Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar benim gebeliğim kimyasal gebelik olarak sonuçlandı Kanamam başladı değerim 11 e düşmüş ..geçen ay da böyle olmuştu artık korkmaya başladım :KK61: :KK61: :cry:
Hevesi kursağında kalıyor insanın ama sağlıklı olsun da biraz daha bekleyelim canım ne yapacağız elden birşey gelmiyor

Arkadaşlar akşam bana birşey oluyor gündüz herşey normal akşam kasık ağrısı gaz sancısı ilk defa bunu yaşıyorum bugün de ovulasyon günüm. Bilemedim ne yaşadığımı şimdide sağ kasıgım ağrıyor dün akşam sol kaşığım ağrırdı. Enfeksiyon filan yok onu belirteyim bunun başka nedeni olblr mi benim gibi olanlar lütfen yardımcı olur musunuz 🤔😇

Mrb kızlar benim bat20 Şubat ovülasyon testi kullandım perşembe günü pik yaptı dünde çatladı değerlendirdik. İnş olmuştur bakalım. İlk defa bu ay yumurtlama döneminde göğüslerimde ağrı oldu neden bilmiyorum. Adetten önce erken gebelik testi yapmayı düşünüyorum 6 gün öncesinde erken gebelik testinde çıkar mı?
Selam benimde bat 20 şubat 28 günde bir adet görüyorum ben bugün pik gördüm ama 31 den beri gün aşırı denedik ve benimde ilk defa bu ay göğüslere ağrı ve sıcak basması oldu ve yumurtlama akıntısı yok mevsimsel mi acaba çok şaşkınım 😳😳

Arkadaşlar akşam bana birşey oluyor gündüz herşey normal akşam kasık ağrısı gaz sancısı ilk defa bunu yaşıyorum bugün de ovulasyon günüm. Bilemedim ne yaşadığımı şimdide sağ kasıgım ağrıyor dün akşam sol kaşığım ağrırdı. Enfeksiyon filan yok onu belirteyim bunun başka nedeni olblr mi benim gibi olanlar lütfen yardımcı olur musunuz 🤔😇
Yumurtlama belirtilerine benziyor canım🙃🙃

• Uterin astarın yetersiz olması
  • Hormon seviyelerinin olması gerekenden daha az olması
  • Enfeksiyonlar (klamidya, frengi, toksoplazma vs.)
  • Luteal faz defekti
  • Myom
  • Rahim anormallikleri
  • Rahimde şekil bozuklukları
  • Tiroid ve benzeri sistemik hastalıklar
  • Rahim dışında fetüs implantasyonu
  • Fetüste kromozom anormallikleri

Genellikle kanama sona erdikten ve düşük gerçekleştikten 2 hafta sonra kadınlar yeniden yumurtlar ve doğru zamanda cinsel birliktelik ile beraber gebe kalınabilir. Ancak hekimler kimyasal gebelik yaşayan kadınlara 1 ila 2 ay beklemelerini önerir.

Yumurtlama belirtilerine benziyor canım🙃🙃
Gögüslerim de açıyor ilk defa bunları yumurtlama döneminde yaşıyorum belime ağrı vuruyor hafiften sankim. Kasığımda ağırlık hissediyorum baskı yapıyor birşey oraya bu biraz sürer geçer .psikolojik bile dicem artık. Bunlar genelde adetimde olurdu yok adet dicem de ona baya var. Bat 22 çok var yani.

Gebeliğin kaçıncı haftasında olunduğuna bağlı olarak HCG değerinin olması gerekenden daha yüksek olması sağlıklı bir gebelik olmadığı şüphesini doğurur. Kimyasal gebelikte döllenen yumurta annenin rahminde olması gereken yere yerleşmez. Dolayısıyla bir süre sonra düşük gerçekleşir. Halk arasında sessiz gebelik olarak adlandırılmasının nedeni bu olayın anne adayı tarafından çoğu zaman farkına varılmamasıdır. Erken gebelik testinde erken gorduk diye sevinmemek mi lazim simdi hcg hizli artiyormus buda beklendigi tarihten erken gorunuyor eger adet gununu beklesen farkinda olmadan adet seklinde atilacakti %70 KADINLAR kimyasal gebelik yasiyormus ama farkindan olmadan adet yoluyla atiliyormus

Al benden de o kadar. Ozellikle sol kasık agrisi yasiyorum 1 haftadir diyebilirim. Bat 10 subat. Yarin kan testi yaptircam. 3 gun once cikarmi bilemem ama tak etti canıma 😂

Selam benimde bat 20 şubat 28 günde bir adet görüyorum ben bugün pik gördüm ama 31 den beri gün aşırı denedik ve benimde ilk defa bu ay göğüslere ağrı ve sıcak basması oldu ve yumurtlama akıntısı yok mevsimsel mi acaba çok şaşkınım 😳😳
Bende aynı durumdayım demek ki tek değilim. Berilyumm Berilyumm bende şuan okuyunca şaşırdım mevsimsel mi yoksam genelleme aynı şeyi yaşayanlar olarak hayırlısı diyeceğim bunu da okuduktan sonra 😇

Al benden de o kadar. Ozellikle sol kasık agrisi yasiyorum 1 haftadir diyebilirim. Bat 10 subat. Yarin kan testi yaptircam. 3 gun once cikarmi bilemem ama tak etti canıma 😂
Gece gece kahkaha attım ya 😂walla bu kasık oynaması cidden tak ettiriyor yap bizleri de kurtar şu muallaktan dün gece soldaydı bu gece sağda deliriyorum bende bu canı isteyince de gidiyor aralıklı geliyor 😀tak etmek de haklısın. Lütfen yapınca bana da yazar mısın 😊

Kızlar merhaba ☺️
24 -25 Ocak ovülasyon testi pik
26 Ocak silikleşti
Adet döngüm son 3 aydır hep 28 gün
Bu ayın 4ünde doktora gittim genel bi tahlil için gebelik testi de yaptılar fakat değerim 0 çıktı ama hala adetim gelmedi acaba kan testi yanlış sonuç vermiş olabilir mi yada döngünün 18. Gün olması geç döllenme mi sayılıyor ondan dolayı kan değerinde çıkmamış olabilir mi?

Gece gece kahkaha attım ya 😂walla bu kasık oynaması cidden tak ettiriyor yap bizleri de kurtar şu muallaktan dün gece soldaydı bu gece sağda deliriyorum bende bu canı isteyince de gidiyor aralıklı geliyor 😀tak etmek de haklısın. Lütfen yapınca bana da yazar mısın 😊
Haha 😂 Sabah namazına mütakip soluğu acilde alıyorum 😂 hepinizi aydınlaticam. Insallah umut kiran sonuclarla dönmem canım😂

Haydarpaşa numune araştırmadan aldım, benim test sonuçlarım aynı gün içinde çıkar mı ki acaba. Sperm testini çok mu ileri tarihe atıyorlar
Benim kan sonucum ertesi gün çıkmıştı,eşim başka hastanede aldı sadece kanuni sultan dan 2,5 ayda sıra geldi ikinci kez test için sıra aldık oda 1,5 ay var

Kizlar vajina bölgesinde olan batma ve bel ağrısı yumurtlama belirtisi mi oluyor??Yahu sanki ilk gebeliğim olacak.Sanki bunlar yumurtlamada olmuyordu ..Gebelik oluşuyor olsa ilk ne zaman belirti başlar ?

X