Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Adet tarihiniz 9 gün mü geçti ? Yumurtlamadan 7 gün sonrasıysa eğer ben henüz çıkmaz diye düşünüyorum ama beklenen adet tarihiniz 9 gün geçtiyse varsa mutlaka çıkacaktır
Geç yumurtlama oldu büyük ihyltimal çünkü ocaktaki adetim 20. Gün gelmişti pcos var normalde 33 günde gelir hep bunayda 17 Ocak tan 33 sonra düşünerek 20 sinde olmaliydim olmadı bide yumurtlama 22 Şubat'ta oldu adette gelecek olabilir geç yumurtlama geç adet gelir diye biliyorum pufff test yapcam ama görmekten korkuyorum galiba

Canım bende pcos yok ama sağ yumurtalığımda 3 tane kistim var benim de döngülerim aşırı düzensiz bazen 29 gün bazen 35 bazen 38 gün sürüyor çoğu zaman geç yumurtluyorum sendeki yumurtlama 22 Şubat olduysa demek ki geç yumurtladın bence birazcık daha bekle su an testte çıkmaz diye düşünüyorum daha 1 hafta olmuş . Ben de evde yaptığım idrar testlerinde negatif gördüm hep pek tavsiye etmiyorum o an çok üzülmüştüm

Canımm bence batın gelmesini bekle biliyorsun benim de testlerim negatifti ta ki bat gününe kadar
Kuzum baya adet belirtilerim var benim yaaa sanirim adet olucam belim agrisi.kasik batmasi sol tarafta ,gögüslerim cok hassas son 2 gündür yatirmiyo bile beni yürürken belim kopuyo pek ümidim yok bakalim

Ben de öyle biliyordum bat günümde silik çizgiyi gördüm kan testiyle öğrendim hamile olduğumu
ahhh canım benimmm nasıl mutlu oldum bak :)) allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin lütfen ne yaptın bizede anlat birde ne hissettinde anladın hemen anlattt

Kuzum baya adet belirtilerim var benim yaaa sanirim adet olucam belim agrisi.kasik batmasi sol tarafta ,gögüslerim cok hassas son 2 gündür yatirmiyo bile beni yürürken belim kopuyo pek ümidim yok bakalim
Kırmızıları görmeden umudunu kesme benim de ağrılarım vardı sanki adetim gelecekmiş gibi kısa süreli gidip gelen cinsten koştur koştur wcye gidiyodum bakıyordum hiçbişey yok , bekleyelim bakalım insallah vardır sende de .

ahhh canım benimmm nasıl mutlu oldum bak :)) allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin lütfen ne yaptın bizede anlat birde ne hissettinde anladın hemen anlattt
Çok teşekkür ederim darısı sana da olsun inşallah bekleyen herkese nasip olsun Ben zaten lekelenme yaşamıştım adetim gelecek sanmıştım ama 3 gün sürdü durdu sizinle de paylaşmıştım beni en çok şüphelendiren şey o olmuştu. Kan testinde 2.8 çıkmıştı geçen hafta ama batımdan birkaç gün önce vermiştim ben tahlili . Batı beklemem gerektiğini söylediler ben de bekledim o süre içinde kaset test yaptım negatifti , bat günümde silik çizgiyi gördüm emin olamadım eşime gösterdim o da hemen gördü , o gün de kanda beta hcg sonucum geldi tekrar o şekilde öğrendim ocaktan beri deniyorduk biz , sağ yumurtalığımda 3 küçük kistim vardı açıkçası bu kadar erken hamile kalabileceğimi hiç düşünmüyordum bana da süpriz oldu bu süre zarfında sadece tek bir ilaç kullandım vitamin ve folik asit desteği gerçekten çok memnun kaldım, ben çok zayıf bünyeli biriyim çok çabuk yorulurum çok uyurum çok üşürüm o beni toparladı sanırım hamile kalmamda da etkisi oldu

beni hatıladın mı ben sana sen hamilesin demiştim zaten sen yok adet oldum dedin :) darısı başımıza inşallah allah bizede nasip etsin inşallahhh

Bende ayni durumdaykm daha kan testi yapmadkm ama 3 gebelik testimde pozitif cikti ve dun biraz kanamam oldu bu gun lekelenme olarak devam etti
Ben bu gün doktora gitim özele sırf kazıklar yeminle bir sürü tahlil yaptı bir sorun yok dedi kanama pembeydi benim birşey olmaz dedi canım kırmızı olursa ilaç yazarım dedi inşallah senin birşey olmaz bende hiç kan falan vermedim kalp atışını duyduk bu gün 6 hafta 1 gün dedi inşallah seninde bi sorun olmaz

Benim kusmam yok canım içim bulanıyor bu gidişle bende öyle olcam bu sabah sağlık ocağında kan verdim olücektim gözüm görmüyordu okadar kötü oldum ki kanamam durdu doktor dedi birşey yok ama bende çok mutsuzum ya sanki bütün hayatım bitmiş inşallah bebiş neşe kaynağı olur bana

Bir şey sormak istiyorum lekelenme dediğiniz ne şekildeydi acaba?

Bir şey sormak istiyorum lekelenme dediğiniz ne şekildeydi acaba?
Benim 3 gün sürdü ilk gün sütlü kahveden bir tık koyu akışkan olmayan bir lekelenmeydi ikinci gün birazcık daha koyusu pas rengi gibi üçüncü gün açık bir kahverengiye dönüştü tekrar ve bitti. Daha çok peçeteye gelen ama ikinci gün biraz günlük pede gelen bir lekeydi yoğun miktarda değildi adet gibi

Bende şu an böyle bir durum yaşıyorum sanırım dün akşam peçeteye geldi kahverengi idrarda bişey olmadı sabah tekrar oldu idrar temiz ped taktım regli olucam diye koyu kahve geldi kan gibi değil ama bugün test yaptım negatif hala kana dönüşmedi ilk defa böyle bir durum yaşıyorum

Benim de öyle olmuştu ağrım sancım yoktu ama leke gelip duruyordu ondan sonra 1 hafta boyunca testlerim negatifti batımdan 1 hafta önce yaşamıştım bunu bat günümde pozitif oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…