Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ovulasyonum boyle çıktı.gebelik testim bir tane yapmak istemedim simdi.bat 19 subat 🥺 umut var mi?

Eklentiler

• A7F4F51D-7DD7-44D6-9461-0C58CD2634D5.jpeg
    A7F4F51D-7DD7-44D6-9461-0C58CD2634D5.jpeg
    196,9 KB · Görüntüleme: 53
Ovulasyonum boyle çıktı.gebelik testim bir tane yapmak istemedim simdi.bat 19 subat 🥺 umut var mi?
Daha koyu olmasi gerekiyor sanirim mumkunse yarin tekrar bir yap eger koyu olursa bu gunkinden o zaman olma ihtimali var. Gebelik testi yapmadan da kesinlik kazanmaz, eskilerden 700 sayfa olan ovulasyon yazilarina bakmistim baya orda kimi hamile oldugunu ogrenmis, kimi de adet olmus böyle kirmizi cikmasina ragmen. Islaklik yazmissin birde nasil birseydi? Benim yumurtlamadan sonra 5. gün ufak bi kanama oldu 2-3 damla kadar pembe kirmizi gibiydi, bu günde sabah uyandim birden islandigimi hissettim ic camasirim baya böyle su gibi islanmisti, altimami kacirdim diye dusunmeden de edemedim 🤣 oyle olmadigina eminimde normalde bir tek yumurtlma zamani böyle islak oluyor. Hic bir seyden emin olamiyor insan. Hayirlisi olsun insallah hakkimizda. Acaba o yerlesme kanamasiydi, bu günki akinti neydi kafam cok karisik.

Daha koyu olmasi gerekiyor sanirim mumkunse yarin tekrar bir yap eger koyu olursa bu gunkinden o zaman olma ihtimali var. Gebelik testi yapmadan da kesinlik kazanmaz, eskilerden 700 sayfa olan ovulasyon yazilarina bakmistim baya orda kimi hamile oldugunu ogrenmis, kimi de adet olmus böyle kirmizi cikmasina ragmen. Islaklik yazmissin birde nasil birseydi? Benim yumurtlamadan sonra 5. gün ufak bi kanama oldu 2-3 damla kadar pembe kirmizi gibiydi, bu günde sabah uyandim birden islandigimi hissettim ic camasirim baya böyle su gibi islanmisti, altimami kacirdim diye dusunmeden de edemedim 🤣 oyle olmadigina eminimde normalde bir tek yumurtlma zamani böyle islak oluyor. Hic bir seyden emin olamiyor insan. Hayirlisi olsun insallah hakkimizda. Acaba o yerlesme kanamasiydi, bu günki akinti neydi kafam cok karisik.
Ya benimde testim kısıtlı sayıda kıyamadım ☺️ Aynen dediginiz gbi bir islaklik oldu.gunluk pedim vardi cikardim sari lekelenmisti.heralde hasta olacagim dedim.pet koydum🤣 ama nasil islak oldum dedim kesin hasta oldum eve geldim baktim bir sey yok.o yuzden merak edip ovulasyonla baktim. Umut dünyası 😭

Ben salı günü gitmiştim adetime 3 gün kala beta HCG 72.31 çıkmıştı, doktor cuma günü tekrar gel dedi bende yarın gideceğim doktora yarın BAT günüm
Maşallah inşallah sağlıkla ilerler değerlerin hayırlı olsun hadi bakalım yükseliş güzel haberlerğni bekliyoruz 😊

(Kızlar ya belki göremeyenler şimdi görür tekrar yazayım buraya) Ankara Etlik Zübeyde hanım Doğum Hastanesinde iyi bir kadın doğumcu var mı? Daha önce giden tavsiye edebileceğiniz. Bu ayda olmazsa tüm kontrolleri orda yaptırmak istiyorum çünkü :KK52:

Ya benimde testim kısıtlı sayıda kıyamadım ☺️ Aynen dediginiz gbi bir islaklik oldu.gunluk pedim vardi cikardim sari lekelenmisti.heralde hasta olacagim dedim.pet koydum🤣 ama nasil islak oldum dedim kesin hasta oldum eve geldim baktim bir sey yok.o yuzden merak edip ovulasyonla baktim.
Ovulasyon testi fazla ise dedigim gibi yarin koyulasirsa eger o zaman daha cok umut var demektir🤲 Herseyden hamilelige pay cikariyoruz umarim bütün belirtiler ondan olsun. Hamilelik belirtilerine bakinca hep klasik ve genelleme seyler yazdigi icin hicbir zaman emin olamiyoruz.

Benim 5 yıl once amh 0.68 di canım, ozaman hiçbir takviye kullanmadım sadece folikasit. klomen catlatma ignesiyle hamile kalmıstım.
bu sene kasımdan itibaren bebek düşünmeye basladık, amh ölçtürmedim ama daha düşmüştür, doktorum bakmak istemedi. amh ve yastan dolayı bana öneriyor bu takviyeleri, 38 yasındayım.
fsh kasım aralıkta 10 un üzerindeydi trisequens isimli bir ilac kullandım ocakta 10 un altına düştü, yine klomen catlatma ignesi denedik ama tutmadı maalesef. dün hsg cektirdim, önümüzdeki aydan itibaren tedaviye devam edecegiz.
senin nasıl degerlerin, ne kadar zamandır istiyorsun
merhaba daydream, hangi takviyeleri kullanıyorsunuz acaba geriye dönük mesajlara baktım ama bulamadım yeni üyeyim de ben, bana da doktorum bi takviye verdi prowomen diye henüz başlamadım, bi de dostinex verdi.

Ya merhabalar ben şubat 8 de yumurtlama 9 da çatlama gördüm 8 9 10 u değerlendirdim normalde 18 günde bir adet oluyordum döngüm kısa olduğu için doktor önceki aylar duphaston vermişti bu ay gittiğimde gerek yok rahim duvarı kalinligi döllenme için iyi dedi dün bugun hafif derecede kasık ağrım var aralıklı olarak yüzüm sivilcelendi normal şartlarda bugün adet olmam gerekiyordu benim beklenen adet tarihim simdi ne neyi beklemem gerekiyor konu hakkında tecrübesi olan var mı

Ya merhabalar ben şubat 8 de yumurtlama 9 da çatlama gördüm 8 9 10 u değerlendirdim normalde 18 günde bir adet oluyordum döngüm kısa olduğu için doktor önceki aylar duphaston vermişti bu ay gittiğimde gerek yok rahim duvarı kalinligi döllenme için iyi dedi dün bugun hafif derecede kasık ağrım var aralıklı olarak yüzüm sivilcelendi normal şartlarda bugün adet olmam gerekiyordu benim beklenen adet tarihim simdi ne neyi beklemem gerekiyor konu hakkında tecrübesi olan var mı
Yumurtlama üzerine 15.gün test yapıyoruz. Bunu ben de yeni öğrendim yumurtlama ve bat arası 14 günmüş

Yumurtlama üzerine 15.gün test yapıyoruz. Bunu ben de yeni öğrendim yumurtlama ve bat arası 14 günmüş
Bu da genelleme aslinda ona dikkat edin. Her yumurtlamadan sonra 15. gün adet olunmuyor ornegin yumurtam bu ayin 8 inde catladi ben 25 inde adet olacagim. Gecen ayda yumurtam muhtemelen 9-10 gibi catladi testten bakmadim ama akintidan biliyorum, 27 ocakta adet oldum. Adetim cok duzenlidir ilk gebelikte de erken yumurtlamaydi hatta 2. kontrolde 1 hafta büyük cikmisti dogumda o hesaplamaya göre oldu.

Idrar testinde biraz gec belli oldugu icin yumurtlamadan sonraki 14. günden sonra test yaparsaniz net sonuc alirsiniz sanirim.

Bu da genelleme aslinda ona dikkat edin. Her yumurtlamadan sonra 15. gün adet olunmuyor ornegin yumurtam bu ayin 8 inde catladi ben 25 inde adet olacagim. Gecen ayda yumurtam muhtemelen 9-10 gibi catladi testten bakmadim ama akintidan biliyorum, 27 ocakta adet oldum. Adetim cok duzenlidir ilk gebelikte de erken yumurtlamaydi hatta 2. kontrolde 1 hafta büyük cikmisti dogumda o hesaplamaya göre oldu.
Ya öyleyse size bi şey sormak istiyorum benim adet döngüm çok uzun 30 gün ile 40 gün arası değişiyor önceki iki ay 30 gündü mesela en son 8 ocakta leke ile başladı 10 ocakta adet oldum 10 şubatta yumurtlama oldu ben üzerine 14 gün bekleyip adet olmazsam test yapmayı düşünüyorum daha çok var bu sırada da şişlik iştah artışı süt gibi akıntı falan var yumurtlamadan beri süren kasık ağrısı var. Uzun yazdım kusura bakmayın ama adet belirtilerimi de yaşıyorum test yapmak için beklemesem mi acaba normalde 25 şubatı bekleyecektim

Ya öyleyse size bi şey sormak istiyorum benim adet döngüm çok uzun 30 gün ile 40 gün arası değişiyor önceki iki ay 30 gündü mesela en son 8 ocakta leke ile başladı 10 ocakta adet oldum 10 şubatta yumurtlama oldu ben üzerine 14 gün bekleyip adet olmazsam test yapmayı düşünüyorum daha çok var bu sırada da şişlik iştah artışı süt gibi akıntı falan var yumurtlamadan beri süren kasık ağrısı var. Uzun yazdım kusura bakmayın ama adet belirtilerimi de yaşıyorum test yapmak için beklemesem mi acaba normalde 25 şubatı bekleyecektim
Benim de döngülerim genelde 30 31 gibi olur, çok nadir 29 28 oluyordu. Bu ay çatlamayı gördükten tam 14 gün sonra regl oldum. Normal bat tarihim 19 uydu. Ama ben bugün regl oldum. Yani 14 gün civarı olunuyor sanırım. Test yapabilirsiniz bence deneme amaçlı

Benim de döngülerim genelde 30 31 gibi olur, çok nadir 29 28 oluyordu. Bu ay çatlamayı gördükten tam 14 gün sonra regl oldum. Normal bat tarihim 19 uydu. Ama ben bugün regl oldum. Yani 14 gün civarı olunuyor sanırım. Test yapabilirsiniz bence deneme amaçlı
Bu arada ilk defa ovulasyon testi ile yumurta takibi yaptım. O yüzden çatlama gününü kesin biliyorum.

X