Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Eklentiler

• Screenshot_20220205-145247.png
    Screenshot_20220205-145247.png
    209,7 KB · Görüntüleme: 17
Gözün aydın canım cuma haftayı bulmaz görürsün keseyi 😊
Arkadaşım bi de bunu attı kızlar var mı sizce yoksa kuruma çizgisi mi
Ben de kullandım daha önce çok erken dönemde göstermez çatlama üzerinden 13 gün falan geçmesi lazım daha erkeni için 11 günde belki ilk idrarla silik çıkabilir
Doktora göründüm kızlar rahim duvarı kalınlaşmış dedi kanaman o yüzden uzun sürmüş dedi önceki reglim 10 gün sürdü o sebeple sordum. Şimdi hızlanalım dedi bu ilaçları verdi 😻 Klomen verdi ama çatlatma vermedi normal mi ? Bat 17 şubat
Klomen kullanmiştim yıllar önce bana da çatlatma vermemişti ben çok ağrım olunca doktore gitmiştim de muayenede catladigini görmüştü doktor. Bence muayene takibiyle çatlatmaya karar verebilir doktorun
Birde yumurtlamış olsam gözükür müydü ultrasonda acaba çünkü yumurtlamam 4 şubat gözüküyordu
Gozukürdu regl döngüsü düzensiz hastalarda herhangi biz zamanda başlayabiliyorlar klomeni düzenli ise regl dönemi başlanıyor en geç 5. Günü..ilk günü başlayanlara birden fazla yumurta gelişme ihtimali daha yüksek oluyor diye okumuştum
Adetime 5 gün var ve ovulasyon testi kullanmadığım için yumurtalama ne zaman oldu bilemiyorum malesef,akşam saatlerinde bir etkisi olurmu mesela 3 saat hiç su içme birşey yeme vs falan diye bir özelliği varmı yani yapılması gereken herhangi birşey
Canım bence bekle 2 gün daha
kızlar korona regliyi değiştiriyor ben hala karantinadayım mu bugun bat gunum 2 gün once kahve lekelenmelerim oldu peçeteye silince şimdi gelen giden yok
Korona yi bilmiyorum ama özellikle ovulasyon dönemi kullanılan Ağrı kesici tarzındaki bazı ilaçlar ovulasyon tarihini etkiliyor. Bilimsel olarak kanıtlanmış bir durum. yumurtlamayı ötelediği için regl günü de ileriye atıyor. Ama senin durumunda çatlama gününü net biliyorsan ve değerlendirdiysen yerleşme de olabilir. Umutlanmak istemiyorum demişsin ama bu şekilde düşünme bence hamile olup hastalanan binlerce kadın var gerektiğinde ameliyat olan insanlar bile var...şöyle düşün gebe kalırsan otomatik antikorlu bebe olur 😊😊
Ben bu hafta diş tedavisine başlayacağım yaklaşık 1 ay sürer dedi hekim. artık önümüzdeki aya kalmış olması bir noktada iyi olmuş olacak benim için her şeyde bir hayır var işte.

Hiç kalkmamki normalde dün 2 kere kalktım, gündüz de suyu içtiğim gibi tuvalete gidiyorum, hayırdır inşallah 🥰
Geliyor gelmekte olan o zaman 😍
Bu da 16:30 da yaptığım ovulasyon hergün aynı koyuluk sanki anlamadım ben

Eklentiler

• 21B6B21C-9862-4EFB-8AA3-A08F79666C2B.jpeg
    21B6B21C-9862-4EFB-8AA3-A08F79666C2B.jpeg
    28,6 KB · Görüntüleme: 33
Gözün aydın canım cuma haftayı bulmaz görürsün keseyi 😊

Ben de kullandım daha önce çok erken dönemde göstermez çatlama üzerinden 13 gün falan geçmesi lazım daha erkeni için 11 günde belki ilk idrarla silik çıkabilir

Klomen kullanmiştim yıllar önce bana da çatlatma vermemişti ben çok ağrım olunca doktore gitmiştim de muayenede catladigini görmüştü doktor. Bence muayene takibiyle çatlatmaya karar verebilir doktorun

Gozukürdu regl döngüsü düzensiz hastalarda herhangi biz zamanda başlayabiliyorlar klomeni düzenli ise regl dönemi başlanıyor en geç 5. Günü..ilk günü başlayanlara birden fazla yumurta gelişme ihtimali daha yüksek oluyor diye okumuştum

Canım bence bekle 2 gün daha

Korona yi bilmiyorum ama özellikle ovulasyon dönemi kullanılan Ağrı kesici tarzındaki bazı ilaçlar ovulasyon tarihini etkiliyor. Bilimsel olarak kanıtlanmış bir durum. yumurtlamayı ötelediği için regl günü de ileriye atıyor. Ama senin durumunda çatlama gününü net biliyorsan ve değerlendirdiysen yerleşme de olabilir. Umutlanmak istemiyorum demişsin ama bu şekilde düşünme bence hamile olup hastalanan binlerce kadın var gerektiğinde ameliyat olan insanlar bile var...şöyle düşün gebe kalırsan otomatik antikorlu bebe olur 😊😊
Ben bu hafta diş tedavisine başlayacağım yaklaşık 1 ay sürer dedi hekim. artık önümüzdeki aya kalmış olması bir noktada iyi olmuş olacak benim için her şeyde bir hayır var işte.
Kaç gündür gribim diye bir sürü ilaç içtim ovulasyon testlerim hep aynı koyulukta çıkıyor belki benim de etkilenir bakalım

Kızlar benim dün akşam bel ağrısı ile birlikte kahverengi leke gelmişti 5-6 damla buraya yazmıştım. Bugün doktor kontrolüm vardı doktorum ovulasyon kanaması olabileceğini söyledi ve kan testi istemişti rahim filmi için hazırlık yapıyoruz. Şimdi kan sonuçlarım çıkmış baktım beta hcg de bakılmış negatif çıkmış acaba dün yaşadığım şeyin yerleşme kanaması olabileceğini mi düşündü ki bana da bi şey söylemedi heveslenmeyim diye. Negatif çıkmış ama umut var mı ki 15i adet tarihim
Bence tabiki öyle bir ihtimal var.. doktorun her ihtimali sorgulaması çok iyi..

partalina_ partalina_ R Random3 S sedacamasal kızlaar midelerinizin durumuna bir bakın bakalım benim sabahtan beri bulanıyor 😂😂 ay ben hamile olcam bu ay yada kafayı yiycem 😅 ben iğne gününden 15 gün sonra izin aldım işten evde dinleyim diye bugün evde durmuyum belirti aramamak için dedim ve işe geldim sırf kafam dağılsın diye sabahtan beri bi bulantı başladı geçmek bilmiyor. Geçen ay ki iğnemde sadece kasık ağrım vardı. Bulantı için erken değil mi

partalina_ partalina_ R Random3 S sedacamasal kızlaar midelerinizin durumuna bir bakın bakalım benim sabahtan beri bulanıyor 😂😂 ay ben hamile olcam bu ay yada kafayı yiycem 😅 ben iğne gününden 15 gün sonra izin aldım işten evde dinleyim diye bugün evde durmuyum belirti aramamak için dedim ve işe geldim sırf kafam dağılsın diye sabahtan beri bi bulantı başladı geçmek bilmiyor. Geçen ay ki iğnemde sadece kasık ağrım vardı. Bulantı için erken değil mi
Bulantı için erken kuzum evet ama bazı değişimler oluyorsa etkiliyor da olabilir, inşallah 🥰 benim acaip midem kazınıyor ve kasıklarım değil de göbek hizamda ağrılarım var şimdi sızlama gibi çekilme gibi tarif edemiyorum

X