Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta düştüm ve kolumu incittim. O zaman adetliydim ve röntgen çektirdim sorun olmadı. Bu hafta ağrı geçmediği için başka doktora gittim ve MR çektirmemi istedi. Ancak bu günler yumurtlama günleri ve değerlendirdik ve devam etmek de istiyorum.

Çarşamba MR var, bu kadar erken dönem de gebelik oluşum aşamasında sorun olur mu? Daha önce çektiren oldu mu acaba?
Canım ne gerekliyse hamiyken bile cekilebiliyor ki henüz hamilelik tespiti yapılamadığı dönemde yapılan işlemlerin bebeğe zaten zararı olmuyor Allah'ın lutfu işte
Canım ben de kimyasal geçirdim beta sıfırlayınca mi başlıyor dur yumurtlama bilmiyorum kanamamin 2. Günü değerim 4 tu çok da düzenli değerlendiremedim bu ay tek umudum kimyasaldan sonra sans yükselir deniyor ya o valla geçen ay 4 gün kala pozitif gördüm kana gitmedim bekledim reglim 2 3 gün gecikmişti kanamam oldu iste bu ay görür görmez kana gideceğim inşallah
Bu ay bizim de öyle oldu olursa pes derim zaten
Aynen ben de hafta içine gelsin kan verme olayı diye düşünüyorum ama inşallah vardır ya negatif görmek yıpratıcı olacak artık

Valla inşallah vardır inşallah erken yapmışımdır dünden beri inanılmaz göğüs ağrım var üzerine falan yatamıyorum bebek yoksa ben bu göğüsleri kesip atarım😂

Benim göğüs ağrım tek taraflı ya damar çekiyor gibi demiştim ya sol tarafımda devam ediyor hamile degilsem mamografiye gitcem korkuttu baya beni prolaktin yükselmiş olsa iki tarafta da olurdu ağrı çok garip şeyler yaşıyorum bu ay karin ağrım falan kalmadı
Progesteron artıyor ya yumurtlamadan sonra göğüs hassasiyetinin ve şişkinliğin sebebi o hormon işte kızlar hatta bazen doktor hamilelik ilk haftaları takviye progesteron veriyor ya işte o zaman taş ve davul gibi karın ve memintolarla geziniyor insan... Hamilelik olusmazsa o hormon düşüyor ve regl başlıyor aslında bu belirtiler nimet düşük tehlikesinde de bu hormon veriliyor zira
Kızlar bişey sorulan benim çatlamam 19 da oldu 18 iğne günümdü Saadet tarihimde 3 Şubat sizce kan versem erken mi ?
Bence çıkma ihtimali var ama yerinde olsam beklerdim çünkü kanda değer düşük çıkarsa da bu sefer ne kadar yükselecek yükselecek mi derdi oluyor
Kizlar İstanbul'da olanlar hangi doktor tarafindan takip ediliyorsunuz ? Hastane veya klinik ismi alabilir miyim
Anadolu yakasındayim ben eski doktorumun olduğu hastane çok kalabalık olduğundan ben de memnun olmama rağmen yeni doktor arayışındayım
Kızlar benim bugün adet başlangıcından beri 24. Günüm normalde döngüm uzun zaten. Progesteron sonucum çıktı bugün doktorum yumurtlama gerçekleşmemiş bu ay dedi. Çarşamba tekrar kan testi verip sonuca göre tedaviye başlayacak. Ovulasyon testimde de pozitifi görememiştim zaten düşük çıkacağını biliyordum ama yine de çok üzüldüm yolunda gitmemesine
Üzülme en azından tedavinin seyri belli olacak
Betan kacken tespit edilebilir dış gebelik. Benim beyan henüz çok düşük kese görünmez dış gebelik olsada korkuyorum o yüzden tüpüme zarar vercek diye
Canım beta 1500 civarı olmadan anlaşılması zor çünkü o değerden önce USG de saptanamayacak kadar küçük oluyor kese değer yüksek ve klinik bulgu yoksa o zaman dış gebelik ihtimali üzerinde duruluyor ve radyoloji değerlendiriyor durumu öncesi için kırmızı yoğun kanama olmadığı sürece dış gebelik degerlendirilmez
Kızlar benim adam vazgeçti çocuktan maddi durumlardan zamlardan dolayı hoscakalin :cry:
Canım benim her bebek kismetiyle gelir. Kim bilir ne kapılar açar size hemen vazgeçmeyin derim hem bugün iyi olsa bbek olunca kötü olmayacağının bir garantisi var mı ne olacak o zaman olan çocuğu mu terk edeceğiz...naçizane fikrim eğer tek sebep maddiyatsa ve sen istiyorsan tekrar düşünün
Bugün zeytinyağında limon da koydum harika oldu kaç gündür eziyet çekiyormuşum 😁
Limonsuz olmaz
TUz limon zeytinyağı çok az. Akşam yiceksem birazda sarımsak koyuyorum.sabh yerken koymuyorum canım. Enginarla salatasida çok güzel oluyo
Sen bu işi biliyorsun 😋
Merhaba 35 yasinda cocuk sahibi olmak istiyouz esimle.
16 ocak itibari ile adet oldum. Sonrasinda 3 kere korunmasiz iliski oldu.
Bir kac gündür asiri bel ve börek kisimlarindan hafif sizimsi agrilarim var. Acaba hamile olma ihtimalim var mi? Cünkü doktora gittim ve röntgen cekecekti ama korktum ya hamileysem diye. Bu belirsizlik ve yanlis birsey yapma duygusu kötü.

Birkac gündür asiri su birakma durumuda var. Mide bulantisi mevcut. Kendimi halsiz hissediyorum
Benim de sat 14 ocak kimyasal gebelikti.agri kesici alabilirsin hamileliğin henüz tespit edilmeyen döneminde ağrı kesici zararlı değil. Üstelik gebelik döneminde de parasetamol içerikli ağrı kesicileri kullanabilirsiz dolaşıma katılmadan çıkıyor vücuttan nitekim bebeklere verilen ağrı kesiciler de parasetamol icerikli
Bu ay dişim felaket ağrıyor,halsizliğimde üzerimde sürekli uyumak istiyorum sanki,ara ara mide bulantısı oluyor,göğüslerimde biraz ağrıyor bat 11 Şubat,ağrıya belki bebek vardır diye ilaçta kullanamıyorum 🤦🏼‍♀️ bu belirtiler acaba hamilelik olabilirmi
Canım agrikesici kullanabilirsin yukarıda kaç kişiye yazdım
Predictor express var evde bı tane eğer adet olmazsam tam 10 unda yapmayı düşünüyorum canım. Tabi dayanabilirsem ☺️
Express olan sonucu hızlı çıkan demek erken gebelik testi değil yani hızlı gebelik testi
Kuzum ah keşke bekleyebilsemm🤦🏻‍♀️ Ya 3 gün kala ailemin yanında olcam farklı şehirdeyiz onlara gitmeden hamile olduğumu öğrensem keşke de sürpriz yapsam hevesindeyim😅 ben de bugün yaptım ve tabiki negatifi görüp oturdum bir miktar da ağladım açıkçası garip duygulardayım ya bu ay olmuş gibi hissediyorum ama böyle hemen çıkmayınca da üzülüyorum ister istemez
Yanına al kalabalik da olsa yaparsın hem düşün ki ilk olarak pozitif görüp sonra negatife dönerse daha çok üzülürsünüz o yüzden erken yapma
Kızlar önceden gebelik testi mi varmıs en iyisi beklemek adet gecene kadar sabredebilene 😂😂
Al benden de o kadar ama insan beklenti içinde olunca sabredemiyir en iyisi başka şeylerle meşgul olmak
Çocuğun var mı canım

lutfen dua edın çok fazla çevreden kötü yorum ve baskı alıyorum çocuğum olmuyor dıye .. sadece dokuz aylık evlıyım ama kımse bunu düşünmüyor bıle ve artık bende sorguluyorum hıc korunmadım dokuz aydır neden çocuğum olmuyor dıye ters rahımlıymısım sız kolay hamıle kalma yontemlerını bana söyler mısınız
Canım cevredekilere aldırma ağızlarının payını ver sen doğursan onlar mı bakacak ne terbiyesiz insanlar var ya hem yeni evli sayılırsın hayır yani hiç çocuk yapma niyetin de olmayabilir SİZE NE TERBİYESİZ HADSİZLER de onlara
Ya benim tedirginliğim şu (ortada asla çocuk yok ama doğuma girdim şimdiden) normal doğum istiyorum ben, normal doğumda da ıkınırken annişler ufak tefek kaçaklar yaşabiliyomuş arkadaşımın ablası ne yazık ki öyle olmuş kakasını kaçırmış çok korkutucu geldi bana bu😱
Canım benim ben normal doğurdum inan ki kacirsan da umrunda olmaz o an. Emin yanımda annem vardı şimdiki aklım olsa eşimi alırdım ki görsün nasıl anne olunuyor. Hem bir zahmet arka tarafta durup yanında olsun.bir de anneler kiyamiyor o an ben annemi düşünüp üzülmüştüm bir de o halimle
Ben kendim erken dogmusum bi de hic sabredemiyorum ama sonra da negatifi görüp dibe cokuyorum maalesef zaman gecmiyoo 😂😂
Koç burcu olabilir misin 😁

Ben 5 haftalık hamileyken çılgın eşim dalgalı denizde sürat teknesine bindirmisti beni pinpon topu gibi sekmistim kaç kere elbet bile bile çılgınlık yapmaya gerek yok ama sakinilan göze de çöp batar rahat olalım kısmetse olur zaten...

Kızlar çok da yazmayın aklım kalıyor burada. Kpss çalışıyorum bir yandan ev işleri bir yandan kızım ve ödevleri valla uzun süre girmeyince çok birikmiş oluyor...

Yumurtlama beklerken bu ne şimdi neden çizgi yok oluyo devam etmelimiyim ya

Eklentiler

• D3AF6A58-25C6-41EE-9C65-0337FA052D49.jpeg
    D3AF6A58-25C6-41EE-9C65-0337FA052D49.jpeg
    66,2 KB · Görüntüleme: 59
K
Canım ne gerekliyse hamiyken bile cekilebiliyor ki henüz hamilelik tespiti yapılamadığı dönemde yapılan işlemlerin bebeğe zaten zararı olmuyor Allah'ın lutfu işte

Progesteron artıyor ya yumurtlamadan sonra göğüs hassasiyetinin ve şişkinliğin sebebi o hormon işte kızlar hatta bazen doktor hamilelik ilk haftaları takviye progesteron veriyor ya işte o zaman taş ve davul gibi karın ve memintolarla geziniyor insan... Hamilelik olusmazsa o hormon düşüyor ve regl başlıyor aslında bu belirtiler nimet düşük tehlikesinde de bu hormon veriliyor zira

Bence çıkma ihtimali var ama yerinde olsam beklerdim çünkü kanda değer düşük çıkarsa da bu sefer ne kadar yükselecek yükselecek mi derdi oluyor

Anadolu yakasındayim ben eski doktorumun olduğu hastane çok kalabalık olduğundan ben de memnun olmama rağmen yeni doktor arayışındayım

Canım beta 1500 civarı olmadan anlaşılması zor çünkü o değerden önce USG de saptanamayacak kadar küçük oluyor kese değer yüksek ve klinik bulgu yoksa o zaman dış gebelik ihtimali üzerinde duruluyor ve radyoloji değerlendiriyor durumu öncesi için kırmızı yoğun kanama olmadığı sürece dış gebelik degerlendirilmez

Canım benim her bebek kismetiyle gelir. Kim bilir ne kapılar açar size hemen vazgeçmeyin derim hem bugün iyi olsa bbek olunca kötü olmayacağının bir garantisi var mı ne olacak o zaman olan çocuğu mu terk edeceğiz...naçizane fikrim eğer tek sebep maddiyatsa ve sen istiyorsan tekrar düşünün

Limonsuz olmaz

Sen bu işi biliyorsun 😋

Benim de sat 14 ocak kimyasal gebelikti.agri kesici alabilirsin hamileliğin henüz tespit edilmeyen döneminde ağrı kesici zararlı değil. Üstelik gebelik döneminde de parasetamol içerikli ağrı kesicileri kullanabilirsiz dolaşıma katılmadan çıkıyor vücuttan nitekim bebeklere verilen ağrı kesiciler de parasetamol icerikli

Express olan sonucu hızlı çıkan demek erken gebelik testi değil yani hızlı gebelik testi

Yanına al kalabalik da olsa yaparsın hem düşün ki ilk olarak pozitif görüp sonra negatife dönerse daha çok üzülürsünüz o yüzden erken yapma

Al benden de o kadar ama insan beklenti içinde olunca sabredemiyir en iyisi başka şeylerle meşgul olmak

Canım cevredekilere aldırma ağızlarının payını ver sen doğursan onlar mı bakacak ne terbiyesiz insanlar var ya hem yeni evli sayılırsın hayır yani hiç çocuk yapma niyetin de olmayabilir SİZE NE TERBİYESİZ HADSİZLER de onlara

Canım benim ben normal doğurdum inan ki kacirsan da umrunda olmaz o an. Emin yanımda annem vardı şimdiki aklım olsa eşimi alırdım ki görsün nasıl anne olunuyor. Hem bir zahmet arka tarafta durup yanında olsun.bir de anneler kiyamiyor o an ben annemi düşünüp üzülmüştüm bir de o halimle

Ben 5 haftalık hamileyken çılgın eşim dalgalı denizde sürat teknesine bindirmisti beni pinpon topu gibi sekmistim kaç kere elbet bile bile çılgınlık yapmaya gerek yok ama sakinilan göze de çöp batar rahat olalım kısmetse olur zaten...

Kızlar çok da yazmayın aklım kalıyor burada. Kpss çalışıyorum bir yandan ev işleri bir yandan kızım ve ödevleri valla uzun süre girmeyince çok birikmiş oluyor...
Kız masallah herseye cevap vermişsin 😂
Oğlak burcuyum canım annem daha gec bekliyormus ce e yapmısım herkes de sabırsız diye 😂
Bende kpss calısıyorum bi yandan kolay gelsin sana da inşallah sınavlara girerken karnımız burnumuzda sonra da atanırken kucagımızda olurlar 🙏🏻💙😂

Aynen ben de hafta içine gelsin kan verme olayı diye düşünüyorum ama inşallah vardır ya negatif görmek yıpratıcı olacak artık

Valla inşallah vardır inşallah erken yapmışımdır dünden beri inanılmaz göğüs ağrım var üzerine falan yatamıyorum bebek yoksa ben bu göğüsleri kesip atarım😂
Benim regl gününe beş gun kala kasette çıkmamıştı canim 4 gün kala erken gebelikte çıktı 3 gün kala kasette çıktı 🥰 moralini bozma umudunu kaybetme

Limonsuz olmaz

Sen bu işi biliyorsun 😋

Mesajların hepsini okuyamıyorum teşekkür ederim tedirginliğim Aralık ayında kimyasal gebelik geçirmekti ilk gebeliğimdi o yüzden fikir ve düşünce almadan birşey yapmak istemedim

Mrb kızlar bat 13 şubat bu ay klomen kullandım 29 ocak ta çatlatma iğnesi yaptım o günleri değerlendirdim ve şimdi bekliyorum üç dört gündür sancım var sağlı sollu bugün hafifledi sanki bide bu sabah çok az bir damla kahve rengi lekelenme oldu normal mi bu durum cumartesi sabah 10 da vurulmuştum iğnemi iğne mide bulantısı da yaptı baya daha yeni yeni geçiyor o da biz eşimle çok tedavi gördük şu an her şey yolunda sadece bende pko kaldı sorun olarak tekrar tüp bebek ten önce üç ay yumurtlama tedavisi olacam ☹️

Herkese selam kızlar, belki bana şans getirir diye şubat gebelik planlayanlar konusunu ben açmak istedim☺️ Katılmak isteyen olursa bat tarihini yazabilir🌸 Şubat ayı hepimize güzel haberler müjdelesin🍀
Kullanıcı AdıBATSONUÇ
@kuzaca18 Ocak
@Ecey34027 Ocak
@majamuge29 Ocak
@oddo065829 Ocak
@Nisan9530 Ocak
@sweetdreams198531 Ocak
@Ayseeglr31 Ocak
@Napicagimi Bilmiyorum1 Şubat
@loveprayeat1 Şubat
@Emek011 Şubat
@ozge24081 Şubat
@Efsaar1 Şubat
@Dnbn1 Şubat
@BaharDarcan481 Şubat
@seklla2 Şubat
@Bonibon482 Şubat
@niloveege2 Şubat
@Dilaraab2 Şubat
@sabibo2 Şubat
@Hemsiree2e3 Şubat
@mauve3 Şubat
@A R Y A3 Şubat
@secret073 Şubat
@Hayalmeyal33 Şubat
Mavilikelebek Mavilikelebek 3 Şubat🤰🏻:emir_bebek:🧸
@Cansinn103 Şubat
@Hlm284 Şubat
@Maviyiseven4 Şubat
@Dualarlabaykss4 Şubat
@Ebruli_34634 Şubat
@2bocek1melekannesi4 Şubat
@minezmn415 Şubat
@Semsem215 Şubat
-Arwen- -Arwen- 6 Şubat
@undomielk6 Şubat
@Ruyaperisi6 Şubat
@E L B A6 Şubat
@ysmnbs6 Şubat
@NazMinor7 Şubat
@Sunrseee7 Şubat
@Zeyzepp7 Şubat
@duyguuu77 Şubat
@sonsuzaskk8 Şubat
@pembelikedis8 Şubat
@Bade58 Şubat
@Ches288 Şubat
@Newsherry7778 Şubat
@Annesiyim1238 Şubat
@Unstoppable8 Şubat
@Polyannaaaa8 Şubat
@Mucize13579 Şubat
@mellness879 Şubat
@Eflatun1Kelebek10 Şubat
Sifonella Sifonella 10 Şubat
@MERVE GUNACTI10 Şubat
@sen9210 Şubat
@Mrcap1110 Şubat
@tugce211010 Şubat
@manolya450910 Şubat
H Hello Kity 10 Şubat
@kardelennncicegi10 Şubat
@Arianaa11 Şubat
@Teach_11 Şubat
@mmmeyra11 Şubat
@Balim2511 Şubat
@kertenkelebekim11 Şubat
@sedacamasal11 Şubat
@ZumraNil11 Şubat
@esil283711 Şubat
Papatyamelo Papatyamelo 11 Şubat
@Efsanemine12 Şubat
@Sevdalikelebek12 Şubat
@Mer12345812 Şubat
R Random3 12 Şubat
@mrshnoz12 Şubat
@Celikkf12 Şubat
@menengec12 Şubat
@Amiinee12 Şubat
@rabiassss12 Şubat
@Kaptanyin13 Şubat
@1 prenses annesi5813 Şubat
@dua644113 Şubat
@Svgidrmzz13 Şubat
@ozlemem13 Şubat
@Hali13 Şubat
@Merco755513 Şubat
@hummy14 Şubat
@Szrsz14 Şubat
@Birbuketcicek14 Şubat
@Nasipolsunn14 Şubat
@bulutum0814 Şubat
@Hamarathatun14 Şubat
@gulbos14 Şubat
@Kediperver14 Şubat
@asunny15 Şubat
@heraa2015 Şubat
@papatyamveben15 Şubat
partalina_ partalina_ 15 Şubat
@Pandolfini15 Şubat
@Devakus15 Şubat
@Feslegeen16 Şubat
@Hyrnssrcn16 Şubat
@Genckading16 Şubat
@Kendikendine16 Şubat
B bugdaycorci 17 Şubat
@yanbaz17 Şubat
hope2022 hope2022 17 Şubat
@Ssssssb17 Şubat
@Evremmm9317 Şubat
@BurcuYener18 Şubat
@Brckrks18 Şubat
@Ayrk18 Şubat
@Kayaa19 Şubat
@nedesemkipek19 Şubat
@navicula19 Şubat
@HafizHafsa19 Şubat
E Emine1990 19 Şubat
@angel000319 Şubat
@Melek066119 Şubat
My_Moonlight06 My_Moonlight06 20 Şubat
@mordunyam20 Şubat
@ssedays20 Şubat
@Sonbahardan3521 Şubat
@Nurse_8821 Şubat
@Bedybedy21 Şubat
@pank21 Şubat
@Eriser23 Şubat
@Sina763623 Şubat
@akgnss24 Şubat
@maviben24 Şubat
@Feyzaakncc25 Şubat
@tgba9825 Şubat
@Aden842226 Şubat
M Mavi Menekse 26 Şubat
@Venev26 Şubat
@Hiresa28 Şubat
@Eddaak28 Şubat
Beni de ekler misin canım bat 13 şubat 😍

Mrb kızlar bat 13 şubat bu ay klomen kullandım 29 ocak ta çatlatma iğnesi yaptım o günleri değerlendirdim ve şimdi bekliyorum üç dört gündür sancım var sağlı sollu bugün hafifledi sanki bide bu sabah çok az bir damla kahve rengi lekelenme oldu normal mi bu durum cumartesi sabah 10 da vurulmuştum iğnemi iğne mide bulantısı da yaptı baya daha yeni yeni geçiyor o da biz eşimle çok tedavi gördük şu an her şey yolunda sadece bende pko kaldı sorun olarak tekrar tüp bebek ten önce üç ay yumurtlama tedavisi olacam ☹️
Hoşgeldin canım, tüp bebek tedavisine gerek kalmadan Ekim annelerine transfer olursun inşallah 🥰 sen de bizdensin partalina_ partalina_ hope2022 hope2022 biz de cumartesi sabah vurulduk iğnelerimizi.
Çalışkan arılaaar hooop ses verin işlem tamam mı? 🤣🤣

Çocuğun var mı canım

lutfen dua edın çok fazla çevreden kötü yorum ve baskı alıyorum çocuğum olmuyor dıye .. sadece dokuz aylık evlıyım ama kımse bunu düşünmüyor bıle ve artık bende sorguluyorum hıc korunmadım dokuz aydır neden çocuğum olmuyor dıye ters rahımlıymısım sız kolay hamıle kalma yontemlerını bana söyler mısınız
Kardeşim vallaha millete neyse bizim çolugumuzdan çocuğumuz dan.. Allah ıslah etsin onları.. sakin düşünüp stress yapma.. öyle oldukça daha zorlaşıyor .. rahat olsun için.. ovulasyon testleri al bilmiyorsan biz anlatırız sana nasıl olduğunu.. yumurtlama günlerini takib edersin.. o günlerde de ters pozisyonu kullanarak değerlendir mutlaka.. 2 günde bir yumurtlama görünce de 3 gün.. eşinde bir sıkıntı yok degilmi ?

Amin inşallah çok teşekkür ederim 🌸Açıkcası hepimizin bildiği ovülasyon testi, pozisyon, takviye vitamin, alternatif tıp ne varsa yapanlardanım 🤷🏼‍♀️ tıbbi olarak bakılmayan bi rahim filmi kaldı artık ordaki tıkanıklıktan şüpheleniyorum ve direk doktora onu söyleyeceğim, yumurtalarım kendi kendine gelişip çatlıyor da, yani aşılama için dışardan yine de müdahele edilecek mi acaba 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Hmm belki de bir baktirman lazım.. en azından ona göre bir yol izlenir . Ama vakti gelmeyincede olmuyir vakti var eminim İnshaAllah olacak bacım 😊🌺🤲🏻

Hoşgeldin canım, tüp bebek tedavisine gerek kalmadan Ekim annelerine transfer olursun inşallah 🥰 sen de bizdensin partalina_ partalina_ hope2022 hope2022 biz de cumartesi sabah vurulduk iğnelerimizi.
Çalışkan arılaaar hooop ses verin işlem tamam mı? 🤣🤣
Yaa çok sevindim kuzum inşallah hep birlikte güzel haberler veririz burda 💕🤰🙏benim geçen sene tüp bebek kimyasal gebelik ile sonuçlandı o yüzden korkuyorum aslında gebe kalmak önemli değil sağlıklı bir gebelik olur bu sefer inşallah yaa

X