Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim de döngülerim genelde 30 31 gibi olur, çok nadir 29 28 oluyordu. Bu ay çatlamayı gördükten tam 14 gün sonra regl oldum. Normal bat tarihim 19 uydu. Ama ben bugün regl oldum. Yani 14 gün civarı olunuyor sanırım. Test yapabilirsiniz bence deneme amaçlı
Bugün yumurtlamanın 8. Günündeyim daha çok erken diye düşünüp tutuyorum kendimi kaset testim var bu kadar erken çıkabilir mi ki

Eklentiler

• IMG20220217170554.jpg
    IMG20220217170554.jpg
    33,5 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG20220217170248.jpg
    IMG20220217170248.jpg
    30,7 KB · Görüntüleme: 50
Bugün yumurtlamanın 8. Günündeyim daha çok erken diye düşünüp tutuyorum kendimi kaset testim var bu kadar erken çıkabilir mi ki
Cıkmaz canım en az 10 gun o da her kadında aynı duzeyde yükselmiyor en garanti 14-17 gün

Ya öyleyse size bi şey sormak istiyorum benim adet döngüm çok uzun 30 gün ile 40 gün arası değişiyor önceki iki ay 30 gündü mesela en son 8 ocakta leke ile başladı 10 ocakta adet oldum 10 şubatta yumurtlama oldu ben üzerine 14 gün bekleyip adet olmazsam test yapmayı düşünüyorum daha çok var bu sırada da şişlik iştah artışı süt gibi akıntı falan var yumurtlamadan beri süren kasık ağrısı var. Uzun yazdım kusura bakmayın ama adet belirtilerimi de yaşıyorum test yapmak için beklemesem mi acaba normalde 25 şubatı bekleyecektim
Belirtilerin hic biri aslinda adet olana kadar yada olmayip hamile oldugumuzu ögrenene kadar belirti diyemem kesin cunku psikolojikte bir cok belirti yasiyoruz. Ben genel olarak akintidan da yumurtlama tarihimi bildigim icin ve ilk hamileligimden öncede tesadufen doktora gidip yumurtanin adetten 5-6 gün sonra büyüdünü gördügüm icin kendi adima kesin konusuyorum. 10 ocak-10 subat arasi adet olmadiniz Yanlis anlamadiysam adetin 31. gününde yumurtlama olmus. Tutunma rahime yerlesme olayi vs ortalama 6-12 gün arasi suruyor, yine genelleme 14. günde idrarda cikiyorsa o zaman 14. gün test yapin yoksada eger hic bir zaman 40 günü gecmiyorsa döngü muhtemelen 40. gun gibi adet olursunuz. Bende bas dönmesi, mide bulantisi ve asiri derecede iki büklüm eden kasik agrisi oldu acile gittim idrar yolu enfeksiyonuymus ama ben hamileyim kesin diyordum o ay. Hamilelik belirtilerim carpinti, gögüste dokunamayacak kadar asiri hassasiyet arti cok sicakti yaniyordu birde bata 3 gün kala baya koyu sildigimde peceteye gelen yarim cm buyuklugunde kati beyaz bir akinti olmustu. Bende biraz uzun yazdim :) isin özeti 40. gün civari adet olmazsaniz catlamanin 14. günü idrar testi yapin.

Ovulasyon testi fazla ise dedigim gibi yarin koyulasirsa eger o zaman daha cok umut var demektir🤲 Herseyden hamilelige pay cikariyoruz umarim bütün belirtiler ondan olsun. Hamilelik belirtilerine bakinca hep klasik ve genelleme seyler yazdigi icin hicbir zaman emin olamiyoruz.
Evet canim bakalim.o seklde deneyecegim

Belirtilerin hic biri aslinda adet olana kadar yada olmayip hamile oldugumuzu ögrenene kadar belirti diyemem kesin cunku psikolojikte bir cok belirti yasiyoruz. Ben genel olarak akintidan da yumurtlama tarihimi bildigim icin ve ilk hamileligimden öncede tesadufen doktora gidip yumurtanin adetten 5-6 gün sonra büyüdünü gördügüm icin kendi adima kesin konusuyorum. 10 ocak-10 subat arasi adet olmadiniz Yanlis anlamadiysam adetin 31. gününde yumurtlama olmus. Tutunma rahime yerlesme olayi vs ortalama 6-12 gün arasi suruyor, yine genelleme 14. günde idrarda cikiyorsa o zaman 14. gün test yapin yoksada eger hic bir zaman 40 günü gecmiyorsa döngü muhtemelen 40. gun gibi adet olursunuz. Bende bas dönmesi, mide bulantisi ve asiri derecede iki büklüm eden kasik agrisi oldu acile gittim idrar yolu enfeksiyonuymus ama ben hamileyim kesin diyordum o ay. Hamilelik belirtilerim carpinti, gögüste dokunamayacak kadar asiri hassasiyet arti cok sicakti yaniyordu birde bata 3 gün kala baya koyu sildigimde peceteye gelen yarim cm buyuklugunde kati beyaz bir akinti olmustu. Bende biraz uzun yazdim :) isin özeti 40. gün civari adet olmazsaniz catlamanin 14. günü idrar testi yapin.
Çoooook teşekkür ederim tane tane anlattınız 🙏🏼

Yok hayır çıkmaz en az bir 12 13 gün bekleyin bence. Erken gebelik testleri bazen yanıltabiliyor. Kaset test ile şu aşamada çıkmaz bence

Çoooook teşekkür ederim tane tane anlattınız 🙏🏼
Rica ederim ne demek🥰 bu konular cok karisik ve bilinmez. Kara delik gibi dibi gorunmez cidden hepimiz heyecanla merakla bekliyoruz, bir umut burada birbirimizden destek aliyoruh. Bende biraz takintiliyim bi okudugum beni tatmin etmez , 3 aydir yine cocuk calismalarina basladik benim okumadigim yazi, bakmadigim forum, aramadigim belirti kalmadi oyuzden bende genelleme konusuyorum cünkü herkeste belirti cok farkli, hic anlamadan hamile olan insanda cok. insallah bekleyen herkese en tez zamanda nasip etsin Rabbim🤲

X