Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar benimde prolaktinim yüksek çıkmıştı sadece. 33 dü ilaç kullandım ama 42 de çok yüksek kullanmanız lazım ilaç bence. Yumurtanın çatlamasına özellikle engel oluyor prolaktin. Onun ayarı yok zaten stres düşman prolaktine.bazen adet geçikmesi oluyor o sebeble.

Kızlar merhaba adetim 4 gün geçti çok sancılanıyorum ama olmuyorum üç gün önce test yaptım negatif çıktı sizce ne yapmalıyım bu kadar gecikir mi adet ilk kez böyle oldum

Kızlar, ovitrelle kullandıktan sonra adet kanaması yaşayanlar miktarı nasıldı sorması ayıp.... benimki şuan kırmızı ama çok az...affedersiniz bir ped daha dolmadı dünden...
canım ben 14.günü regl oldum. Normaldi hatta ikinci gün inanılmaz yoğundu yani hiç bu kadar olduğunu hatırlamıyorum. Bugün kaçıncı günü ki reglinin?

Sanırım artık yumurtanın çatladığını söyleyebiliriz değil mi arkadaşlar yukardaki ovulasyon testine göre

Kızlar bat 10 şubattı. Hala regl olmadım, test yaptım dün negatif çıktı.. şiddetli baş dönmem kasık batması ve ağızda metal tadı var.. acaba geç döllenme midir bekliyorum bakalım
Benim de 10 subatti, bende hala regl olmadım. Ama ben de bel ağrısından başka hiç irsey yok. Test yaptım iki kez negatif çıktı. Siz de var mı bi gelişme?

Iki kadin doguma gittim iki endoktrone gittim. 4 doktor da ilac vermedi. Makroplrolaktine de bakti son doktor ama yine de vermedi. Yan etkileri varmis ve icersem cok asiri dusermis. Bilemedim. Bende artk prolaktinim yokmus gibi davraniyorjm ve kafama takmiyorum :)

Demek ki herkesin düşüncesi farklı. Yan etkisi var ama bana hiç olmadı hatta iyi geldi sadece 2 tanecik vardı kücük kutu da. Çok düşmüyor onun dozu var ki. Öyle yapıyor olmasak zaten taktıkça yükselir. birde hamile kalmadan sütle uğraşıyoruz benim senede bir çıkmış sonuçlarımda hiç ilaç vermezlerdi bu sefer ilac verdi doktorum onun yüksek olması yüzünden geç adet olurdum hatta testim silik olsa pozitif çıkardı birde sonra gittim kanda değerim 0.200 çıkmıştı adet olmuştum üstüne.

1)yumurtlamayı hic takip etmemistim. Ama tahminime gore adetimden Sonraki 14.güne filan denk geldi
2) reglim düzenlidir ve 28 gün sürer
3)herhangi bir ovulasyon kiti kullanmadım.
4) goguslerimde aşırı hassasiyet, sağ kasık ağrısı, devamlı bir gaz sıkışması
5)beklenen adet gunumde bu yukarıda yazılan belirtiler olduğundan test yapmıştım. Gecikme olmadan test yapmış bulundum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…