Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ne gerekliyse hamiyken bile cekilebiliyor ki henüz hamilelik tespiti yapılamadığı dönemde yapılan işlemlerin bebeğe zaten zararı olmuyor Allah'ın lutfu işte
Bu ay bizim de öyle oldu olursa pes derim zaten

Progesteron artıyor ya yumurtlamadan sonra göğüs hassasiyetinin ve şişkinliğin sebebi o hormon işte kızlar hatta bazen doktor hamilelik ilk haftaları takviye progesteron veriyor ya işte o zaman taş ve davul gibi karın ve memintolarla geziniyor insan... Hamilelik olusmazsa o hormon düşüyor ve regl başlıyor aslında bu belirtiler nimet düşük tehlikesinde de bu hormon veriliyor zira
Kızlar bişey sorulan benim çatlamam 19 da oldu 18 iğne günümdü Saadet tarihimde 3 Şubat sizce kan versem erken mi ?
Bence çıkma ihtimali var ama yerinde olsam beklerdim çünkü kanda değer düşük çıkarsa da bu sefer ne kadar yükselecek yükselecek mi derdi oluyor
Kizlar İstanbul'da olanlar hangi doktor tarafindan takip ediliyorsunuz ? Hastane veya klinik ismi alabilir miyim
Anadolu yakasındayim ben eski doktorumun olduğu hastane çok kalabalık olduğundan ben de memnun olmama rağmen yeni doktor arayışındayım
Üzülme en azından tedavinin seyri belli olacak
Betan kacken tespit edilebilir dış gebelik. Benim beyan henüz çok düşük kese görünmez dış gebelik olsada korkuyorum o yüzden tüpüme zarar vercek diye
Canım beta 1500 civarı olmadan anlaşılması zor çünkü o değerden önce USG de saptanamayacak kadar küçük oluyor kese değer yüksek ve klinik bulgu yoksa o zaman dış gebelik ihtimali üzerinde duruluyor ve radyoloji değerlendiriyor durumu öncesi için kırmızı yoğun kanama olmadığı sürece dış gebelik degerlendirilmez
Kızlar benim adam vazgeçti çocuktan maddi durumlardan zamlardan dolayı hoscakalin
Canım benim her bebek kismetiyle gelir. Kim bilir ne kapılar açar size hemen vazgeçmeyin derim hem bugün iyi olsa bbek olunca kötü olmayacağının bir garantisi var mı ne olacak o zaman olan çocuğu mu terk edeceğiz...naçizane fikrim eğer tek sebep maddiyatsa ve sen istiyorsan tekrar düşünün
Bugün zeytinyağında limon da koydum harika oldu kaç gündür eziyet çekiyormuşum
Limonsuz olmaz
TUz limon zeytinyağı çok az. Akşam yiceksem birazda sarımsak koyuyorum.sabh yerken koymuyorum canım. Enginarla salatasida çok güzel oluyo
Sen bu işi biliyorsun
Benim de sat 14 ocak kimyasal gebelikti.agri kesici alabilirsin hamileliğin henüz tespit edilmeyen döneminde ağrı kesici zararlı değil. Üstelik gebelik döneminde de parasetamol içerikli ağrı kesicileri kullanabilirsiz dolaşıma katılmadan çıkıyor vücuttan nitekim bebeklere verilen ağrı kesiciler de parasetamol icerikli
Canım agrikesici kullanabilirsin yukarıda kaç kişiye yazdım
Predictor express var evde bı tane eğer adet olmazsam tam 10 unda yapmayı düşünüyorum canım. Tabi dayanabilirsem
Express olan sonucu hızlı çıkan demek erken gebelik testi değil yani hızlı gebelik testi
Yanına al kalabalik da olsa yaparsın hem düşün ki ilk olarak pozitif görüp sonra negatife dönerse daha çok üzülürsünüz o yüzden erken yapma
Kızlar önceden gebelik testi mi varmıs en iyisi beklemek adet gecene kadar sabredebilene
Al benden de o kadar ama insan beklenti içinde olunca sabredemiyir en iyisi başka şeylerle meşgul olmak
Canım cevredekilere aldırma ağızlarının payını ver sen doğursan onlar mı bakacak ne terbiyesiz insanlar var ya hem yeni evli sayılırsın hayır yani hiç çocuk yapma niyetin de olmayabilir SİZE NE TERBİYESİZ HADSİZLER de onlara
Canım benim ben normal doğurdum inan ki kacirsan da umrunda olmaz o an. Emin yanımda annem vardı şimdiki aklım olsa eşimi alırdım ki görsün nasıl anne olunuyor. Hem bir zahmet arka tarafta durup yanında olsun.bir de anneler kiyamiyor o an ben annemi düşünüp üzülmüştüm bir de o halimle
Ben kendim erken dogmusum bi de hic sabredemiyorum ama sonra da negatifi görüp dibe cokuyorum maalesef zaman gecmiyoo
Koç burcu olabilir misin

Ben 5 haftalık hamileyken çılgın eşim dalgalı denizde sürat teknesine bindirmisti beni pinpon topu gibi sekmistim kaç kere elbet bile bile çılgınlık yapmaya gerek yok ama sakinilan göze de çöp batar rahat olalım kısmetse olur zaten...

Kızlar çok da yazmayın aklım kalıyor burada. Kpss çalışıyorum bir yandan ev işleri bir yandan kızım ve ödevleri valla uzun süre girmeyince çok birikmiş oluyor...

Yumurtlama beklerken bu ne şimdi neden çizgi yok oluyo devam etmelimiyim ya

Eklentiler

• D3AF6A58-25C6-41EE-9C65-0337FA052D49.jpeg
    66,2 KB · Görüntüleme: 59
K
Kız masallah herseye cevap vermişsin
Oğlak burcuyum canım annem daha gec bekliyormus ce e yapmısım herkes de sabırsız diye
Bende kpss calısıyorum bi yandan kolay gelsin sana da inşallah sınavlara girerken karnımız burnumuzda sonra da atanırken kucagımızda olurlar

Benim regl gününe beş gun kala kasette çıkmamıştı canim 4 gün kala erken gebelikte çıktı 3 gün kala kasette çıktı moralini bozma umudunu kaybetme

Mesajların hepsini okuyamıyorum teşekkür ederim tedirginliğim Aralık ayında kimyasal gebelik geçirmekti ilk gebeliğimdi o yüzden fikir ve düşünce almadan birşey yapmak istemedim

Mrb kızlar bat 13 şubat bu ay klomen kullandım 29 ocak ta çatlatma iğnesi yaptım o günleri değerlendirdim ve şimdi bekliyorum üç dört gündür sancım var sağlı sollu bugün hafifledi sanki bide bu sabah çok az bir damla kahve rengi lekelenme oldu normal mi bu durum cumartesi sabah 10 da vurulmuştum iğnemi iğne mide bulantısı da yaptı baya daha yeni yeni geçiyor o da biz eşimle çok tedavi gördük şu an her şey yolunda sadece bende pko kaldı sorun olarak tekrar tüp bebek ten önce üç ay yumurtlama tedavisi olacam

Beni de ekler misin canım bat 13 şubat

Hoşgeldin canım, tüp bebek tedavisine gerek kalmadan Ekim annelerine transfer olursun inşallah sen de bizdensin partalina_ hope2022 biz de cumartesi sabah vurulduk iğnelerimizi.
Çalışkan arılaaar hooop ses verin işlem tamam mı?

Kardeşim vallaha millete neyse bizim çolugumuzdan çocuğumuz dan.. Allah ıslah etsin onları.. sakin düşünüp stress yapma.. öyle oldukça daha zorlaşıyor .. rahat olsun için.. ovulasyon testleri al bilmiyorsan biz anlatırız sana nasıl olduğunu.. yumurtlama günlerini takib edersin.. o günlerde de ters pozisyonu kullanarak değerlendir mutlaka.. 2 günde bir yumurtlama görünce de 3 gün.. eşinde bir sıkıntı yok degilmi ?

Hmm belki de bir baktirman lazım.. en azından ona göre bir yol izlenir . Ama vakti gelmeyincede olmuyir vakti var eminim İnshaAllah olacak bacım

Yaa çok sevindim kuzum inşallah hep birlikte güzel haberler veririz burda benim geçen sene tüp bebek kimyasal gebelik ile sonuçlandı o yüzden korkuyorum aslında gebe kalmak önemli değil sağlıklı bir gebelik olur bu sefer inşallah yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…