Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Peki bu ilk haftalarda da etkiler mi yaa.. yani bir-iki bardak hiç bişey etkilemez ilk haftalar gibi geliyor bana.. yanlış mı düşünüyorum?
İlk haftaların daha kritik olduğunu söylemişti doktorum ilk gittiğimde kalp atışını duymuştum tabi ben kahveye devam bilmediğim için sonraki hafta ritim bozuldu ve sonraki 10. hafta ses alamadık bu yüzden suçlu hissediyorum biraz ben ama olacağı varmış sağlıksız bir embriyoymuş dedi doktorum yani öğrendiğim an ağzıma sürmem o süreç çok zor eşimin yıkılışı benim haftalarca üzüntüm bir daha yaşamayı göze alamam 😔

kızlar bugünde güzel haberler geliyo maşallah allah sağlıkla büyümelerini nasip etsin, herkesin kandili mübarek olsun darısı tüm evlat sahibi olmak isteyenlere olsun inşallah.
24 ocak aşılama tarihimdi aşılama gününü saymazsak bugün 10. günüm, sizce ne zaman test yapmalıyım
Eğer ben gbi aceleciysen 12.gun başladım yaomaya canım☺️bugün 15.gunum

Evet canım zorunlu ama aşılamada yıkanıyor spermler en hızlısı sağlıklısı seçiliyor hızlı bir şekilde tüplere yollandigi için daha iyiymis
hmmm anladım canım teşekkür ederim bilgilerin için inşallah bizde güzel haberler alırız tep tüplü mucizelerimizle başkalarına ümit oluruz :)

Kızlar siz herhangi birşey yiyip içiyor musunuz? Takviye vitamindir, spordur, yan gelip yatmadır…

@Random33 @sedacamasal hope2022 hope2022 Hayat su Hayat su

Ben avakoda yiyorum, arı süt bal polen karışımı içiyorum bunu ama 1 aydır yapıyordum sağlıklı yumurta olussun diye eşimde de sağlıklı sperm sayısı artsın diye, doktorum bi toz karışım verdi yumurtlama sağlıgı için ona devam ediyorum. Birde klasik hamilelik öncesi folik asit kullanıyorum. Bide ben ev işi filan da yapmıyorum en azından şu 1 hafta geçene kadar yapmıycam ağır kaldırma sürekli ayakta durma filan sırf bu yüzden işten 15 gün izin aldım soğukta bütün gün ayakta durmuyum diye. Ayagımı sıcak tutuyorum evde sürekli patiğim oluyor ayağımda. Benim bunlar sen yapıyor musun bir şeyler

Benim dvitaminim dusuk ben kullanıyorum canım ama doktor esıme bse demediği için kullanmıyo esım henuz doktora bi sorarım ona göre alırız artık🥰 cok tesekkr ederım hayırlı haberler alırsınz ıns sızde bu mübarek günde rabbım gönlümüze göre versin🥰ben size mart ayında yazarım tekrar allah razı olsun cvp verdınz 🥰 hakkınızı helal edin
Ne demek kuzum rica ederim 😍

Ya sinirlerim çok bozuk.Bikaç gündür aramızda soğuk rüzgarlar esiyodu ama malum görev bilinci dünden önceki gece birlikte olduk.dün sabah baya kavga ettik gece de uyuyamadım belim deli gibi ağrıyodu.Tuvalete kalktım geç saatte baktım yumurtlama akıntım var takvime göre de bugün bekliyodum zaten.Odaya geçtim uyandırdım çok uykun var mı dedim biraz dedi.Anlattım böyle böyle yumurtam çatladı dedim test mi yaptın dedi hayır akıntım var dedim bi iki döndü uyudu.Ben şimdi bunu napym Allah aşkına ?! Yani ben de bayılmıyorum böyle yapmaya ama bişey yapmaya çalışıyoruz sonuçta.Zamanını denk getircez diye bin türlü takla atıyoruz.Zaten tatildeyiz işimiz yok gücümüz yok.Bu kadar mı öldün uykusuzluktan be adam
Ya canım bu ay eşin uyur bir daha ki sen emin ol görev gibi gelince insan stresli oluyor ve sürekli kavga çıkıyor. O yüzden sakin kalmakta fayda var. Ben yumurtlama sürecinde bide 2 aydır hap kullanıyorum eşimin yüzünü görmek istemiyordum dedim hem çocuk yapmaya çalısıyoruz hemde ben her şeyde sinir stres oluyorum diye aldım karşıma konuştum. Ben elimden geleni yapıyorum sende bana yardımcı ol durduk yere sinir geliyor sen sakin kal canım sıkkınken üstüme gelme bi atak gibi gelip geçiyor duygusal buhran diye aldım karşıma konuştum bu ay yardımcı oldu ve yumurtlama dönemini güzel geçirdik. Bence anlatın konuşun görev gibi yapmayın bu işi. Zaten en büyük sıkıntımız o zaten

Ben avakoda yiyorum, arı süt bal polen karışımı içiyorum bunu ama 1 aydır yapıyordum sağlıklı yumurta olussun diye eşimde de sağlıklı sperm sayısı artsın diye, doktorum bi toz karışım verdi yumurtlama sağlıgı için ona devam ediyorum. Birde klasik hamilelik öncesi folik asit kullanıyorum. Bide ben ev işi filan da yapmıyorum en azından şu 1 hafta geçene kadar yapmıycam ağır kaldırma sürekli ayakta durma filan sırf bu yüzden işten 15 gün izin aldım soğukta bütün gün ayakta durmuyum diye. Ayagımı sıcak tutuyorum evde sürekli patiğim oluyor ayağımda. Benim bunlar sen yapıyor musun bir şeyler
Bat tarihimiz aynı bakalım ne olacak 😊😊

Bunu kullanan var mı kızlar aranızda bana folbiol verdi doktorum birde d vit damla ama içemedim onu çok bulantı yaptı en son testte folik asit çok yüksek çıktı bat 17 şubat daha bekleyeyim mi yoksa böyle bir takviye iyi mi olur ne dersiniz ?
Ginsengin kadınlara iyi gelmediğini biliyorum ben canım. Bir ara vitamin olsun diye parmotonun vitaminlerinş kullanıyordum o zaman yeni evliydim 2-3 aylık hap bitince eşimle yenisini almaya gittik kadın gebelik düşünüyorsab ginseng içerikli kullanma demişti

Kızlar nabzınızı kontrol ediyor musunuz benim iki gündür 100 çıkıyor çatlatma iğnesi nin etkisinden galiba yani hamile kızlar nabzınız kaça çıktı sizlerin
valla bende hamileyim galiba daha kan testi vermedim ama nabzım 105in üstünde sürekli bazen kalbim ağzımdan çıkacakmış gibi atıyor 😍 ilk hamileliğimde de olmuşu böyle

Ginsengin kadınlara iyi gelmediğini biliyorum ben canım. Bir ara vitamin olsun diye parmotonun vitaminlerinş kullanıyordum o zaman yeni evliydim 2-3 aylık hap bitince eşimle yenisini almaya gittik kadın gebelik düşünüyorsab ginseng içerikli kullanma demişti
Aa ilk defa duydum ama hep takviyelerdr oluyor 😱

Ya canım bu ay eşin uyur bir daha ki sen emin ol görev gibi gelince insan stresli oluyor ve sürekli kavga çıkıyor. O yüzden sakin kalmakta fayda var. Ben yumurtlama sürecinde bide 2 aydır hap kullanıyorum eşimin yüzünü görmek istemiyordum dedim hem çocuk yapmaya çalısıyoruz hemde ben her şeyde sinir stres oluyorum diye aldım karşıma konuştum. Ben elimden geleni yapıyorum sende bana yardımcı ol durduk yere sinir geliyor sen sakin kal canım sıkkınken üstüme gelme bi atak gibi gelip geçiyor duygusal buhran diye aldım karşıma konuştum bu ay yardımcı oldu ve yumurtlama dönemini güzel geçirdik. Bence anlatın konuşun görev gibi yapmayın bu işi. Zaten en büyük sıkıntımız o zaten
Biz bu mevzudan tartışmadık.Elli kere kavga edip bi dünya bahane üretip üstüne söz verip tekrar tekrar aynı şeyi yaptı ben de patladım artık.Bu kavga da bu döneme denk geldi yani zaten limoniydik.Dün gece akıntı görünce hadi dedim kendi kendime idare et iki dakika.Adam döndü uyudu ben ona deliriyorum zaten.En lazım olduğu zaman uyudu şimdi uykusuz çok gece bekliyo onu hiç umrumda değil.Yüz veren ne olsun..

X