Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet hastanenin sitesinden baktım yarım saatte çıkaniliyo mu bu testler ne kadar çabuk çıkmış testte de bariz belliydi niye böyle oldu anlamadım😭
Çok erken çıkmış ya şaşırtıcı,hayırlısı olsun canım sıkma canını testmi bozuktu acaba

Bak ben sana şimdiden başımdan geçeni söyleyeyim iğne gününü sayarsak 12. Günü değerim 12 çıktı 14. Günü 57 oldu doktor 1 hafta bekle güzel artıyor dedi. Ben 56 çıktıktan 6 gün sonra tekrarladim 313e yükselmiş anca nasıl üzüldüm az arttı gec döllenme ihtimali yok diye, doktorda kan vermeden kese için baktı tabi gozukmedi Ben kahroldum, meğer boşuna üzülmüşüm bi gün sonra 527 oldu 2 gün sonra bi daha tekrarladim 1561 oldu. Önemli olan 2 günde en az yüzde 66 artmasiymis iki katı değil 🥰 aklında bulunsun diye söylüyorum böyle biseyle karsilasirsan hiç endişe etme çünkü küçük sayılardan yükseliyor değer normal 😍

Tamam canıım stresine girmem bunun inşallah 🥰 doktor pazartesi dedi de ben dayanamayıp yarın veririm bir kan büyük ihtimalle pazartesi de veririm yeniden olmazsa. Ya işte biz erken öğreniyoruz adetimiz geçikipte üstüne 1 hafta sonra yüksek değerlerle öğrenemiyoruz maalesef o yüzden stresimizde farklı oluyor. Buna da çok şüküür sağlıklı olsunlar da sağlıkla tutunsunda hayata bu günlerde geçer 🙏🏻🙏🏻

Çok erken çıkmış ya şaşırtıcı,hayırlısı olsun canım sıkma canını testmi bozuktu acaba
Bozuktu demek ki umutlar marta kaldı ne diyeyim hayırlısı olsun😔
Ya gerçekten çok üzüldüm canım ben de çok inanmıştım herseyin hayırlısı olsun hakkında 😔😔
Ayne canım hayırlısı olsun yapcak bişey yok kısmetimde bu ay bebiş yokmuş demek ki😔

Tamam canıım stresine girmem bunun inşallah 🥰 doktor pazartesi dedi de ben dayanamayıp yarın veririm bir kan büyük ihtimalle pazartesi de veririm yeniden olmazsa. Ya işte biz erken öğreniyoruz adetimiz geçikipte üstüne 1 hafta sonra yüksek değerlerle öğrenemiyoruz maalesef o yüzden stresimizde farklı oluyor. Buna da çok şüküür sağlıklı olsunlar da sağlıkla tutunsunda hayata bu günlerde geçer 🙏🏻🙏🏻
Bir de beta hcg gerçekten herkeste farklı oluyormuş bunu da gördüm. Adet gecikmesinin 5. Günü 313tü. Başka birisinin 1000i geçik olur mesela. Sonradan güzelce arttı benim keseyi görene kadar rahat olamamıştım. Yani aklında bulunsun yüksekte artsa azda devamlılık önemli. Birde 2 günde yüzde 66ya kadar normalmiş, ilk öyle arttı sonradan 3 kati arttı değişebiliyor.
İnşallah bebeğin güzelce tutunur senin adına cook sevindim kafanda karışıklık olmasın diye 2 günde bir versen daha iyi olur güzel haberlerini bekliyorum İnşallah 😍

Ayne canım hayırlısı olsun yapcak bişey yok kısmetimde bu ay bebiş yokmuş demek ki😔
Bu predictor early yalancı pozitif cikarabiliyor diyorlardı bende ilk o yüzden güvenememistim😔 galiba sana da öyle denk geldi 😔 en hayırlısı neyse o olsun hakkında Allah üzüntülerini sevince çıkarsın kısa sürede inşallah 🤲🤲🤲

Ay bide dna hasarı mı cıktı yaa alıcam gerçekten 😱 bende öyle düşünüyorum ya çünkü her ay yumurtlamam takip ediliyor gayet güzel yumurtlama çatlama oluyor niye tutmuyor anlamıyorum. erkekte mi kadın da mı bakılıyor bu hasara canım söylediğin iyi oldu bu kez gidişimde komple tüm tahlilleri sil baştan yaptırayım yine maaşı hastaneye yatıracaz gibi görünüyor dna hasarın da baktıralım madem
Erkeklerde bakılıyormuş, dna hasarı belli bir seviyede olması gerekiyormuş yoksa mümkün değil yani.. bunu da doktorlar düşükler kimyasallar tekrarlanırsa ancak istiyorlar da yani illa onları yaşamamız mı lazım 😬

Tühh yaa 😔 bu erken gebelik testlerine asla bulaşmıyorum bu yüzden. Üzüldüm kuzum ama napalım, hayırlısıyla doğru zamanda olacak inşallah 🙏

Bir de beta hcg gerçekten herkeste farklı oluyormuş bunu da gördüm. Adet gecikmesinin 5. Günü 313tü. Başka birisinin 1000i geçik olur mesela. Sonradan güzelce arttı benim keseyi görene kadar rahat olamamıştım. Yani aklında bulunsun yüksekte artsa azda devamlılık önemli. Birde 2 günde yüzde 66ya kadar normalmiş, ilk öyle arttı sonradan 3 kati arttı değişebiliyor.
İnşallah bebeğin güzelce tutunur senin adına cook sevindim kafanda karışıklık olmasın diye 2 günde bir versen daha iyi olur güzel haberlerini bekliyorum İnşallah 😍

İnşallah canım veririm haber heycanda işte duramıyoruz ki 😂😂

Bu predictor early yalancı pozitif cikarabiliyor diyorlardı bende ilk o yüzden güvenememistim😔 galiba sana da öyle denk geldi 😔 en hayırlısı neyse o olsun hakkında Allah üzüntülerini sevince çıkarsın kısa sürede inşallah 🤲🤲🤲
Aminn kuzumm tez zaman da inşaAllah🤲🏻
Tühh yaa 😔 bu erken gebelik testlerine asla bulaşmıyorum bu yüzden. Üzüldüm kuzum ama napalım, hayırlısıyla doğru zamanda olacak inşallah 🙏
inşaAllah canımm bana da ders oldu erken gebelik testinden uzak durucam artık adet gecikmeden yapmakta yok

Erkeklerde bakılıyormuş, dna hasarı belli bir seviyede olması gerekiyormuş yoksa mümkün değil yani.. bunu da doktorlar düşükler kimyasallar tekrarlanırsa ancak istiyorlar da yani illa onları yaşamamız mı lazım 😬
Evet ben tüp bebek te kimyasal gebelik yaşayınca söyledi doktor

Bende düşük kimyasal da olmadı ki sperm yumurtaya bile giremiyor bir girse 😃 keşke yumurtlamadan sonraki anları izleyebilseydik herkeste olan bizde olmayan ne oluyor acaba yumurtayla sperm birbirinden ışık hızıyla kaçıyor mu tü kaka sen gelme yaklaşma falan mı yapıyor napıyor bunlar 😂😂😂

Dilos6342 Dilos6342 geçen ay makara yapıyoduk dimi karıştırmıyosam.bak şimdi hamile belli olmuyo bu işler bi sonraki ay da sen başı çekersin
Ay inşallah canım bu ay psikolojik olarak kendimi hamile olduğuma inandıracam bugünden itibaren başlıyorum birde bu yolu deneyeyim bir kadın bu yöntemle yıllar sonra hamile kalmış 😃

İnşallah canım veririm haber heycanda işte duramıyoruz ki 😂😂
Öyle oluyor evet artacak mı, devam edecek mi hep bi telaş. Değer artıyor bu seferde keseyi görecek miyim, sonra kalp atışını duyacak miyim doğuruncaya kadar rahat yok 🥰 ama çok sevindim senin adına böyle hep konuşup duruyoruz ya biri daha bu sıkıntılardan kurtuluyor cok seviniyorum 😍

X