Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çalışan annenin büyütmesi daha zor canım. Bende 10 aylıkken bıraktım şanslıydım ki babaanesi baktı..ama yinede ayrılmak zor uykusuz gidiyosun ise. Geliyorsun hiç dinlenmeden yemek as çocuk . Bı yattigimi bı kalktığını bilirim. Allah herkse güç kuvvet versinnn canimm ikinciyede bakarız elbette anneler güçlüdür 😍
Evet canım gerçekten zor, hele ki kimseden destek görmüyorsan daha da zor. Biz iyi anneleriz, Allah da gönlümüze göre versin 🙏🥰
Cok guclu bir kadinsin, cok seyin ustesinden gelmissin cnm👏🏼👏🏼👏🏼 Yasin da cok cok iyi, kesin olacak diyorum ben ❤ Benimkisi simdiye kadar neden aksiyona gecmedigimle ilgili, gunah cikarma diyelim 🙈 Ben aralik ayinda aksiyona gectim. Ondan once ne dusunuyordum diye kendimi sorguluyorum, 40, 41 yasinda dogurmak, ne bileyim, ben de cok ince dusunurum, su an bile saglikli bir surec gecirip geciremeyecegimi sorguluyorum. Hemen olacak sandim sanirim ve bi de yaslandigimi farkedemedim herhalde. 3 kardesin en kucugu olunca hic buyumuyorsun herhalde, cunku yaar ilerlese de ben hep en kucugum 🤣🤣🤣 Zaten insanlar cok gec evleniyor artik bu isler bu yaslar da normal artik diye dusunmus de olabilirim. Benim de hayatim yeni yoluna girdi ama simdi de olmuyor. Tup bebek surecine girmeden dogal yolla olsun diye cabamiz. Ee daha da 3 kez denemis olduk. Bu yasta 3 ayda olmasi anormal olur zaten. Paradokslar, gel-gitler, huniler 😬 Zihinimi istikrara ulastirmaliyim, dengem bozuldu 3 ayda.
Sen de çok güçlüsün, birbirimizin bilmediği ne badireler atlatıyoruz. En çok da hayatın öyle ya da böyle getirdiği stresten olmuyor zaten. Yoksa benim annem abimi doğurduktan sonra annanem bi çocuk daha doğurmuş mesela. Eskiler hep öyleymiş. Şimdi hayat telaşesi, zorluklar, stresler, doğal gıda alamamamız.. daha bir sürü etken var. Evet bi yaştan sonra daha zor ama bilinçli anne olmanın ayrı bir güzelliği var 🥰 biraz fazla çaba sarfedicez ama meyvesini alacağız 💪☺️

Canım gerekirse insanlara daha düşünmüyoruz erken diyin biz öyle yaptık çokta rahat ettik sadece birinci derecede aile bildi sorunumuzu o kadar ha yine konuşuyor lar işte zaman geçmeden yapın felan diye ama en azından çok sık boğaz etmiyorlar niye olmuyor felan diye kürleri yaparken dikkat et kuzum hormonların a da baktır arada sırada inşallah en kısa zamanda sağlıklı hayırlı evlat sahibi oluruz hep birlikte 🙏❤️😍🤰
İnşallah canim hepmize nasip eder inşallah allah.cok teşekkürler tavsiyeler icin ,🌹

Seni anlıyorum canım, benim de cocuğum yok ve 39 yaşımdayım. Ama işte bu iş hiç belli olmuyor bir anda bize sürpriz yapabilirler. Benim doktorum dediki, stres vucutta hayati tehlike olarak algılanır.. ve tehlike altında vucut bebek olmaması için herşeyi yapar.. strese girersen üzülürsen olacak olan da olmaz.. nolur kendini rahatlat ve olacağına inan 💛💛💛
Hayatımdan stres eksik olmuyo çok şükür 😃😃😃 ama ben ağlayıp ağlayıp kahkaha atmaya devam ediyorum vücudumunda bunu öğrenmiş olması gerekiyor artık 😄 ben 2 3 ay daha dener olmazsa tüp bebeğe zorlarım diye düşünüyorum canım

Hayatımdan stres eksik olmuyo çok şükür 😃😃😃 ama ben ağlayıp ağlayıp kahkaha atmaya devam ediyorum vücudumunda bunu öğrenmiş olması gerekiyor artık 😄 ben 2 3 ay daha dener olmazsa tüp bebeğe zorlarım diye düşünüyorum canım
Stres hep var işte ama olmadı olmadı diye kendimizi yıpratmayalım.. tüp bebek de hayatın sonu değil.. bi saat önce arkadaşım mesaj attı bebeğimiz geldi diye 🤗 40 yaşında, eşi 50. Eşinde sorunlar vardı tüm tedavileri olup tüp bebek yaptılar ve sağlıklı bir oğlu oldu 🥰 oğluna kavuştu mu kavuştu 🥰🥰 darısı bizlerin başına 🐥🐥🐥

Son düzenleme:
Stres hep var işte ama olmadı olmadı diye kendimizi yıpratmayalım.. tüp bebek de hayatın sonu değil.. bi saat önce arkadaşım mesaj attı bebeğimiz geldi diye 🤗 40 yaşında, eşi 50. Eşinde sorunlar vardı tüm tedavileri olup tüp bebek yaptılar ve sağlıklı bir oğlu oldu 🥰 oğluna kavuştu mı kavuştu 🥰🥰 darısı bizlerin başına 🐥🐥🐥
Ay ne kadar güzel imkansız diye bir şey yok sağlıcakla büyütsünler inşallah benimde uzun süredir tedavi gören bi arkadasımın gecen hafta cocugu oldu doğal yolla diğeri de 14 şubatta girecek sezeryana❤️😍şuan maddi olarak beni sarsmasa cidden hiç uğraşmam her ay bu stresle neticede tüp bebekte ihtimal daha yüksek

canım hıc bılmıyorum ben tıp merkezınde , bırde ünv. hastanesınde yaptırmıstım , aıle hekımıne sor ıstersen ama sanırım yapmıyolar, hepsınıde adetın 3.gunu yaptırdım gıttıgınızde doktorunuzdan bılgı alırsınız, yaparlar .
aynen canım bekleyım bakalım 7 gun var zaten hastalıgım yenı bıtıyo o zamana

Ay ne kadar güzel imkansız diye bir şey yok sağlıcakla büyütsünler inşallah benimde uzun süredir tedavi gören bi arkadasımın gecen hafta cocugu oldu doğal yolla diğeri de 14 şubatta girecek sezeryana❤️😍şuan maddi olarak beni sarsmasa cidden hiç uğraşmam her ay bu stresle neticede tüp bebekte ihtimal daha yüksek
Daha gençsin zamanın var ve kesin olacak merak etme.. doğal yol en iyisi ve en sağlıksı 🤗 diğeri maddi manevi zor dışarıdan iğneler falan yıpratıyor ama sonuç önemli 🐥 ben de regl olursam önümüzdeki ay aşılama, bir ay ara verip tüp bebek deneyeceğim 😎 yaşayıp göreceğiz

Çok çook teşekkür ederim, 2 gün sonra 89 çıkmış değeri çok sevindik 😊

Ahh, sağlıkla tekrarı nasip olsun inşallah 🙏🏽 Yakındır gelişi :)

Çok teşekkürler, size de hayırlı olsun :) görünen o ki düzgün artıyor şimdilik 😊
ayy harıka yaaa masallaahhh canım

rahim duvarı kalınlaşması gebelik belirtisi mi hamile kalan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
Öyle galiba kuzum ama dönemleri önemli mesela bat öncesi ise hamilelik olabilir çünkü rahim kendini gebeliğe hazırlar kalınlaşır giderek gebelik olmazsa bu tabaka adet kanaması şeklinde atılır

Hiç öyle düşünmeyin canım. Rabbim nasip ettiyse mutlaka olacaktır. Benimde yaşım 37 ve ilk çocuğum olacak. İlkinde maalesef kürtaj olmak zorunda kaldım. Rabbim inşallah hepimize hamile kalıp sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder.
Biraz dusuncesizce yazmisim cnm. Bosa mi kurek cekiyoruz derken dogal yolla pek mumkun degil mi acaba demek istedim. Her dr.nin gorusu farkli oluyor. Bana birisi hormon testi dahi yapmadi, cok iyisin dedi vajinal muayeneye bakarak. 6 ay dene, olmazsa gelirsin dedi. Baska bir yerde test yaptirdim, hemen tup bebek acele et dedi. Baska bir doktor, hemen tup bebek diyemem, olur neden olmasin, degerin dusuk ama cok dusuk degil, zaman alir sadece dedi. 2 aydir klomen ve ovitrelle kullandim, olmadi. Zamanim kisitli oldugu icin arkadasin doktoru ne demis merak ettim. 39 kritik yas malesef. 35-38 yas grubundasin, olacaktir mutlaka. Fakat 38 sonrasi zor diyorlar, ben de yeni ogreniyorum bunlari. Hatta 39la 40 cok farkli diyorlar. Yoksa kendimi genc saniyordum daha ☺

Öyle galiba kuzum ama dönemleri önemli mesela bat öncesi ise hamilelik olabilir çünkü rahim kendini gebeliğe hazırlar kalınlaşır giderek gebelik olmazsa bu tabaka adet kanaması şeklinde atılır
Benim ilişkiden sonra 2-3 damla pembe lekelenmem oluyordu bugün doktora gittim sağ yumurtan çatlamış rahim duvarı kalın dedi ama gebelik ile ilgili bişey dmeedi döngümün 21. Günü

Daha gençsin zamanın var ve kesin olacak merak etme.. doğal yol en iyisi ve en sağlıksı 🤗 diğeri maddi manevi zor dışarıdan iğneler falan yıpratıyor ama sonuç önemli 🐥 ben de regl olursam önümüzdeki ay aşılama, bir ay ara verip tüp bebek deneyeceğim 😎 yaşayıp göreceğiz
İnşallah regl olmayız ve bunların hiçbirine gerek kalmaz burda kutlama yaparız 🤗

Biraz dusuncesizce yazmisim cnm. Bosa mi kurek cekiyoruz derken dogal yolla pek mumkun degil mi acaba demek istedim. Her dr.nin gorusu farkli oluyor. Bana birisi hormon testi dahi yapmadi, cok iyisin dedi vajinal muayeneye bakarak. 6 ay dene, olmazsa gelirsin dedi. Baska bir yerde test yaptirdim, hemen tup bebek acele et dedi. Baska bir doktor, hemen tup bebek diyemem, olur neden olmasin, degerin dusuk ama cok dusuk degil, zaman alir sadece dedi. 2 aydir klomen ve ovitrelle kullandim, olmadi. Zamanim kisitli oldugu icin arkadasin doktoru ne demis merak ettim. 39 kritik yas malesef. 35-38 yas grubundasin, olacaktir mutlaka. Fakat 38 sonrasi zor diyorlar, ben de yeni ogreniyorum bunlari. Hatta 39la 40 cok farkli diyorlar. Yoksa kendimi genc saniyordum daha ☺
Çok haklısın canım doktorların hepsi farklı birşey söylüyor. Bende kürtajdan sonra şehir hastanesine gittim 5 ay korun dedi hiçbir kontrol yapmadan. Arkasından başka bir doktorun muayenehanesine gittim kesinlikle hiç bekleme zaten kritik yaştasın dedi ama hiçbir test yapmadı ilk gebelik doğal yolla olduğu için. Bizde ilk adetten sonra beklemedik bakalım ne olacak. İnşallah hepimiz biran önce güzel haberleri alırız.

Kızlar selam, klomen 2. Aydayız. Geçen ay ve bu ay günde 2 olacak şekilde aldım. Yumurtalarım büyüyor ve çatlıyor. Eşimin sperm değerleri de düzeldi çok şükür Aralık sonu verdiğimiz testte güzel geldi sonuçlar 🧿 dün progesteron baktırdım >40 çıktı. Geçen ay da böyle çıkıp 1 hafta gecikmeyle adet olmuştum 🥺 İşin tuhafı geçen ay göğüs hassasiyetin çok fazla vardı bu ay hiç yok. Kasıklarımda ara ara sızı oluyor. Tahmini çatlama pazar-pazartesi oldu. Cuma günü çok şiddetli kasık ağrısı yaşadım. Yürürken, otururken nefesimi kesecek kadar. Bakalım bu ay progesteron bize doğru sonuç verecek mi

Bugun doktora gittim hsg sonucumu gosterdim sonuclar guzel sevindim ama ne sknti var oda belli degil o yuzden moralim bozuldu.her seyimizi yaptirdik esimle tahlilil test vs bir sey cikmadi.Aşılma dedi bundan sonrasi.bakalim zamana birakacagim. Hic bir sey yapmak istemiyrum. Olursa kendiligin olacak yoksa bu surecler can skici üzüyor beni. Allahim aratmasin kimseye.saglikli sihatli evlat nasip etsin. 😔😔😔

X