Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ooofff bi kahve bi de sigara... Bırakamıyoruuum 😔 kahve günde 3 kere en az zaten. Engel olamıyorum kendime yaa. Hamile kalırsam çok zorlanıcam. Şimdiden alıştırmak lazım aslında ama nasıl olsa olmuyor kafasıyla kendimi boş yere kasmak istemiyorum
Sıgarayı derhal bırakın lütfen, dediğim gibi yumurtalıklar ve spermler gebelikten 3 ay önceki koşullara göre hal alıyorlar. Kahve de eskiden gebelikte günde 2-3 fincan (200ml) izin veriliyordu artık tamamen yasaklanmış. Ayrıca yerleşmeyi zorlaştırdığu söyleniyor. Ben de kahve hastasıydım kafeinsiz kahve alın gerçekten ben lezzetinde bir fark göremiyorum.

Biraz azaltasanız belki olur 3 kere fazla kafein hormonlar icin sıkıntı diyor doktorlar

Benim sigram çok çok şükür. Ama türk kahvesini severim ilk cocugimdada günde bı kere içmiştim.simdide bire düşürdüm . Sende başla canım azalt
Haklısınız zaten bile bile yapıyoruz ya kötü olan o. İlk gebeliğimde ben de sigarayı bırakınca kahveyi de bırakmıştım, onu çağrıştırıyor diye. Azaltmaya çalışacağım 🙏

Sıgarayı derhal bırakın lütfen, dediğim gibi yumurtalıklar ve spermler gebelikten 3 ay önceki koşullara göre hal alıyorlar. Kahve de eskiden gebelikte günde 2-3 fincan (200ml) izin veriliyordu artık tamamen yasaklanmış. Ayrıca yerleşmeyi zorlaştırdığu söyleniyor. Ben de kahve hastasıydım kafeinsiz kahve alın gerçekten ben lezzetinde bir fark göremiyorum.
Çok haklısın canım ama alışkanlıklar öyle birden bırakılmıyor işte 😔 ama azaltmaya çalışıcam. Birden bırakırsam zaten yaşadığım stres daha çok etkileyecek. Eşim o kadar söylüyor yapamıyorum ama burası daha ikna edici oluyor nedense ☺️ sayıları her gün düşürücem inşallah 🙏 sağol

Çok haklısın canım ama alışkanlıklar öyle birden bırakılmıyor işte 😔 ama azaltmaya çalışıcam. Birden bırakırsam zaten yaşadığım stres daha çok etkileyecek. Eşim o kadar söylüyor yapamıyorum ama burası daha ikna edici oluyor nedense ☺️ sayıları her gün düşürücem inşallah 🙏 sağol
Doğrudur canım, kolay değil tabi. Ama senin ve bebeğinin iyiliği için 🌹 aynen her gün biraz daha azaltmak çok iyi bir fikir 😍

O yüzden gebelik öncesi doğru beslenme çok önemli. Ben şimdiden kahveyi bıraktım daha doğrusu kafeinsiz içiyorum😅
Beslenmeme dikkat ettiğimi düşünüyorum aslında ama ne kadar doğru yapıyorum bilmiyorum 🤷🏼‍♀️ avakado başlayayım mı aldım olgunlaştırdım büyüttüm ☺️ O da pişirir mi şimdi benim yumurtaları? 😂

Beslenmeme dikkat ettiğimi düşünüyorum aslında ama ne kadar doğru yapıyorum bilmiyorum 🤷🏼‍♀️ avakado başlayayım mı aldım olgunlaştırdım büyüttüm ☺️ O da pişirir mi şimdi benim yumurtaları? 😂
Ben de pek emin değilim aslında 😂 avokado yerleşme için faydalıymış (içinde Vitamin E var), dolayısıyla yumurta çatladıktan sonra öneriyorlar. Ben de ilk defa deniyorum.

Ben de pek emin değilim aslında 😂 avokado yerleşme için faydalıymış (içinde Vitamin E var), dolayısıyla yumurta çatladıktan sonra öneriyorlar. Ben de ilk defa deniyorum.
Avokado yiyemeyenler olarak yapay e vit almak lazım o zaman 🤣

Bence yanlış düşünüyorsun eğer hamileysen ilk ayda bebeğin yaşan şekilleri oluşuyor. o yüzden çok dikkat etmek gerek. minoset ve parol hamilelikte kullanılıyor. bence temkinli olmakta fayda var diye düşünüyorum. 😍🥰
Kesinlikle.. ben aman bişey olacak diye korkudan yaşlı teyze gibi oluyorum..

Yok o hastayken değil karantinası bittikten sonrayı soruyorum ☺️ spermlere bir etkisi falan var mı ya da bununla ilgili dr laf bir şey diyor mu acaba?
Benim bu ay sadece 3 folikülüm oluştu, normalde en az 7 oluyordu. Doktor covid geçirdiğin için azalmış, hastalıklarda vucut etkileniyor demişti

Günaydın anne adayları kocam covid testine gitti eğer + ise karantinasından sonra beklemek lazım gelir mi? Yoksa Allah ne verdiyse yardıralım mı?
Ama erkeklerin pek etkilenmez diye düşünüyorum, kendi kadın doğum doktoruna bi sorun isterseniz 🤗

X