmüştüm..Sonra başka insanları tanımaya çalıştım.Gerçekten öyle insanlar var ki sen bir adım atıyorsun on adımla sana geliyor.Böyle güzel insanları tanımaya başladım.Şu anda öyle güzel arkadaşlarım oldu ki çok seviyorum onları gerçekten:KK16:..Ve öbürleri sayesinde de beni üzene de hiç canım acımadan sırtımı dönmeyi öğrendim.
Başka birilerini tanımaya çalış bence,mesela senin gibi güzel kalbi olan birisini tanısam ben de koşa koşa arkadaş olmak isterdim :KK1: Sana senin verdiğin değeri hatta fazlasını verecek insanlar da vardır olmalı, bana varsa sana da vardır ki sen çoktan hakediyorsun bence :KK34:

:) Teşekkür ederim çooooook. Gerçekten yüreğine sağlık... Yok zaten çevrem çok geniştir benim. Ama Sevgi gibi, her şeyimizin uyuştuğu, gözlerimizle anlaştığımız bir arkadaşlığım kimseyle olmadı. Yeni arkadaşlıklara hep açığımdır. Ama şu bir gerçek, değer vrmeyince daha çok değer görüyor insan. :)

Belli ki Faruk senin gönderdiğin mesajı Sevgi'ye çok farklı olarak söyledi

Zaten aşırı kıskanç erkekten her zaman korkmak gerek. Ben her zaman şunu derim; kimbilir belki kendisi başkalarına nasıl gözle bakıyor da eşini/sevdiğini bu derece kıskanıp kısıtlıyor... Herkesi kendisi gibi sanıyor...

Aynen, Süper bir noktaya değindin...:KK9: Gerçekten bravo !
Faruk ta , Sevginin face şifresi vardı. Sürekli girer bakar. Acaba oraya attığım mesajları sildi mi ki hep ?
Hep düşündüm. Mesajı yanlış aktarmasa bile, "niye bana atıyor ki şeklinde doldurmuş olabilir?"
Halbuki Faruk ta sürekli bana mesaj atabiliyordu. Ben o samimiyete güvenip attım, Faruk a kötü bir şey demedim.
Evet, zaten o çocukta hazmedemediğim bir bencillik var. Ve ben bencil insanları hiç sevmiyorum ......

X