Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar uyku tutmadı bu ne demek şimdi soluk çıktı 🙄

Eklentiler

• 20220208_045841.jpg
    20220208_045841.jpg
    47,8 KB · Görüntüleme: 57
Hemen çıkmadı. Bir tuvalete gittim. Kenarda bu halde idi :) Ay hadi inşallah. Tüm sıkıntılara deva olsun inşallah. Ama bekleyeceğim haftaya anca test olur. Korkuyorum yine de :/ :)
Yani hemen cikmasa bile beklemekten bukadar kirmizi olan hic testim olmadi :) oyuzden silik cikmistir buyuk ihtimal silik olmasida henuz 3 haftalik flan oldugu anlamina gelebilir

Yani hemen cikmasa bile beklemekten bukadar kirmizi olan hic testim olmadi :) oyuzden silik cikmistir buyuk ihtimal silik olmasida henuz 3 haftalik flan oldugu anlamina gelebilir
Adet günüm 2 gün sonra 10unda . Doğurganlık gününde oldu ise eğer 2 hafta olmuştur. Gerçi 3 hafta da olabilir yani:) bu ay işi garantiye aldım ben ne olur ne olmaz :)

Adet günüm 2 gün sonra 10unda . Doğurganlık gününde oldu ise eğer 2 hafta olmuştur. Gerçi 3 hafta da olabilir yani:) bu ay işi garantiye aldım ben ne olur ne olmaz :)
Cnm adet tarihinden itibaren sayiliyor ovulasyon gununden degil adetinede iki gun vrmis silik cikmasi normal zaten hadi hayirli olsun gozunuz aydin

Denedim onu da canım suda eritilen varmış ondan almış eşim. Ama çok deneyemedim bazi yerlerde hamileligin 3 ayinda kullanmayin falan yaziyordu. Pek fayda da etmedi maşallah bi tıkandı açılmıyor😬😬
Sagolasin canım çok teşekkür ederim 🙏❤❤
Öyle miymiş o zaman tabi atmayın 😌 rica ederim canım bol bol c vitamini al kullanabilcegin dısardan takviyelerden al onlar etkili oluyor bir an önce atlatıver saglıkla 🙏🏻

Bilmiyorum cnm, daha 9.gun. doktor istemeyince ben de talep etmedim. Ceneni dinlendir dedi ama ben zaten cok konusan bi insan degilim 🤣 oyle sakiz makiz cignemem, sert bisey yemem, dusmedim, darbe filan da almadi. Yani cenem yorulmadi hic 🙄 Nasil gececek bu agri. Birsey yiyemiyorum. Disimde apse yok ama 20lik disim cikmadi benim, 39.yasindayim, ciksa simdiye kadar cikardi herhalde, onunla mi ilgili acaba. Doktor da bisey demedi. Hangi bransa gidecegimi bile bilmiyorum.
Konuyu bilmeyenler icin yazayim. Sabah uyandim ve cenemi acamiyorum. Var mi cevrenizde boyle birsey yasayan. Kulagimin orasi, elmacik kemigimin alti, yani cenemizi acip kapadigimiz eklem aciyor, agzimi acamiyorum 🙄 Tavsiyesi olan var mi.
20 lik diş yapıyor bu dediklerinizi. Gömük olduğu zaman çıkamıyorlar ve böyle agrılara neden oluyorlar. 16 yaşımda başladı bu şikayetlerim ve benim 4 20 likte gömük olduğu için alındı

Canım otrivine pediatrik kullan bu şekilde boğaz da çok tahriş oluyor...burun spreyleri için prospektuste yazmıyor ama doktorlar veriyor ben yine de pediatrik olanı en çok 3 gün kullandım öbür türlusu eziyet çünkü.

Silik çizgi kuruma çizgisidir o zaman. Regl için dökülme masajı var onu denemeni öneririm

En kısa zamanda dileğiniz olur inşallah benim de kızım 8 yaşında olacak.bir de 5 yıl kadar önce niyetlendik mol gebelik geçirdim sonra ara verdik tekrar başladık derken 16 ayda 3 deneme oldu 3 u de kimyasal oldu. Kafam 2. Bebek için karışık hep hayırlısı diye dua ettim böyle olunca da acaba hayırlı değil mi ben tam anlamıyla karar veremedim diye mi olmuyor diye düşünüyorum.esim ve kızım çok istiyor
Bazen bende öyle düşünüyorum bende hep zamanında sağlıkla diye dua etmiştim zamanını bekliyordur diye düşünüyorum inşallah hayırlısıyla görürüz 2.yi olmazsa da sağlık mutluluk versin rabbim evlat aratmadı birer tane var elhamdülillah

Bu dönemde sarı akıntının görülmesi hormonlarla alakalı olabilir, yerleşme belirtisi de olabilir.
BAT'e yakın da sarı akıntı görülebilir. Bu adet belirtisi olabilir (akıntıya az miktarda kan bulaşır, bu da akıntıyı sarı rengine çevirir), ya da gebelik belirtisi de olabilir. Maalesef akıntı ile ilgili kesin bir şey demek mümkün değil. Benim her ay yumurtlama sonrası ve adete yakın sarı akıntım olur, henüz gebelik elde edemedim 😊
Uzun bir süredir görmedim sarı akıntı onyüzden sormak istedim 🙈

X