Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar merhaba, 3 ay önce sağlıksız gebelik nedeniyle kürtaj oldum. Bu ay çok fazla belirti hissediyorum ama 10 gün önceden başladı bu belirtiler ağrılar kramplar, adetime 5 gün kala kanda 1.20 çıktı. Geç döllenme olmuş olabilir mi sizce testi erken mi yaptırmışım? Başına böyle birşey gelen var mı?

1- Şubatın İlk Haftası
2-29 Yaşındayım
3- Ocean Polysitol + Femara
4-Yok
5- 1,5 senedir bebek istiyorum
6-Pco var malesef

Ben hep senin açtığın topikteyim :) ayrıca seninle de aynı ilaçları kullanıyoruz Rabbim bu listede ki ve bekleyen herkesin kucağını doldurur inşallaaahhh

Evet canım tuhaf ben de şaşırdım degenlediremedim ama ilk yaptigimda öyle t çizgisi köyü değildi saat geçtikçe boyası akıp koyu oldu sabah yapicam belli olur zaten canım
Üstüne görme olmuş olabilir mi gebelik testi yaptınız mı Regl döneminde bu kadar koyu nasıl çıkar:)

1- Şubatın İlk Haftası
2-29 Yaşındayım
3- Ocean Polysitol + Femara
4-Yok
5- 1,5 senedir bebek istiyorum
6-Pco var malesef
Canım ekledim senide hoşgeldin. 1,5 sene epey olmuş? tahlillerin falan nasıl? Birde femaradan sonra iğne kulandın mı? ve değerlendirebildin mi günlerini?

Canım ekledim senide hoşgeldin. 1,5 sene epey olmuş? tahlillerin falan nasıl? Birde femaradan sonra iğne kulandın mı? ve değerlendirebildin mi günlerini?
Hoşbuldum :)) 1,5 senedir korunmuyoruz ama ben sürekli doktor değiştirdiğim için çözüm bulamadık sanırım araya pandemi falan da girdi derken şimdi üç aydır düzenli gittiğim bir doktor var. Femarı il kullandım yumurtam 29 mm oldu ve iğnesiz kendi çatladı çok büyüdüğü için ve kendi kendime adet oldum. Bi açıdan iyi bi açıdan kötü tabi :))) Kötü tarafı gebelik olmadı iyi tarafı da iğnesiz kendi çatladı ve kendi kendime adet oldum. Şimdi ikinci kez kullandım femarayı yine çok büyüdü malesef 27 mm oldu bu sefer umudum yok gebelik olmayacak sanırım ama nasip tabi çünkü 29 mm de çok umutlanmıştım bütün belirtiler vardı ama malum adet belirtileri ile aynı olunca gebeyim sandım.

Öyle işte durumum bundan ibaret. Herkes Femara ilacını övüyor ve bununla hamile kalan çok var inşallah bizde kalırız :))))

Canım senin nasıl durumun sende de PCO var ya senin tedavi nasıl bide bana ovülasyonu öneriyor musun ?
Biz eşimle bir ay boyunca gün aşırı birlikte olduk dedik ki nasip zaten ikimiz de çalıştığımız için biraz da öyle denk geldi yani

Bende ilk defa bu ay kullandım femara dün kontrolüm vardı 19 mm olmuş bir yumurtam var bugünde çatlatma iğnesi vuruldum canım bakalım bende ilk defa deniyorum ilaç ve iğne inşallah rabbim çok aratmadan verir ilk seferinde..
Ovulasyon baştan deniyordum ancak çatlama göremeyince bıraktım doktor sağlıklı bişey değil stres yapıyorsunuz ovulasyon kullanınca dedi. O yüzden şimdi kullanmıyorum.

Yaaa 19 mm çok güzel çok sağlıklı bir yumurta maşşşallah bence sen hamile kalabilirsin :))) inşalllah da ilk seferinde tutar.
Peki sen İstanbul'da mı yaşıyorsun hangi doktora gidiyorsun?

Yaaa 19 mm çok güzel çok sağlıklı bir yumurta maşşşallah bence sen hamile kalabilirsin :))) inşalllah da ilk seferinde tutar.
Peki sen İstanbul'da mı yaşıyorsun hangi doktora gidiyorsun?
yok canım balıkesirdeyim ben özel kliniğe gidiyorum hastanelere güvenemiyorum ne yazıkki menopoz bile dediler geç adet olunca..

yok canım balıkesirdeyim ben özel kliniğe gidiyorum hastanelere güvenemiyorum ne yazıkki menopoz bile dediler geç adet olunca..
Ay şaka gibi ya gerçekten
Benim de 4. doktorum inanır mısın bende özel bir kliniğe gidiyorum napayım diğerlerinden verim alamayınca böyle oldu biraz masraflı ama evladım için değer yani

Kizlar gosuslerimi ekleyince oluşan ağrı dışında pek bir sey yok hafifte uyku var. Daha bata 12 gün var test yapsam mı

Kizlar nolur bir bakin. Beta hcg yaptm. Orda 2. Cizgi var mi? Yanlis mi gruyrm?

Eklentiler

• 20210123_193832.jpg
    31,8 KB · Görüntüleme: 74
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…