Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende gaz var gibi hep sıkışıkhissediyorum kasıklarimda. Gögus ucu acısıda ilk kez oldu bende. Oyle bi adet belirtimde olmamisti hicbizaman .bu kadar sey adet belirtisi olmayiversin insallaj ya 😂
Ya varsa bile üşüttün mesela çok akıntın oldu sonra gazın oldu üstüne o arada gebelil bekliyorsun soranlara olan her şeyi söylüyorsun o da gebelik belirtisine giriyor bazılarında hiç olmuyor bazılarında bir kaçı bazılarında hepsi 🤷🏻‍♀️ ben şimdlik kendimde olanları söylüyorum eğer gebelil varsa hangisi gebelikten dolayı bilmiyorum 😂

Ya varsa bile üşüttün mesela çok akıntın oldu sonra gazın oldu üstüne o arada gebelil bekliyorsun soranlara olan her şeyi söylüyorsun o da gebelik belirtisine giriyor bazılarında hiç olmuyor bazılarında bir kaçı bazılarında hepsi 🤷🏻‍♀️ ben şimdlik kendimde olanları söylüyorum eğer gebelil varsa hangisi gebelikten dolayı bilmiyorum 😂
Bu kadar şey toplandi hamilelik bekledigmiz ay bizi buldu. E negatif cikarsa sansimiza tukureyim 😂😂

newmoon10 newmoon10
1.yumurtlamayi takvimim uygulamasından takip ettim uygulamaya gore 14 gun sonrasıydi yumurtlama günü.
2.âdetlerim 7 gun sürer.
3.yumurtlamayi takvimim uygulamasindan takip ettim bu ay arti med ovulasyon kullandim 1 kez .
4.herhangi belirgin bi belirti olmadı adetimin gecikmesi en büyük belirti geneldd 1,2 gun one kayar adet günüm.1 hafta bekleim bâtın 7.günü idrar testi pozitif çıktı
5.catlamanin hangi gun oldugunu bilmiyo rum.beklenen adet 31 ocakti 6 şubatta idrar testinde öğrendim..
tebrikler canım tekrardan, benimde bat 30 ocaktı, 7 gün geçti. acaba ben de test yapsam cıkar mı heyecan yapıyorum ya :KK36: yoksa beklesem mi daha bilemiyorum..

Şaşırtıcı ama geç döllenme olduğu için olabilir. Bur kaç gün sonra idrar testini tekrarla istersen canım benim. Sonrasında çok beklemeden doktora gitmelisin bence
Test yok evde olsa yapicam ama yarin esimi nobetci eczane icin gondermeyi dusunuyorum 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Mrb kızlar benim bat20 Şubat ovülasyon testi kullandım perşembe günü pik yaptı dünde çatladı değerlendirdik. İnş olmuştur bakalım. İlk defa bu ay yumurtlama döneminde göğüslerimde ağrı oldu neden bilmiyorum. Adetten önce erken gebelik testi yapmayı düşünüyorum 6 gün öncesinde erken gebelik testinde çıkar mı?

Kuzu yarın 7 şubat adet günüm 24 de yumurtlama oldu 25 de çatlama oldu değerlendirdim baya sonra 2 gün önce kahve leke geldi tırnak üstü kadar daha sonra hafif pembe leke bi kerelik dünde sabah 2 damla pembe leke gördüm 2 gündür belimde bi ağrı yürürken batiyo yatınca geciyo kuzu
Ayyy bunlar yerleşme kanaması olabilirmiii canım test yapsanmıı ben çok heyecanlandım :rolleyes:

Bu kadar şey toplandi hamilelik bekledigmiz ay bizi buldu. E negatif cikarsa sansimiza tukureyim 😂😂
Her ay adete yakın bel ağrısı yaşarım 2 3 gün kala ama yumurtlmadan sonra hemen başlado birde aklıma takılan şey göğüs ağrısı oldu bunlardan dolayı şüpheleniyorum yoksa her ay arasan belirti mutlaka bulursub yeterki bebek iste 😁

Takip Et
•••
[IMG alt="serapbebekistiyo"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/m/457/457756.jpg?1364917809[/IMG]

serapbebekistiyo

Popüler Üye​

Kayıtlı Üye
Merhaba bayanlar, kendi yaşadığım bir şeyi buraya yazmak istiyorum, belki birilerine faydalı olurum...
Adetimi bir hafta geçtikten sonraya kadar evde neredeyse her gün test yaptım ama hep negatifti. En sonunda doktora gittim, ultrasoda bişey göremedi ve kan verdim. Ancak kan sonucum Bhcg=0,23'tü yani negatif. Doktor stresten veya mevsim dönüşünden kaynaklanabileceğini söyleyerek tarlusal adlı adet söktürücüyü verdi. Ben gene de emin olamadım ve kendiliğinden adet olurum nasılsa diye ilacı kullanmadım.
Kan verdiğimin üzerinden 13 gün daha geçmişti ama ne adet olmuştum ne de evde yaptığım testler pozitif çıkıştı. Acaba başka bir rahatsızlığım olabilir mi diye bile telaşlanmaya başlamıştım. Sat'ımın üzerinden 58, bat'ımın üzerinden ise 20 gün geçtiği gün tekrar evde test yaptım ve negatifi görünce artık başka türlü adet olamıcam diye tarlusalı kullanmaya başladım.
Gene de içim rahat değildi, acaba mı diye düşünmeden duramıyordum ve ertesi gün doktora gittim. Bu arada 2 gündür midem bulanmaya başlamıştı ama ben psikolojiktir diye üstünde durmadım, çünkü adetim geçtiğinden beri hamilelik belirtileri yaşadığımı sanıp test yapıyordum, tabi sonu hüsran :KK43:
Doktor, ilacın bitti mi dedi, hayır kendiliğinden adet görürüm diye hemen kullanmak istemedim, daha dün başladım ilaca dedim. Ultrasonla baktı, kist yok ama gebelik de yok ilacını kullanmaya devam et dedi. Ama midem bulanıyor ilacı içince dedim, önemli değil sen kullan, ilaç bittikten on gün sonra yine adet görmezsen gel dedi.
Eve dönüş yolunda kendi kendime ya hamileysem, ilaç bebeğe zararlı diye düşünüp içim içimi yiyordum. Doktor değilsin diyordu, testler negatif çıkıyordu ama ben içten içe "ya hamileysem" demekten geri duramıyordum. Son bir kararla yol üzerindeki devlet hatanesine uğrayıp kan verdim. O akşam ve ertesi sabah da ilacı kullanarak toplamda dört adet tarlusal hap içmiş oldum.
Ertesi gün öğleye doğru internetten kan sonucumu gördüğümde şok yaşadım resmen. Bhcg=17,6, sonuç pozitifti. Nasıl olabilir diye aklım almıyordu ama çok sevinmiştim. Tek endişem İlacın bebeğe zarar verip vermeyeceğiydi. Öğleden sonra devlet hastanesine gittim ve doktor değerimin düşük olduğunu, ancak geç döllenme olabileceğini söyledi. Sonucu alıp derhal ilk doktorun yanında aldım soluğu. Bana bu değerin çok düşük olduğunu, sağlıklı bi gebelik olmadığını söyledi. Nasıl yani sonuç pozitif, ilaçtan da 4 tane içmiş oldum deyince de, sen ilaca devam et onun gebeliğe zararı yok, muhtemelen kimyasal gebelik bu, düşük yapacaksın dedi. Ben ağzım açık bi iki laf daha ettim ve tamam ilaca ara ver o zaman cumartesi(3 gün sonra) tekrar kan testi yapalım, sağlıklı bi gebelik olması için değerin 100'ün üzerinde olması lazım, bu kimyasal gebelik zaten o zamana kadar adet görebilirsin, yani düşük yaparsın dedi.
Moralim yerlere indi tabi söylememe gerek yok. Aklımdaki tek düşünce ilacı kullanmıcaktım ve o doktora da birdaha asla gitmicektim. 2 gün önce yaptığım idrar testinin aynısından evde bi kutu daha vardı. Akşam yaptım testi ve ikinci çizgiyi gördüm. Yani idrarda 2 gün önce olmayan bebek ertesi gün kanda, sonraki gün ise idrarda çıkmıştı. Mucize gibi!
Bugün ise dün gördüğüm ikinci çizginin heyecanı ile uyandım. Sabah kan varmı, düşük yaptım mı diye kontrol ettim ama çamaşırım tertemizdi. Bebeğim hala benimle. Bugün kan vericem öğleden sonra, bakalım iki gün içinde değerim yükselmiş mi, ne kadar yükselmiş, bebeğim bana tutunacak mı? Hepsini yaşadıkça görücem tabi buraya da yazıcam.
Bu konuyu negatif çıkınca hemen ümitsizliğe kapılmayın, hemen ilaç kullanmayın ve moralinizi bozmayın diye yazıyorum. Belki sizin de mucizeniz içinizdedir dikkat edesiniz diye yazıyorum. Allah isteyen herkese sağlıklı bebekler, hayırlı evlatlar versin. Her şey nasip kısmet tabi. Bebeğim benimle olacaksa da olmayacaksa da her şey Allah'tan denk geldigim yaziyi okurmusunuz
Benim düştüğümde de hiç kanamam hiç bir belirtim olmamıştı yazınızı okudum olayın birde şu tarafı var bende kese oluşmuştu bebek vardı sonrasında 2 ay oldu tekrar kontrole gidince öğrendim bebeğim içimde parçalanmış ama tekrar diyorum hiç kanamam olmamıştı birde şu vardı gebeliğim 1 hafta geriden geliyordu yani bebeğim 1 hafta gerideydi gelişim olarak sonrasında çok üzüldüm sonrasında vucud sağlıksız işe atıyor düşük oluyor diye düşünüyorum velhasıl vel kelam hakkımızda hayırlısı. İlaç filan da bir yerde sebeb gibi görünsede olacak olanın önüne geçilmiyor bazen siz doktor kontrolüne gidin acile gidin hepsine gidin hergün sonuca varana kadar 😉

Hala da var ama çok değil büyük ihtimal yumurtlama savaşı oldu diye düşünüyorum 😀çünkü testimde pik gördüm yaptım az önce o kadar yok şimdi. Bazıları kist filan diyorda öyle bişey olmadığına eminim doktor kontrolüne gittim çünkü. Birde şunu sorucam kabızlık ve gaz sancınoz var mı bende bu da var bununla birlikte 🤔
Aynısı var, benimde ilk günkü ağrılar şimdi hafifledi, şubat 1 den 5 ne kadar ovu koyu çıktı bugünde yaptım silikleşti denekki yumurtlama yeni oldu adetime 3 gün var ağrı yine giriyor, ama göğüslerde hiçbirşey yok onu anlamadım

Bugün bat test yaptım negatif 😣 ama regl olmadım henüz
Bu testleri çok erken yapıyor buradaki herkes ben hiç öyle yapmadım belki umudum kırılır diye ben gün geçmeden asla test yapmam çok da gereksiz gün geçsin bence. Bu testleri erken yapmanızın bir sebebi var mı onu merak ettim bilmezsem bilgi sahibi olmak isterim 🤔

X